BLIZANACKA TRUDNOCA 😊

Izvan raspona! Odustani

Sortiraj odgovore

Najstariji
  • Najnoviji
  • Najstariji
  • Važna obavijest
    Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu Miss7Mama dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu Miss7Mama te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.
  • ribic

    Broj poruka: 2640

    Prijavi adminu

    Ani92

    Cure, da se javim s novostima. Porodili su me prekjučer, 34+2 zbog visokog tlaka. Bebe su u inkubatoru, jedan treba pomoć na kisiku 2,7kg drugi malo još dobiti na težini 2,1kg.
    Teško ih je vidjeti u inkubatorima, ali nadam se da će biti sve ok na kraju.
    Sada se pripremam na dio kod kuće i kako ćemo se snaći. I malo me strah i toga. Pribojavam se da će biti boležljivi ili imati problema s disanjem jer su dosta ranije rođeni.


    Cestitke i svaka cast na kilazama - top! Bit ce sve to dobro ❤️❤️

    💁‍♀️ 33 god (AMH 9.2)
    👦🏻 36 god (normo)
    Pokušavamo od 12/2019
    Vinogradska
    2 AIH (Femara) ❌
    4/2021 IVF stimuliran, ET jedan trodnevni (blighted ovum)
    9/2021 IVF u prirodnom ciklusu, (odustali, stali rasti folikuli)
    Poliklinika IVF
    10/2021 IVF stimulirani, ET dva trodnevna (biokemijska)
    3/2022 IVF stimulirani, ET dva trodnevna, 7+1 ❤️❤️, mini anomaly, Panorama, anomaly ✅ dvojajčane curke rođene 28.11.2022. 👨‍👩‍👧‍👧

  • ribic

    Broj poruka: 2640

    Prijavi adminu

    Monolena

    ribic

    Monolena

    inesss

    Kako ste mame,spavate li i kako se vi osjećate psihicki,ako kome treba pomoc tu sam ❤️

    Inesss, evo ja moram priznati da sam baš strašno iscrpljena, neispavana, a s tim dolazi i nervoza i frustracija. Ima noci kad se i uspijem naspavati, ali više je ovih gdje ne uspijem. Mala ima te kolike valjda i uđe u neko to stanje i nikako ju smiriti. Uzasno dramaticno place, sva se zacrveni, napuhne i nemoguce ju bude smiriti, nanašamo ju simo tamo, držimo po rukama na ovaj i onaj nacin, njihamo, stavljam je na cicu, ma nista ne pomaze na dulje od par minuta. I tako bude pola noci i onda se umiri i sve ok. Sad zadnja dva dana cak i ranije pocne. Mislili smo prvo da su grcevi, i nekad i budu jer vidimo da se napinje i prducka, al nekad bude bas bez razloga, nakon sto je ispraznila crijeva. Dajemo joj Biogaiu, a probali smo i Espumisan ali nista ne pomaze. Ako imas kakav savjet, dobrodosao je!

    Mi smo imali strasne grceve + vecernju nervozu (googlaj witching hour).

    Grcevi kao rukom odneseni nakon bowena i ovih kapi na preporuku pedijatrice (nema ih u hrv, mi isli u brezice po njih, cca 15€ su).https://www.apotekasrbotrade.rs/srpski/proizvod/ColiPrev-kapi-protiv-grceva-kod-beba [apotekasrbotrade.rs]

    Ribic, često te se sjetim, i tvog posta na forumu za Potpomognutu gdje si iskreno progovorila o tome kako je imati blizance. Naravno, sreća je dvostruka, ali i izazovi. Nitko od nas ne želi prije nego što blizanci stignu razmisljati o potencijalnim poteskocama koje nas ocekuju, samo smo svi opijeni srećom da smo uspjeli ostvariti svoju najveću želju. I onda kad krenu ti prvi problemi, neispavanost, iscrpljenost, osjećaš se loše jer se žališ i jer si isfrustriran i jer plačeš od jada u noci. A istina je da uz svu sreću i veselje, dođu ponekad i živčanost i plačljivost i sve je to sasvim normalno i ne umanjuje spomenutu sreću i veselje.
    Bilježim si i Bowen i Coliprev, pa cemo vidjeti na koje ce reagirati, hvala ti!


