ZIMSKE BEBE 19/20🧡 pt 4

Izvan raspona! Odustani

Sortiraj odgovore

Najstariji
  • Najnoviji
  • Najstariji
  • Važna obavijest
    Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu Miss7Mama dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu Miss7Mama te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.
  • Zarica

Broj poruka: 2159

Prijavi adminu

Losa, ne kuzim foru s ventolinom. Rekli su mi da ako ima dobru razinu kisika da nije stvar u plucima i ne treba ventolin. Jer ventolin je kisik, ne? Tak da je zakljucak bio da ili mu je nateklo sve ili treca mandula. (To sve sa mojima sam pricala koji imaju iskustva s tim bolestima). Njemu se sad to opet razvilo u bronhitis, ne znam na koju foru bi ventolin to sprijecio, al mislis da mozda bi? Ugl moja pedica nam nikad jos nije dala ventolin. Tak da cu danas na hitnu ako se stanje ne popravi. Ne zelim kod svoje pedice ic pa da nam opet da 5,6 ljekova pa iduci mjesec repriza. 
    .
    Mi smo imali nasljedjena kolica koja smo dokrajcili. I ova prva i kisobran. A i prije mi je bilo svejedno jer nisam znala kaj zelim. Sad tocno znam i nema mjesta kompromisu😀 Bas smo se namucili s prethodnim glomaznima, neprakticnima ovima za novorodencad… Al imamo sad troja izmedju kojih se ne mozemo odluciti. I ja i mm naginjemo razlicitim.  
    .
    Angelly, nekak mi se neda vise te lente stavljat. Zasad se ne planiram ukljucivat na forum za trudnice, a kaj se nas tice ja sam ko mrgud, pa mozete po njoj uvijek pogodit :D

[lilypie.com]

miki0

Broj poruka: 4164

Prijavi adminu

Lorena drtim fige da prode sa sto blazim simptomima 🤞🏼
    Zarice kuzim za kolica… Bas me zanima koja cete izabrati. Ja sam nasa psovala svaki put kad sam morala van, a morala sam cesto jer je madam spavala samo u setnji… Ma mislim da je stvar samo di zivis i kakav auto imas. Nasa su teska i glomazna a trebalo ih je nosit po stepenicama i na balkon plus mali auto u koji jedva mi stanemo. Po tom smo fulali ful. A uzrli smo ih na preporuku ljudi koji imaju kucu i samo oh uparkiraju u predvorje. Ja sam isto rekla ako cu ikad imat drugo dijete htjela bi neka laksa, manja koja se jednostavno sklapaju. Mi kad smo nasa kupovali mi smo gledali da su sto cvrsca sa sto vecim kotacima ko da novorodence moze neznam kaj napravit s tim kolicima a i ko da cemo mi po neznam kakvom terenu s njima 😂 tad se uopce nismo fokusirali na sportski dio poslije koji i duze vozis i dijete vise divlja po njima. 🤭

[lilypie.com]

miki0

Prijavi adminu

E da zarice bili smo jucer popodne na kukuljevicu i bila su u parku 3 veca decka koja su rasturala onu ljuljacku vecu i mi 😂  ni tam nije bilo vise djece nego kod nas… Al smo se malo makli iz kvarta. 

[lilypie.com]

Grizli

Broj poruka: 8099

Prijavi adminu

Zarice nije Ventolin kisik. To je lijek koji pomaze u opustanju misica koji se zategnu i nateknu kod upala, alergija ili astme. Djeluje tako da ih opusta i olaksava disanje tj prolaz kisika. Korist se kod bronhitisa, upala pluca, a najvise kod asmaticara jer on prakticki trenutno djeluje cim ti misici dođu u kontakt s njime.
    Za kolica bi ti savjetovala da ti odlucis, nekako mame ipak cesce invise furaju i nosaju ih, drugo bar kod nas mi mislimo na neke stvari koje muski ne misle kao recino prakticnost kosare ispod. Ja cu 100 put rec da sam sa nasima bila super prezadovoljna, nakon 1.5 god koristenja ona su ko nova, zapakirana i cekaju neku drugu dusu da ih proba unistiti. 
    Lorena sretno da prođe sto beze i bezbolnije.
    Losa kako je malac? 

