BLIZANACKA TRUDNOCA 😊

Izvan raspona! Odustani

Sortiraj odgovore

Najstariji
  • Najnoviji
  • Najstariji
  • Važna obavijest
    Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu Miss7Mama dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu Miss7Mama te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.
  • ribic

    Broj poruka: 2640

    Prijavi adminu

    inesss

    ribic

    inesss

    Cure koje ne dojite ,hranite li bebe u lezecem polozaju Ja hranim uvijek u lezecem naravno malo poviseno,kazu da nije dobro medjutim nemoguce mi je na rukama jer jedu u isto vrijeme ovako je puno jednostavnije

    Nikako ne u lezecem. Skoro kao da stoje. Googlaj si pnf tehniku hranjenja.

    A nariktas si da krenes jednu 15-30 min ranije i onda ih ne hranis istovremeno. Ili bar stavis u njihaljke ili podboltas glavu nekim jastukom. Zamisli da ti lezis i netko ti ulijeva tekucinu tak u lezecem polozaju.

    A na neonatologiji tako rade


    A i u vinogradskoj su utopljavali bebe da je to prestrasno i govorili da im hladne rukice. A djeca jos nemaju termoregulaciju tak da..

    Ak su njihaljkama i podignuti to je ajde ok. Ali pazi jer su jos mali.. zbog polozaja kraljeznice u tim njihaljkama.

    Drzi se!

    💁‍♀️ 33 god (AMH 9.2)
    👦🏻 36 god (normo)
    Pokušavamo od 12/2019
    Vinogradska
    2 AIH (Femara) ❌
    4/2021 IVF stimuliran, ET jedan trodnevni (blighted ovum)
    9/2021 IVF u prirodnom ciklusu, (odustali, stali rasti folikuli)
    Poliklinika IVF
    10/2021 IVF stimulirani, ET dva trodnevna (biokemijska)
    3/2022 IVF stimulirani, ET dva trodnevna, 7+1 ❤️❤️, mini anomaly, Panorama, anomaly ✅ dvojajčane curke rođene 28.11.2022. 👨‍👩‍👧‍👧

  • inesss

    Broj poruka: 634

    Prijavi adminu

    ribic

    inesss

    ribic

    inesss

    Cure koje ne dojite ,hranite li bebe u lezecem polozaju Ja hranim uvijek u lezecem naravno malo poviseno,kazu da nije dobro medjutim nemoguce mi je na rukama jer jedu u isto vrijeme ovako je puno jednostavnije

    Nikako ne u lezecem. Skoro kao da stoje. Googlaj si pnf tehniku hranjenja.

    A nariktas si da krenes jednu 15-30 min ranije i onda ih ne hranis istovremeno. Ili bar stavis u njihaljke ili podboltas glavu nekim jastukom. Zamisli da ti lezis i netko ti ulijeva tekucinu tak u lezecem polozaju.

    A na neonatologiji tako rade

    A i u vinogradskoj su utopljavali bebe da je to prestrasno i govorili da im hladne rukice. A djeca jos nemaju termoregulaciju tak da..

    Ak su njihaljkama i podignuti to je ajde ok. Ali pazi jer su jos mali.. zbog polozaja kraljeznice u tim njihaljkama.

    Drzi se!


    I ti se drzi,najgore mi je sto sam sama cijeli dan ,a imam jos jedno dijete oko kojeg treba ,al izdrzat ce se sve

    12.5.+
    Dvojajcani blizanci

  • Monolena

    Broj poruka: 354

    Prijavi adminu

    Žene, trudna sam 33+1, i jucer i danas sam povracala par sati nakon rucka. Ne znam što da mislim. Od 5. do 17. tt sam imala uzasne mucnine i povracanja, al nakon toga je stalo. Nije mi jasno kako se to sad opet vratilo. Jel imao tko slično iskustvo?

    Ja- ‘89, Hashimoto, Endometrioza L. jajnik (nestala) , PCOS
    Muž-’88, 👍
    Ivf centar Lučinger
    1. AIH pretvoren u IVF, 4 js, 1 oplođena, ET 21.4.2022., beta ❌️
    2. Stimulirani IVF (Gonal F 150, Cetrotide) - 12 js, 8 oplođenih i zamrznutih
    FET 11.7.2022 - vracena 2 trodnevna 🤞 1. beta 14dnt (25.7.) 657; 2. beta 16dnt (27.7) 1403, 1.uzv (5+1 tt) 2 gestacijske vrecice, 2. uzv (6+4 tt) ❤❤ Panorama ✅️, stižu 🙋‍♀️ i 🙋 Anomaly scan ✅️
    Moje najveće ljubavi su stigle 03/23 👨‍👩‍👧‍👦

  • Pupica34

    Broj poruka: 38

    Prijavi adminu

    Monolena

    Žene, trudna sam 33+1, i jucer i danas sam povracala par sati nakon rucka. Ne znam što da mislim. Od 5. do 17. tt sam imala uzasne mucnine i povracanja, al nakon toga je stalo. Nije mi jasno kako se to sad opet vratilo. Jel imao tko slično iskustvo?


