Trudnoća nakon MPO

Izvan raspona! Odustani

Sortiraj odgovore

Najstariji
  • Najnoviji
  • Najstariji
  • Važna obavijest
    Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu Miss7Mama dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu Miss7Mama te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.
  • mimami

    Broj poruka: 7

    Prijavi adminu

    Pozdrav svima i želim vam uspješne trudnoće sa što manje stresnih situacija. I mi smo mpo, niži amh, loš spermiogram, uspjelo iz prve :) i brojimo sitno do upoznavanja naše mrvice! 
    Bubica1 htjedoh ti reći za utrogestan, također sam ga koristila 8 tt i u 9tt postepeno smanjivala i to je to. Sve je ok prošlo. Doktorica je čak rekla da nova istraživanja pokazuju da je dovoljno koristiti ga samo 4 tjedna ali da se nitko ne usudi ukinuti ga tako rano. Tako da, sretno, ukida ga postepeno i u slučaju bilo kakve promjene zoveš svog dr, jer kako se može smanjiti doza, tako se može i povećati. 

    [lilypie.com]

  • Avatar Bubica1

    Bubica1

    Broj poruka: 1486

    Prijavi adminu

    mimami

    Pozdrav svima i želim vam uspješne trudnoće sa što manje stresnih situacija. I mi smo mpo, niži amh, loš spermiogram, uspjelo iz prve :) i brojimo sitno do upoznavanja naše mrvice!
    Bubica1 htjedoh ti reći za utrogestan, također sam ga koristila 8 tt i u 9tt postepeno smanjivala i to je to. Sve je ok prošlo. Doktorica je čak rekla da nova istraživanja pokazuju da je dovoljno koristiti ga samo 4 tjedna ali da se nitko ne usudi ukinuti ga tako rano. Tako da, sretno, ukida ga postepeno i u slučaju bilo kakve promjene zoveš svog dr, jer kako se može smanjiti doza, tako se može i povećati.


    Dobrodošla!  Hvala ti na savjetu. Trebala sam zapravo još jučer smanjiti za jednu, ali se ipak nisam usudila budući da danas idem svom giniću pa ću i njega još pitati da budem sigurna.  Mi smo stalno u strahu zbog nečega pa ipak bolje pitati nego skitati  Kako je kod tebe, jel ti teško po ovim vrućinama? Kakva ti je trudnoća i kakve si imala simptome na početku? I jel curica ili dečko? 

    👩 37 - AMH 13
    👨 34 - Oligoasthenoteratozoospermia
    1. 6/2020 -> ICSI (Betaplus) ET 1 trod. - uspjelo od prve - 👶 🩷; 1 🐧
    2. 6/2023 FET 12.06.23. (Betaplus)
    Beta I. = 181, Beta II. - 541 ❤️
    Uzv 13.07. ✅ ❤️
    Qualified 180 ✅ 🩷
    OTP 28.02.2024.

  • mimami

    Broj poruka: 7

    Prijavi adminu

    Bubica1

    mimami

    Pozdrav svima i želim vam uspješne trudnoće sa što manje stresnih situacija. I mi smo mpo, niži amh, loš spermiogram, uspjelo iz prve :) i brojimo sitno do upoznavanja naše mrvice!
    Bubica1 htjedoh ti reći za utrogestan, također sam ga koristila 8 tt i u 9tt postepeno smanjivala i to je to. Sve je ok prošlo. Doktorica je čak rekla da nova istraživanja pokazuju da je dovoljno koristiti ga samo 4 tjedna ali da se nitko ne usudi ukinuti ga tako rano. Tako da, sretno, ukida ga postepeno i u slučaju bilo kakve promjene zoveš svog dr, jer kako se može smanjiti doza, tako se može i povećati.

    Dobrodošla!Hvala ti na savjetu. Trebala sam zapravo još jučer smanjiti za jednu, ali se ipak nisam usudila budući da danas idem svom giniću pa ću i njega još pitati da budem sigurna.Mi smo stalno u strahu zbog nečega pa ipak bolje pitati nego skitatiKako je kod tebe, jel ti teško po ovim vrućinama? Kakva ti je trudnoća i kakve si imala simptome na početku? I jel curica ili dečko?