    Sve znas ❤️❤️

    I upravo to - zato jer smo ih jako zeljeli ne znaci da nam nije tesko i da trebamo sve sa smjeskom odraditi.

    💁‍♀️ 33 god (AMH 9.2)
    👦🏻 36 god (normo)
    Pokušavamo od 12/2019
    Vinogradska
    2 AIH (Femara) ❌
    4/2021 IVF stimuliran, ET jedan trodnevni (blighted ovum)
    9/2021 IVF u prirodnom ciklusu, (odustali, stali rasti folikuli)
    Poliklinika IVF
    10/2021 IVF stimulirani, ET dva trodnevna (biokemijska)
    3/2022 IVF stimulirani, ET dva trodnevna, 7+1 ❤️❤️, mini anomaly, Panorama, anomaly ✅ dvojajčane curke rođene 28.11.2022. 👨‍👩‍👧‍👧

  • inesss

    Broj poruka: 634

    Prijavi adminu

    ribic

    Monolena

    ribic

    Monolena

    inesss

    Kako ste mame,spavate li i kako se vi osjećate psihicki,ako kome treba pomoc tu sam ❤️

    Inesss, evo ja moram priznati da sam baš strašno iscrpljena, neispavana, a s tim dolazi i nervoza i frustracija. Ima noci kad se i uspijem naspavati, ali više je ovih gdje ne uspijem. Mala ima te kolike valjda i uđe u neko to stanje i nikako ju smiriti. Uzasno dramaticno place, sva se zacrveni, napuhne i nemoguce ju bude smiriti, nanašamo ju simo tamo, držimo po rukama na ovaj i onaj nacin, njihamo, stavljam je na cicu, ma nista ne pomaze na dulje od par minuta. I tako bude pola noci i onda se umiri i sve ok. Sad zadnja dva dana cak i ranije pocne. Mislili smo prvo da su grcevi, i nekad i budu jer vidimo da se napinje i prducka, al nekad bude bas bez razloga, nakon sto je ispraznila crijeva. Dajemo joj Biogaiu, a probali smo i Espumisan ali nista ne pomaze. Ako imas kakav savjet, dobrodosao je!

    Mi smo imali strasne grceve + vecernju nervozu (googlaj witching hour).

    Grcevi kao rukom odneseni nakon bowena i ovih kapi na preporuku pedijatrice (nema ih u hrv, mi isli u brezice po njih, cca 15€ su).https://www.apotekasrbotrade.rs/srpski/proizvod/ColiPrev-kapi-protiv-grceva-kod-beba [apotekasrbotrade.rs]

    Ribic, često te se sjetim, i tvog posta na forumu za Potpomognutu gdje si iskreno progovorila o tome kako je imati blizance. Naravno, sreća je dvostruka, ali i izazovi. Nitko od nas ne želi prije nego što blizanci stignu razmisljati o potencijalnim poteskocama koje nas ocekuju, samo smo svi opijeni srećom da smo uspjeli ostvariti svoju najveću želju. I onda kad krenu ti prvi problemi, neispavanost, iscrpljenost, osjećaš se loše jer se žališ i jer si isfrustriran i jer plačeš od jada u noci. A istina je da uz svu sreću i veselje, dođu ponekad i živčanost i plačljivost i sve je to sasvim normalno i ne umanjuje spomenutu sreću i veselje.
    Bilježim si i Bowen i Coliprev, pa cemo vidjeti na koje ce reagirati, hvala ti!

    Sve znas ❤️❤️

    I upravo to - zato jer smo ih jako zeljeli ne znaci da nam nije tesko i da trebamo sve sa smjeskom odraditi.


    Ribic samo razmisli o tome kako ce bit lijepo za godinu dvije kad se budu lipo igrali  zajedno u sobi i uvik imaju jedno drugo❤️❤️❤️❤️❤️❤️skupa u vrtic,u skolu , izlaske ❤️

    12.5.+
    Dvojajcani blizanci

  • Ani92

    Broj poruka: 39

    Prijavi adminu

    Pitanje za mame vezano za dojenje. Do kada ste imale mlijeka za obje bebe?
    Mi smo prošli 2 mjeseca i sada moramo uvoditi adaptirano barem 1-2x dnevno.
    Po obroku im zajedno treba 250 mL, a jedu svaka 3 sata (8 puta).
    I je li netko uspio povećati količinu mlijeka?
    Od adaptiranog smo probali NAN, ali su onako…ne baš oduševljeni s tim…uz to imamo i poteškoća s probavom.