    Hej, evo ja sam 34tt…povracala sam isto jako dugo, bila hospitalizirana itd.
    Zadnjih tjedan dana isto povracala nakon dorucka, iako sam jos uvijek u terapiji sa Reglanom svejedno dobijem nagon. A ovo povracanje bi rekla da kako bebe pritiscu sve zivo, ako malo vise pojedemo da dode do tog povracanja. Ja nemam zgaravicu, al mi zna zaletit se kiselina (povracotina?) onako najednom u grlo. 😤😤

    TP 27.3.2023.
    Panorama 👍 Stižu dečko i curica 💙💜

  • Monolena

    Broj poruka: 354

    Prijavi adminu

    Pupica34

    Monolena

    Žene, trudna sam 33+1, i jucer i danas sam povracala par sati nakon rucka. Ne znam što da mislim. Od 5. do 17. tt sam imala uzasne mucnine i povracanja, al nakon toga je stalo. Nije mi jasno kako se to sad opet vratilo. Jel imao tko slično iskustvo?

    Hej, evo ja sam 34tt…povracala sam isto jako dugo, bila hospitalizirana itd.
    Zadnjih tjedan dana isto povracala nakon dorucka, iako sam jos uvijek u terapiji sa Reglanom svejedno dobijem nagon. A ovo povracanje bi rekla da kako bebe pritiscu sve zivo, ako malo vise pojedemo da dode do tog povracanja. Ja nemam zgaravicu, al mi zna zaletit se kiselina (povracotina?) onako najednom u grlo. 😤😤


    Draga Pupica34, hvala ti na javljanju! Nemoj me krivo shvatiti, ali lakše mi je sad kad znam da se eto to zna događati i da vrlo vjerojatno nije riječ o ničem opasnom, a s druge strane žao mi je da si i ti ta “sretnica” koja nece moci do kraja uzivati u posljednjim tjednima trudnoće.

    Ja- ‘89, Hashimoto, Endometrioza L. jajnik (nestala) , PCOS
    Muž-’88, 👍
    Ivf centar Lučinger
    1. AIH pretvoren u IVF, 4 js, 1 oplođena, ET 21.4.2022., beta ❌️
    2. Stimulirani IVF (Gonal F 150, Cetrotide) - 12 js, 8 oplođenih i zamrznutih
    FET 11.7.2022 - vracena 2 trodnevna 🤞 1. beta 14dnt (25.7.) 657; 2. beta 16dnt (27.7) 1403, 1.uzv (5+1 tt) 2 gestacijske vrecice, 2. uzv (6+4 tt) ❤❤ Panorama ✅️, stižu 🙋‍♀️ i 🙋 Anomaly scan ✅️
    Moje najveće ljubavi su stigle 03/23 👨‍👩‍👧‍👦

  • Pupica34

    Broj poruka: 38

    Prijavi adminu

    Monolena

    Pupica34

    Monolena

    Žene, trudna sam 33+1, i jucer i danas sam povracala par sati nakon rucka. Ne znam što da mislim. Od 5. do 17. tt sam imala uzasne mucnine i povracanja, al nakon toga je stalo. Nije mi jasno kako se to sad opet vratilo. Jel imao tko slično iskustvo?

    Hej, evo ja sam 34tt…povracala sam isto jako dugo, bila hospitalizirana itd.
    Zadnjih tjedan dana isto povracala nakon dorucka, iako sam jos uvijek u terapiji sa Reglanom svejedno dobijem nagon. A ovo povracanje bi rekla da kako bebe pritiscu sve zivo, ako malo vise pojedemo da dode do tog povracanja. Ja nemam zgaravicu, al mi zna zaletit se kiselina (povracotina?) onako najednom u grlo. 😤😤

    Draga Pupica34, hvala ti na javljanju! Nemoj me krivo shvatiti, ali lakše mi je sad kad znam da se eto to zna događati i da vrlo vjerojatno nije riječ o ničem opasnom, a s druge strane žao mi je da si i ti ta “sretnica” koja nece moci do kraja uzivati u posljednjim tjednima trudnoće.