    Hvala na dobrodošlici! Moj soc ginic se cudio da ne koristim utrogestane i to me do 30 tt ispitivao svaki put i cudio se. Došla sam k njemu tek poslije 12 tt, do tad sam bila kod mpo dr. Ako ces se osjećati sigurnije, nastavi ih koristiti, ne mogu štetiti. Istina, uvijek smo u strahu, od uzv do uzv. Tek nakon što sam počela osjećati bebicu sam se malo primirila a do tada sam svakih par dana koristila baby watcher. :) Trudnoća je do sad uredna. Čekamo curicu! Simptomi: mučnine bez povracanja do cca 20 tt, cesta buđenja po noći čak i prije testa i bete, vrućina, preznojavanja. 

    [lilypie.com]

  • Avatar flower93

    flower93

    Broj poruka: 638

    Prijavi adminu

    Vidim naslov teme i rekoh moram se pridružiti. Također se mogu ubrojiti u one sretnice kojima je dosta brzo uspjelo, prva stimulacija, ali drugi transfer 2 smrznute blastociste. Nosim blizance  da se nadovežem na smeđarenje - i meni se to desilo, i to na samom startu. Imala sam pozitivan test, izvadila drugu betu i nakon toga je krenulo smeđarenje. U Petrovoj su mi samo rekli da smanjim tempo, ali da je sve to normalno i potencijalno zbog utrogestana (također, toliko dugo dok je smeđe nema kao razloga za brigu). Isto je prestalo i sa 4+6 sam bila na prvom uzv-u, gdje je sve bilo super  dva dana kasnije desio se izljev svježe krvi. Naravno da sam se prepala i otišla pravac na hitnu gdje smo već vidjeli i oba srčeka. Propisano strogo mirovanje i 4 tjedna kasnije na kontroli i više nego sve ok. Krvarenje ni smeđarenje više se nije pojavilo, a doktor kaže da je sve to normalno u ranim tjednima trudnoće - i to u MPO trudnoćama, ali i u prirodnim. Zato cure, bez prevelike panike i stresa. Toliko dugo dok nema jačih bolova, nema potrebe za sekirancijom. Jedino kako si možemo pomoć je stat na loptu, mirovat, koristit utrogestan i pomoliti se Bogu da bude uz nas. Sretno nam svima 

    [lilypie.com]

  • Principessa_1709

    Broj poruka: 126

    Prijavi adminu

    Bubica, javi kako prosao ultrazvuk :)

  • Avatar Bubica1

    Bubica1

    Broj poruka: 1486

    Prijavi adminu

    Cure, evo me. Baš sam imala neki ludi dan pa nikako da se javim. Bila sam na ultrazvuku, kaže ginić da je sve super, lijepo rastemo i super napredujemo, sad je 2,1 cm. 🤗 Čula sam po prvi put i otkucaje, jao kakav divan zvuk ☺️ Odlučio je da i dalje uzimam utrogestane barem do 12 tjedna, i on kaže da uvijek ide do 12 tjedna pa je predložio da ih uzimam onda 3 puta po jednu umjesto 3 puta po 2, kao do sada. Tako ću i ja biti mirnija, da ne prekidam sad. Sljedeći uzv je za mjesec dana, već sad jedva čekam 😁❤️

    👩 37 - AMH 13
    👨 34 - Oligoasthenoteratozoospermia
    1. 6/2020 -> ICSI (Betaplus) ET 1 trod. - uspjelo od prve - 👶 🩷; 1 🐧
    2. 6/2023 FET 12.06.23. (Betaplus)
    Beta I. = 181, Beta II. - 541 ❤️
    Uzv 13.07. ✅ ❤️
    Qualified 180 ✅ 🩷
    OTP 28.02.2024.

