BLIZANACKA TRUDNOCA 😊

Izvan raspona! Odustani

Sortiraj odgovore

Najstariji
  • Najnoviji
  • Najstariji
  • Važna obavijest
    Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu Miss7Mama dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu Miss7Mama te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.
  • Avatar tajchika005

    tajchika005

    Broj poruka: 159

    Prijavi adminu

    Hvala ti keti na info 😀 
    Izbor nece biti nimalo lagan.

  • Avatar mimi16

    mimi16

    Broj poruka: 57

    Prijavi adminu

    mi smo uzeli bebetto  for two. izlozena su u westgateu, pa sam ih tamo išla i provozati po dućanu i doslovno sam ih na dijelove rastavila i opet složila prije odluke. gledala sam kolica i koja su tako jedan iza drugog i ona koja su jedno pokraj drugog, no baš zbog širine i prolaska kroz vrata je odluka pala na baš ta gdje su jedan iza drugog. 
    neki dan sam bila s nećakom na sladoledu i neka gospođa je vozila između stolova na terasi također slična kolica za blizance pa mi je odmah bilo drago da sam i ja uzela takva jer lakše prolaze u uskim prostorima. a stvarno kako će biti ćemo tek saznati kad bebe dođu ;)

    u 21.tjednu sam, neki dan imala pregled, sve je ok, zatvorena, cerviks 47 mm, jedna beba 370g, druga 410g.
    sve čitam, pratim što pišete, samo ne stižem redovito tipkati - oprostite. 

    [lilypie.com]

  • Avatar Nina12

    Nina12

    Broj poruka: 102

    Prijavi adminu

    Ja sam već počela polako kupovati, imam od starijeg sina krevet i planiram ih u početku zajedno stavljati u jedan dok ne porastu pa ćemo uzeti još jedan. Planiram i nabaviti tiny love ležaljke za dnevnog boravka. A kolica smo kupili bugaboo donkey 2, kolica su vrhunska, što kvalitetom što funkcionalnoscu. Došli su nam adapteri za autosjedalice tako da imamo 3u1

  • Valnea87

    Broj poruka: 13

    Prijavi adminu

    Pozdrav cure,, 

    Izdrzite po ovoj toplini? Mi smo sad 33+1, počele su mi noge nateci, zgaravica je sve jaca i umor isto tako ali nedamo se iduci tjedan imam kontrolu i vidjet ćemo sta kažu. Mi smo uzeli bugaboo donkey polovnu, uzela sam adaptere i  jaja maxi cosi  tako da imamo 3u1.. Sve polovno i ocuvano stvarno ko novo.
    Imam jedno pitanje dali netko zna tocno kako idu nalnade za rodiljni te roditeljski dopustit za blizance? Može bit da imamo pravo jednu godinu punu plaću i nakon toka dvije godine samo 2328 kn? Hvala 🙏😉

  • Avatar tajchika005

    tajchika005

    Broj poruka: 159

    Prijavi adminu

    Valnea, 99% sam sigurna da si u pravu. Godinu dana puna placa, a dalje 2000i nesto. Sramota!!! 
    I bravo na 33tt!!! 🙏🏻🙏🏻

    Kako su cure koje su rodile? Nista se ne javljaju!