    Da, nebi rekla da je opasno. Zeludac je stisnut i onda taj reflux cini svoje. Probaj manje obroke, nakon jela ne lec i slicno…ako pomaze.
    Ja sam dugo cekala na svoje “cudo” tj.da ostanem trudna, no nazalost moram biti iskrena nisam niti malo uzivala u trudnoci i jedva cekam rodit.
    Jesi ti bila na pregledu, ctg u bolnici? 
    Mene to sutra ceka i jos mi kaze dr. pripremite se mozda da cete ostat. Iako je spominjao 36-37tt za carski.

    TP 27.3.2023.
    Panorama 👍 Stižu dečko i curica 💙💜

  • Monolena

    Broj poruka: 354

    Prijavi adminu

    Pupica34
    Da, nebi rekla da je opasno. Zeludac je stisnut i onda taj reflux cini svoje. Probaj manje obroke, nakon jela ne lec i slicno…ako pomaze.
    Ja sam dugo cekala na svoje “cudo” tj.da ostanem trudna, no nazalost moram biti iskrena nisam niti malo uzivala u trudnoci i jedva cekam rodit.
    Jesi ti bila na pregledu, ctg u bolnici?
    Mene to sutra ceka i jos mi kaze dr. pripremite se mozda da cete ostat. Iako je spominjao 36-37tt za carski.

    Budem bas to pokusala. Danas jos nisam povracala, al ocekujem da budem. Mučno mi je od jutra. Baš mi je jako žao da nisi niti malo uživala. Moram priznati da do 17. tjedna nisam niti ja. Osjećala sam se bolesno, a ne trudno, tako da te u potpunosti razumijem. Ja sam sad pak na dvije strane- s jedne, želim uživati u trudnoći i pokusavam ne misliti o tome kako ce ubrzo zavrsiti jer vjerojatno je to prvi i zadnji puta da sam trudna (iako valjda nema neugodnog simptoma u trudnoci koji nisam imala), a s druge strane jedva cekam da rodim jer sad osjecam vece strahove nego na pocetku trudnoce. Ja sam u Vinogradskoj, jos nisam radila ctg, al eto prosli tjedan su mi konacno rekli koliki su bebaci. Doktor, koji mi je radio uzv je rekao da bi mogla i s 38. tjedana roditi jer se bebe podjednako razvijaju i ja sam skroz zatvorena, što me šokiralo jer svi govore da su imali hospitalizaciju u 36. a porod u 37. tjednu. Sljedeci tjedan sam kod svog doktora u bolnici pa cu cuti sta on kaze. U kojoj si ti bolnici? Baš me čudi ovo što ti je rečeno. Molim te javi sutra kako je prošlo.

    Ja- ‘89, Hashimoto, Endometrioza L. jajnik (nestala) , PCOS
    Muž-’88, 👍
    Ivf centar Lučinger
    1. AIH pretvoren u IVF, 4 js, 1 oplođena, ET 21.4.2022., beta ❌️
    2. Stimulirani IVF (Gonal F 150, Cetrotide) - 12 js, 8 oplođenih i zamrznutih
    FET 11.7.2022 - vracena 2 trodnevna 🤞 1. beta 14dnt (25.7.) 657; 2. beta 16dnt (27.7) 1403, 1.uzv (5+1 tt) 2 gestacijske vrecice, 2. uzv (6+4 tt) ❤❤ Panorama ✅️, stižu 🙋‍♀️ i 🙋 Anomaly scan ✅️
    Moje najveće ljubavi su stigle 03/23 👨‍👩‍👧‍👦

  • Pupica34

    Broj poruka: 38

    Prijavi adminu

    Monolena koliki su ti bebaci? Ja sam isto saznala prosli tjedan i dr. i vise nego zadovoljan iako meni extra tesko, on ima 2700g, a ona 2600g veliki su.
    Ja sam u Ri. danas nisam ostala, ali sljedeci tjedan imam opet pregled pa je opet napomenuo da imam pripremljenu torbu, a za carski mi je rekao najvjerovatnije da ce bit u 36t. ali svakako prije 8.3. 🙈
    Kad obavis pregled javi se sa novostima ❤️
    Btw za koja imena ste se odlucili? 🥰

    TP 27.3.2023.
    Panorama 👍 Stižu dečko i curica 💙💜

  • Monolena

    Broj poruka: 354

    Prijavi adminu

    Oo, tvoje bebe su bas velike! Meni je znaci sa 32+2 tt curica bila 1800 g, a dečko 1950 g. Vidjet cemo iduci tjedan koje ce biti mjere. Ove mjere od tvojih srecica su od danas il od proslog tjedna? Malo sam i nestrpljiva pa mi se cekanje do 38. tjedna čini dugo 😁. Ti stvarno jos sitno brojis 😊. Ajme koje uzbuđenje! Ja cu isto najvjerojatnije na carski jer nisu dobro okrenuti. Kaj se tice imena, nemoj zamjeriti, ali ne bih ih ovdje dijelila.

