BLIZANACKA TRUDNOCA 😊

Izvan raspona! Odustani

Sortiraj odgovore

Najstariji
  • Najnoviji
  • Najstariji
  • Važna obavijest
    Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu Miss7Mama dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu Miss7Mama te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.
  • inesss

    Broj poruka: 634

    Prijavi adminu

    Monolena

    danadanas

    Monolena

    inesss

    Kako ste mame,spavate li i kako se vi osjećate psihicki,ako kome treba pomoc tu sam ❤️

    Inesss, evo ja moram priznati da sam baš strašno iscrpljena, neispavana, a s tim dolazi i nervoza i frustracija. Ima noci kad se i uspijem naspavati, ali više je ovih gdje ne uspijem. Mala ima te kolike valjda i uđe u neko to stanje i nikako ju smiriti. Uzasno dramaticno place, sva se zacrveni, napuhne i nemoguce ju bude smiriti, nanašamo ju simo tamo, držimo po rukama na ovaj i onaj nacin, njihamo, stavljam je na cicu, ma nista ne pomaze na dulje od par minuta. I tako bude pola noci i onda se umiri i sve ok. Sad zadnja dva dana cak i ranije pocne. Mislili smo prvo da su grcevi, i nekad i budu jer vidimo da se napinje i prducka, al nekad bude bas bez razloga, nakon sto je ispraznila crijeva. Dajemo joj Biogaiu, a probali smo i Espumisan ali nista ne pomaze. Ako imas kakav savjet, dobrodosao je!

    Jeste probali bijeli šum? Nošenje u marami? Koža na kožu? Moje bi uglavnom umirilo sisanje, ali bilo je tu i tamo tog neutješnog plakanja pa su neke od tih stvari znale upaliti…

    Puštam im zvuk kiše i to je zna umiriti, ali ne uvijek. Kad je baš jako “uzrujana” onda ne pali. Marame taman mislimo nabaviti pa ću pokušati. A sisanje prvo ponudim, i kao krene, smiri se na par sekundi, i onda opet urlanje, pa opet uhvati bradavicu, pa urlanje, i tak stalno i onda odustanem od toga. Velim, sve zavisi koji je stupanj uzrujanosti. Ako je manji, onda je sisa umiri.


    Meni je on bio dosta problematican,sreca da je ona prava bubica i da nema grceve.On je takav bio i naglo je prestalo kad je napunio puna tri mjeseca.Sad je puno lakse proci ce samo od sebe.U nas je svaku večer kisa na mobitelu😅😅😅

    12.5.+
    Dvojajcani blizanci

  • ribic

    Broj poruka: 2640

    Prijavi adminu

    Monolena

    inesss

    Kako ste mame,spavate li i kako se vi osjećate psihicki,ako kome treba pomoc tu sam ❤️

    Inesss, evo ja moram priznati da sam baš strašno iscrpljena, neispavana, a s tim dolazi i nervoza i frustracija. Ima noci kad se i uspijem naspavati, ali više je ovih gdje ne uspijem. Mala ima te kolike valjda i uđe u neko to stanje i nikako ju smiriti. Uzasno dramaticno place, sva se zacrveni, napuhne i nemoguce ju bude smiriti, nanašamo ju simo tamo, držimo po rukama na ovaj i onaj nacin, njihamo, stavljam je na cicu, ma nista ne pomaze na dulje od par minuta. I tako bude pola noci i onda se umiri i sve ok. Sad zadnja dva dana cak i ranije pocne. Mislili smo prvo da su grcevi, i nekad i budu jer vidimo da se napinje i prducka, al nekad bude bas bez razloga, nakon sto je ispraznila crijeva. Dajemo joj Biogaiu, a probali smo i Espumisan ali nista ne pomaze. Ako imas kakav savjet, dobrodosao je!


    Mi smo imali strasne grceve + vecernju nervozu (googlaj witching hour).

    Grcevi kao rukom odneseni nakon bowena i ovih kapi na preporuku pedijatrice (nema ih u hrv, mi isli u brezice po njih, cca 15€ su). https://www.apotekasrbotrade.rs/srpski/proizvod/ColiPrev-kapi-protiv-grceva-kod-beba [apotekasrbotrade.rs]

    💁‍♀️ 33 god (AMH 9.2)
    👦🏻 36 god (normo)
    Pokušavamo od 12/2019
    Vinogradska
    2 AIH (Femara) ❌
    4/2021 IVF stimuliran, ET jedan trodnevni (blighted ovum)
    9/2021 IVF u prirodnom ciklusu, (odustali, stali rasti folikuli)
    Poliklinika IVF
    10/2021 IVF stimulirani, ET dva trodnevna (biokemijska)
    3/2022 IVF stimulirani, ET dva trodnevna, 7+1 ❤️❤️, mini anomaly, Panorama, anomaly ✅ dvojajčane curke rođene 28.11.2022. 👨‍👩‍👧‍👧

  • ribic

    Broj poruka: 2640

    Prijavi adminu

    A ako ti navecer (od cca 17/18h pa do 22/23h sata) placu i nemres ih nikak smirit (sum, koza na kozu, hrana, nosenje) onda je vjerojatna ta vecernja nervoza.