  • eva2710

    Broj poruka: 32

    Prijavi adminu

    Ani92

    Pitanje za mame vezano za dojenje. Do kada ste imale mlijeka za obje bebe?
    Mi smo prošli 2 mjeseca i sada moramo uvoditi adaptirano barem 1-2x dnevno.
    Po obroku im zajedno treba 250 mL, a jedu svaka 3 sata (8 puta).
    I je li netko uspio povećati količinu mlijeka?
    Od adaptiranog smo probali NAN, ali su onako…ne baš oduševljeni s tim…uz to imamo i poteškoća s probavom.


    Pozdrav Ani92, zanima me jeste li uspjeli s dojenjem?Kako napreduju bebe?Mislim da smo mi bile skupa u sobi u Petrovoj, ja sam lezala zbog krvarenja s trojkama.

    Ostale mame,zanima me kada ste isle na porod s jednojajcanim blizancima i jeste li bile hospitalizirane prije poroda?

    [tickerfactory.com]

  • Avatar anilokin

    anilokin

    Broj poruka: 6

    Prijavi adminu

    Pozdrav svim mamama blizanaca! 
    Ima li tko da nosi trojčeke u grupi? 😁 I da se uskoro priprema za porod? Ja sam 28tt sa 3 dečkića i odbrojavam lagano zadnje tjedne do poroda, trebao bi biti u Vinogradskoj.

    👩🏼 33.g.

    Girl 3y 💜

    Expecting triplet Boys 💙💙💙

  • Ani92

    Broj poruka: 39

    Prijavi adminu

    eva2710

    Ani92

    Pitanje za mame vezano za dojenje. Do kada ste imale mlijeka za obje bebe?
    Mi smo prošli 2 mjeseca i sada moramo uvoditi adaptirano barem 1-2x dnevno.
    Po obroku im zajedno treba 250 mL, a jedu svaka 3 sata (8 puta).
    I je li netko uspio povećati količinu mlijeka?
    Od adaptiranog smo probali NAN, ali su onako…ne baš oduševljeni s tim…uz to imamo i poteškoća s probavom.

    Pozdrav Ani92, zanima me jeste li uspjeli s dojenjem?Kako napreduju bebe?Mislim da smo mi bile skupa u sobi u Petrovoj, ja sam lezala zbog krvarenja s trojkama.

    Ostale mame,zanima me kada ste isle na porod s jednojajcanim blizancima i jeste li bile hospitalizirane prije poroda?


    Draga Eva, 
    znam da sam kasno vidjela poruku i da su tvoje bebe sigurno stigle. Kako je sve prošlo? Koliki su već tvoji dečki? I kako se snalazite s tri malene bebe?
    Mi imamo kombinaciju dojenje/izdvajanje/ adaptirano i moji dečki će za koji dan 6 mjeseci. Adaptirano dajem na večer prije spavanja samo. 
    Sada imam sve manje mlijeka i morat ću i češće adaptirano što mi je stvarno žao. Mislila sam da ću moći duže, ali evo tako je kako je.

  • Matea1

    Broj poruka: 48

    Prijavi adminu

    Bok cure!
    Nova sam ovdje ,i ne znam dali je grupa još aktivna.
    Ali idem probati svejedno jer se nemam s kim posavjetovati.
    Danas sam na prvom pregledu saznala da su blizanci u pitanju.
    Trudna sam 6+2,vide se dvije gestracijske.
    Jedna od 0.88cm,a druga od 0.56.cm
    Za prvu veću mi je potvrdila odma trudnoću,a za drugu malo manju je rekla da dođem za 10 dana da vidi dali će se nastaviti razvijati.
    Zanima me dali je koja imala takvo iskustvo? I kako je bilo na kraju?
    Jako smo sretni ali se baš brinem.

