AZOOSPERMIJA

Izvan raspona! Odustani

Sortiraj odgovore

Najstariji
  • Najnoviji
  • Najstariji
  • Važna obavijest
    Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu Miss7Mama dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu Miss7Mama te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.
  • Avatar Srculence3

    Srculence3

    Broj poruka: 450

    Prijavi adminu

    Pozdrav svima,
    otvaram ovu temu kako bi se na jednom mjestu mogle sabrati informacije vezano za azoospermiju. MM i ja smo pokušavali preko 2 godine, i nakon prvog spermiograma šok: ekstremna oligoastenozoosperija, znači skoro pa ništa i to 100% nepokretni. U međuvremenu koristio Bioastin. Nakon par mjeseci ponavljamo nalaz, čista 0= azoospermija. 
    Nakon par pregleda urologa ustanovljena varikokela 2.stupnja, povišen FSH =18.6, ostali hormoni normalni. Sve ostalo uredu. Zadnji specijalist urolog nam propisuje Proxeed 6 mjeseci, kao bolje prvo probati terapiju pa ako ne uspije tek onda biopsija. Operaciju varikokele nije ni spominjao. Tražiti ću 2. mišljenje. 

    Pišite o svojim iskustvima i dijagnozama, što vam je pomoglo, koji doktori/urolozi su vam pomogli, alternativna medicina…  Lijepo vas pozdravljam

    👩(89) (hiperlaktinemija- pod kontrolom)
    AMH:35
    🧑(89) Azoospermia ( 2 s-grama azoo, 2 crypto)
    07/22 M-TESE ❌
    12/2023 Prag ICSI: 17 fol➡️ 2🥚➡️ 1 blastica
    15.12 ET💗 5dpt ➕️ ,Beta 12dpt: 628.6, 14dpt: 1428
    04.01. 1️⃣uzv✔️
    no-give-up
    [tickerfactory.com]

  • Avatar Lucy08

    Lucy08

    Broj poruka: 1043

    Prijavi adminu

    Pozdrav, 
    Kod mog supruga je također dg. Azoospermia nonobstructiva, st. post orchiopexiam i varicocele testis lat dex, FSH 32.6 i poremecene vrijednosti ostalih hormona, kariogram uredan, mikrodelacije neg. 
    Nakon dva spermiograma s 0 smo se odlucili za pregled kod urologice dr. J.S. Radovniković u polik. Cito i nismo pogriješili. Urađen mu je UZV testisa, određeno koje sve lab pretrage treba uraditi i inducirana M- tese. Bio je tri mjeseca na th. Klomifen 25mg  s tim da je redovno  odlazio na konzultacije kod urologice i pratio hormonalni status . Dr. nam nije davala lažne nade s obzirom na situaciju, odmah nam je rekla da ne mozemo prirodnim putem imati djecu i da Klomifen nece napraviti cudo jer je on u korist pozitivnom ishodu M-tese. U trenutku kad je dr. bila zadovoljna sa hormonskom situacijom dogovorena je operacija. M tese je uspješno urađena , nalaz je pozitivan i iznad svih očekivanja, mnoštvo spermija uredne morfologije koji su se krili u đepićima l. testisa, tako da desni nije ni diran. Suprug se uredno oporavio bez ikakvih komplikacija . Za dr. Radovnikovic i ostalo osoblje poliklinike Cito sve pohvale. Trenutno smo u postupku ivf/icsi kod dr. Poljaka također u Cita. Lp 😊

    🙋‍♀️ 1988. - zdrava, AMH 35, trombofilija
    Th: Novalac, Andol100, vitD, Euthyrox
    🧔 1983. - azoospermia, FSH 32.6, testosteron 7.4
    Polik. CITO: 05.2022. m-tesse ✔️🔝🥳
    06.22. ICSI 6🥚 ET 2 trodnevna✖️💔
    09.22. FET(2🐧) ✖️💔💔
    5./23. histeroskopija ✔️
    6./23. 2. ICSI 11🥚 29.6.ET 2 trod (3d🐧🐧+ 1B🐧) 10dpt➕️ beta 14dpt 134.5, 16dpt 351.3, 1. UZV 💙 👶Nifty ✔️♂️ [tickerfactory.com]

