BLIZANACKA TRUDNOCA 😊

Izvan raspona! Odustani

Sortiraj odgovore

Najstariji
  • Najnoviji
  • Najstariji
  • Važna obavijest
    Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu Miss7Mama dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu Miss7Mama te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.
  • Avatar Lilala

    Lilala

    Broj poruka: 68

    Prijavi adminu

    Zaboravila sam jesi ti bila s jednojajcanim ili dvojajcanim blizancima? Koliko su bili teski? U kojem si tjednu rodila?

  • lynard

    Broj poruka: 75

    Prijavi adminu

    Lilala

    Zaboravila sam jesi ti bila s jednojajcanim ili dvojajcanim blizancima? Koliko su bili teski? U kojem si tjednu rodila?


    Dvojajcani, u 37 tjednu. A sto se tice dojenja nema nekog pravila stvarno, nekih 2 do 3 sata ili puno puta i manje ovisi kako traze. Ali plan je pokusati tandem dojiti sad kad su malo ipak cvrsci pa ih je lakse i namjestati. 

  • Monolena

    Broj poruka: 354

    Prijavi adminu

    Evo da se i ja javim 🙂. U 37+2 tjednu sam rodila svoje anđele carskim rezom. Malena je bila 47 cm i 2940 g, a maleni 49 cm i 2440 g. Iskljucivo dojim i nadam se da ce tako cim dulje ostati. Hranjenje je svaka 2.5 h. Bude se gotovo u isto vrijeme, pa ih preko dana znam hraniti u tandemu.

    Ja- ‘89, Hashimoto, Endometrioza L. jajnik (nestala) , PCOS
    Muž-’88, 👍
    Ivf centar Lučinger
    1. AIH pretvoren u IVF, 4 js, 1 oplođena, ET 21.4.2022., beta ❌️
    2. Stimulirani IVF (Gonal F 150, Cetrotide) - 12 js, 8 oplođenih i zamrznutih
    FET 11.7.2022 - vracena 2 trodnevna 🤞 1. beta 14dnt (25.7.) 657; 2. beta 16dnt (27.7) 1403, 1.uzv (5+1 tt) 2 gestacijske vrecice, 2. uzv (6+4 tt) ❤❤ Panorama ✅️, stižu 🙋‍♀️ i 🙋 Anomaly scan ✅️
    Moje najveće ljubavi su stigle 03/23 👨‍👩‍👧‍👦

  • lynard

    Broj poruka: 75

    Prijavi adminu

    Monolena

    Evo da se i ja javim 🙂. U 37+2 tjednu sam rodila svoje anđele carskim rezom. Malena je bila 47 cm i 2940 g, a maleni 49 cm i 2440 g. Iskljucivo dojim i nadam se da ce tako cim dulje ostati. Hranjenje je svaka 2.5 h. Bude se gotovo u isto vrijeme, pa ih preko dana znam hraniti u tandemu.


    Kako ih dojis? U smislu ima svaki svoju cicu, jel im dosta? Kolko ti traju podoji? :) 

  • inesss

    Broj poruka: 634

    Prijavi adminu

    Svaka cast da uspijete dojit,ja da sam mogla ne vjerujem da bi nam uspilo dojenje

    12.5.+
    Dvojajcani blizanci

  • Monolena

    Broj poruka: 354

    Prijavi adminu

    lynard

    Monolena

    Evo da se i ja javim 🙂. U 37+2 tjednu sam rodila svoje anđele carskim rezom. Malena je bila 47 cm i 2940 g, a maleni 49 cm i 2440 g. Iskljucivo dojim i nadam se da ce tako cim dulje ostati. Hranjenje je svaka 2.5 h. Bude se gotovo u isto vrijeme, pa ih preko dana znam hraniti u tandemu.

    Kako ih dojis? U smislu ima svaki svoju cicu, jel im dosta? Kolko ti traju podoji? :)


    Izmjenjujem im cice. Vjerujem da im je dosta mlijeka jer su u 8 dana od poroda povratili porođajnu težinu. Podoji traju otprilike pola sata, al znaju i krace, ali i dulje. Curka dosta lakomo vuče pa imamo problema s tim da joj često ode u “krivu ulicu”, a dečkić je više gurman pa si uzme vremena, malo proučava okolinu, pa si zaspi, pa onda opet vuče 😂. Nisam mislila da ce mi trebati izdajalica, ali ispada da ipak hoce, ne uspiju sve popiti pa mi cice budu tvrde i pomalo bolne i mlijeko stalno samo izlazi. E sad, dok porastu, trebat ce i vise mlijeka pa ne znam hocu li biti u mogucnosti drzati ih samo na dojenju, ne znam jel to itko uspije, ali valjda dio prehrane cu im pokriti.