[lilypie.com]

• LoSa

Broj poruka: 2589

Prijavi adminu

Zarice ma nije ventolin kisik. Ventolin prosiruje bronhe i na taj nacin olaksava disanje jer je bronhitis suzenje bronha zbog nakupljanja sluzi. Ako dode do ospstrukcije dolazi do pada razine kisika u krvi no to je ekstremni slucaj i kod bronhitisa rijetko. Nelijeceni bronhitis moze izazvati upalu pluca te i onda moze doci do pada razine kisike. Oboje je bas gadno, te ukoliko je zadicenje nisko ide odmah hospitalizacija. Postoje po starim forumima price da je ventolin los za srce i sl, no samo kad se daje u obliku sirupa, a to danas skoro nitko vise ne daje. Ovaj aerosol djeluje samo gdje treba i neskodljiv je za srce i sl. ako se upotrebljava kako je preporuceno. Nama je na hitnoj pulmologica za djecu isto dala ventolin kad smo bili tako da nije samo da to nasa pedica daje.

miki0

Prijavi adminu

Zarice sad sam se sjetila da na proljece obicno bude sajam u westgate pa ce ti kolica vjerojatno isto bit na popustu…

[lilypie.com]

• Zarica

Prijavi adminu

Ma da, ne mislim ja da je los, velim da ga moji koriste i ja sam mu planirala dati na svoju ruku da je imao los kisik. Al sam mislila da ako nije losa zasicenost da onda ne treba. Ne znam zasto nam moja pedica onda nikad nije dala nit spomenula, a mali svako malo ima bronhitis. Ocito je dobra prevencija… Danas cu se pokusat prebacit kod druge pedice.

mikio, nasi kandidati su cybex eezy s+2, gb qbit all city, mast m2.x, joolz aer buggy. Zapravo nema neke razlike, sva su ful lako sklopiva u sekundi, izrazito lagana, prakticna i imaju tvrde kosare. To su nam bili jedini kriteriji (zapravo sam se sjetila prekjucer da nam treba i buggy board pa mislim da ce to bit eliminacijski kriterij). Muz naginje cybexu, ja mastu, al mast nema na amazonu pa smo malo skepticni. Valjda je to neka novija marka. 

[lilypie.com]

PetraB

Broj poruka: 1564

Prijavi adminu

Zarice a tko postavi dijagnozu bronhitisa tvom malcu? Pedica? I neda mu inhalacije ventolinom? Ili na pumpicu, svejedno? 🤔 A kaj mu onda da kad postavi tu dijagnozu? Bas mi je zao da se maleni pati tako. Pa koliko je puta vec imao bronhitis? Mislim nama je M nakon treceg puta isla na testiranje alergolosko, mislim da je to kod nas redovito tak u Sisku ak se dobro sjecam. Tri bronhitisa, pogotovo u jednoj sezoni i ide se na testiranje 🤷🏻‍♀️

url=https://lilypie.com [lilypie.com]][/url

• LoSa

Broj poruka: 2589

Prijavi adminu

Po meni je bolje dobit ventolin pa da se prevenira upala pluca ili tako nesto. Evo moj poceo normalno disat i sad je skroz ok. Bili danas na kontroli i veli da moze u vrtic. Jedino da uskoro izvadimo IgA da vidi jel mozda alergican. Ako bude povisen ici cemo dalje na obradu.

• Zarica

Prijavi adminu

Petra, zadnji put je rekla bronhitis (realno uvijek izgleda identicno pa znaci da je svaki put dosad bio samo kaj ja nisam znala kaj je to bronhitis). Da nam pulmikort, bisolex za iskasljavanje po danu, onaj lijek na P protiv kasljanja prije spavanja. Ko da je mali automat. Uz to jos sterimar ili nesto trece svaki put. Zadnji put nam je dala i sumamed za slucaj da se stanje ne popravi kroz 2,3 dana. Jednom smo isli kod nje na neku inhalaciju, al nije rekla kaj je to. Imao je bronhitis i laringitis prosli mjesec (mada smo laringitis srezali u startu po uputama s hitne). Sad opet bronhitis. Nisam joj isla na dijagnozu, ic cemo na hitnu popodne jer mislim da mu treba prava obrada. On zvuci kao da se utapa kad ga to uhvati predvecer. Krene uvijek lagano par dana, kasljucanje, prehlada, dok ne dodje do ove faze kad je pun svega. Dok je u vrticu to se ponavlja svakih par tjedana. Dva tri tjedna bude bolestan pa mjesec do dva zdrav, tak otprilike. 

[lilypie.com]

Izvan raspona! Odustani

Komentiraj, znaš da želiš!

Za komentiranje je potrebno prijaviti se. Nemaš korisnički račun? Registracija je brza i jednostavna, registriraj se i uključi se u raspravu.