    U kolica i van s njima i zaspat ce odmah i tak ces prebrodit te sate. 

    Nazalost nama tad bila zima i jako hladno i kisa pa nismo to bas cesto mogli iskoristit.

    💁‍♀️ 33 god (AMH 9.2)
    👦🏻 36 god (normo)
    Pokušavamo od 12/2019
    Vinogradska
    2 AIH (Femara) ❌
    4/2021 IVF stimuliran, ET jedan trodnevni (blighted ovum)
    9/2021 IVF u prirodnom ciklusu, (odustali, stali rasti folikuli)
    Poliklinika IVF
    10/2021 IVF stimulirani, ET dva trodnevna (biokemijska)
    3/2022 IVF stimulirani, ET dva trodnevna, 7+1 ❤️❤️, mini anomaly, Panorama, anomaly ✅ dvojajčane curke rođene 28.11.2022. 👨‍👩‍👧‍👧

  • Monolena

    Broj poruka: 354

    Prijavi adminu

    LuI.

    Draga Monolena,

    nisam mama duplica, ali mojoj curki je puno pomoglohttps://e-bioteka.com.hr/proizvodi/homeopatija/homeolab-kids-relief-colic/ [e-bioteka.com.hr]
    Davali smo svakih 15 min po 15 kapi i to smijes raditi najviše 4 puta. Prvu dozu das kad pocnu grcevi.

    Nadam se da ce ti pomoci ❤️


    Lul. Puno ti hvala, sutra odmah idem po to 😁!

    Ja- ‘89, Hashimoto, Endometrioza L. jajnik (nestala) , PCOS
    Muž-’88, 👍
    Ivf centar Lučinger
    1. AIH pretvoren u IVF, 4 js, 1 oplođena, ET 21.4.2022., beta ❌️
    2. Stimulirani IVF (Gonal F 150, Cetrotide) - 12 js, 8 oplođenih i zamrznutih
    FET 11.7.2022 - vracena 2 trodnevna 🤞 1. beta 14dnt (25.7.) 657; 2. beta 16dnt (27.7) 1403, 1.uzv (5+1 tt) 2 gestacijske vrecice, 2. uzv (6+4 tt) ❤❤ Panorama ✅️, stižu 🙋‍♀️ i 🙋 Anomaly scan ✅️
    Moje najveće ljubavi su stigle 03/23 👨‍👩‍👧‍👦

  • Monolena

    Broj poruka: 354

    Prijavi adminu

    ribic

    Monolena

    inesss

    Kako ste mame,spavate li i kako se vi osjećate psihicki,ako kome treba pomoc tu sam ❤️

    Inesss, evo ja moram priznati da sam baš strašno iscrpljena, neispavana, a s tim dolazi i nervoza i frustracija. Ima noci kad se i uspijem naspavati, ali više je ovih gdje ne uspijem. Mala ima te kolike valjda i uđe u neko to stanje i nikako ju smiriti. Uzasno dramaticno place, sva se zacrveni, napuhne i nemoguce ju bude smiriti, nanašamo ju simo tamo, držimo po rukama na ovaj i onaj nacin, njihamo, stavljam je na cicu, ma nista ne pomaze na dulje od par minuta. I tako bude pola noci i onda se umiri i sve ok. Sad zadnja dva dana cak i ranije pocne. Mislili smo prvo da su grcevi, i nekad i budu jer vidimo da se napinje i prducka, al nekad bude bas bez razloga, nakon sto je ispraznila crijeva. Dajemo joj Biogaiu, a probali smo i Espumisan ali nista ne pomaze. Ako imas kakav savjet, dobrodosao je!

    Mi smo imali strasne grceve + vecernju nervozu (googlaj witching hour).

    Grcevi kao rukom odneseni nakon bowena i ovih kapi na preporuku pedijatrice (nema ih u hrv, mi isli u brezice po njih, cca 15€ su).https://www.apotekasrbotrade.rs/srpski/proizvod/ColiPrev-kapi-protiv-grceva-kod-beba [apotekasrbotrade.rs]


    Ribic, često te se sjetim, i tvog posta na forumu za Potpomognutu gdje si iskreno progovorila o tome kako je imati blizance.  Naravno, sreća je dvostruka, ali i izazovi. Nitko od nas ne želi prije nego što blizanci stignu razmisljati o potencijalnim poteskocama koje nas ocekuju, samo smo svi opijeni srećom da smo uspjeli ostvariti svoju najveću želju. I onda kad krenu ti prvi problemi, neispavanost, iscrpljenost, osjećaš se loše jer se žališ i jer si isfrustriran i jer plačeš od jada u noci. A istina je da uz svu sreću i veselje, dođu ponekad i živčanost i plačljivost i sve je to sasvim normalno i ne umanjuje spomenutu sreću i veselje. 
    Bilježim si i Bowen i Coliprev, pa cemo vidjeti na koje ce reagirati, hvala ti!

