ZIMSKE BEBE 19/20🧡 pt 4

Izvan raspona! Odustani

Sortiraj odgovore

Najstariji
  • Najnoviji
  • Najstariji
  • Važna obavijest
    Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu Miss7Mama dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu Miss7Mama te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.
  • Zarica

    Broj poruka: 2618

    Prijavi adminu

    Damnarexx, a kak bude ujutro kad je ostavljate u vrticu? Jel bude tuzna ili je ok?
    Ja  sam prilicno uvjerena da ovdje cistim najmanje  Uvijek mi je to bilo kao da gubim vrijeme koje sam mogla potrositi na sto drugih, tolko ‘boljih’ aktivnosti. Tak da mi je zapravo kuca vrlo cesto izgledala kaoticno dok nismo ovu cistacicu uzeli I sad bude ponekad, al je situacija puno bolja:) Prozore ne perem, posteljinu ne znam uopce kad mjenjam, al sigurno nije svaki tjedan, puno duze je :) Nis onako ne ribam, vec samo obavim sto se mora, operem, prebrisem sve nesto u brzini. Al meni fakat i ovo kaj radim dugo traje tak da ne znam kak bi uopce uspjela funkcionirati da radim kao i vecina vas. Recimo na kuhanje i onda sredjivanje kuhinje nakon mi ode bas puno vremena. 
    Kad sam bila na porodiljnom kuca je bila nonstop kaos i bit ce opet, al nije do toga da sam organiziranija dok radim. Sad jednostavno imam vise aktivnosti pa ih moram posloziti po nekom redu. Al kuca je jednostavno kaos kad si doma jer si stalno s djetetom i stalno otvarate neke igracke pa malo nes radite u jednoj sobi, pa u drugoj… Stan se puno vise i koristi tako. Ovako mi radimo, mali u vrticu, nema ko pomaknut ni cackalicu vecinu vremena :) 

    [lilypie.com]

  • Zarica

    Broj poruka: 2618

    Prijavi adminu

    Moj je prije imao ritam da kaka uvijek kad se probudi al se to izgubilo. Sad nema neko pravilo. Isto vecinom dosta kasasto kaka, a nije na adaptiranom uopce ne pamtim od kad. Nekad si mislim da smo i prerano prestali s tim… Kaj se dude tice meni je to ko i pelena i svi dodatni rekviziti. Kad ce bit spremni odbacit ce ih.
    mikio, meni je ful znacilo kartanje s mojima vikendima. Vrijeme kad nebi morali skakat oko malog i mozak na pasu. Ako si mozete organizirat jednom tjedno neki dogadjaj takav, druzenje, nemam pojma, mozda da i ostavite malu na cuvanje. Cisto za regeneraciju:) Znam da se nitko bas ne trga da vam cuva N, al nametnite se:)
    Ja sam imala srecu da se nisam tako osjecala na porodiljnom, cak sam i zalila za njim, al kuzim odakle dolazi.
    Bas sam se raspisala, kao sto vidite muci me nesanica povremeno u zadnje vrijeme Ili jer me mali probudi sa svojim kasljem pa se od brige potpuno razbudim. Malo prije sam mu caj kuhala da mu se pari pored kindaca

    [lilypie.com]

  • Zarica

    Broj poruka: 2618

    Prijavi adminu

    I da, Losa, moj mali ima oko 11. 5 kg, i kao da je nekom magijom zauvijek stao na toj kilazi

    [lilypie.com]

  • Zarica

    Broj poruka: 2618

    Prijavi adminu

    Valkris, Damnarexx, Angelly kak ste vi s klincima oko poroda bili? Hocu rec, kad ste morali u bolnicu na porod jesu klinci isli na prvu s vama. Ne znam kako ce to izgledati ako me uhvati usred noci kao zadnji put🤔 I moram priznat da mi nije falilo to buljenje u trbuh, komentiranje kolko je velik, mlade cu dobit kad ga krenu nepozvani dirat. Nisam znala da cu bit takva trudnica, al fkt nisam taj tip da volim te stvari nego bas skroz suprotno. 

