ZIMSKE BEBE 2019./2020. ❤ 2 dio

Izvan raspona! Odustani

Sortiraj odgovore

Najstariji
  • Najnoviji
  • Najstariji
  • Važna obavijest
    Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu Miss7Mama dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu Miss7Mama te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.
  • Avatar Grizli

    Grizli

    Broj poruka: 8261

    Prijavi adminu

    Hrabrice moram priznat da prve 2.punkcije u prirodnjacima su bile mila majka jer je bio po jedan folikul i proslo ekspresno bolilo je tih 10-tak minuta i adio. Treci put u stimulaciji pozurili folikuli i iznenada dosla na punkciju prije planiranog i nisu stigli rezervirat anesteziologa, a 4.put sam imala ugovorenog anesteziologa al ja ko ja peh cekali do zadnjeg momenta al svi dostupni u bolnici su bili na hitnim opetacijama i porodima i nije niti jedan stigao a meni su morali raditi da ne puknu. Doktorici je bilo uzasno zao, ispricavala se 20 puta sto moram to prolaziti i sta me zbog moje sigurnosti moraju vezat, al prezivjela sam i to. Meni su morali trbuh jos stiskat da dohvate desni jajnik na 3 punkcije tako da sam vidila pol galaksije al svaki put sam si vrtila film ako ovo ne mogu izdrzat kako cu porod. Meni je najgore bilo poslije drugih 2-3 dana konstantne boli. A da ne spominjem prije toga bolove kod pobacaja. Kad malo razmislim ako je porod u tim gabaritima onda ja to mogu. Nikita se duže nije javljala, bila je kod nekog specijaliste u austriji i nazalost lose su progoze o njenim sansama, endo je jako napredovala pa morala otkazat postupak koji je mislila ici sad nekako i godinu dana pilula ako bi se ista zaustavilo i povuklo. A zadnji postupak sta je bila je neslavno zavrsio. Tako da se jadna bas napatila i bas mi je zao kad sam procitala kako mora pauzirat i onda mozda nekim cudom uspije iako se ona nekako pomirila da je to kraj. 

    [tickerfactory.com]

  • Avatar DeeDee

    DeeDee

    Broj poruka: 3711

    Prijavi adminu

    Ajoj thinkpink baš za poludit.. Možda neki mali krevetić tipa kolijevke ili neku košaru pa za dnevni? Smisliti ćeš ti već nešto, ali da, razumijem frustraciju 

    [/url [lilypie.com]

  • Avatar Grizli

    Grizli

    Broj poruka: 8261

    Prijavi adminu

    Thinkpink joj bas nezgodno. Pa koliko ti ej sirok krevetic kad ne prodje? Zar nisu oni 60 ili 70 cm? Ili su vrata uza? Nadam se da si se smirila i da ces naci dobro rijesenje. 

    [tickerfactory.com]

  • Avatar DeeDee

    DeeDee

    Broj poruka: 3711

    Prijavi adminu

    Grizli

    Hrabrice moram priznat da prve 2.punkcije u prirodnjacima su bile mila majka jer je bio po jedan folikul i proslo ekspresno bolilo je tih 10-tak minuta i adio. Treci put u stimulaciji pozurili folikuli i iznenada dosla na punkciju prije planiranog i nisu stigli rezervirat anesteziologa, a 4.put sam imala ugovorenog anesteziologa al ja ko ja peh cekali do zadnjeg momenta al svi dostupni u bolnici su bili na hitnim opetacijama i porodima i nije niti jedan stigao a meni su morali raditi da ne puknu. Doktorici je bilo uzasno zao, ispricavala se 20 puta sto moram to prolaziti i sta me zbog moje sigurnosti moraju vezat, al prezivjela sam i to. Meni su morali trbuh jos stiskat da dohvate desni jajnik na 3 punkcije tako da sam vidila pol galaksije al svaki put sam si vrtila film ako ovo ne mogu izdrzat kako cu porod. Meni je najgore bilo poslije drugih 2-3 dana konstantne boli. A da ne spominjem prije toga bolove kod pobacaja. Kad malo razmislim ako je porod u tim gabaritima onda ja to mogu. Nikita se duže nije javljala, bila je kod nekog specijaliste u austriji i nazalost lose su progoze o njenim sansama, endo je jako napredovala pa morala otkazat postupak koji je mislila ici sad nekako i godinu dana pilula ako bi se ista zaustavilo i povuklo. A zadnji postupak sta je bila je neslavno zavrsio. Tako da se jadna bas napatila i bas mi je zao kad sam procitala kako mora pauzirat i onda mozda nekim cudom uspije iako se ona nekako pomirila da je to kraj.