  • Avatar Srculence3

    Srculence3

    Broj poruka: 450

    Prijavi adminu

    Lucy08

    Pozdrav,
    Kod mog supruga je također dg. Azoospermia nonobstructiva, st. post orchiopexiam i varicocele testis lat dex, FSH 32.6 i poremecene vrijednosti ostalih hormona, kariogram uredan, mikrodelacije neg.
    Nakon dva spermiograma s 0 smo se odlucili za pregled kod urologice dr. J.S. Radovniković u polik. Cito i nismo pogriješili. Urađen mu je UZV testisa, određeno koje sve lab pretrage treba uraditi i inducirana M- tese. Bio je tri mjeseca na th. Klomifen 25mg s tim da je redovno odlazio na konzultacije kod urologice i pratio hormonalni status . Dr. nam nije davala lažne nade s obzirom na situaciju, odmah nam je rekla da ne mozemo prirodnim putem imati djecu i da Klomifen nece napraviti cudo jer je on u korist pozitivnom ishodu M-tese. U trenutku kad je dr. bila zadovoljna sa hormonskom situacijom dogovorena je operacija. M tese je uspješno urađena , nalaz je pozitivan i iznad svih očekivanja, mnoštvo spermija uredne morfologije koji su se krili u đepićima l. testisa, tako da desni nije ni diran. Suprug se uredno oporavio bez ikakvih komplikacija . Za dr. Radovnikovic i ostalo osoblje poliklinike Cito sve pohvale. Trenutno smo u postupku ivf/icsi kod dr. Poljaka također u Cita. Lp 😊


    Pozdrav draga Lucy, jako me razveselio tvoj odgovor jer moj sljedeći potez je bila poliklinika CITO Iskreno sve to odugovlačenje i tobože terapija skupim vitaminima je po meni samo gubljenje vremena, nemože par vitamina napraviti čudo na tako teške dijagnoze. Baš baš sam sretna radi vas, nije bilo lako sigurno ali situacija po vas se super razvija. Kada ocekujete postupak?

    👩(89) (hiperlaktinemija- pod kontrolom)
    AMH:35
    🧑(89) Azoospermia ( 2 s-grama azoo, 2 crypto)
    07/22 M-TESE ❌
    12/2023 Prag ICSI: 17 fol➡️ 2🥚➡️ 1 blastica
    15.12 ET💗 5dpt ➕️ ,Beta 12dpt: 628.6, 14dpt: 1428
    04.01. 1️⃣uzv✔️
    no-give-up
    [tickerfactory.com]

  • Avatar Lucy08

    Lucy08

    Broj poruka: 1043

    Prijavi adminu

    Dobro jutro draga No give up, drago mi je da sam te razveselila i  dala vjetar u leđa 😊 Mi dok smo bili u toj pocetnoj fazi itekako mi je znacilo kad bih uspijela pronac nekakvu informaciju i pozitivan ishod vezano za azoospermiju na forumu tako da znam tocno kako se osijecas. Postupak ocekujem da ce poceti sutra ako dobijem menstruaciju danas do 16h 😄 Prvi put da se veselim menstruaciji i da je jedva cekam 😄 Prvi put se bodem iglom i jedva cekam 😅  Za sada smo imali ogromnu srecu i nadam se da ce nas i dalje pratit 🙏😊
    Moj savjet vam je da se opustite koliko god mozete, psihicki pripremite na sve ishode, a opet budete optimisticni i s vjerom u pozitivan nalaz. Dr. Radovnikovic je super i  zelim vam da budete ovakvi sretnici kao mi 🥰 lp

