BLIZANACKA TRUDNOCA 😊

Izvan raspona! Odustani

Sortiraj odgovore

Najstariji
  • Najnoviji
  • Najstariji
  • Važna obavijest
    Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu Miss7Mama dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu Miss7Mama te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.
  • Avatar PetraB

    PetraB

    Broj poruka: 1566

    Prijavi adminu

    flower93

    PetraB

    Naknada… Da, znaci komplikacije i prvih 6 mjeseci je puna placa, drugih 6 mjeseci do godine dana je limit 5600 (ako vam je placa veca, max 5600 dobijete ako vam je manja, dobijete svoju punu placu) nakon toga ide 2300

    Moram se na ovo nadovezat.. Ja sam upravo na komplikacijama i nemam punu placu. Max iznos komplikacija koju hzzo isplacuje je 4200. E sad, ako netko ima manju placu od toga, naravno da mu se “isplati”, meni nikako, ali ipak mi je moje psihicko stanje vaznije jer znam da cu tako najvise utjecat na mirnu trudnocu.


    Sorry da… Komplikacije su limitirane… 🤦🏻‍♀️… Imajte razumijevanja, mm otisao na put, sama sam s njih cetvero od pon 😅😅😅 a i sindrom pregnant brain jos prisutan 🤣… Do sljedeceg petka treba prezivjet 😎
    Razumijem te… I meni je tako… Sad je super, al jos mjesec dana pa opet na manje, a nakon toga jos gore dok cure ne krenu u vrtic

    url=https://lilypie.com [lilypie.com]][/url

  • Avatar PetraB

    PetraB

    Broj poruka: 1566

    Prijavi adminu

    tajchika005

    Cure hvala na info za kolica!!
    Sad sam jos zbunjenija nego prije!! Od pocetka sam rekla da ne zelim vlakic, ali sad sto vise pitam u razlicitim grupama i forumima, ispada da 99% ima vlakice.

    Do koje godine se mogu koristiti bebeto 42 kolica?

    Jos jedno pitanje. Zadnji nekoliko dana imam osjecaj “natecenosti” vagine. Nikakvi bolovi, pritisak, svrbez,peckanje ni nista. Dok stojim ili lezim na boku imam osjecaj da je tamo dolje “puno svega” ili neki “visak”. Ko da imam tenisku lopticu medu nogama.
    Na dodir nije nista bolno.
    Naravno da sam pitala doktora Googla 😀 i nekako si nasla da je zbog povecanog pritiska i cirkulacije moguce imati osjecaj natecenosti.


    Bebetto mozes kotistiti sve dok ti malac zeli biti u kolicima. Moje du sad u kosarama i jajima a nakon 6 mjeseci kad na fizioterapeut da zeleno svjetlo cemo montirati sportske dijelove. Kisobran kolica se u principu kupuju jersu ona laksa i definitivno manja no s obzirom da smo mi s ovima jako zsfovoljni ne razmisljam o kupovini kisobran kolica nakon nekog vremena 🤷🏻‍♀️

    url=https://lilypie.com [lilypie.com]][/url

  • Avatar flower93

    flower93

    Broj poruka: 638

    Prijavi adminu

    PetraB

    flower93

    PetraB

    Naknada… Da, znaci komplikacije i prvih 6 mjeseci je puna placa, drugih 6 mjeseci do godine dana je limit 5600 (ako vam je placa veca, max 5600 dobijete ako vam je manja, dobijete svoju punu placu) nakon toga ide 2300

    Moram se na ovo nadovezat.. Ja sam upravo na komplikacijama i nemam punu placu. Max iznos komplikacija koju hzzo isplacuje je 4200. E sad, ako netko ima manju placu od toga, naravno da mu se “isplati”, meni nikako, ali ipak mi je moje psihicko stanje vaznije jer znam da cu tako najvise utjecat na mirnu trudnocu.