    Jebote rasplakala sam se ko kišna godina na ovo. Ponavljam,  svaka vam čast, mi neke stvarno ne znamo koje sreće imamo. Šaljem vam virtualne zagrljaje (a stvarno se ne volim grlit 😉)
    Ja imam pcos i predvidjeli su da će mi trebati malo dulje, cca dvije godine da zatrudnim. Zatrudnila sam 4 mjeseca od kad smo prestali paziti, bez ikakvog praćenja ovulacija ni planiranja. Zato i je kod mene takav kaos jer koliko god da smo sretni, definitivno nije bilo još planirano. 
    Ajme ne mogu se dobit,  stvarno vam svaka čast i svu sreću svijeta vam želim. Mislim da porod nećete ni osjetit nakon svega

    [/url [lilypie.com]

  • Tonkica1

    Broj poruka: 567

    Prijavi adminu

    Eto mi smo danas većinu dana proveli hodajući po Zg, obavljajući sve i svašta pa sam evo tek sad uspjela sve pročitati.
    Mala.le.90 ja ga osjetim tako nisko kad sam preaktivna…. I meni je potpuno nadrealna pomisao da ćemo uskoro držati svoje bebice 😍
    “Problem što prebrzo rađa!” Hahaha blago njoj!!
    Hrabrice ima li kakav raspored doktora u TA?
    Mikio baš mi je žao što ti je još uvijek na zadak… Anchy_001 i tebi? Carice 🙊
    Mrgud_zg uuu ta tvoja patronažna zvuči baš dobro… Moja je neka full mlada curka, jako mi je simpa samo mislim da je spomenula da će do 7.1. biti na GO 😂 pa mi možda ni neće biti ona haha
    Jaivanpa na jesenskim (bar koliko sam vidjela) im je pomoglo pranje prozora za pokretanje poroda 🤣🤣 Možda da probaš? 🤞🤞🤞 da ti uskoro krene
    I čestitke svima na urednim pregledima!
    Hrabrica krevet ti je wow, preslatko je!
    Angie drago mi je da si se javila, baš fališ 😊 a i ovaj tvoj pesonja isto


  • Avatar miki0

    miki0

    Broj poruka: 4712

    Prijavi adminu

    Cure koje ste prosle punkcije i slicno, svaka vam cast! Vi ste vec sad prave lavice 😊
    Angie ziva si! 🙈 A i mislila sam da je do strajka… Pas je zakon!! Znaci koja faca od psa!! 🤣🤣 Nemoj nestat sad, terminuse smo 🤭
    Hrabrice ovaj moj robot usisa za cca 45 min 65 kvadrata al bas ono rubove i onda zmija sobu po sobu, mozes zadat i 2xda sve usisa, ide i na tepih i na parket i plocice, ako neces da negdje ide preko aplikacije postavis virtualni zid. Super je to sto ga namjestis da radi kad te nema doma i doceka te usisano. Imas vise verzija, ovaj mjenjas spremnik za usisavanje i pranje a bio je i model koji paralelno pere i usisava, to je super ako nemas tepihe. Ugl.isplati se ful, samo gledaj preko tih smartusa, mall.hr i slicno jer budu puno jeftiniji. A vjerujem i da ce sad u bozicno ludilo bit neki popusti. Mi naseg za black friday platili 1000 kn jeftinije.
    Protivila sam mu se par godina insad se lupam po glavi sto ga prije nisam kupila.
    Iduci tjedan nam stize i mikrovalna. 
    Jos mi onda fali samo perilica suda al nju nemamo di uglavit nazalost. 😒

    [tickerfactory.com]

