Trudnoća nakon MPO

Izvan raspona! Odustani

Sortiraj odgovore

Najstariji
  • Najnoviji
  • Najstariji
  • Važna obavijest
    Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu Miss7Mama dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu Miss7Mama te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.
  • Principessa_1709

    Broj poruka: 126

    Prijavi adminu

    Principessa_1709

    Bubica1

    Principessa_1709

    Principessa_1709

    Bubica1

    Cure, sad jedno, vjerujem svima, malo manje ugodno pitanje. U vezi prenatalnih testova… Jučer mi je ginić rekao da mogu to obaviti ako želim, ili to ili amniocentezu. Da li imate iskustva s time? Koje su razlike među njima, tj. ima li ih uopće ili je svejedno? Ja ga mislim svakako obaviti budući da mi je polubrat imao dijete s West sindromom. Baš sam zvala jednu polikliniku pa mi sestra kaže da je manje više svejedno koji, da oni predlažu pacijenticama da prouče svaki pa same odluče.

    Bubice, nemoj nikako amniocentezu ako bas ne trebas. To je zaista opasno za bebu.
    Ja cu napraviti nifty. Jest da kosta, ali je 99% tocan i ne predstavlja nikakav rizik.

    Meni je doktor koji mi je radio transfer rekao da amniocenteza zna uzrokovati spontani i da mi svakako to ne bi preporucio.
    Nifty se bazira na vadenju krvi pa nema straha. A amniocenteza uzima uzorak plodne vode, dakle, rijec je o invanzivnoj proceduri.

    A koji si mislila napraviti? Basic, Standard ili Plus?

    Doktor mi je savjetovao da napravim Standard. Kaže da Plus nije potreban jer on moze ukazivati na neka stanja od kojih svi mi bolujemo pa smo najnormalniji. Po njemu je standard najbolja opcija.
    Ja cu ga napraviti početkom rujna i platit cu u ratama.


    Ma bit će to sve ok.

  • Avatar Bubica1

    Bubica1

    Broj poruka: 1484

    Prijavi adminu

    Principessa_1709

    Principessa_1709

    Bubica1

    Principessa_1709

    Principessa_1709

    Bubica1

    Cure, sad jedno, vjerujem svima, malo manje ugodno pitanje. U vezi prenatalnih testova… Jučer mi je ginić rekao da mogu to obaviti ako želim, ili to ili amniocentezu. Da li imate iskustva s time? Koje su razlike među njima, tj. ima li ih uopće ili je svejedno? Ja ga mislim svakako obaviti budući da mi je polubrat imao dijete s West sindromom. Baš sam zvala jednu polikliniku pa mi sestra kaže da je manje više svejedno koji, da oni predlažu pacijenticama da prouče svaki pa same odluče.

    Bubice, nemoj nikako amniocentezu ako bas ne trebas. To je zaista opasno za bebu.
    Ja cu napraviti nifty. Jest da kosta, ali je 99% tocan i ne predstavlja nikakav rizik.

    Meni je doktor koji mi je radio transfer rekao da amniocenteza zna uzrokovati spontani i da mi svakako to ne bi preporucio.
    Nifty se bazira na vadenju krvi pa nema straha. A amniocenteza uzima uzorak plodne vode, dakle, rijec je o invanzivnoj proceduri.

    A koji si mislila napraviti? Basic, Standard ili Plus?

    Doktor mi je savjetovao da napravim Standard. Kaže da Plus nije potreban jer on moze ukazivati na neka stanja od kojih svi mi bolujemo pa smo najnormalniji. Po njemu je standard najbolja opcija.
    Ja cu ga napraviti početkom rujna i platit cu u ratama.

    Ma bit će to sve ok.


    Nadam se da hoće, vjerujem u to. 😊 Baš sam razgovarala s dragim, i mi smo odlučili da ćemo napraviti Standard.

    👩 37 - AMH 13
    👨 34 - Oligoasthenoteratozoospermia
    1. 6/2020 -> ICSI (Betaplus) ET 1 trod. - uspjelo od prve - 👶 🩷; 1 🐧
    2. 6/2023 FET 12.06.23. (Betaplus)
    Beta I. = 181, Beta II. - 541 ❤️
    Uzv 13.07. ✅ ❤️
    Qualified 180 ✅ 🩷
    OTP 28.02.2024.

  • Marina21

    Broj poruka: 95

    Prijavi adminu

    Koje su cijene tih paketa Niftyja? 

  • Avatar Bubica1

    Bubica1

    Broj poruka: 1484

    Prijavi adminu

    Marina21

    Koje su cijene tih paketa Niftyja?


    Basic 3.400,00, Standard 3.700,00, Plus 4.400,00 kn. Dosta su skupi, ali u nekim klinikama se navodno može plaćati u ratama. 

    👩 37 - AMH 13
    👨 34 - Oligoasthenoteratozoospermia
    1. 6/2020 -> ICSI (Betaplus) ET 1 trod. - uspjelo od prve - 👶 🩷; 1 🐧
    2. 6/2023 FET 12.06.23. (Betaplus)
    Beta I. = 181, Beta II. - 541 ❤️
    Uzv 13.07. ✅ ❤️
    Qualified 180 ✅ 🩷
    OTP 28.02.2024.

