ZIMSKE BEBE 19/20🧡 pt 4

Izvan raspona! Odustani

Sortiraj odgovore

Najstariji
  • Najnoviji
  • Najstariji
  • Važna obavijest
    Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu Miss7Mama dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu Miss7Mama te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.
  • Avatar Angelly

    Angelly

    Broj poruka: 775

    Prijavi adminu

    A pff…al jel mozda znas, ili neka od vas…ak ja sad prekinem krajem 6.mj i onda ga aktiviram opet 1.9. i imam 2 place za prosjek (mada ce 6.mj samo par dana bit) to bi trebalo bit ok za normalnu naknadu?  Jer moram iskoristiti 2 godisnja jer ce mi propast 😏 (skolstvo pa sam mogu koristit u nenastavne dane)

    [tickerfactory.com]
    [tickerfactory.com]

  • Zarica

    Broj poruka: 2618

    Prijavi adminu

    Lavice, sto se tice litterature potpuna profulana poanta mog posta.
    mikio, thanks na info, non stop pratim kad ce i opet nisam uhvatila 
    Mi imali tempicu u ned i jucer navecer skuzili krpelja Otisli smo na hitnu za svaki slucaj al nije ispalo povezano. I sad citam da prezive oni i pranje vesa i susilicu hhhh…a mi cesto kod mojih di se mali doslovce valja po travi. A i u vrticu isto al je bar uredno koseno…Ugl krenuo je kao da ce bit neka bolest i sad je zapravo vec drugi dan ok, tako da cemo ga vratit sutra u vrtic. Mozda ga je i sunce bilo opalilo.
    Kaj se tice hrane zbilja nemamo nekih problema. A nisam bas ni skuzila da su ljudi oko mene nesto optereceni s tim. Cak mi se cini da je sve vise pristasa normalnih figura, a ne tih zgoljavih nikakvih Al i dalje sam alergicna na to trpanje klinaca slatkisima (odnosno bar mog malog). Tako nepotrebno… ne znam zakaj ljudi imaju potrebu prvo kad vide dijete izvadit neku cokoladu., totalno krivo.

    [lilypie.com]

  • Avatar mrgud_zg

    mrgud_zg

    Broj poruka: 2186

    Prijavi adminu

    Annika za početak suosjećam s kosom 🙈 moj mene i dalje čupa stalno, po noći, kad god je stres, navečer za umirivanje. Kak je progovorio sad se penje na mene i više kosa, kosa! 🙈🤦
    Kaj se kila tiče meni je to bolesno. Ja sam se godinama bavila profi sportom i tak sam građena da imam jače noge. Onda sam krenula na faks i počela jest sranja i udebljala se. I godinama varirala ljeto/zima s kilama al nikad nisam bila mršava baš. Sad sam najdeblja. Meni jednostavno zbog te štitnjače fali sna, a ovaj mali demon mi i dalje neda spavat i gomilam kile. 
    Kod klinaca sam stava da je najbolje razvijati zdrav odnos prema hrani, zato sam ja njemu ful rano dala da sam jede i da jede komade kako bi bio svjestan kolko je pojeo. On sad jede u fazama, našlo hoće raznovrsno malo neće, na dane pojede 3 zalogaja a ponekad obrok za velikog čovjeka. Trenutno je u 3 mj izrastao 5 cm i smršavio 1 kg. (Ovo slučajno znam jer smo montirali metar u njegovu sobu početkom 2 mj kad smo bili u koronu 🤣) Sad je cca 93cm i 13 kila. Baš se jako izduzio i sve mu hlače padaju 🙈

    [lilypie.com]

  • Avatar mrgud_zg

    mrgud_zg

    Broj poruka: 2186

    Prijavi adminu

    I kod nas slatkiši nisu nagrada za pojedeni ručak. 
    Osobno mi je djeci bolesno govoriti da su debela isto kolko je bolesno i sopat ih dok gledaju TV 
    Nego, imam jedno glupo pitanje 🙈 jel mi moramo ponovo predavati papire za upis u vrtić il' ako su upisani i ništa ne mijenjamo onda ne moramo ponovo niš predavati?

    [lilypie.com]

  • Avatar Simbalija

    Simbalija

    Broj poruka: 1178

    Prijavi adminu

    Moja voli slatko,  voli i slano. Samo mi nemamo naviku deserta poslije ručka pa niti ne dobije ništa,  popodne se jede kolač i pije kava (ako ima kolača). Kad smo doma u Ri,  onda najčešće prođe i bez toga i ja joj baš malo toga nudim,  a ona ni ne traži,  eventualno danonino. E, al zato kad je na Rabu ili kod mojih staraca nadoknadi za cijeli tjedan. Što je najbolje kad je sita niti ne želi slatko,  zato kad baka ide po nju u vrtić odmah joj uvali žele bombone i naravno da će tražiti puno kad je gladna. Luda sam na to. Na Rabu je isto stalno nutkaju kinder jajima, voćnim jogurtima, kolačima.. I ja mogu pojesti kilu slatkog kad sam gladna..

    Mrgud u Ri moraš poslati dokumentaciju za nastavak vrtića svaku godinu iznova, ali upadaš izravno.

