Bris na streptokok

Izvan raspona! Odustani

Sortiraj odgovore

Najstariji
  • Najnoviji
  • Najstariji
  • Važna obavijest
    Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu Miss7Mama dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu Miss7Mama te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.
  • Avatar Gold👑

    Gold👑

    Broj poruka: 369

    Prijavi adminu

    Nata Mala


    meni je bris uzeo prošli tjedan dr. Prka u TA na sv.Duhu, nisam iskreno ni znala da treba i pozitivan mi je streptokok b. sada sam 36 tt. jel netko zna jel to kasno za kuru antibiotika?

    Evo ja sam tu na klokanici pročitala da se ta vrsta streptokoka lako liječi i da će biti dovoljno da se popije antibiotik prije ili tijekom poroda.

    [lilypie.com]

  • Avatar Dada32

    Dada32

    Broj poruka: 397

    Prijavi adminu

    Da li se to radi isto kao i PAPA-test (s onim štapićem)?

  • Avatar MalaMuca

    MalaMuca

    Broj poruka: 851

    Prijavi adminu

    da, tak ga je barem meni radil.

  • Avatar Nata Mala2

    Nata Mala2

    Broj poruka: 84

    Prijavi adminu

    papa test se radi sa četkicom, a bris sa štapićem.

  • Avatar Pilici

    Pilici

    Broj poruka: 1097

    Prijavi adminu

    Cure dali moram od soc.gin trazit uputnicu da mi to napreve?jel to rade u bolnicama ili nosis negdje?nitko mi nije ništa spominjao a htjela bi napravit.hvala

    zebrica

  • Avatar Dada32

    Dada32

    Broj poruka: 397

    Prijavi adminu

    Zebrica


    Cure dali moram od soc.gin trazit uputnicu da mi to napreve?jel to rade u bolnicama ili nosis negdje?nitko mi nije ništa spominjao a htjela bi napravit.hvala

    Zebrica, evo, ja obavila. Na redovnom pregledu kod ginekologa, isto kao i za PAPA-test: raširi te spekulumom (već sam zaboravila koliko je taj vrag hladan!) i onda s štapićem malo postruže i to zatvori u epruveticu. Ne boli ništa, za čas je gotovo. 

    U mojem Domu zdravlja sestra isprinta uputnicu (treba uputnica, ginekolog ju utipka u kompu!) i odnese u mikrobiološki laboratorij kojeg imamo, ja samo odem po nalaz za nekih 5 dana. Ne znam kako ide kod privatnika i/ili kod ginekologa gdje nema laboratorija, odnosno ako je laboratorij u drugoj ustanovi. Pa pitaš jel si sama to nosiš ili oni šalju. 

    Ako ima tko iz tvog mjesta stanovanja, ili prati trudnoću kod privatnika, možda će te bolje savjetovati.  

  • Avatar Pilici

    Pilici

    Broj poruka: 1097

    Prijavi adminu

    Budem zvala sestru pa nek mi da uputnicu ili vec sto. Jel leukociti imaju veze s tim? Inace ako su oni poviseni znaci da je negdje u tjelu neka upala….hm?

    Puno hvala na inf.dada :)

    zebrica

  • Avatar Nata Mala2

    Nata Mala2

    Broj poruka: 84

    Prijavi adminu

    danas mi je treći dan kako pijem antibiotike zbog streptokoka i osjećam polagano razvijanje gljivične infekcije  37 tjedana trudnoće ništa i sad mi se javlja  baš sam jadna zbog toga 

  • Avatar Pilici

    Pilici

    Broj poruka: 1097

    Prijavi adminu

    Nata mala izdrzi, kolko ih dugo moraš pit

    zebrica

  • Avatar MalaMuca

    MalaMuca

    Broj poruka: 851

    Prijavi adminu

    Nata Mala, nije ti dal ginekolog odmah i vaginalete da uzimaš uz antibiotike? Meni je odmah prepisal vaginalete uz antibiotik

Izvan raspona! Odustani

Komentiraj, znaš da želiš!

Za komentiranje je potrebno prijaviti se. Nemaš korisnički račun? Registracija je brza i jednostavna, registriraj se i uključi se u raspravu.