    Ja- ‘89, Hashimoto, Endometrioza L. jajnik (nestala) , PCOS
    Muž-’88, 👍
    Ivf centar Lučinger
    1. AIH pretvoren u IVF, 4 js, 1 oplođena, ET 21.4.2022., beta ❌️
    2. Stimulirani IVF (Gonal F 150, Cetrotide) - 12 js, 8 oplođenih i zamrznutih
    FET 11.7.2022 - vracena 2 trodnevna 🤞 1. beta 14dnt (25.7.) 657; 2. beta 16dnt (27.7) 1403, 1.uzv (5+1 tt) 2 gestacijske vrecice, 2. uzv (6+4 tt) ❤❤ Panorama ✅️, stižu 🙋‍♀️ i 🙋 Anomaly scan ✅️
    Moje najveće ljubavi su stigle 03/23 👨‍👩‍👧‍👦

  • ribic

    Broj poruka: 2640

    Prijavi adminu

    Pupica34

    Monolena

    Pupica34

    Monolena

    Žene, trudna sam 33+1, i jucer i danas sam povracala par sati nakon rucka. Ne znam što da mislim. Od 5. do 17. tt sam imala uzasne mucnine i povracanja, al nakon toga je stalo. Nije mi jasno kako se to sad opet vratilo. Jel imao tko slično iskustvo?

    Hej, evo ja sam 34tt…povracala sam isto jako dugo, bila hospitalizirana itd.
    Zadnjih tjedan dana isto povracala nakon dorucka, iako sam jos uvijek u terapiji sa Reglanom svejedno dobijem nagon. A ovo povracanje bi rekla da kako bebe pritiscu sve zivo, ako malo vise pojedemo da dode do tog povracanja. Ja nemam zgaravicu, al mi zna zaletit se kiselina (povracotina?) onako najednom u grlo. 😤😤

    Draga Pupica34, hvala ti na javljanju! Nemoj me krivo shvatiti, ali lakše mi je sad kad znam da se eto to zna događati i da vrlo vjerojatno nije riječ o ničem opasnom, a s druge strane žao mi je da si i ti ta “sretnica” koja nece moci do kraja uzivati u posljednjim tjednima trudnoće.

    Da, nebi rekla da je opasno. Zeludac je stisnut i onda taj reflux cini svoje. Probaj manje obroke, nakon jela ne lec i slicno…ako pomaze.
    Ja sam dugo cekala na svoje “cudo” tj.da ostanem trudna, no nazalost moram biti iskrena nisam niti malo uzivala u trudnoci i jedva cekam rodit.
    Jesi ti bila na pregledu, ctg u bolnici?
    Mene to sutra ceka i jos mi kaze dr. pripremite se mozda da cete ostat. Iako je spominjao 36-37tt za carski.


    To ti kaze tvoj ginic ili u vinogradskoj? Ako u vinogradskoj - tko? Merkur ekipa ili?
    Jer hospitalizirat ce te najkasnije s 36tt i porodit s 37tt.  Sumnjam da ce te toliko tamo drzati…. Javi sutra.

    I ja sam bila u strahu u trudnoci i sad mi zao. A opet, jbg, nije moglo nakon ivf i blizanacka trudnoca biti drugacije nego da brines. 

    A pripremit se za ovo sto vam slijedi - nemoguce 😂 Sretno cure! 

    💁‍♀️ 33 god (AMH 9.2)
    👦🏻 36 god (normo)
    Pokušavamo od 12/2019
    Vinogradska
    2 AIH (Femara) ❌
    4/2021 IVF stimuliran, ET jedan trodnevni (blighted ovum)
    9/2021 IVF u prirodnom ciklusu, (odustali, stali rasti folikuli)
    Poliklinika IVF
    10/2021 IVF stimulirani, ET dva trodnevna (biokemijska)
    3/2022 IVF stimulirani, ET dva trodnevna, 7+1 ❤️❤️, mini anomaly, Panorama, anomaly ✅ dvojajčane curke rođene 28.11.2022. 👨‍👩‍👧‍👧

Izvan raspona! Odustani

Komentiraj, znaš da želiš!

Za komentiranje je potrebno prijaviti se. Nemaš korisnički račun? Registracija je brza i jednostavna, registriraj se i uključi se u raspravu.