  • Principessa_1709

    Broj poruka: 126

    Prijavi adminu

    Bubica1

    Marina21

    Koje su cijene tih paketa Niftyja?

    Basic 3.400,00, Standard 3.700,00, Plus 4.400,00 kn. Dosta su skupi, ali u nekim klinikama se navodno može plaćati u ratama.


    Mislim da vecina klinika prihvaca obrocno placanje.
    Zaista bi bilo bezobrazno i diskriminatorno da ne nude tu opciju. No, znamo u kojoj drzavi zivimo, treba ipak pitati unaprijed. 

  • sarita1983

    Broj poruka: 34

    Prijavi adminu

    Moja dr je u prosloj trudnoci inzistirala da napravimo samo basic.  Mi smo mislili prvo napravit plus ali ona mi je striktno rekla da napravim samo basic pa mi je bilo glupo radit mimo nje a onda doci njoj na pregled a bas smo potezali veze da mi ona vodi trudnocu🤷‍♀️

  • NATALIE0407

    Broj poruka: 657

    Prijavi adminu

    Kod nas se taj test u bolnici radi besplatno preko zdravstvenog a ako bas netko hoce privatno onda kosta izmedu 100-300€. A ja sam radila samo uktrazvuk i ako on pokaze da nesto nije uredu onda se vadi krv da se provjeri.  Oni nikako nepreporucuju aminocintezu jer je rizicna. 

  • sarita1983

    Broj poruka: 34

    Prijavi adminu

    Meni je dr rekla sa je uzv sam tocan u jedno 60posto slucajeva a onda tome dodaju onaj kombinirani iz krvi pa su skupa jedno 80 posto…a nifty ili harmony su 99… tako nesto, nemojte me uzeti za rijec. Ja sam na kraju radila sve sto mi je rekla, nisam puno razmisljala… nama je uzv bio uredan a kombinirani je pokazao nesto veci rizik a nifty je onda dosao uredan… zapravo sam se jako istresirala u tom periodu… kad je nifty dosao uredan zbog nekog parametra u kombiniranom mi je rekla da moram zbog moguce inauficijencije placente nakon 32tj uzimat utrogestan i aspirin cijelu trudnocu…na kraju je stvarno i bila insuficijentna ta placenta ali beba je bila blago snizene tezine, tako da  nismo radili taj kombinirani nebi ni znali i ukinili bi mi terapiju pa bi mozda bilo gore…ma neznam, uglavnom mi je to bio jako stresan period, ne ponovilo se nikad nikom🙄

  • NATALIE0407

    Broj poruka: 657

    Prijavi adminu

    sarita1983

    Meni je dr rekla sa je uzv sam tocan u jedno 60posto slucajeva a onda tome dodaju onaj kombinirani iz krvi pa su skupa jedno 80 posto…a nifty ili harmony su 99… tako nesto, nemojte me uzeti za rijec. Ja sam na kraju radila sve sto mi je rekla, nisam puno razmisljala… nama je uzv bio uredan a kombinirani je pokazao nesto veci rizik a nifty je onda dosao uredan… zapravo sam se jako istresirala u tom periodu… kad je nifty dosao uredan zbog nekog parametra u kombiniranom mi je rekla da moram zbog moguce inauficijencije placente nakon 32tj uzimat utrogestan i aspirin cijelu trudnocu…na kraju je stvarno i bila insuficijentna ta placenta ali beba je bila blago snizene tezine, tako da nismo radili taj kombinirani nebi ni znali i ukinili bi mi terapiju pa bi mozda bilo gore…ma neznam, uglavnom mi je to bio jako stresan period, ne ponovilo se nikad nikom🙄


    Ma sve to stoji ali sto je moj doktor meni rekao nikad nemogu biti 100% sigurni dok se dijete nerodi.  Ja sam uradila taj test jer sam tad imala i zakazan termin za bolnicu u kojoj sam morala napravit termin   da mogu rodit u njoj.  Bogu hvala ultrazvuk je bio uredu ali ja sam prije toga rekla da je to moje dijete i sta god da nalaz pokaze da cu ga rodit. Bar sam ja tog misljenja tako da meni taj nalaz puno neznaci. 

  • Avatar Bubica1

    Bubica1

    Broj poruka: 1484

    Prijavi adminu

    Cure, pa gdje ste? Ništa za prijaviti?  Evo ja javljam da se i dalje osjećam prenormalno, još uvijek nemam mučnina, a budući da sam ušla sad već u 10. tjedan, nadam se da ih ni ne bude.  Kako je kod vas?

    👩 37 - AMH 13
    👨 34 - Oligoasthenoteratozoospermia
    1. 6/2020 -> ICSI (Betaplus) ET 1 trod. - uspjelo od prve - 👶 🩷; 1 🐧
    2. 6/2023 FET 12.06.23. (Betaplus)
    Beta I. = 181, Beta II. - 541 ❤️
    Uzv 13.07. ✅ ❤️
    Qualified 180 ✅ 🩷
    OTP 28.02.2024.

Izvan raspona! Odustani

Komentiraj, znaš da želiš!

Za komentiranje je potrebno prijaviti se. Nemaš korisnički račun? Registracija je brza i jednostavna, registriraj se i uključi se u raspravu.