AZOOSPERMIJA

Izvan raspona! Odustani

Sortiraj odgovore

Najstariji
  • Najnoviji
  • Najstariji
  • Važna obavijest
    Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu Miss7Mama dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu Miss7Mama te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.
  • Avatar Leona89

    Leona89

    Broj poruka: 329

    Prijavi adminu

    Lotta drago mi je da vam je bilo lijepo na predavanju😍žalosno je vjerujem bilo vidjeti koliko se ljudi zapravo nosi s tom dijagnozom 😓znači li to da odustajete od postupka u Pragu i idete u Tursku ponavljati mTesu? 😃 Baš cool što si upoznala našu Bopsich ❤️
    Bopsich vjerujem da ti je put teško pao, ali drago mi je da ste na kraju bili i sigurno svojim primjerom motivirali druge❤️ lijepo da si upoznala Lottu, ja se nadam da ćemo se sve jednog dana okupiti na druženju sa našim bebama🥰🥰🥰🥰❤️❤️❤️😘
    Tratinčice žao mi je što vas je curka malo zezala preko vikenda i što si doživjela stres. Nadam se da si rodila čim se ne javljaš i da si upoznala svoju malu princezu 🩷🩷🩷javi nam se kad ćeš moći🎉🎊🎉🎊🎉🎊🎉🎊
    Srculence baš si falila ovdje❤️ tako je, odlučni smo i idemo po svoga bebana🍀❤️😘drago mi je da ste ti i bebica dobro i da i dalje uživate, neka tako ostane i dalje. Uživaj u lupkanju, vjerujem da nema ljepšeg osjećaja nego osjetiti mali život u sebi😍😍😍😍 curica 🩷 vjerujem da ste se uživili skroz. Hoćete li pitati na nekom od sljedećih pregleda za spol ili ne želite znati do zadnje? 😍😍😍🩷🩷🩷😘😘😘
    Ivona jako mi je drago da ste odlučili da idete❤️😍🍀sretno u potrazi za novim poslom🍀super za uređenje sobe💪🏻 a što se tiče tetovaže wau, sigurna sam da će biti krasna, jako lijepo što ste složni😍❤️❤️❤️taman da rane još malo zacijele i onda spremni po bebicu, držati ću fige i jako navijati od ♥️ za vas, jedva čekam😘🎊hvala na podršci i lijepim željama ❤️ 

    💃🏻89. Hashimoto,AMH 13,35 pmol/L,Euthyrox 75/50
    🕺🏼89. Azzospermija, varikokela II. stupanj
    2017.👰🏻‍♀️🤵🏼‍♂️❤️
    Mtese Rebro dr. H - 24.01.2024. ❌
    Postupak donacije - Pronatal Prag-05.'24.🍀🤞🏻❤️

  • Avatar Leona89

    Leona89

    Broj poruka: 329

    Prijavi adminu

    ……
    Kod nas nema ništa posebno, mogu samo opet reći kako me moja draga, ali zbunjena Jelena opet isprepadala. Naime, rekla je da ako dolazimo u svibnju, u travnju obavimo kontrolni UZV, mislim da sam pisala ranije o rezultatima, uglavnom na desnom jajniku je folikul 19mm, a na lijevom endometriom 21mm, endometrij krasan trolinijski 9mm. Pošaljem ja njoj nalaze, a ona meni da joj nije ništa jasno, jesam li ja to njoj poslala UZV prve folikulometrije i da li mi je danas deveti dan stimulacije🤣🤣onda sam joj slala SS maila gdje mi je napisala to za kontrolu, pa je samo napisala ma sve je u redu, morali smo provjeriti da niste već krenuli sa stimulacijom 😳 zar nije da kad šaljete nalaz sa folikulometrije to bude lista na kojoj piše koliko je folikula i koliko su veliki, te koji je dan stimulacije? Uglavnom, totalna zbunjola. Na kraju mi je napisala da je doktor pogledao nalaz i da on misli da je ovo što je moja doktorica napisala da je folikul zapravo cista??? Pa sam joj opet ponovila što piše u nalazu. Sorry što sam tako detaljna, ali morala sam to podijeliti s vama🤣 uglavnom mi smo potpuno spremni, lijekove sam kupila, sve zajedno me izašlo oko 780 eura, što je super, mislila sam da će biti i više. 03.05. idem na obuku za pikanje u bolnicu, a 06.05. bi trebala stići gospođa iz Švice😃 07.05. prvi dan pikanja, ako sve bude po planu. Javljam vam sve vojsko moja najdraža ❤️🍀❤️🍀❤️🍀❤️🍀❤️

