ZIMSKE BEBE 19/20 🖤

Izvan raspona! Odustani

Sortiraj odgovore

Najstariji
  • Najnoviji
  • Najstariji
  • Važna obavijest
    Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu Miss7Mama dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu Miss7Mama te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.
  • AnnA

    Broj poruka: 572

    Prijavi adminu

    Sto se tice mustele i tjemenice mi iako smo to rijesili koristimo dva puta tjedno. I nista se nije vratilo. Smatram da ne moze skoditi jer na samponu pise da se koristi i preventivno. 
    Moj malac obicno preko dana izdrzi izmedju 2 i pol i 3 i pol sata bez hrane. Jedino pred spavanje kada dobije AD izdrzi duze. Nekad je to 4 sata a nekad 6. I to mu napravim 4 mjerice sa 120 ml mlijeka. 
    A preko dana jede obicno oko 120-140 ml mog mlijeka po obroku (u zadnje vrijeme se samo izdajam). Evo sad sam pogledala i u 24 sata pojede 710-760 ml mog mlijeka i tih 140 AD-a. Cini mi se nekako puno ali on bude gladan. I kako sam na pocetku strahovala da ne dobiva puno na kilazi, sada strahujem da dobiva previse. 
    Ugl cula se sa pedijatrom. Ostaje nam 15.4 sistematski i cijepljenje. I pitala sam za kakanje. Jer danas je evo 6.dan da nije kakao. Pa je rekao da uz taj jedan AD dnevno da je ok do 8 dana. I ako se bas nikako ne uspije pokakat da mu stavimo glicerinski cepic. 
    A koliko mokrih pelena imaju vase bebe? Moj ima 10-ak

    [lilypie.com]

  • mom12

    Broj poruka: 1189

    Prijavi adminu

    Nita jel ti koristis sampon za tjemenicu i kupku mustelu? Nisam te razumila…
    Kupku u vodu stavljas a sampon tj pjenu na glavu
    Nemozes pjenu stavljat u vodu…
    Jer mislim da je malo jaka..ja kad na ruku stavim osjetim da me malo zateze

    [lilypie.com]

  • Avatar DeeDee

    DeeDee

    Broj poruka: 3711

    Prijavi adminu

    Moja opet spava skoro cijeli dan 🤷 probudi se svaka 2-3 sata, presvučem ju, stavim na cicu, zaspi nakon 15 minuta i samo je prebacim u kolica. A te 3 minute koje je budna umire od smijeha 🤣🤣🤣 al baš ono, kao da se sjeti nečeg smiješnog od jednom 😁
    Malo me brine u usporedbi s vašima,  ali interneti kažu da je sve ok, u teoriji to kao i je tako kao.. i uzletio mi neki članak o tome kako su nemirna/budnija djeca kasnije u životu pametnija 🤣 mislim si, neće baš biti najmudrija u razredu 🤦😂😂😂😂

    Btw jutros i sad na zadnjem cicanju je opet imala seansu egzorcizma s pravim suzama 2 minute i nakon toga nastavila jest i zaspala 🤷

    [/url [lilypie.com]

  • thinkpink1

    Broj poruka: 1410

    Prijavi adminu

    Grizli

    Thinkpink koliko puta dnevno ti jede?
    Moja zadnjih dana pocela nakon sto nekih 8-10 min cica igrat se na cici. Vecinom na popodnevnim sisamjima

    Dnevno ima cca 6-8 obroka, makar kad je bio skok imala je 10 i 12 obroka u danu. Preko dana najčešće jede svaka 3h, a ponoci jede na 4h. Katkad se ponoci probudi i ranije pa joj dam papat. Bas sam sad komentirala s muzem kako je lijepo uhvatila ritam dana i noci (nije zamjenila dan za noc), i bas lijepo zaspe navecer nakon kupanja, bez prevelikog angazmana pri uspavljivanju, pa se stoga vecinom pocela budit ponoci na 4h, za razliku od prije kad se budila obavezno na max.3h, bio dan ili noc.

  • Nita9999

    Broj poruka: 170

    Prijavi adminu

    mom12

    Nita jel ti koristis sampon za tjemenicu i kupku mustelu? Nisam te razumila…
    Kupku u vodu stavljas a sampon tj pjenu na glavu
    Nemozes pjenu stavljat u vodu…
    Jer mislim da je malo jaka..ja kad na ruku stavim osjetim da me malo zateze


    sad koristim mustela pjenu za tjemenicu i stavljam ditektno na glavu. 

    opet ponavljam: ranije sam hipp sampon stavljala tako direktno na kosu ( po uputama patronazne) pa je danas doktor rekao da nisam tako trebala nego hipp u vodu i tako oprati kodu

    [lilypie.com]

