Trudnoća nakon MPO

Izvan raspona! Odustani

Sortiraj odgovore

Najstariji
  • Najnoviji
  • Najstariji
  • Važna obavijest
    Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu Miss7Mama dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu Miss7Mama te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.
  • Avatar Bubica1

    Bubica1

    Broj poruka: 1484

    Prijavi adminu

    Pozdrav svima! Otvaram ovu temu za sve nas trudnice koje su trudnoću ostvarile MPO-om. 
    Za sve naše strahove, brige, probleme, pitanja, savjete, dijeljenje sreće, od početka postupka pa sve do toliko željene trudnoće 
    Moja priča je sljedeća. Prije cca dva mjeseca smo, nakon dugo vremena pokušavanja prirodno, krenuli u MPO vode. U stimuliranom postupku dobili smo 11 jajnih stanica, od toga 8 dovoljno kvalitetnih za oplodnju. Od toga ih se oplodilo 5, jedan 3-dnevni su mi vratili, a od preostalih 4 ostao je jedan za smrznuti. I eto, ova mrvica koju su mi vratili odlučila je i ostati pa je tako ispalo da sam jedna od sretnica kojoj je uspjelo iz prve!  Sada smo 7+3 tj. i čekamo svoj drugi ultrazvuk idući četvrtak, 06.08. Zasad je sve OK, molim i vjerujem da će tako i dalje biti.
    Pišite i pitajte sve što vam padne na pamet jer dok smo zajedno, sve je lakše 

    👩 37 - AMH 13
    👨 34 - Oligoasthenoteratozoospermia
    1. 6/2020 -> ICSI (Betaplus) ET 1 trod. - uspjelo od prve - 👶 🩷; 1 🐧
    2. 6/2023 FET 12.06.23. (Betaplus)
    Beta I. = 181, Beta II. - 541 ❤️
    Uzv 13.07. ✅ ❤️
    Qualified 180 ✅ 🩷
    OTP 28.02.2024.

  • NATALIE0407

    Broj poruka: 657

    Prijavi adminu

    Nasla sam. Super ti je ideja za ovu temu. 👌👌👍👍🥰

  • NATALIE0407

    Broj poruka: 657

    Prijavi adminu

    Znaci i ti i ja smo sretnice kojima je uspjelo od prvog pokusaja.  Meni je ovo druga IVF trudnoca i ona je uspjela od prvog pokusaja. Vec imamo jednog djecaka i sad cekamo neseg drugog djecaka koji nam stize krajem 11 mjeseca ako Bog da.  Koliko je tezak prvi dio iscekivanja je li uspjelo i kakav ce test biti meni je malo laksi bio ostatak trudnoce ali uvijek je postojao neki strah.  Malo nesto boli sta je sad, kad neboli opet isti Problem sto neboli i tako u krug.  Ali sve se to isplati kad drzimo u rukama nasj bebicu.

  • Marina21

    Broj poruka: 95

    Prijavi adminu

    Pozdrav cure! Kako ste preživile period čekanja od bete do uzv?
    U srijedu sam 2.betu vadila, duplala se 1.84 puta, doktor je rekao pregled 4.tjedan od transfera, odnosno za nešto manje od 2 tjedna. 
    Svi moji simptomi su spavanje i grudi bolne na dodir. Stalno se pipam da provjerim jel još uvijek stanje jednako… Možda mi je sad malo teže nego prva dva tjedna. Inače, 3. mpo ttansfer 2 trodnevne. Andol/utrogestan/folacin, s tim da ja pijem elevit+aktivna folna 0.8+pola folacina pa to dođe skoro na 1 tabletu folacina, računam ovaj oblik folne je bolji i iskoristiviji.. 

  • Principessa_1709

    Broj poruka: 126

    Prijavi adminu

    Bubice, odličan potez!
    Evo da ja ukratko prenesem svoju priču. Nakon otprilike 2 godine pokušavanja prirodnim putem, dragi i ja smo nakon dosta razmatranja ipak odlučili da pokušamo MPO.
    Uspjelo nam je iz prvog pokušaja!
    Išla sam na dosta intenzivan stimulirani postupak, zbog niskog AMH, te smo dobili 10 folikula, od toga 7 jajanih stanica, od kojih se 4 oplodilo.
    Vratili su mi jednu morulu, a od preostale 3 nisu niti jednu uspjeli zamrznuti, jer su se prestale razvijati.
    Prvo vađenje bete 12 dana od transfera, beta niska - 62. Zatim, tri dana poslije toga, beta je bila 175. Pa opet par dana nakon 530….i onda sedam dana poslije 5800.
    Neki dan smo imali prvi ultrazvuk, i čulo se to malo srce kako kuca nevjerojatnom brzinom.
    Ako sve bude u redu, termin je krajem ožujka 2021.
    Sad smo već počeli i o spolu bebe pričat. Ja imam osjećaj da je dečko, a dragi da je cura. Bit će zanimljivo kad čujemo tko je imao bolji predosjećaj
    Od simptoma mene još uvijek gotovo ništa ne muči, osim umora, lagane napuhnutosti i učestalog mokrenja. Grudi su mi lagano osjetljive, ali ništa specijalno. Još uvijek ne kužim neke konkretne promjene na bradavicama.