    [lilypie.com]

  • Avatar Angelly

    Angelly

    Broj poruka: 775

    Prijavi adminu

    Zarica

    Valkris, Damnarexx, Angellykak ste vi s klincima oko poroda bili? Hocu rec, kad ste morali u bolnicu na porod jesu klinci isli na prvu s vama. Ne znam kako ce to izgledati ako me uhvati usred noci kao zadnji put🤔 I moram priznat da mi nije falilo to buljenje u trbuh, komentiranje kolko je velik, mlade cu dobit kad ga krenu nepozvani dirat. Nisam znala da cu bit takva trudnica, al fkt nisam taj tip da volim te stvari nego bas skroz suprotno.


    Mi ti imamo srecu pa su nam bake na 2min pjesice. Znas kak ces znat da ces rodit…kad ti se mali razboli 😅 tak je N nama…kad je zakurio znala sam da je to to…. heh…ugl ja sam odbijala ic u bolnicu jer kao nije to to jer ga nisam htjela bolesnog takvog doma ostavit…a ono kad sam stigla u bolnicu bila na 7cm

    [tickerfactory.com]
    [tickerfactory.com]

  • Avatar DeeDee

    DeeDee

    Broj poruka: 3711

    Prijavi adminu

    ojme angelly onda je porod bio brz? Oprosti, ne sjećam se ako si pisala :) 
    Vita jede na dane, nekad baš lijepo, nekad neće apsolutno ništa, nekad traži  isključivo povrće, nekad meso i povrće, nekad pandicu (životinjsko carstvo) tako da jbg, dan po dan, ali s tim se baš ne opterećujem. Nema “dobre i loše” hrane i ni jedna hrana nije ni kazna ni nagrada. Jedino pravilo koje imamo je da se slatko jede do 14 jer na nju ful utječe tako da bude nabrijana + zna ju bolit trbuh po noći, puno nam je lakše od kad smo to svima uspjeli utuvit u glavu. Najjača bila sveki jednom kad smo joj rekli da joj ne daje ništa čokoladno, dolazimo po nju a ona veselo tamani puding od vanilije, a kraljica pobjedonosno: pa nije čokolada, vanilija je 🤯😂
    U obranu težine (imam malo problem s tim u svojoj glavi jer se cijeli život borim s kilažom i valjda od četrnaeste sam na dijetama i jako mi je bitno ne joj prenijet to stanje uma btw, zato joj ne radimo zabrane u nadi da neće jednom počet tamanit sve “zabranjeno”) visoka je 93cm i ima nogu broj 25 tako da je cijela velika, nije baš bucka:)

    [/url [lilypie.com]

  • Zarica

    Broj poruka: 2618

    Prijavi adminu

    DeeDee, ja nemrem ne radit restrikcije na slatko jer bi inace samo to tamanio Ne dozvoljavamo bas ni drugima da mu nude slatkise vec ima one svoje baby slastice, i on sretan i mi sretni:) Al da, podrzavam taj prijenos zdravog odnosa prema hrani i cini mi se kao da se bas nesto pokrece po tom pitanju, ljudi promoviraju na blogovima, citam o tome itd. Ja bi za ne cokoladno isto svatila da mogu druge slastice  Al kad velim nemojte mu davat slatko pa vidim kak mu uvaljaju te stvari s hrpom secera, to mi je bezveze. 