    💃🏻89. Hashimoto,AMH 13,35 pmol/L,Euthyrox 75/50
    🕺🏼89. Azzospermija, varikokela II. stupanj
    2017.👰🏻‍♀️🤵🏼‍♂️❤️
    Mtese Rebro dr. H - 24.01.2024. ❌
    Postupak donacije - Pronatal Prag-05.'24.🍀🤞🏻❤️

  • Avatar Leona89

    Leona89

    Broj poruka: 329

    Prijavi adminu

    Btw. jeste li vi koje ste bile u postupku uzimale nešto od nestandardnih metoda kako oni to zovu- asistirani hatching, time-lapse, embryo glue? Razlika je 500 eura ako uzmemo i to, pa me zanima vaše mišljenje? Čitala sam da većinom to uzimaju nakon opetovanih neuspjeha…isto me zanima da li su vam javljali dok ste bili u Pragu o tijeku oplodnje i razvijanju embrija ili ako ne uzmem time lapse te informacije neću imati?

    💃🏻89. Hashimoto,AMH 13,35 pmol/L,Euthyrox 75/50
    🕺🏼89. Azzospermija, varikokela II. stupanj
    2017.👰🏻‍♀️🤵🏼‍♂️❤️
    Mtese Rebro dr. H - 24.01.2024. ❌
    Postupak donacije - Pronatal Prag-05.'24.🍀🤞🏻❤️

  • Avatar Tratinčica123☺

    Tratinčica123☺

    Broj poruka: 198

    Prijavi adminu

    Ekipice, da bar sam rodila😒 ovo je postala patnja i toliko nestrpljenje da je to strašno 🤣
    Neću vas daviti s puno info, jučer na pregledu doktorica kaže da se cerviks skroz omekšao i da se naša gospođica spustila glavicom skroz dolje u porođajni kanal.. I prema tome, bilo joj je žao bilo šta “dirati” nego nas je pustila do sutra u nadi da će nešto krenuti. Posteljica još uvijek može malo funkcionirati pa kao pustit ćemo još malo..
    No naravno, ona nas samo zajebava, ništa se ne događa 🤣🤣
    Sutra idem opet u bolnicu i mislim da mi ne gine ostajanje. Nadam se samo da ću sutra znati kad je carski i amen. Neda mi se više ovako 😪

    Leona, jako mi je drago da ste spremni i da sad samo čekate 🤩 jako se veselim i pokušati ću pratiti svaki vaš korak tamo.. Želim vam svu sreću da bude kako ste zamislili i da bude uspješno!
    Ja sam uz transfer uzela embryo-glue. Svaki dan ujutro su mi javljali stanje sa našim bebicama.
    Momtobe, Lotta ❤️
    Srculence, kraljice naša! Ti ćeš s posla na porod🤣
    Super mi je što se tako dobro osjećaš, ja sam cijelu trudnoću koma, pa mi je baš lijepo čuti da nekom nije tako teško heheh nek bude curka🤞🤞🤗
    Lola, sretno i vama na drugom transferu, sad je tijelo spremno, bit će to super 🥰🥰
    Ivona, super što se skroz odlučili što ćete dalje. Sviđa mi se vas plan i samo naprijed.
    Zanimljivo je što idete u drugu kliniku pa ćemo cuti još neka iskustva 😁😁 sretno! 

    Trudimo se od 9/21.
    👱‍♀️25- PCOS, 🙋‍♂️29- Azzospermia, mTese ❌
    Prag- donacija sjemena- 6/23.
    12.06. Aspiracija- 22🥚/–10 odličnih 🐧
    08.08. FET- 1 blastica - + na testiću 4dpt
    •Beta 8dpt- 80.14, 10dpt- 227.73, 12dpt-632.10
    Panorama-low risk- stiže curka 🧚💗
    [tickerfactory.com]

  • Avatar momtobe2022

    momtobe2022

    Broj poruka: 204

    Prijavi adminu

    Joj, Tratinčice, baš te gnjave. Nadam se da kad sljedeći put uđeš u bolnicu van izlaziš s bebim. Dogovoreni varski je spas za živce, znam to. Nek sve prođe kao zamišljeno 💩🥰
    Srculence, svaka čast! Uživaj u svakom danu i ne zaboravi ukrasti malo vremena za sebe. Još malo i više nikada nećeš biti sama 😂
    Ivona, čini se da imate dobar plan kako provesti vrijeme do sljedećeg posupka. Drago mi je da idete dalje i u tu će sobicu doći najvoljenija beba 🌷 Već se dugo nisam tim bavila, ali IVF i tetovaže imaju neka svoja pravila, pa samo vidi s klinikom koliko prije postupka nije preporučeno tetoviranje i vjerojatno će ponovo trebati neke nalaze krvi. 🙄 Sjećam se kroz maglu jer sam i sama bila u tom tada, pa odustala. Najbolje sama istraži i pitaj jer sve detaljnije što bih napisala ne mogu tvrditi da je 100% tako, ali znam da neke cake postoje. 
    Leona, mi smo također uzeli embryo glue. Imala sam punkciju u petak i stanje oplođenih stanica saznala sam u ponedjeljak, ali samo zato što sam htjela izbjeći sve lažne nade, nagađanja i razočarenja. Mislim da ti mogu javiti svaki dan kao Tratinčici ako želiš. 