  • Avatar Bubica1

    Bubica1

    Broj poruka: 1484

    Prijavi adminu

    NATALIE0407

    Znaci i ti i ja smo sretnice kojima je uspjelo od prvog pokusaja. Meni je ovo druga IVF trudnoca i ona je uspjela od prvog pokusaja. Vec imamo jednog djecaka i sad cekamo neseg drugog djecaka koji nam stize krajem 11 mjeseca ako Bog da. Koliko je tezak prvi dio iscekivanja je li uspjelo i kakav ce test biti meni je malo laksi bio ostatak trudnoce ali uvijek je postojao neki strah. Malo nesto boli sta je sad, kad neboli opet isti Problem sto neboli i tako u krug. Ali sve se to isplati kad drzimo u rukama nasj bebicu.


    Da, skroz mi je poznat taj osjećaj. Odkad sam bila na ultrazvuku nekako mi je lakše, ali sad samo jedva čekam da prođu ta prva tri mjeseca koja su rizična. Kako tvoja trudnoća? Kolko tjedana ti je sada? Jesi li već osjetila bebine pokrete? 🤗

    👩 37 - AMH 13
    👨 34 - Oligoasthenoteratozoospermia
    1. 6/2020 -> ICSI (Betaplus) ET 1 trod. - uspjelo od prve - 👶 🩷; 1 🐧
    2. 6/2023 FET 12.06.23. (Betaplus)
    Beta I. = 181, Beta II. - 541 ❤️
    Uzv 13.07. ✅ ❤️
    Qualified 180 ✅ 🩷
    OTP 28.02.2024.

  • Avatar Bubica1

    Bubica1

    Broj poruka: 1484

    Prijavi adminu

    Marina21

    Pozdrav cure! Kako ste preživile period čekanja od bete do uzv?
    U srijedu sam 2.betu vadila, duplala se 1.84 puta, doktor je rekao pregled 4.tjedan od transfera, odnosno za nešto manje od 2 tjedna.
    Svi moji simptomi su spavanje i grudi bolne na dodir. Stalno se pipam da provjerim jel još uvijek stanje jednako… Možda mi je sad malo teže nego prva dva tjedna. Inače, 3. mpo ttansfer 2 trodnevne. Andol/utrogestan/folacin, s tim da ja pijem elevit+aktivna folna 0.8+pola folacina pa to dođe skoro na 1 tabletu folacina, računam ovaj oblik folne je bolji i iskoristiviji..


    Dobrodošla Marina! 🤗 Uf, teško je to čekanje, ja jedva dočekala prvi uzv 😉 Probaj se nečim zaokupiti, ja sam gledala puno serija i filmova te dane. Malo se zaokupis da ne misliš stalno o tome, a i vrijeme brže prođe. I ja koristim utrogestan i folnu, 400 ug. Kupila sam i Novalac kapsule, ali nisam ih još trošila jer ne znam da li je onda to previše folne budući da je ima i u tim kapsulama. Pitat ću doktora u četvrtak kad idem na drugi uzv. 😊

    👩 37 - AMH 13
    👨 34 - Oligoasthenoteratozoospermia
    1. 6/2020 -> ICSI (Betaplus) ET 1 trod. - uspjelo od prve - 👶 🩷; 1 🐧
    2. 6/2023 FET 12.06.23. (Betaplus)
    Beta I. = 181, Beta II. - 541 ❤️
    Uzv 13.07. ✅ ❤️
    Qualified 180 ✅ 🩷
    OTP 28.02.2024.

  • Marina21

    Broj poruka: 95

    Prijavi adminu

    Principessa_1709

    Bubice, odličan potez!
    Evo da ja ukratko prenesem svoju priču. Nakon otprilike 2 godine pokušavanja prirodnim putem, dragi i ja smo nakon dosta razmatranja ipak odlučili da pokušamo MPO.
    Uspjelo nam je iz prvog pokušaja!
    Išla sam na dosta intenzivan stimulirani postupak, zbog niskog AMH, te smo dobili 10 folikula, od toga 7 jajanih stanica, od kojih se 4 oplodilo.
    Vratili su mi jednu morulu, a od preostale 3 nisu niti jednu uspjeli zamrznuti, jer su se prestale razvijati.
    Prvo vađenje bete 12 dana od transfera, beta niska - 62. Zatim, tri dana poslije toga, beta je bila 175. Pa opet par dana nakon 530….i onda sedam dana poslije 5800.
    Neki dan smo imali prvi ultrazvuk, i čulo se to malo srce kako kuca nevjerojatnom brzinom.
    Ako sve bude u redu, termin je krajem ožujka 2021.
    Sad smo već počeli i o spolu bebe pričat. Ja imam osjećaj da je dečko, a dragi da je cura. Bit će zanimljivo kad čujemo tko je imao bolji predosjećaj
    Od simptoma mene još uvijek gotovo ništa ne muči, osim umora, lagane napuhnutosti i učestalog mokrenja. Grudi su mi lagano osjetljive, ali ništa specijalno. Još uvijek ne kužim neke konkretne promjene na bradavicama.