    [tickerfactory.com]

  • Avatar Damnarexx 🌺

    Damnarexx 🌺

    Broj poruka: 1512

    Prijavi adminu

    Čitam i ne vjerujem šta ste vi sve prošle 😰😰 
    Naklon do poda!
     Ako ste sve to izdržale, izdržat ćete i porod bez problema. Sigurna sam :)
    Uff, bome sam sretnica..pojma nisam imala o tako nečemu. 😲
    Što se tiče poroda, i mene uhvati tu i tamo strah…al danas ste me ohrabrile ovim postovima, da se sve može izdržati i da u tom momentu dolazi snaga koju nisi znala da ju imaš :) 

    Laka i mirna noć svima! 🌛

  • thinkpink1

    Broj poruka: 1410

    Prijavi adminu

    Cestitam na skolskim pregledima!🥰
    Mislim da se jedino jos Goga nije javila kako je proslo. Nadam se da je ok.
    Ufff…hvala curke na podršci!❤
    S obzirom da vecinu vremena provodimo u boravku, mislim da cu kindac drzati u boravku i da ce mala spavat na pocetku samnom u krevetu, a muz ce dobit izgon iz bracnog-sta mu ja mogu🙈 A kasnije ju selim s kindacem u njenu sobu.
    Red sve ti je skoro receno. Ev.da se potakne laktacija, dobrim su se pokazale one Plan T kapi za dojilje i caj za dojilje (razni proizvođači). Kao prevencija mastitisa dobro je mijenjati položaje za dojenje da bebac povuče mm iz svih kanalica kako se ne bi u nekom zadrzavalo, a time dolazi do zastoja u kanalicu. Ako ne mozes procjeniti dal imas mlijeka ili ne, mozes se izdojit kak su ti na tečaju rekli ili napraviti pokusni podoj ako imas vagu. Kod kuce, kad je dijete samo s mamom,  bez kontrole i vage, ja ne volim da vuce “na suho” jer se time dijete umori, izgubi energiju i na kraju postane nervozno a time i mama, a onda niste nista napravili vezano uz dojenje, pa pokusni podoj moze pokazati i manju tjelesnu težinu od pocetne prije podoja nakon takvog sisanja na suho. Ovako na izdajalici vidis kolko si se izdojila i kontoliras kolko je dijete pojelo. Al brzo se uhvati ritam, samo treba biti uporan. 
    Curke koje bi htjele da vam dođe patronazna prije poroda, nazovite ih i dogovorite kad vam odgovara posjeta. Pa se tada i dogovorite za posjetu nakon poroda, dal da im se javite kad vas otpustaju ili prvo sljedece jutro kad ste kod kuce.
    I pridruzujem se klubu punkciji bez anestezije (3x bez anestezije, 4xsa anestezijom), al sve za nase srecice🥰❤

  • Avatar Hrabrica

    Hrabrica

    Broj poruka: 1350

    Prijavi adminu

    Cure hvala na pohvalama za krevetić..još da dođe vrtuljak i mi spremni :D
    Mikio i ja oplela po tehnici kao ti  Mi u prvom mj uzimamo perilicu/sušilicu aeg a drugom bi onda robota  stvaaaarno se nadam da će to ić kak sam to sebi zamislila 
    Tonkica nemam raspored ali znam da su danas bili Podgajski i moja Vanja (ona utorkom radi preglede a petkom ultrazvuke..bar mene tako uvijek dogovara). I Grizli je rekla da je još neki doktor bio danas…Meni su Kardum i Podgajski baš simpatični i ful nježni al šta kad me Vanja vodila od početka..dijagnoza, pa operacija, pa ivf..nekak je logično bilo da vodi i trudnoću..
    Grizli sad si me tako rasplakala s pričom o Nikiti..Jbt kako je to glupa dijagnoza i kak to nije fer!! Ta cura ima toliko snage i toliko se bori i opet zapne..Ne smije odustati, uzeti odmor da i predahnuti ali nikako odustati..Možda taj odmor napravi svoje i donese joj plus…Sad se ne sjećam najbolje i možda sam u krivu al mislim da je rekla da je ona 3 stupanj a ja drugi..znači jedan stupanj i puno sreće nas dijeli…Sad sam još više nestrpljiva da što prije prođe vrijeme i dođe porod da primim svoju mrvu i ne puštam iz ruku a vjerujem da je i tebi tako <3 Sve ivf-ovke zaslužuju takav respect, fizički se to i izdrži ali psiha…to je već izazov..