    👩🏻33 🧔🏼34 👶🏻 4
    MTHFR homo, PAI 4G/5G heterozigot
    Kariogrami uredni, MM 01/24 astenozoospermija
    AMH 1,71 ng/ml, ostali nalazi ok
    12/22 blighed ovum 💔
    07/23 missed abortium 💔
    11/23 blighed ovum 💔
    2/24 konzultacije KBC_Ri —03/24 histeroskopija

  • Avatar miki0

    miki0

    Broj poruka: 4711

    Prijavi adminu

    Uvijek sam bila misljenja da maloj djeci netrebaju slatkisi i grickalice dok se ne ustale sa normalnom prehranom. Cemu bespotrebno trpat te male zeluceke sa time. Pogotovo ak imas djete ko moje koje je izbirljivo i jedva jede. Najlakse je ic linijom manjeg otpora i dat cokoaldu nek se djete najede. Glupost. A poslije nek se ja borim s nekakanjem i odbijanjem jela. Mi smo blizu familiju “izdresirali” za slatkise i slicno da nemoze od samog pocetka i ona jos uvijek ne jede nista od toga, tek sad je pocela sladoled. Jede one rizine vocne krekere djecje, dm vocni bombon, i dalje onaj moj prvi flips i obicne neke kekse tipa plazma. Ako vidi mene da jedem npr cokoladu i trazi me dam joj, ne branim, al to joj ne dajem ovako. Niti kupujem to da ima doma da vidi. Kolace/torte ne zeli ni pipnut a kamoli probat. Sad joj je hit sladoled i to joj dam ako je ok jela taj dan popodne nakon rucka.  
    Zarica krpelj 😱😱 super da je dobro proslo! 
    Ma joj, evo kod nas u parku jucer kosili, trave pokosene svugdje, djeca se gadaju s njom i valjaju u njoj. Nemozes to izbjec ako ih ima. Jedino ih spricat repilentima svaki dan. Eto, dobar podsjetnik da kupim i to. 
    Angelly od mm kolegica je tako prekinula pretproslo ljeto porodiljni na ja mislim 2 mjeseca, ona koristila godisnji a muz njen je koristio svoja 2 mjeseca porodiljnog da mogu bit svi skupa na moru 2 mj. Tako da tada se moglo. Jos je nagovarala mog muza da tako isto i mi napravimo al nismo jer sam ja saznala taman da ostajem bez posla. Raspitaj se u hzzo jel se to jos moze tako, najbolje da ih nazoves i kazes situaciju.

    [tickerfactory.com]

    [tickerfactory.com]

  • Avatar Valkris

    Valkris

    Broj poruka: 1183

    Prijavi adminu

    Angelly

    A pff…al jel mozda znas, ili neka od vas…ak ja sad prekinem krajem 6.mj i onda ga aktiviram opet 1.9. i imam 2 place za prosjek (mada ce 6.mj samo par dana bit) to bi trebalo bit ok za normalnu naknadu? Jer moram iskoristiti 2 godisnja jer ce mi propast 😏 (skolstvo pa sam mogu koristit u nenastavne dane)


    Da, gleda ti se i 6.mjesec za prosjek iako je par dana. Meni se gledalo. Al možeš nazvati hzzo najbolje. 

    [lilypie.com]
    [lilypie.com]

  • Zarica

    Broj poruka: 2618

    Prijavi adminu

    mrgud, mora se opet prijavljivat. Al isto je pro forme kolko su meni rekli. No zbilja mi je to glupo, zakaj se nebi samo morale ispisnice poslat do nekog datuma za one koji to zele. Ovak vec vidim kak cu opet morat ispunjavat 101 formular. I opet su nas trazili da iskopiramo knjizicu cjepljenja (koju smo vec dali kod upisa prosle godine) i za nju je rok kao i za upise, pa dokle :)
    e Losa, fkt si nekad pomislim da bar je moj mali kao tvoj pa da odbija slatko On sve bas voli, al ako mu ponudis slatko vs nesto normalno u 10/10 ce odabrat slatko.
    Ja nista ne znam sa sigurnoscu o tim pravilima, no moj glas ide za to da se moze prekinut roditeljski pa kasnije nastavit, a u medjuvremenu ces primati normalnu placu A to mi i ide ruku pod ruku s tim da roditeljski mozes iskoristit do x-te godine djetetova zivota. 

    [lilypie.com]

  • Zarica

    Broj poruka: 2618

    Prijavi adminu

    Aha, vidim Angelly da nisam skroz skuzila bit pitanja. A kak se onda to gleda kod vas, ako iz tako nekih razloga zbilja ne mozete godisnji iskoristit na vrijeme. Recimo dogodi se da ste uzastopno na porodiljnom ili tako nesto. Jel dobijete neku naknadu il jednostavno propadne to? 

    [lilypie.com]

  • Avatar mrgud_zg

    mrgud_zg

    Broj poruka: 2186

    Prijavi adminu

    Zarice ja sam maloprije zvala vrtić i rekli su mi da se ne moram ponovo upisivati. Na ugovoru nema datum, i ako nema razloga da me oni izbace (tipa ako nisam plaćala) onda se samo nastavlja ugovor. Jel vi nastavljate u istom il' se prebacujete pa zato?

    [lilypie.com]

Izvan raspona! Odustani

Komentiraj, znaš da želiš!

Za komentiranje je potrebno prijaviti se. Nemaš korisnički račun? Registracija je brza i jednostavna, registriraj se i uključi se u raspravu.