  • Avatar Bubica1

    Bubica1

    Broj poruka: 1486

    Prijavi adminu

    flower93

    Vidim naslov teme i rekoh moram se pridružiti. Također se mogu ubrojiti u one sretnice kojima je dosta brzo uspjelo, prva stimulacija, ali drugi transfer 2 smrznute blastociste. Nosim blizanceda se nadovežem na smeđarenje - i meni se to desilo, i to na samom startu. Imala sam pozitivan test, izvadila drugu betu i nakon toga je krenulo smeđarenje. U Petrovoj su mi samo rekli da smanjim tempo, ali da je sve to normalno i potencijalno zbog utrogestana (također, toliko dugo dok je smeđe nema kao razloga za brigu). Isto je prestalo i sa 4+6 sam bila na prvom uzv-u, gdje je sve bilo superdva dana kasnije desio se izljev svježe krvi. Naravno da sam se prepala i otišla pravac na hitnu gdje smo već vidjeli i oba srčeka. Propisano strogo mirovanje i 4 tjedna kasnije na kontroli i više nego sve ok. Krvarenje ni smeđarenje više se nije pojavilo, a doktor kaže da je sve to normalno u ranim tjednima trudnoće - i to u MPO trudnoćama, ali i u prirodnim. Zato cure, bez prevelike panike i stresa. Toliko dugo dok nema jačih bolova, nema potrebe za sekirancijom. Jedino kako si možemo pomoć je stat na loptu, mirovat, koristit utrogestan i pomoliti se Bogu da bude uz nas. Sretno nam svima


    Dobrodošla! 🤗 Baš mi je super čuti da netko nosi blizance 😁 U kojem si sad tjednu? Kakvi su tvoji simptomi? I kad ti je sljedeći pregled? 😊

    👩 37 - AMH 13
    👨 34 - Oligoasthenoteratozoospermia
    1. 6/2020 -> ICSI (Betaplus) ET 1 trod. - uspjelo od prve - 👶 🩷; 1 🐧
    2. 6/2023 FET 12.06.23. (Betaplus)
    Beta I. = 181, Beta II. - 541 ❤️
    Uzv 13.07. ✅ ❤️
    Qualified 180 ✅ 🩷
    OTP 28.02.2024.

  • NATALIE0407

    Broj poruka: 657

    Prijavi adminu

    Svim novim trudnicama u grupi velika dobrodoslica.  Bas je lijepo vidjeti da se povecava broj trudnica sa MPO.  Svima vam zelim urednu trudnocu i kad dode vrijeme za to da drzimo nase bebice u rukama ako Bog da.

  • Avatar flower93

    flower93

    Broj poruka: 638

    Prijavi adminu

    Bubica1 sad sam u 13tt, a iduca kontrola je u utorak. Na sebi sam se bas uvjerila da je trudnoca jako specificna za svaku zenu. Na pocetku me drzao strasan umor i mucnine. Onda su mucnine prestale i sad se jave jednom na tjedan dana, ali kad se jave onda taj dan ne mogu ni gutljaj vode u sebe staviti, sve ide van. Cice su mi finoo porasle, napokon sam popunila A kosaricu haha 🤦‍♀️ a dalje cemo vidjet kak ce ic, samo da su oni dobro ❤️

    [lilypie.com]

  • anna_86

    Broj poruka: 22

    Prijavi adminu

    Veliki pozdrav svim buducim mamama, i zelim vam sto ljepsu trudnocu 😍
    Nova sam , pratim sve vase postove.
    I mi smo isli preko mpo, sada smo 7+2 tj.
    Vracena jedna blastocista, ali se raspolovila i nosim blizance. 
    E sada problemi, od kada sam pocela koristiti crinone gel jedan dan sam imala rozi iscjedak pa drugi dan smedi, u 6tj sam prokrvarila svjezu krv i drugi dan je opet bilo tamno smede. Isla sam kod doktora i kao rekla je da je smede u redu ali nezna odakle dolazi krv. I tada su mi vidili da se blastocista raspolovila i da su blizanci ali kako je tek bilo 6tj, po mome 5tj jedno srce je kucalo a drugo ne, pa su me narucili za tjedan dana da dodem da opet provjere.
    Skinuli su mi crinone gel i stavili na Prolutex inekcije.
    Dali netko ima slicno iskustvo?
    Hvala puno  

Izvan raspona! Odustani

Komentiraj, znaš da želiš!

Za komentiranje je potrebno prijaviti se. Nemaš korisnički račun? Registracija je brza i jednostavna, registriraj se i uključi se u raspravu.