Trudnoća nakon MPO

Izvan raspona! Odustani

Sortiraj odgovore

Najstariji
  • Najnoviji
  • Najstariji
  • Važna obavijest
    Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu Miss7Mama dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu Miss7Mama te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.
  • Principessa_1709

    Broj poruka: 126

    Prijavi adminu

    Ja ipak prijavljujem mučnine. Nema povraćanja, niti poriv za povraćanjem, ali osjećaj neke slabine u želucu svakako.
    To mi je ujedno i jedini simptom. Kad nesto pojedem nekako mi odmah krene taj osjećaj slabine. I imam blagu odbojnost prema nekoj hrani. Tipa kavu više uopće ne pijem, ne paše mi jednostavno. Što možda i nije loše.
    Umor mi se nekako povukao. Grudi malo bole na dodir, nista posebno. Tu i tamo osjetim neki proces u donjem dijelu trbuha, ali minimalno. Nadam se da će mi uzv za 3 tjedna biti ok :)

  • Avatar flower93

    flower93

    Broj poruka: 638

    Prijavi adminu

    Javljam da je jucerasnji pregled prosao super 😍 bebe fino napreduju, sosta su napredni s velicinama u odnosu na tjedan trudnoce u kojem jesam sluzbeno. I da, za sad doktor kaze da nosim dva decka 😍

    [lilypie.com]

  • Marina21

    Broj poruka: 95

    Prijavi adminu

    Evo i ja se prijavljujem, uzv 6+3 ili po zadnjoj meng 5+5. Obzirom na datum začeća, ovaj uzv je skroz točan. Čula srce. Sljedeći pregled u 9. Mučnine su krenule.

  • Avatar Bubica1

    Bubica1

    Broj poruka: 1488

    Prijavi adminu

    Principessa, naravno da će biti sve u redu, samo uživaj!  I ja sam skužila odbojnost prema hrani, npr. jetrica koja sam voljela i koja je navodno dobro sad jesti zbog željeza, neki dan sam ih složila i imala sam osjećaj da jedem kamenje 
    Flower, baš mi je drago da je sve super, samo neka dečki i dalje lijepo rastu  Ja jedva čekam da saznam spol, iako i nije bitno osim da je zdravo i sve OK, ali baš sam znatiželjna. 
    Marina, drago mi je i zbog tebe, divno je po prvi put čuti srčeko  Dal' su ti jake mučnine? 

    👩 37 - AMH 13
    👨 34 - Oligoasthenoteratozoospermia
    1. 6/2020 -> ICSI (Betaplus) ET 1 trod. - uspjelo od prve - 👶 🩷; 1 🐧
    2. 6/2023 FET 12.06.23. (Betaplus)
    Beta I. = 181, Beta II. - 541 ❤️
    23.02.2024. Stigla druga curica 🩷

  • Marina21

    Broj poruka: 95

    Prijavi adminu

    Nisu još strašne ali čini mi se da ide na gore… 😅😅

  • Principessa_1709

    Broj poruka: 126

    Prijavi adminu

    Bubica1

    Principessa, naravno da će biti sve u redu, samo uživaj!I ja sam skužila odbojnost prema hrani, npr. jetrica koja sam voljela i koja je navodno dobro sad jesti zbog željeza, neki dan sam ih složila i imala sam osjećaj da jedem kamenje
    Flower, baš mi je drago da je sve super, samo neka dečki i dalje lijepo rastuJa jedva čekam da saznam spol, iako i nije bitno osim da je zdravo i sve OK, ali baš sam znatiželjna.
    Marina, drago mi je i zbog tebe, divno je po prvi put čuti srčekoDal' su ti jake mučnine?


    Ma vjerujem da hoće. :)  Znači i tebe zeza odbojnost prema hrani. Ja odnedavno ni jaja ne mogu. Također, čas sam gladna, čas mi se gadi hrana.
    Još nešto sam htjela pitati, ja ne uzimam nikakve dodatne supstance za trudnice (tipa kalcij, željezo, i sl.), osim folne. Uzimate li vi nešto dodatno?