  • Avatar Taani

    Taani

    Broj poruka: 429

    Prijavi adminu

    Nita9999

    mom12

    Nita jel ti koristis sampon za tjemenicu i kupku mustelu? Nisam te razumila…
    Kupku u vodu stavljas a sampon tj pjenu na glavu
    Nemozes pjenu stavljat u vodu…
    Jer mislim da je malo jaka..ja kad na ruku stavim osjetim da me malo zateze

    sad koristim mustela pjenu za tjemenicu i stavljam ditektno na glavu.

    opet ponavljam: ranije sam hipp sampon stavljala tako direktno na kosu ( po uputama patronazne) pa je danas doktor rekao da nisam tako trebala nego hipp u vodu i tako oprati kodu


    Heeey, ista stvar. Isto nam patronažna pokazala - kap Hipp šampona na ruke pa malo utrljati u kosu i bilo je okej kad smo mu kosu prali 2 puta tjedno. Sada ga kupamo češće pa vidim da mu je suho tjeme i baš razmišljam trebam li mu kupiti mustelu jer dosad nismo imali potrebe… 

    [lilypie.com]

  • Avatar Grizli

    Grizli

    Broj poruka: 8261

    Prijavi adminu

    Taani ne moras svaki dan samponirati. Mi nasu vrtirepku samponiramo 2 put na tjedan ostalo samo cista voda. Kad ju vise samponiramo odmah dobi suhu kozu. Sa takvim kupanjem ju uopce ne moram mazati s nicime. Osim lice koje joj je koma suho.
    Sad tako kad kazete vi koliko vas jedu meni se opet cini da moja malo jede, a izbrojala sam recimo nekih 600 - 700ml dnevno. Ne znam 🤷‍♀️… Danas ju mjerili ispada da je narasla 2 cm u zadnjih 10 dana i ako smo dobro mjerili ima 60 cm. 

    [tickerfactory.com]

  • Avatar Taani

    Taani

    Broj poruka: 429

    Prijavi adminu

    Grizli

    Taani ne moras svaki dan samponirati. Mi nasu vrtirepku samponiramo 2 put na tjedan ostalo samo cista voda. Kad ju vise samponiramo odmah dobi suhu kozu. Sa takvim kupanjem ju uopce ne moram mazati s nicime. Osim lice koje joj je koma suho.
    Sad tako kad kazete vi koliko vas jedu meni se opet cini da moja malo jede, a izbrojala sam recimo nekih 600 - 700ml dnevno. Ne znam 🤷‍♀️… Danas ju mjerili ispada da je narasla 2 cm u zadnjih 10 dana i ako smo dobro mjerili ima 60 cm.


    Oki, thanks .

    I našem je lice (T-zona ) suho, ali ne uvijek. A nismo se opremili nikakvih posebnim preparatima. Imam samo Hippovu kremicu pa ću probati s njom (Babysanft krema za njegu). Ako ne pomogne, koju bi preporučile za lice?

    [lilypie.com]

  • Avatar Lavica27

    Lavica27

    Broj poruka: 3400

    Prijavi adminu

    Grizli dodajem AD jer nemam dovoljno mlijeka..odnosno, kad se rodio i bio samnom u rodilistu prva tri dana prije inkubatora super nam je krenulo. Cicao, meni nadoslo mlijeko odmah drugi dan iza carskog. Kad je zavrsio u inkubatoru i prvih 10 dana sam uspjela namiriti njegove potrebe izdajanjem (30ml po obroku je pio). Ali su mu na Rebru ubrzo povecali na 60ml a ja nisam uspjela navuci vise izdajanjem. Do otpusta (punio je mj dana) si ga vec po meni sopali, i do 120ml su mu davali (sad mi pije tolko) i ispalo je da mojim mlijekom namire 3 obroka a ostalo AD. Doma kad je dosao smo presli unjesto svaka 3h na dojenje na zahtjev i uspjela sam doci do 6 mojih obroka a 2 AD. I od tuda se ne micemo. Ne vazem ga nakon dojenja, ima 6-7 popisanih pelena i 4-5 pokakanih, dobio je 700gr prosli mj ovaj mj u 17 dana 520gr, računam da dobro radim,al bez AD mislim da ne bi mogli. Sorry razduzila sam bas…
    Deedee i moj ti stalno spava. Evo danas se probudio oko 9, nakon sat vremena zaspao na 2 sata,pa budan sat i pol pa ipet spava 2 sata i sad podvecer 1h spavanja prije kupanja.

    [lilypie.com]

  • Avatar Lavica27

    Lavica27

    Broj poruka: 3400

    Prijavi adminu

    Cure tjemenica vam moze dolazit i i odlazit ful dugo. Evo kcer puni 3 god pa svejedno joj se ponekad vrati…
    Ja malom perem kosu jednom tjedno..

    [lilypie.com]

Izvan raspona! Odustani

Komentiraj, znaš da želiš!

Za komentiranje je potrebno prijaviti se. Nemaš korisnički račun? Registracija je brza i jednostavna, registriraj se i uključi se u raspravu.