    JA: 33 g, endometrioza
    MM: 33 g, bez dijagnoze, najveća potpora. Hvala dušo ❤
    11/2018 – inseminacija X
    02/2019 – IVF (klomifen+štoperica) X
    04/2019 – IVF (gonali, decapeptyl, štoperica) – prekrasna zdrava curica ❤️🙏
    04/2021 – IVF (puregon, cetrotide, štoperica) X
    06/2021 – FET X
    09/2021 – prirodna trudnoća X
    10/2021 – FET, pozitivan test i uredna beta ❤
    Sada dalje dan po dan ❤️Bože hvala Ti. ❤️
    [lilypie.com]

  • Avatar Hrabrica

    Hrabrica

    Broj poruka: 1350

    Prijavi adminu

    thinkpink1

    Cestitam na skolskim pregledima!🥰
    Mislim da se jedino josGoganije javila kako je proslo. Nadam se da je ok.
    Ufff…hvala curke na podršci!❤
    S obzirom da vecinu vremena provodimo u boravku, mislim da cu kindac drzati u boravku i da ce mala spavat na pocetku samnom u krevetu, a muz ce dobit izgon iz bracnog-sta mu ja mogu🙈 A kasnije ju selim s kindacem u njenu sobu.
    Redsve ti je skoro receno. Ev.da se potakne laktacija, dobrim su se pokazale one Plan T kapi za dojilje i caj za dojilje (razni proizvođači). Kao prevencija mastitisa dobro je mijenjati položaje za dojenje da bebac povuče mm iz svih kanalica kako se ne bi u nekom zadrzavalo, a time dolazi do zastoja u kanalicu. Ako ne mozes procjeniti dal imas mlijeka ili ne, mozes se izdojit kak su ti na tečaju rekli ili napraviti pokusni podoj ako imas vagu. Kod kuce, kad je dijete samo s mamom, bez kontrole i vage, ja ne volim da vuce “na suho” jer se time dijete umori, izgubi energiju i na kraju postane nervozno a time i mama, a onda niste nista napravili vezano uz dojenje, pa pokusni podoj moze pokazati i manju tjelesnu težinu od pocetne prije podoja nakon takvog sisanja na suho. Ovako na izdajalici vidis kolko si se izdojila i kontoliras kolko je dijete pojelo. Al brzo se uhvati ritam, samo treba biti uporan.
    Curkekoje bi htjele da vam dođe patronazna prije poroda, nazovite ih i dogovorite kad vam odgovara posjeta. Pa se tada i dogovorite za posjetu nakon poroda, dal da im se javite kad vas otpustaju ili prvo sljedece jutro kad ste kod kuce.
    I pridruzujem se klubu punkciji bez anestezije (3x bez anestezije, 4xsa anestezijom), al sve za nase srecice🥰❤


    Opa koji staž i brojke <3 svaka čast!!!  

    JA: 33 g, endometrioza
    MM: 33 g, bez dijagnoze, najveća potpora. Hvala dušo ❤
    11/2018 – inseminacija X
    02/2019 – IVF (klomifen+štoperica) X
    04/2019 – IVF (gonali, decapeptyl, štoperica) – prekrasna zdrava curica ❤️🙏
    04/2021 – IVF (puregon, cetrotide, štoperica) X
    06/2021 – FET X
    09/2021 – prirodna trudnoća X
    10/2021 – FET, pozitivan test i uredna beta ❤
    Sada dalje dan po dan ❤️Bože hvala Ti. ❤️
    [lilypie.com]

Izvan raspona! Odustani

Komentiraj, znaš da želiš!

Za komentiranje je potrebno prijaviti se. Nemaš korisnički račun? Registracija je brza i jednostavna, registriraj se i uključi se u raspravu.