    Sorry da… Komplikacije su limitirane… 🤦🏻‍♀️… Imajte razumijevanja, mm otisao na put, sama sam s njih cetvero od pon 😅😅😅 a i sindrom pregnant brain jos prisutan 🤣… Do sljedeceg petka treba prezivjet 😎
    Razumijem te… I meni je tako… Sad je super, al jos mjesec dana pa opet na manje, a nakon toga jos gore dok cure ne krenu u vrtic


    Sve oke 😀 malo me te komplikacije ljute.. Meni je preporuceno mirovanje jer sam MPO trudnica i imala sam u pocetku krvarenje, i sad me se kaznjava sa duplo manjom placom, a jos k tome nosim blizance.. Jebote i demografsku politiku 😵

    [lilypie.com]

  • Avatar dorapamidora

    dorapamidora

    Broj poruka: 124

    Prijavi adminu

    Bas sam htjela napisati da je maksimalan iznos koji HZZO isplacuje kod cuvanja trudnoce tj.komplikacija 4 200 kn.
    Kasnije je nesto bolja sitiacija prvih 6 mjeseci ili godinu dana porodiljnog i onda opet banana. 🤦‍♀️
    Ja sam neki dan vidjela zenskicu sa blizancima, kolica su bila vlakic, ali su bebaci bili okrenuti jedan prema drugome tako da su se gledali. Kad pocnem razmisljat i gledat za kolica, mislim da ce mi ta opcija biti prvi izbor. 
    Tajchika005, moje misljenje je isto da je to zbog rasta blizanaca i rastezanja maternice, trbusnih misica, ligamenata, ali mislim da bi trebala pitati pravog doktora, cisto da ti budes mirna. Pokusaj ignorirat ovog dr.Google-a (iako ga i ja pitam za sve), ali taj je bas nemilosrdan u svojim prognozama 😅

  • Avatar Charlies

    Charlies

    Broj poruka: 119

    Prijavi adminu

    Cure, koje pelene planirate koristiti? I vi koje vec koristite, koje su vam se pokazale najbolje?

    [lilypie.com]

  • Avatar tajchika005

    tajchika005

    Broj poruka: 159

    Prijavi adminu

    Ma imam pregled 10.8. tak da cu onda pitati dr.posebno zato jer to nije cijeli dan i nemam nikakvih drigih blova. Eto, cisto jedan neugodan osjecaj! 

  • Avatar Charlies

    Charlies

    Broj poruka: 119

    Prijavi adminu

    tajchika005

    Ma imam pregled 10.8. tak da cu onda pitati dr.posebno zato jer to nije cijeli dan i nemam nikakvih drigih blova. Eto, cisto jedan neugodan osjecaj!


    Moja rodica, koja je trudna s jednom bebom ali joj je 4. trudnoca, ima sličan problem. Njoj je dr. rekla da su joj to prosirene vene, znaci isto ko sta se desi na nogama, od velikog pritiska itd. Ali nije veliki problem, doduše nelagodno je.

    [lilypie.com]

  • Avatar Charlies

    Charlies

    Broj poruka: 119

    Prijavi adminu

    tajchika005

    Ma imam pregled 10.8. tak da cu onda pitati dr.posebno zato jer to nije cijeli dan i nemam nikakvih drigih blova. Eto, cisto jedan neugodan osjecaj!


    Moja prijateljica, koja je trudna s jednom bebom ali joj je 4. trudnoca, ima slican problem. Kaze joj dr. da su to prosirene vene, znaci isto ko sta se desi na nogama od velikog pritiska itd. Ne bi trebao bit neki veliki problem, ali zna bit stvarno neugodno.

    [lilypie.com]

  • Avatar Charlies

    Charlies

    Broj poruka: 119

    Prijavi adminu

    Ne znam sta mi je s internetom i još s ovim autokorektom grrrr🤦 pokusavam vec 15 min napisat i poslat… Rodica, ne prijateljica ali nije bitno skuzila si poantu 😂

    [lilypie.com]

  • Avatar dorapamidora

    dorapamidora

    Broj poruka: 124

    Prijavi adminu

    tajchika005

    Ma imam pregled 10.8. tak da cu onda pitati dr.posebno zato jer to nije cijeli dan i nemam nikakvih drigih blova. Eto, cisto jedan neugodan osjecaj!


    Imas pregled na moj rodjendan 🎉 tako da sam uvjerena da ce sve to biti ok. Ja sam 8 dana iza tebe. 🙏❤

Izvan raspona! Odustani

Komentiraj, znaš da želiš!

Za komentiranje je potrebno prijaviti se. Nemaš korisnički račun? Registracija je brza i jednostavna, registriraj se i uključi se u raspravu.