    [lilypie.com]

  • Avatar miki0

    miki0

    Broj poruka: 4711

    Prijavi adminu

    Moja ni ne zeli slatkise ni probat. Jos uvijek jede lino prvi flips, one smokije druge nije ni probala, mi to ne kupujemo i ne jedemo ni inace, od bombona samo one 100% voce iz dm, plazma keks, pereci kviki (druge ne zeli 🙄, to joj moram ograniceno davat jer tvrdo kaka od njih i muci se a voli ih), a od cokolade samo cokolino. To je od mene probala i to sad jedino hoce za dorucak vec preko mj dana. Bar sam se izborila da joj pomjesam onu kasu iz dm kaj je ko prah al ima svega u njoj u cokolino pa da nije cisti cokolino. Samo mora cokolino prevladat okusom i bojom 😏 jednom me trazila pringlse da proba dok sam jela, gricnula i rekla da joj je slano da nece. Kinder jaje dobije, kaze hvala i ostavi ga na stolu di ga je i dobila.
    Ja joj nit branim, nit nudim. Ima vremena za jest to sve… Iako i draze mi je da nece jer i ovak slabo jede pa da se toga nadrobi nebi ostalo ni pogledala. Isto sam jedva objasnila familiji da ona to zbilja ne jede i da nemoraju kupovati to.
    Inace, nasla sam sok od sljive i kruske u lidlu od hippa, mislim da joj malo pomaze za kakanje… Svaki dan joj dam 1/3 tog soka, nije odusevljena s njim al ga popije po malo kroz dan.
    .
    Vidim da su vecina sad oko 11-12 kg… DeeDee V po slikama mi uopce nije velika, izgleda taman.
    Losa opet bronhitis 🤦🏼‍♀️
    Ok, sad mozda glupo pitanje, a jel njima jenjaju fakat te bolesti nakon te famozne 3.godine kaj kao govore svi ili je to mit? 

    [tickerfactory.com]

    [tickerfactory.com]

  • Avatar mrgud_zg

    mrgud_zg

    Broj poruka: 2186

    Prijavi adminu

    Deedee tvoja je kapitalac 😁 al pričali smo već da ste i ti i mm visoki pa onda nije niš neobično, na slikama uopće ne izgleda bucmasto 😉 btw jel ozdravila?
    Losa baš mi je žao kaj je malac opet bolestan. To očito kak ti padne grah. Mislim da nemres puno ni za imunitet napravit ni niš. Treba prezivjet. 
    Kaj se prehrane tice slažem se da se radi drama oko svega. I iako se slažem da su ovo “beba od 30 mj” i uvođenje alergena budalaštine, isto imam jedne baš dobre prijatelje koji su sad dobili 2. Dijete. Mali nedavno napunio godinu dana, al oni njemu ooooodavno daju sve, i ful začinjeno i slatkiša tonu.. i to mi je isto grozno. Mislim da dok su tak mali ipak im treba srediti želudac i po malo ih učiti na svu hranu. A dok su mali ni ne znaju za slatkiše i čemu ih trpati.. i ne pričam o zabranama ali nekim normalnim granicama.  Kod nas ne postoji slatko poslje ručka niti slatko za nagradu. Ti smoki/keksi/voćni sokic i slično mogu bit za meduobrok i to najčešće ja nudim kad smo negdje jer mi je lakše ponjet nego da on baš traži. Ok kod nas je specifično da je alergičan pa većinu čokolada ne smije, al opet. 
    E a da se vratimo malo na kućanske poslove…🤣🤣 Dobila sam dojam da apsolutno sve vi žene radite po kući 🙈 kaj je to fkt moguće? 🤭

    [lilypie.com]

  • Avatar Angelly

    Angelly

    Broj poruka: 775

    Prijavi adminu

    Deedee da bio je fkt ovaj put brz porod, bila maltene u boxu 1h 🤭 svima zelim takav porod
    Da i mene zanima jel bude taj imunitet nesto bolji nakon 3god 😅 zivi bili pa vidjeli

    [tickerfactory.com]
    [tickerfactory.com]

Izvan raspona! Odustani

Komentiraj, znaš da želiš!

Za komentiranje je potrebno prijaviti se. Nemaš korisnički račun? Registracija je brza i jednostavna, registriraj se i uključi se u raspravu.