    Ja- ‘89, Hashimoto, Endometrioza L. jajnik (nestala) , PCOS
    Muž-’88, 👍
    Ivf centar Lučinger
    1. AIH pretvoren u IVF, 4 js, 1 oplođena, ET 21.4.2022., beta ❌️
    2. Stimulirani IVF (Gonal F 150, Cetrotide) - 12 js, 8 oplođenih i zamrznutih
    FET 11.7.2022 - vracena 2 trodnevna 🤞 1. beta 14dnt (25.7.) 657; 2. beta 16dnt (27.7) 1403, 1.uzv (5+1 tt) 2 gestacijske vrecice, 2. uzv (6+4 tt) ❤❤ Panorama ✅️, stižu 🙋‍♀️ i 🙋 Anomaly scan ✅️
    Moje najveće ljubavi su stigle 03/23 👨‍👩‍👧‍👦

  • Ani92

    Broj poruka: 39

    Prijavi adminu

    Cure, da se javim s novostima. Porodili su me prekjučer, 34+2 zbog visokog tlaka. Bebe su u inkubatoru, jedan treba pomoć na kisiku 2,7kg drugi malo još dobiti na težini 2,1kg. 
    Teško ih je vidjeti u inkubatorima, ali nadam se da će biti sve ok na kraju.
    Sada se pripremam na dio kod kuće i kako ćemo se snaći. I malo me strah i toga. Pribojavam se da će biti boležljivi ili imati problema s disanjem jer su dosta ranije rođeni.

  • inesss

    Broj poruka: 634

    Prijavi adminu

    Ani92

    Cure, da se javim s novostima. Porodili su me prekjučer, 34+2 zbog visokog tlaka. Bebe su u inkubatoru, jedan treba pomoć na kisiku 2,7kg drugi malo još dobiti na težini 2,1kg.
    Teško ih je vidjeti u inkubatorima, ali nadam se da će biti sve ok na kraju.
    Sada se pripremam na dio kod kuće i kako ćemo se snaći. I malo me strah i toga. Pribojavam se da će biti boležljivi ili imati problema s disanjem jer su dosta ranije rođeni.


    Cestitam ,nista se ne brini, ja sam imala preklampsiju cuvala trudnocu mjesec ipo u bolnici i na kraju sam na hitnom carskom bila u 35 tjednu.Moj mali je imao samo 1580,ona 1800.Nikakvih problema s njima nismo imali,to ti je normalno da su na kisiku,moji su dobili devetke pri rodjenju znaci fenomenalno.Super su ,veliki ,odlicno napreduju ,rodila sam 14.12.kuci su ih pustili 5.1.Vidis koliko su tvoji veci ,sad odmaraj od carskog i misli samo na svoje slatke bebace

    12.5.+
    Dvojajcani blizanci

  • danadanas

    Broj poruka: 246

    Prijavi adminu

    Monolena

    Ribic, često te se sjetim, i tvog posta na forumu za Potpomognutu gdje si iskreno progovorila o tome kako je imati blizance. Naravno, sreća je dvostruka, ali i izazovi. Nitko od nas ne želi prije nego što blizanci stignu razmisljati o potencijalnim poteskocama koje nas ocekuju, samo smo svi opijeni srećom da smo uspjeli ostvariti svoju najveću želju. I onda kad krenu ti prvi problemi, neispavanost, iscrpljenost, osjećaš se loše jer se žališ i jer si isfrustriran i jer plačeš od jada u noci. A istina je da uz svu sreću i veselje, dođu ponekad i živčanost i plačljivost i sve je to sasvim normalno i ne umanjuje spomenutu sreću i veselje.
    Bilježim si i Bowen i Coliprev, pa cemo vidjeti na koje ce reagirati, hvala ti!