  • Avatar PetraB

    PetraB

    Broj poruka: 1566

    Prijavi adminu

    Evo me opet… Vidim tema broj odjece i kolica… Kolica sam studirala valjda cijelu trudnocu… Odluka pala na bebetto 42 i nisam pozalila ni sekunde. Po ducanu manevriram jednom rukom, svi dijelovi zasebno idu gore (nije sportski fiksan), i nisu cure jedna ispod druge toliko koliko kod drugih modela sto sam gledala. I mi zivimo u kuci pa mi sirina nije bila presudna zbog lifta ili slicno, no kako ja 90% vremena sve stvari obavljam solo sa curama, muz radi i hendla malca od 2,5 god i curku od 9 kad nesto treba, tako da su mi trebala uska kolica da mogu u duckas, po bolnicama na preglede i slicno.
    Moje curke su rodjene sa 37+3, imale 2160 i 2260 i dugacke 44 i 46 cm. Imala sam vecinu 50 i 56 brojeve i to im je sve bilo veliko. Sva sreca kupila sam par stvarcica 46 i to smo vrtili najvise. Sada smo 5 mjeseci, imaju 6 kg i dugacke nekih 65 cm i tek sad smo na 62 i eventualno 62/68… C&A brojevi i pepco su manji… Tako da pazite i na to. Lupilu lidlov su dvobroj obicno i onda vam to odgovara vise onom vecem broju, npr njihov 50/56 su jaaako dugo nosile, 62/68 im je sad jos malo vece ali nose.
    Meni se sa svih cetvero u pocetku pokazalo najjednostavnije one jednodijelne pidjame)/odjelca…
    Pelene smo jako dugo koristili xs (one su do 3 kg)… Sad smo tek na trojku presli 😊
    Imamo sva freeon krevetica next to me uz moj krevet (kao vlakic) sa spustenom stranicom tako da uvijek mogu do jedne i druge bez da ustajem iz kreveta… Ne mogu biti zajedno u kindacu jer se vrte stalno i budile bi jedna drugu. Vec u inkubatoru su bile vrlo “zivahne” pa su mi sestre uvijek komentirale da ih treba sto prije izvaditi van 😅… I sad su takve, kad se igraju, ako se slucajno dotaknu odmah krene vriska… Vole se gledat i pricat jedna s drugom no zahtijevaju svaka svoj prostor 🤣

    url=https://lilypie.com [lilypie.com]][/url

  • Avatar PetraB

    PetraB

    Broj poruka: 1566

    Prijavi adminu

    Naknada… Da, znaci komplikacije i prvih 6 mjeseci je puna placa, drugih 6 mjeseci do godine dana je limit 5600 (ako vam je placa veca, max 5600 dobijete ako vam je manja, dobijete svoju punu placu) nakon toga ide 2300

    url=https://lilypie.com [lilypie.com]][/url

  • Avatar tajchika005

    tajchika005

    Broj poruka: 159

    Prijavi adminu

    Cure hvala na info za kolica!! 
    Sad sam jos zbunjenija nego prije!! Od pocetka sam rekla da ne zelim vlakic, ali sad sto vise pitam u razlicitim grupama i forumima, ispada da 99% ima vlakice. 

    Do koje godine se mogu koristiti bebeto 42 kolica?

    Jos jedno pitanje. Zadnji nekoliko dana imam osjecaj “natecenosti” vagine. Nikakvi bolovi, pritisak, svrbez,peckanje ni nista. Dok stojim ili lezim na boku imam osjecaj da je tamo dolje “puno svega”  ili neki “visak”. Ko da imam tenisku lopticu medu nogama. 
    Na dodir nije nista bolno. 
    Naravno da sam pitala doktora Googla 😀 i nekako si nasla da je zbog povecanog pritiska i cirkulacije moguce imati osjecaj natecenosti.

  • Avatar Nina12

    Nina12

    Broj poruka: 102

    Prijavi adminu

    Petra baš ti hvala što nam se javiš  i podijeliš iskustvo baš nam to mnogo znači. Jer je bas s twinsima sve specifično. 

  • Avatar flower93

    flower93

    Broj poruka: 638

    Prijavi adminu

    PetraB

    Naknada… Da, znaci komplikacije i prvih 6 mjeseci je puna placa, drugih 6 mjeseci do godine dana je limit 5600 (ako vam je placa veca, max 5600 dobijete ako vam je manja, dobijete svoju punu placu) nakon toga ide 2300


    Moram se na ovo nadovezat.. Ja sam upravo na komplikacijama i nemam punu placu. Max iznos komplikacija koju hzzo isplacuje je 4200. E sad, ako netko ima manju placu od toga, naravno da mu se “isplati”, meni nikako, ali ipak mi je moje psihicko stanje vaznije jer znam da cu tako najvise utjecat na mirnu trudnocu. 

    [lilypie.com]

Izvan raspona! Odustani

Komentiraj, znaš da želiš!

Za komentiranje je potrebno prijaviti se. Nemaš korisnički račun? Registracija je brza i jednostavna, registriraj se i uključi se u raspravu.