    👩🏻 ✅
    👨🏽 azoospermia, TESE ⛔️
    postupak s doniram stanicama
    bebica stigla 🤍 👶🏻🤍

  • verujem

    Broj poruka: 26

    Prijavi adminu

    Evo i mene posle dužeg vremena. Mi smo bili u Istanbulu u martu, meni je započeta stimulacija i kako je vreme odmicalo, Sulejman  je video da imam dosta jajnih ćelija. Ranije sam već pisala da su suprugu u spermi pronašli spermatozoide i da nam je rečeno da možda neće biti potrebe za MicroTese, ali je sve to bilo pod znakom pitanja i zavislo od broja jajnih ćelija. Pošto se na UZ videlo da imam dosta jajnih ćelija, doktor Emre je ipak zakazao MicroTese, dogovoreno je da nakon aspiracije vide koliko će biti tačno jajnih ćelija, a koliko spermatozoida u uzorcima koje je on trebao dati tog dana. Kako sam ja imala 31 jajnu ćeliju, nije bilo dovoljno spermatozoida, pa su ipak odlučili da odrade i MicroTese. 
    Sve pohvale i preporuke od nas i za Emrea i za Sulejmana. 
    Emre i Sulejman imaju svoje ordinacije u  jednoj zgradi, ali je klinika na kojoj se rade aspiracija, MicroTese i ostalo udaljena nekih 800m. Na toj klinici retko ko govori engleski i malo je teže sporazumeti se sa njima. Moja procedura nije dugo trajala, otišla sam na kliniku oko 9 ujutru, izvadili su mi krv i oko 10 me pripremili za spiraciju i dobila sam anesteziju. Sulejman je došao pre anestezije da mi se javi. Nakon aspiracije kada su me probudili, doneli su nešto mi nešto malo da gricnem i u već u pola 12 mi rekli da dolazi Sulejman, on mi je rekao koliko jajnih ćelija je izvađeno i da mi je suprug na operaciji i odveo me u njegovu sobu da ga sačekam. Brzo nakon toga su i njega doveli, sve što mu je sestra rekla bilo je: “no eat, no drink” i izašla  Nakon toga je došao Emre, rekao nam da su pronašli spermatozoide, da će deo zamrznuti, a ostatak iskoristiti za jajne ćelije, rekao suprugu kako da se ponaša i kada da dodjemo na kontrolu. Nakon toga su suprugu doneli čorbicu i kompot, niko mu nije rekao da sme da jede, pa ipak nije jeo  Brzo nakon toga je došla sestra i rekla nam da idemo. 

    Naš sveopšti utisak: Doktor Emre je zaista veliki stučnjak i poseduje dosta znanja iz oblastiazoospermije, ja sam takodje vrlo zadovoljna doktorom Sulejmanom, ima divan pristup, šali se i zaista će se potruditi da se osećate sigurno. Sazrevanje jajnih ćelija prati samo preko UZ, nema vađenja krvi i analize hormona, jer kako on kaže, sve što ga zanima može videti i izmeriti preko UZ.
    Klinika od nas ima minus, jer baš retko ko govori engleski i zbog toga vam ništa ne pričaju, ali im opraštamo zbog Emrea i Sulejmana

  • Avatar Leona89

    Leona89

    Broj poruka: 329

    Prijavi adminu

    Tratinčice vjerujem da je nestrpljenje na vrhuncu. Nadam se da ćeš znati danas kad ideš na carski, držim 🤞🏻🍀🤞🏻🍀🤞🏻🍀🤞🏻🍀🤞🏻♥️♥️♥️javi nam se čim ćeš moći i nek sve prođe u najboljem redu 😍😘🎉 hvala na info za embryoglue, vidjet ću sa dragim, pa da ga i mi uzmemo. Super što su vam javljali, nadam se da će i nama tako♥️🍀🤞🏻
    Mom hvala na info, svakako ću ih pitati to kad dođemo tamo🤞🏻🍀♥️😘
    Verujem sjajne vijesti, pa ti si prava koka 31 jajna, obaraš rekorde🎉odlično što su mužu našli spermije, stvarno krasne vijesti, baš mi je drago🎉🎉🎉drago mi je da imate super iskustvo ❤️ znaš li rezultate, koliko ih se oplodilo? Nisu ti odmah radili transfer nego su ih zamrznuli ili? Kad idete opet tamo? Jesi imala OHSS ili je sve prošlo ok? Sretno dalje u svakom slučaju 🍀 🍀 🤞🏻 😘 🎉 ♥️♥️♥️♥️😘😘😘😘😘