    🙋‍♀️ 1988. - zdrava, AMH 35, trombofilija
    Th: Novalac, Andol100, vitD, Euthyrox
    🧔 1983. - azoospermia, FSH 32.6, testosteron 7.4
    Polik. CITO: 05.2022. m-tesse ✔️🔝🥳
    06.22. ICSI 6🥚 ET 2 trodnevna✖️💔
    09.22. FET(2🐧) ✖️💔💔
    5./23. histeroskopija ✔️
    6./23. 2. ICSI 11🥚 29.6.ET 2 trod (3d🐧🐧+ 1B🐧) 10dpt➕️ beta 14dpt 134.5, 16dpt 351.3, 1. UZV 💙 👶Nifty ✔️♂️ [tickerfactory.com]

  • Avatar Srculence3

    Srculence3

    Broj poruka: 450

    Prijavi adminu

    Lucy08

    Dobro jutro draga No give up, drago mi je da sam te razveselila i dala vjetar u leđa 😊 Mi dok smo bili u toj pocetnoj fazi itekako mi je znacilo kad bih uspijela pronac nekakvu informaciju i pozitivan ishod vezano za azoospermiju na forumu tako da znam tocno kako se osijecas. Postupak ocekujem da ce poceti sutra ako dobijem menstruaciju danas do 16h 😄 Prvi put da se veselim menstruaciji i da je jedva cekam 😄 Prvi put se bodem iglom i jedva cekam 😅 Za sada smo imali ogromnu srecu i nadam se da ce nas i dalje pratit 🙏😊
    Moj savjet vam je da se opustite koliko god mozete, psihicki pripremite na sve ishode, a opet budete optimisticni i s vjerom u pozitivan nalaz. Dr. Radovnikovic je super i zelim vam da budete ovakvi sretnici kao mi 🥰 lp


    Draga Lucy nadam se da ti je menstruacija jučer stigla i da si se već bocnula prvom iglom, sreća prati hrabre tako da uopće ne sumnjam u vaš ishod  Baš mi je dala tvoja poruka vjetar u leđa, držim ti fige i vibram da vam sve prođe super Ja sam se već naručila krajem mjeseca u Cito, i kod urologice i kod Poljaka i odma isti dan neka i spermiogram napravi možda se nekim čudom nešto i nađe

    👩(89) (hiperlaktinemija- pod kontrolom)
    AMH:35
    🧑(89) Azoospermia ( 2 s-grama azoo, 2 crypto)
    07/22 M-TESE ❌
    12/2023 Prag ICSI: 17 fol➡️ 2🥚➡️ 1 blastica
    15.12 ET💗 5dpt ➕️ ,Beta 12dpt: 628.6, 14dpt: 1428
    04.01. 1️⃣uzv✔️
    no-give-up
    [tickerfactory.com]

  • Avatar Lucy08

    Lucy08

    Broj poruka: 1043

    Prijavi adminu

    Pozdrav No give up 🙂
    Menstruacija je malo zakasnila tako da danas racunam kao prvi dan , a od sutra krece bockanje 😁🎉🎉🎉
    Situacija kod mog supruga je bila puno teža nego kod tvog po onome što si napisala tako da vjerujem da imate puno bolje izglede za uspjeh nego sto smo mi imali ali eto čuda se događaju 😊😍 Sreća prati hrabre 🤞
    Zelim vam svu srecu i vjerujem da ce bit sve dobro 🙂 

    🙋‍♀️ 1988. - zdrava, AMH 35, trombofilija
    Th: Novalac, Andol100, vitD, Euthyrox
    🧔 1983. - azoospermia, FSH 32.6, testosteron 7.4
    Polik. CITO: 05.2022. m-tesse ✔️🔝🥳
    06.22. ICSI 6🥚 ET 2 trodnevna✖️💔
    09.22. FET(2🐧) ✖️💔💔
    5./23. histeroskopija ✔️
    6./23. 2. ICSI 11🥚 29.6.ET 2 trod (3d🐧🐧+ 1B🐧) 10dpt➕️ beta 14dpt 134.5, 16dpt 351.3, 1. UZV 💙 👶Nifty ✔️♂️ [tickerfactory.com]