  • Marina21

    Broj poruka: 95

    Prijavi adminu

    Folacin, željezo, novalac, andol (andol mi je terapija propisana) 

  • Avatar Bubica1

    Bubica1

    Broj poruka: 1488

    Prijavi adminu

    Principessa_1709

    Bubica1

    Principessa, naravno da će biti sve u redu, samo uživaj!I ja sam skužila odbojnost prema hrani, npr. jetrica koja sam voljela i koja je navodno dobro sad jesti zbog željeza, neki dan sam ih složila i imala sam osjećaj da jedem kamenje
    Flower, baš mi je drago da je sve super, samo neka dečki i dalje lijepo rastuJa jedva čekam da saznam spol, iako i nije bitno osim da je zdravo i sve OK, ali baš sam znatiželjna.
    Marina, drago mi je i zbog tebe, divno je po prvi put čuti srčekoDal' su ti jake mučnine?

    Ma vjerujem da hoće. :) Znači i tebe zeza odbojnost prema hrani. Ja odnedavno ni jaja ne mogu. Također, čas sam gladna, čas mi se gadi hrana.
    Još nešto sam htjela pitati, ja ne uzimam nikakve dodatne supstance za trudnice (tipa kalcij, željezo, i sl.), osim folne. Uzimate li vi nešto dodatno?


    Meni je ginić zadnji put rekao da mogu sad prestati s folnom i početi uzimati neki mix vitamina jer i u njima također ima folne. Tako da sam odabrala Novalac i sad samo to trošim. 

    👩 37 - AMH 13
    👨 34 - Oligoasthenoteratozoospermia
    1. 6/2020 -> ICSI (Betaplus) ET 1 trod. - uspjelo od prve - 👶 🩷; 1 🐧
    2. 6/2023 FET 12.06.23. (Betaplus)
    Beta I. = 181, Beta II. - 541 ❤️
    23.02.2024. Stigla druga curica 🩷

  • Principessa_1709

    Broj poruka: 126

    Prijavi adminu

    Marina21

    Folacin, željezo, novalac, andol (andol mi je terapija propisana)

    Kako uzimas zeljezo? Koje “tablete” su ti preporucili? 

  • Principessa_1709

    Broj poruka: 126

    Prijavi adminu

    Bubica1

    Principessa_1709

    Bubica1

    Principessa, naravno da će biti sve u redu, samo uživaj!I ja sam skužila odbojnost prema hrani, npr. jetrica koja sam voljela i koja je navodno dobro sad jesti zbog željeza, neki dan sam ih složila i imala sam osjećaj da jedem kamenje
    Flower, baš mi je drago da je sve super, samo neka dečki i dalje lijepo rastuJa jedva čekam da saznam spol, iako i nije bitno osim da je zdravo i sve OK, ali baš sam znatiželjna.
    Marina, drago mi je i zbog tebe, divno je po prvi put čuti srčekoDal' su ti jake mučnine?

    Ma vjerujem da hoće. :) Znači i tebe zeza odbojnost prema hrani. Ja odnedavno ni jaja ne mogu. Također, čas sam gladna, čas mi se gadi hrana.
    Još nešto sam htjela pitati, ja ne uzimam nikakve dodatne supstance za trudnice (tipa kalcij, željezo, i sl.), osim folne. Uzimate li vi nešto dodatno?

    Meni je ginić zadnji put rekao da mogu sad prestati s folnom i početi uzimati neki mix vitamina jer i u njima također ima folne. Tako da sam odabrala Novalac i sad samo to trošim.


    Meni nitko nista nije rekao. Trebala bih kao i utro i folacin do 12.tjedna uzimati.
    A buduci da sam vegetarijanka, malo me strah da ne uzimam dovoljno onog sto treba za bebu. Strah me uzeti te trudnicke tablete, jer sve sadrze folnu, a zajedno s folacinom koji uzimam mislim da bi bio overdose s folnom. 

Izvan raspona! Odustani

Komentiraj, znaš da želiš!

Za komentiranje je potrebno prijaviti se. Nemaš korisnički račun? Registracija je brza i jednostavna, registriraj se i uključi se u raspravu.