  • Avatar bopsich

    bopsich

    Broj poruka: 443

    Prijavi adminu

    Bok, vidim da tema baš nije aktivna i ja ti nažalost ne mogu puno pomoći jer sam baš kao i ti na samom početku. Danas sam 6 tjedana trudna po zadnjoj menstruaciji i baš sam se maloprije vratila iz bolnice jer sam otišla na pregled zbog dosta krvarenja. 
    Međutim sve je u redu, ne znaju ni oni zašto to krvarenje, ali kažu da nema razloga za brigu.. Meni su vidjeli plod u obe gestacijske, jedan odgovara točno 6 tjedna, a drugi 5 tjedana i 6 dana.. I vide se jasni otkucajima srca ❤️❤️
    Ne znam zašto su ti za jednu sigurni, a za drugu nisu, jedino ako se u jednoj vidi plod, a u drugoj ne 🤷‍♀️ Možda će se javiti netko s više iskustva. I meni bi bilo drago čuti mišljenje onih koju su to već prošli jer i mene malo brine blizanacka trudnoća i mogućnost ranijeg porođaja.. 
    Ako ima netko tko je rodio blizance sa nekom lijepom pričom, rado bi je pročitala 😅

    41 👩‍❤️‍👨 32 👧🩷 2011. g.
    08/23 ➡️ Micro Tese Istanbul, dr. Emre Bakircioglu ✅️
    Aspiracija - 13 🥚 ➡️ oplođeno 10 ➡️ 5 blastica
    03.10.- FET 2 🐧🐧➡️ + na testiću 5 dpt 💕
    Beta - 9 dpt ➡️ 113/ 11 dpt ➡️ 254/ 13 dpt ➡️ 555
    27.10. Kucaju 2 srca ❤️❤️
    Veritas ✅️ Stižu nam 2 dječaka 🩵🩵
    [tickerfactory.com]

  • Pakica

    Broj poruka: 1

    Prijavi adminu

    Matea1

    Bok cure!
    Nova sam ovdje ,i ne znam dali je grupa još aktivna.
    Ali idem probati svejedno jer se nemam s kim posavjetovati.
    Danas sam na prvom pregledu saznala da su blizanci u pitanju.
    Trudna sam 6+2,vide se dvije gestracijske.
    Jedna od 0.88cm,a druga od 0.56.cm
    Za prvu veću mi je potvrdila odma trudnoću,a za drugu malo manju je rekla da dođem za 10 dana da vidi dali će se nastaviti razvijati.
    Zanima me dali je koja imala takvo iskustvo? I kako je bilo na kraju?
    Jako smo sretni ali se baš brinem.


    Bok Matea, 
    Ne mogu ti dati odgovor na pitanje, ali mogu olakšati činjenicom da nisi sama. 😊
    Moj prvi pregled je odrađen sa 6+4 i vidjele su se 2 gestacijske. Jedna troduplo veća od druge. U obje je bio viđen plod i kod oba ploda otkucaji srca s tim da je plod u većoj bio i sam dosta veći što možda ukazuje na mogućnost da se taj manji ili već prestao razivijati ili će se to dogoditi… Ali i dalje postoji opcija u kojoj će se oba razvijati tako da su sve opcije moguće i relane. 
    Dosta trudnoća krenu kao blizanačke, a završe kao jednoplodne i to je nešto na što treba biti spreman, pogotovo u situcaijama kada gv ili plodovi nisu jednaki s tim, da ni to nije nikakvo pravilo i uvijek postoji opcija da sve na kraju završi super. 
    U toj si fazi da ti ne preostaje ništa drugo osim čekati idući pregled 🤷🏼‍♀️
    Mene je, iz navedenih razloga, naručilo na pregled odmah za 10 dana pa ćemo vidjeti.
    Znam da brineš, prirodno je, ali to je ono što ti sada najmanje treba. Opusti se, na neke stvari ne možeš utjecati i sve na kraju bude baš kako treba biti. 
    Ja sam izgubila dvije trudnoće i evo me, na nogama, živa, zdrava i spremna za nove borbe.
    Sve je to za ljude! Samo hrabro i bez puno stresa i brige jer ne možeš napraviti ništa. 

Izvan raspona! Odustani

Komentiraj, znaš da želiš!

Za komentiranje je potrebno prijaviti se. Nemaš korisnički račun? Registracija je brza i jednostavna, registriraj se i uključi se u raspravu.