  • Avatar Srculence3

    Srculence3

    Broj poruka: 450

    Prijavi adminu

    Hvala draga Lucy, svu sreću vam želim, i da vam ovaj postupak bude dobitni 🤞. Možda se i sretnemo u Cita, lijepi pozdrav draga 😊🥰 

    👩(89) (hiperlaktinemija- pod kontrolom)
    AMH:35
    🧑(89) Azoospermia ( 2 s-grama azoo, 2 crypto)
    07/22 M-TESE ❌
    12/2023 Prag ICSI: 17 fol➡️ 2🥚➡️ 1 blastica
    15.12 ET💗 5dpt ➕️ ,Beta 12dpt: 628.6, 14dpt: 1428
    04.01. 1️⃣uzv✔️
    no-give-up
    [tickerfactory.com]

  • Avatar Srculence3

    Srculence3

    Broj poruka: 450

    Prijavi adminu

    Update: U 5.mjesecu u Vinogradskoj sve same nule na spermiogramu, apsolutno ništa. Nakon toga uzima matičnu mliječ i Proxeed 2x1.  Spermiogram u Cita 30.06. pokazuje oligoastenozospermiju ( 200.000) nepokretnih u cijelom uzorku. Uz savjetovanje urologice odlučujemo se na M-tese sredinom 7.mjeseca.

    👩(89) (hiperlaktinemija- pod kontrolom)
    AMH:35
    🧑(89) Azoospermia ( 2 s-grama azoo, 2 crypto)
    07/22 M-TESE ❌
    12/2023 Prag ICSI: 17 fol➡️ 2🥚➡️ 1 blastica
    15.12 ET💗 5dpt ➕️ ,Beta 12dpt: 628.6, 14dpt: 1428
    04.01. 1️⃣uzv✔️
    no-give-up
    [tickerfactory.com]

  • Avatar Lucy08

    Lucy08

    Broj poruka: 1043

    Prijavi adminu

    No-give-up

    Update: U 5.mjesecu u Vinogradskoj sve same nule na spermiogramu, apsolutno ništa. Nakon toga uzima matičnu mliječ i Proxeed 2x1. Spermiogram u Cita 30.06. pokazuje oligoastenozospermiju ( 200.000) nepokretnih u cijelom uzorku. Uz savjetovanje urologice odlučujemo se na M-tese sredinom 7.mjeseca.

    No give up, ima li kakvih novosti kod vas? 

    🙋‍♀️ 1988. - zdrava, AMH 35, trombofilija
    Th: Novalac, Andol100, vitD, Euthyrox
    🧔 1983. - azoospermia, FSH 32.6, testosteron 7.4
    Polik. CITO: 05.2022. m-tesse ✔️🔝🥳
    06.22. ICSI 6🥚 ET 2 trodnevna✖️💔
    09.22. FET(2🐧) ✖️💔💔
    5./23. histeroskopija ✔️
    6./23. 2. ICSI 11🥚 29.6.ET 2 trod (3d🐧🐧+ 1B🐧) 10dpt➕️ beta 14dpt 134.5, 16dpt 351.3, 1. UZV 💙 👶Nifty ✔️♂️ [tickerfactory.com]

  • Avatar Srculence3

    Srculence3

    Broj poruka: 450

    Prijavi adminu

    Draga Lucy nažalost M-tese je bila negativna.

    👩(89) (hiperlaktinemija- pod kontrolom)
    AMH:35
    🧑(89) Azoospermia ( 2 s-grama azoo, 2 crypto)
    07/22 M-TESE ❌
    12/2023 Prag ICSI: 17 fol➡️ 2🥚➡️ 1 blastica
    15.12 ET💗 5dpt ➕️ ,Beta 12dpt: 628.6, 14dpt: 1428
    04.01. 1️⃣uzv✔️
    no-give-up
    [tickerfactory.com]

Izvan raspona! Odustani

Komentiraj, znaš da želiš!

Za komentiranje je potrebno prijaviti se. Nemaš korisnički račun? Registracija je brza i jednostavna, registriraj se i uključi se u raspravu.