    💃🏻89. Hashimoto,AMH 13,35 pmol/L,Euthyrox 75/50
    🕺🏼89. Azzospermija, varikokela II. stupanj
    2017.👰🏻‍♀️🤵🏼‍♂️❤️
    Mtese Rebro dr. H - 24.01.2024. ❌
    Postupak donacije - Pronatal Prag-05.'24.🍀🤞🏻❤️

  • Avatar Srculence3

    Srculence3

    Broj poruka: 453

    Prijavi adminu

    Leona mi smo uzeli samo embryo glue, i to nam je i Jelena savjetovala. Javljala nam je svaki dan razvoj, ako ne bi javila do podne ja bi je nazvala ili poruku poslala. Embryo glue koji inače košta 200 eura je vidim sada besplatan za sva liječenja koja počnu do 30.06.2024 kod njih, pa eto još 200 eura uštede a mislim da je super stvar 🥰 

    👩(89) (hiperlaktinemija- pod kontrolom)
    AMH:35
    🧑(89) Azoospermia ( 2 s-grama azoo, 2 crypto)
    07/22 M-TESE ❌
    12/2023 Prag ICSI: 17 fol➡️ 2🥚➡️ 1 blastica
    15.12 ET💗 5dpt ➕️ ,Beta 12dpt: 628.6, 14dpt: 1428
    04.01. 1️⃣uzv✔️
    no-give-up
    [tickerfactory.com]

  • Avatar Tratinčica123☺

    Tratinčica123☺

    Broj poruka: 198

    Prijavi adminu

    Verujem, da ne ponavljam, zanima me sve isto što je i Leona pitala 🤔🤣🤣 i sretno vam!!!!

    Evo mene, sutra ujutro se javljam u bolnicu😭 tuga, tuga i tuga haha ja ne znam spavati bez muža 😪😭 nemojte mi se smijati, ali mi smo stalno skupa i možda smo u 7 godina spavali 3 noći odvojeno, ovo mi je koma 😪😭
    Preko vikenda obrada i nadzor posteljice, u ponedjeljak doktorica radi, tad ce me pregledat, ako se ništa ne dogodi, carski je najvjerojatnije u utorak… 🙂

    Trudimo se od 9/21.
    👱‍♀️25- PCOS, 🙋‍♂️29- Azzospermia, mTese ❌
    Prag- donacija sjemena- 6/23.
    12.06. Aspiracija- 22🥚/–10 odličnih 🐧
    08.08. FET- 1 blastica - + na testiću 4dpt
    •Beta 8dpt- 80.14, 10dpt- 227.73, 12dpt-632.10
    Panorama-low risk- stiže curka 🧚💗
    [tickerfactory.com]

  • Avatar Lotta33

    Lotta33

    Broj poruka: 212

    Prijavi adminu

    Leona, tvoje pitanje je nama trenuto pitanje svih pitanja  muz zeli da nastavimo s Jelenom gdje smo i stali, a ja vise naginjem cekanju Emrea. Racunam da je svakako rizik ponavljati mTesu pa kad vec riskiramo, riskirajmo do kraja. Svakako ne bi radili operaciju prije vec nakon ljeta tako da me jedino deprimira opet to odgadanje i cekanje. Moram jos dobro razmislit.
    A što si rekla za druzenja jednog dana, da, i meni je to zelja bas :) nitko nas ne razumije u ovome kao sami jedni druge! 
    Nadam se da ste se u meduvremenu uspjeli razumjeti s Jelenom, cista, ne cista, folikul ?! Nekad je tesko vrsiti komunikaciju samo mailom, zato i dolazi do dezinformacija…neka te to ne obeshrabri ❤️🍀

    Verujem, genijalan rezultat i tako ‘'lagano’' odradena mtesa, predobro! drzim fige za dalje 🍀🍀🍀

    Srculence, ti si jos ful u pogonu, svaka cast! uzivaj u svakom danu i kako je netko rekao, trenucima samoce jer uskoro se to vise nikad nece dogoditi :))

    Tratinka, samo hrabro, jednu dvi noci ces izdrzati, od utorka ni u bolnici ne spavas sama 

    Ako sam nekoga zaboravila, svima saljem energiju i dozu pozitiveee 

    🙋🏻‍♀️: nalik PCOS, uredan ciklus
    🙋🏻‍♂️: neopstruktivna azoospermija
    mTese 🔬 ❌

Izvan raspona! Odustani

Komentiraj, znaš da želiš!

Za komentiranje je potrebno prijaviti se. Nemaš korisnički račun? Registracija je brza i jednostavna, registriraj se i uključi se u raspravu.