    Ja- ‘89, Hashimoto, Endometrioza L. jajnik (nestala) , PCOS
    Muž-’88, 👍
    Ivf centar Lučinger
    1. AIH pretvoren u IVF, 4 js, 1 oplođena, ET 21.4.2022., beta ❌️
    2. Stimulirani IVF (Gonal F 150, Cetrotide) - 12 js, 8 oplođenih i zamrznutih
    FET 11.7.2022 - vracena 2 trodnevna 🤞 1. beta 14dnt (25.7.) 657; 2. beta 16dnt (27.7) 1403, 1.uzv (5+1 tt) 2 gestacijske vrecice, 2. uzv (6+4 tt) ❤❤ Panorama ✅️, stižu 🙋‍♀️ i 🙋 Anomaly scan ✅️
    Moje najveće ljubavi su stigle 03/23 👨‍👩‍👧‍👦

  • Monolena

    Broj poruka: 354

    Prijavi adminu

    inesss

    Svaka cast da uspijete dojit,ja da sam mogla ne vjerujem da bi nam uspilo dojenje


    Hvala 🙂!  A bude tesko. Ovo u tandemu je super, samo sto mi jos treba puno prakse. Muz mi ih postavlja na jastuk pa sam dosta ovisna da imam nekoga za to. Preko noci sam preumorna za seliti se u dnevni boravak i namjestati, pa ih dojim jednog po jednog, sto bude problem posto onaj drugi mora pricekati. Al onda muz nuna ili ih presvlaci. Ugl. kao sto vidite, sustav mi ima puno mana 😂. Al valjda cu ga popraviti u narednim tjednima.

    Ja- ‘89, Hashimoto, Endometrioza L. jajnik (nestala) , PCOS
    Muž-’88, 👍
    Ivf centar Lučinger
    1. AIH pretvoren u IVF, 4 js, 1 oplođena, ET 21.4.2022., beta ❌️
    2. Stimulirani IVF (Gonal F 150, Cetrotide) - 12 js, 8 oplođenih i zamrznutih
    FET 11.7.2022 - vracena 2 trodnevna 🤞 1. beta 14dnt (25.7.) 657; 2. beta 16dnt (27.7) 1403, 1.uzv (5+1 tt) 2 gestacijske vrecice, 2. uzv (6+4 tt) ❤❤ Panorama ✅️, stižu 🙋‍♀️ i 🙋 Anomaly scan ✅️
    Moje najveće ljubavi su stigle 03/23 👨‍👩‍👧‍👦

  • danadanas

    Broj poruka: 246

    Prijavi adminu

    Monolena ne brini za potrebe mlijeka kasnije… kako oni budu više jeli, imat ćeš ti i više mlijeka. Tandem probaj složiti i noću - preseli jastuke i sve što trebaš u krevet i naviknut ćeš se brzo… kako budu veći, bude sve i lakše s namještanjem. Ja sam svoje dojila isključivo do 6 mjeseci, sad su skoro 18 i dalje doje. Tako da se može, a tebi ide dobro pa ako ti odgovara, nema potrebe da se obeshrabruješ. Samo jako i bude to sve 💪💪💪

    Tristan i Nora, 6.10.2021. 💙❤️

  • Monolena

    Broj poruka: 354

    Prijavi adminu

    danadanas

    Monolena ne brini za potrebe mlijeka kasnije… kako oni budu više jeli, imat ćeš ti i više mlijeka. Tandem probaj složiti i noću - preseli jastuke i sve što trebaš u krevet i naviknut ćeš se brzo… kako budu veći, bude sve i lakše s namještanjem. Ja sam svoje dojila isključivo do 6 mjeseci, sad su skoro 18 i dalje doje. Tako da se može, a tebi ide dobro pa ako ti odgovara, nema potrebe da se obeshrabruješ. Samo jako i bude to sve 💪💪💪


    Danadanas, hvala ti na ohrabrenju 😊! Super mi je znati da se ipak moze tako dugo dojiti, bas si vjetar u leđa 🙂!

    Ja- ‘89, Hashimoto, Endometrioza L. jajnik (nestala) , PCOS
    Muž-’88, 👍
    Ivf centar Lučinger
    1. AIH pretvoren u IVF, 4 js, 1 oplođena, ET 21.4.2022., beta ❌️
    2. Stimulirani IVF (Gonal F 150, Cetrotide) - 12 js, 8 oplođenih i zamrznutih
    FET 11.7.2022 - vracena 2 trodnevna 🤞 1. beta 14dnt (25.7.) 657; 2. beta 16dnt (27.7) 1403, 1.uzv (5+1 tt) 2 gestacijske vrecice, 2. uzv (6+4 tt) ❤❤ Panorama ✅️, stižu 🙋‍♀️ i 🙋 Anomaly scan ✅️
    Moje najveće ljubavi su stigle 03/23 👨‍👩‍👧‍👦

  • inesss

    Broj poruka: 634

    Prijavi adminu

    Monolena

    inesss

    Svaka cast da uspijete dojit,ja da sam mogla ne vjerujem da bi nam uspilo dojenje

    Hvala 🙂! A bude tesko. Ovo u tandemu je super, samo sto mi jos treba puno prakse. Muz mi ih postavlja na jastuk pa sam dosta ovisna da imam nekoga za to. Preko noci sam preumorna za seliti se u dnevni boravak i namjestati, pa ih dojim jednog po jednog, sto bude problem posto onaj drugi mora pricekati. Al onda muz nuna ili ih presvlaci. Ugl. kao sto vidite, sustav mi ima puno mana 😂. Al valjda cu ga popraviti u narednim tjednima.


    Mozes li u sobi namjestiti da ih u tandemu dojis

    12.5.+
    Dvojajcani blizanci

Izvan raspona! Odustani

Komentiraj, znaš da želiš!

Za komentiranje je potrebno prijaviti se. Nemaš korisnički račun? Registracija je brza i jednostavna, registriraj se i uključi se u raspravu.