    Moji su 18 mjeseci… oduševili me do sad nebrojeno puta i divno ih je vidjeti kako napreduju i koliko sad već znaju. Ali isto tako kad se sjetim prvih nekoliko mjeseci, mislim da sam puno toga i potisnula koliko je znalo biti teško i koliko sam živaca izgubila. Sad smo savladali neke stvari i puno je lakše, al opet dolaze druge situacije gdje te izlude pomalo 😆 To što smo ih jako željeli ne znači da nas moraju sve patnje oduševljavati… prije nego što su stigli nisam mogla zamisliti koliko su djeca zahtjevna, a blizanci donose još toliko dodatnih izazova da je to jedna potpuno druga priča. Mogu te samo utješiti da s vremenom postaje lakše 🥰

    Tristan i Nora, 6.10.2021. 💙❤️

  • inesss

    Broj poruka: 634

    Prijavi adminu

    Monolena

    ribic

    Monolena

    inesss

    Kako ste mame,spavate li i kako se vi osjećate psihicki,ako kome treba pomoc tu sam ❤️

    Inesss, evo ja moram priznati da sam baš strašno iscrpljena, neispavana, a s tim dolazi i nervoza i frustracija. Ima noci kad se i uspijem naspavati, ali više je ovih gdje ne uspijem. Mala ima te kolike valjda i uđe u neko to stanje i nikako ju smiriti. Uzasno dramaticno place, sva se zacrveni, napuhne i nemoguce ju bude smiriti, nanašamo ju simo tamo, držimo po rukama na ovaj i onaj nacin, njihamo, stavljam je na cicu, ma nista ne pomaze na dulje od par minuta. I tako bude pola noci i onda se umiri i sve ok. Sad zadnja dva dana cak i ranije pocne. Mislili smo prvo da su grcevi, i nekad i budu jer vidimo da se napinje i prducka, al nekad bude bas bez razloga, nakon sto je ispraznila crijeva. Dajemo joj Biogaiu, a probali smo i Espumisan ali nista ne pomaze. Ako imas kakav savjet, dobrodosao je!

    Mi smo imali strasne grceve + vecernju nervozu (googlaj witching hour).

    Grcevi kao rukom odneseni nakon bowena i ovih kapi na preporuku pedijatrice (nema ih u hrv, mi isli u brezice po njih, cca 15€ su).https://www.apotekasrbotrade.rs/srpski/proizvod/ColiPrev-kapi-protiv-grceva-kod-beba [apotekasrbotrade.rs]

    Ribic, često te se sjetim, i tvog posta na forumu za Potpomognutu gdje si iskreno progovorila o tome kako je imati blizance. Naravno, sreća je dvostruka, ali i izazovi. Nitko od nas ne želi prije nego što blizanci stignu razmisljati o potencijalnim poteskocama koje nas ocekuju, samo smo svi opijeni srećom da smo uspjeli ostvariti svoju najveću želju. I onda kad krenu ti prvi problemi, neispavanost, iscrpljenost, osjećaš se loše jer se žališ i jer si isfrustriran i jer plačeš od jada u noci. A istina je da uz svu sreću i veselje, dođu ponekad i živčanost i plačljivost i sve je to sasvim normalno i ne umanjuje spomenutu sreću i veselje.
    Bilježim si i Bowen i Coliprev, pa cemo vidjeti na koje ce reagirati, hvala ti!


    Ja ih imam troje,sa prvim djetetom mi je bilo uzas znaci nesto strasnoooo tesko,toliko grceva i nespavanja ajme ajme,a bila je jedna 

    12.5.+
    Dvojajcani blizanci

  • Ani92

    Broj poruka: 39

    Prijavi adminu

    inesss

    Ani92

    Cure, da se javim s novostima. Porodili su me prekjučer, 34+2 zbog visokog tlaka. Bebe su u inkubatoru, jedan treba pomoć na kisiku 2,7kg drugi malo još dobiti na težini 2,1kg.
    Teško ih je vidjeti u inkubatorima, ali nadam se da će biti sve ok na kraju.
    Sada se pripremam na dio kod kuće i kako ćemo se snaći. I malo me strah i toga. Pribojavam se da će biti boležljivi ili imati problema s disanjem jer su dosta ranije rođeni.

    Cestitam ,nista se ne brini, ja sam imala preklampsiju cuvala trudnocu mjesec ipo u bolnici i na kraju sam na hitnom carskom bila u 35 tjednu.Moj mali je imao samo 1580,ona 1800.Nikakvih problema s njima nismo imali,to ti je normalno da su na kisiku,moji su dobili devetke pri rodjenju znaci fenomenalno.Super su ,veliki ,odlicno napreduju ,rodila sam 14.12.kuci su ih pustili 5.1.Vidis koliko su tvoji veci ,sad odmaraj od carskog i misli samo na svoje slatke bebace


    Oni su stvarno žilavi 😄 drago mi je da su tvoji dobro. Izdržat ćemo i ovaj dio. Uvijek mi je drago čuti pozitivna iskustva. To da malo utjehe i snage za dalje. 

Izvan raspona! Odustani

Komentiraj, znaš da želiš!

Za komentiranje je potrebno prijaviti se. Nemaš korisnički račun? Registracija je brza i jednostavna, registriraj se i uključi se u raspravu.