    Nama je 3.mpo,lagane stimulacije, prva 7 js, 1 blastica vraćena, druga je otišla skroz ukrivo, dobili 3 nekvalitetne i 2 nezrele js, 2 trodnevna vraćena, i sad u 3. postupku 4 js, 4 kvalitetna trodnevna embria, 2 vraćena.. Prva beta 408, druga 749, doktor je rekao da nema potrebe za daljnjim provjeravanjem nego da dođem na uzv…. Sad to treba dočekat…

  • Avatar Bubica1

    Bubica1

    Broj poruka: 1484

    Prijavi adminu

    Principessa_1709

    Bubice, odličan potez!
    Evo da ja ukratko prenesem svoju priču. Nakon otprilike 2 godine pokušavanja prirodnim putem, dragi i ja smo nakon dosta razmatranja ipak odlučili da pokušamo MPO.
    Uspjelo nam je iz prvog pokušaja!
    Išla sam na dosta intenzivan stimulirani postupak, zbog niskog AMH, te smo dobili 10 folikula, od toga 7 jajanih stanica, od kojih se 4 oplodilo.
    Vratili su mi jednu morulu, a od preostale 3 nisu niti jednu uspjeli zamrznuti, jer su se prestale razvijati.
    Prvo vađenje bete 12 dana od transfera, beta niska - 62. Zatim, tri dana poslije toga, beta je bila 175. Pa opet par dana nakon 530….i onda sedam dana poslije 5800.
    Neki dan smo imali prvi ultrazvuk, i čulo se to malo srce kako kuca nevjerojatnom brzinom.
    Ako sve bude u redu, termin je krajem ožujka 2021.
    Sad smo već počeli i o spolu bebe pričat. Ja imam osjećaj da je dečko, a dragi da je cura. Bit će zanimljivo kad čujemo tko je imao bolji predosjećaj
    Od simptoma mene još uvijek gotovo ništa ne muči, osim umora, lagane napuhnutosti i učestalog mokrenja. Grudi su mi lagano osjetljive, ali ništa specijalno. Još uvijek ne kužim neke konkretne promjene na bradavicama.


    Ma bilo mi je već pomalo nezgodno tamo pisati pogotovo zbog onih cura kojima nije uspjelo… Pa sam si mislila bolje da ih ne zamaramo toliko, ajmo mi na naše, sad već trudničke “brige”. 😁 Aaaa, i mi već pričamo o spolu, samo što je kod nas obrnuto, ja imam osjećaj da je curica, a dragi da je dečko. ☺️ I meni bi termin bio u ožujku, sredinom. Bit će to proljetne bebe 😊

    👩 37 - AMH 13
    👨 34 - Oligoasthenoteratozoospermia
    1. 6/2020 -> ICSI (Betaplus) ET 1 trod. - uspjelo od prve - 👶 🩷; 1 🐧
    2. 6/2023 FET 12.06.23. (Betaplus)
    Beta I. = 181, Beta II. - 541 ❤️
    Uzv 13.07. ✅ ❤️
    Qualified 180 ✅ 🩷
    OTP 28.02.2024.

  • Marina21

    Broj poruka: 95

    Prijavi adminu

    Bubica1

    Marina21

    Pozdrav cure! Kako ste preživile period čekanja od bete do uzv?
    U srijedu sam 2.betu vadila, duplala se 1.84 puta, doktor je rekao pregled 4.tjedan od transfera, odnosno za nešto manje od 2 tjedna.
    Svi moji simptomi su spavanje i grudi bolne na dodir. Stalno se pipam da provjerim jel još uvijek stanje jednako… Možda mi je sad malo teže nego prva dva tjedna. Inače, 3. mpo ttansfer 2 trodnevne. Andol/utrogestan/folacin, s tim da ja pijem elevit+aktivna folna 0.8+pola folacina pa to dođe skoro na 1 tabletu folacina, računam ovaj oblik folne je bolji i iskoristiviji..

    Dobrodošla Marina! 🤗 Uf, teško je to čekanje, ja jedva dočekala prvi uzv 😉 Probaj se nečim zaokupiti, ja sam gledala puno serija i filmova te dane. Malo se zaokupis da ne misliš stalno o tome, a i vrijeme brže prođe. I ja koristim utrogestan i folnu, 400 ug. Kupila sam i Novalac kapsule, ali nisam ih još trošila jer ne znam da li je onda to previše folne budući da je ima i u tim kapsulama. Pitat ću doktora u četvrtak kad idem na drugi uzv. 😊


    Meni je prepisan folacin 5mg! Tako da sigurno neće bit previše budeš linpila novalac. Dapače, dobiješ ekstra minerale i vitamine koje sad trebaš više

Izvan raspona! Odustani

Komentiraj, znaš da želiš!

Za komentiranje je potrebno prijaviti se. Nemaš korisnički račun? Registracija je brza i jednostavna, registriraj se i uključi se u raspravu.