Bris na streptokok

Izvan raspona! Odustani

Sortiraj odgovore

Najstariji
  • Najnoviji
  • Najstariji
  • Važna obavijest
    Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu Miss7Mama dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu Miss7Mama te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.
  • Avatar Nata Mala2

    Nata Mala2

    Broj poruka: 84

    Prijavi adminu

    Nije mi dao vaginalete :( 10 dana ih moram piti, pa nakon sto prodje par dana od prestanka uzimanja antibiotika ponoviti bris :/

  • Avatar MalaMuca

    MalaMuca

    Broj poruka: 851

    Prijavi adminu

    a daj ga nazovi i pitaj ga za vaginalete, ja znam da većina tih antibiotika pobije sve živo i neživo kaj postoji i onda dolazi do tih glupih gljivica.

  • Avatar Nata Mala2

    Nata Mala2

    Broj poruka: 84

    Prijavi adminu

    ma još se nije razvila prava infekcija, pa za sad mažem lactogyn gelom, to obično pomogne a čini se da pomaže i ovaj put ;)

  • Pea

    Broj poruka: 18

    Prijavi adminu

    meni napokon gotov bris i negativan je na streptokok, ali je prisutna E.COLI  Poslije 16h idem po antibiotike.
    Jel netko imao problema s time? 
    Inace sam 37tt

  • Avatar Igorovabebica

    Igorovabebica

    Broj poruka: 765

    Prijavi adminu

    Ja sam u 7. mjesecu trudnoće osjetila takvu bol u mjehuru da nisma mogla sjediti niti ležati-ešerihija, 10 na 5. Dobila Amoksicilin (turbo siguran za bebu) i pila 10 dana. Nakon toga urinokultura, gadure više nema, ali eto ti beta hemolitičkog streptokoka grupe b (izaziva šarlah koji sam imala s vodenim kozicama kao mala). I doktorica je poludjela da joj nije drago što sam na antibioticima. 10 dana Cefalin i nakon toga još dvije urinokulture-čista sma kao suza. Kako me to sve preplašilo, da ne bi na bebu utjecalo… a mali zvrk je napredan i predivan. Samo se nastojte opustiti i sve će biti u redu s našim bebicama. Što se tiče ešerihije-piti sok od brusnice, prati se na intimnom području, preporučaju kupiti natibakterijski sapun za intimnu njegu B-safe (imaš u Dm-u za 6,90). Najčešće se od lijekova daje penicilin, Amoksil ili Anoksicilin su najčešći, jer ne škode. Drži se Pea i sve će biti u redu.

  • Avatar Igorovabebica

    Igorovabebica

    Broj poruka: 765

    Prijavi adminu

    Pardon, u 7, tjednu trudnoće, ne u 7. mjesecu. Jesam bedak.

  • Pea

    Broj poruka: 18

    Prijavi adminu

    Hvala ti na savjetu i ohrabrenju.
    Dobila sac cefaleksin (mislim da se tako zove), moram ga piti 8 dana i nadam se da ću se riješit toga

  • Avatar Igorovabebica

    Igorovabebica

    Broj poruka: 765

    Prijavi adminu

    Držim fige da se riješiš toga. Naime, Cefaleksin je isto na bazi penicilina i trebalo bi te izliječiti, tako da vjerujem da ćeš se riješiti. I ja sam pila 8 dana. Samo se nastoj opustiti i sve će biti u redu. Penicilin je izuzetno siguran za trudnice.

  • Avatar Marinica27

    Marinica27

    Broj poruka: 24

    Prijavi adminu

    Cure,upravo sam dosla od ginekologa koji mi je rekao da sam pozitivna na Streptokok b. Dao mi je Almacin i rekao da pijem 3 tablete svakih 8 sati,uz to prepisao mi je Plimycol vaginalete jer kao ti antibiotici uzrukuju nastanak gljivica. Sad sam u 36.tjednu i malo sam zabrinuta zbog tog streptokoka jer je hvala bogu fo sada sve bilo ok i svi nalazi uredni. nadam se da ovo sve ne utjece na moju bebicu? Molim vas vasa iskustva.

  • Avatar missha

    missha

    Broj poruka: 689

    Prijavi adminu

    To je ok, streptokok nije niš tak strašno. Mene moj nije htio na vrijeme poslat na bris nego tek u 37. tjednu tak da sam utoku poroda dobila intravenozno antibiotik i sve je bilo ok, ja sam bila izliječena, beba se nije zarazila i sve super. U glavnom, u svijetu je čak praksa da se ne liječi uopće streptokok jer je jako mala šansa za zarazu bebe kod prolaska kroz porođajni kanal. Kod nas se još uvijek liječi mama, na sreću bar po mom mišljenju. Jer ti netreba s malom bebom upala oka, uha ili nedaj bože upala pluća ako udahne plodne vode.

Izvan raspona! Odustani

Komentiraj, znaš da želiš!

Za komentiranje je potrebno prijaviti se. Nemaš korisnički račun? Registracija je brza i jednostavna, registriraj se i uključi se u raspravu.