Trudnoća nakon MPO

Izvan raspona! Odustani

Sortiraj odgovore

Najstariji
  • Najnoviji
  • Najstariji
  • Važna obavijest
    Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu Miss7Mama dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu Miss7Mama te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.
  • Zdralica27

    Broj poruka: 64

    Prijavi adminu

    NATALIE0407

    Zdralica27

    Pozdrav cure. Danas sam 6+1 i bila sam na pregledu. Vidjelo se ❤️ i zbog toga sam sretna. Pkod je odgovarajuće veličine. Ali dr. Je rekao da je gestacijska vreća premala za ovaj tjedan i da bi moglo doći do pobačaja ako se ne nastavi razvijati. Znači sada je 9mm. U petak idem ponovno na pregled i trebala bi narasti za 4mm. Znači 1mm dnevno treba rasti. Jel imala koja takvo iskustvo. Kolike su bile vaše gv i u kom tjednu? Hvala Vam.

    Nemoj puno brinuti ona tek pocinje rasti i prva se i vidi. To su doktorove pretpostavke sta se moze desit ako nenastavi dalje rasti. Ti se malo opusti i uz Boziju pomoc da se sve nastavi dalje razvijat kako treba. 🙏🙏


    Hvala ti na utjesi. Stalno mi se plače od kada sam to čula! Samo se u Boga i uzdam. Ma to mi je rekao moj soc.doktor. U petak idem u Zg. Daj Bože da sve bude u redu. Baš sam jako tužna. 

  • Principessa_1709

    Broj poruka: 126

    Prijavi adminu

    student13ica

    Ruska1986

    I glupo pitanje:jel ok spavat na trbuhu? Meni to trenutno bas pase, a nisam sigurna dal bi se to trebalo izbjegavati…

    Ako ti je rana trudnoća ok je, kasnije se ne preporuča, nego na boku i to više desnom. Ali doći će ti to sve prirodno, kad krene trbuh rasti, nećeš ni moći na njega 🤭 ja koristim jastuk mali ili onaj veliki “U” pa se prevrčem po njemu..


    Gdje se može kupit taj jastuk?

  • NATALIE0407

    Broj poruka: 657

    Prijavi adminu

    Zdralica27

    NATALIE0407

    Zdralica27

    Pozdrav cure. Danas sam 6+1 i bila sam na pregledu. Vidjelo se ❤️ i zbog toga sam sretna. Pkod je odgovarajuće veličine. Ali dr. Je rekao da je gestacijska vreća premala za ovaj tjedan i da bi moglo doći do pobačaja ako se ne nastavi razvijati. Znači sada je 9mm. U petak idem ponovno na pregled i trebala bi narasti za 4mm. Znači 1mm dnevno treba rasti. Jel imala koja takvo iskustvo. Kolike su bile vaše gv i u kom tjednu? Hvala Vam.

    Nemoj puno brinuti ona tek pocinje rasti i prva se i vidi. To su doktorove pretpostavke sta se moze desit ako nenastavi dalje rasti. Ti se malo opusti i uz Boziju pomoc da se sve nastavi dalje razvijat kako treba. 🙏🙏

    Hvala ti na utjesi. Stalno mi se plače od kada sam to čula! Samo se u Boga i uzdam. Ma to mi je rekao moj soc.doktor. U petak idem u Zg. Daj Bože da sve bude u redu. Baš sam jako tužna.


    To je normalno da si tuzna toliko iscekivanje testa i bete pa sad ovaj sok. Ako ce ti biti lakse isplaci se, probaj biti pozitivna koliko je moguce i opusti se malo. Boga na pomoc i bit ce to ok.  Samo strpljenja ali toga najmanje imamo.🙏

  • NATALIE0407

    Broj poruka: 657

    Prijavi adminu

    NATALIE0407

    Zdralica27

    NATALIE0407

    Zdralica27

    Pozdrav cure. Danas sam 6+1 i bila sam na pregledu. Vidjelo se ❤️ i zbog toga sam sretna. Pkod je odgovarajuće veličine. Ali dr. Je rekao da je gestacijska vreća premala za ovaj tjedan i da bi moglo doći do pobačaja ako se ne nastavi razvijati. Znači sada je 9mm. U petak idem ponovno na pregled i trebala bi narasti za 4mm. Znači 1mm dnevno treba rasti. Jel imala koja takvo iskustvo. Kolike su bile vaše gv i u kom tjednu? Hvala Vam.

    Nemoj puno brinuti ona tek pocinje rasti i prva se i vidi. To su doktorove pretpostavke sta se moze desit ako nenastavi dalje rasti. Ti se malo opusti i uz Boziju pomoc da se sve nastavi dalje razvijat kako treba. 🙏🙏

    Hvala ti na utjesi. Stalno mi se plače od kada sam to čula! Samo se u Boga i uzdam. Ma to mi je rekao moj soc.doktor. U petak idem u Zg. Daj Bože da sve bude u redu. Baš sam jako tužna.

    To je normalno da si tuzna toliko iscekivanje testa i bete pa sad ovaj sok. Ako ce ti biti lakse isplaci se, probaj biti pozitivna koliko je moguce i opusti se malo. Boga na pomoc i bit ce to ok. Samo strpljenja ali toga najmanje imamo.🙏


    Sretno na kontroli danas. Javi kako je proslo. 

  • Avatar flower93

    flower93

    Broj poruka: 638

    Prijavi adminu

    [miss7mama.24sata.hr]PinkFairydust kako si? Kad imaš iduću kontrolu?

    [lilypie.com]

  • Avatar student13ica

    student13ica

    Broj poruka: 510

    Prijavi adminu

    Principessa_1709

    student13ica

    Ruska1986

    I glupo pitanje:jel ok spavat na trbuhu? Meni to trenutno bas pase, a nisam sigurna dal bi se to trebalo izbjegavati…

    Ako ti je rana trudnoća ok je, kasnije se ne preporuča, nego na boku i to više desnom. Ali doći će ti to sve prirodno, kad krene trbuh rasti, nećeš ni moći na njega 🤭 ja koristim jastuk mali ili onaj veliki “U” pa se prevrčem po njemu..

    Gdje se može kupit taj jastuk?


    Sori tek sam sad vidila poruku. Ja sam dobila od prijateljice, ali iskaču mi reklame po faceu.. imaš dosta tih stranica, lima baby, ..upiši jastuk za dojenje

    [lilypie.com]
    “Bolje je boriti se i gubiti bitku nego nikada se ne izboriti”
    8.IVF + 2.FET-a, (2 biokemijske, 1 missed ab)
    3.FET.. (11.tranfer) -11dnt 102, 15dnt 347, 17dnt 708
    *2021. Stigao 💙👶

  • Zdralica27

    Broj poruka: 64

    Prijavi adminu

    NATALIE0407

    NATALIE0407

    Zdralica27

    NATALIE0407

    Zdralica27

    Pozdrav cure. Danas sam 6+1 i bila sam na pregledu. Vidjelo se ❤️ i zbog toga sam sretna. Pkod je odgovarajuće veličine. Ali dr. Je rekao da je gestacijska vreća premala za ovaj tjedan i da bi moglo doći do pobačaja ako se ne nastavi razvijati. Znači sada je 9mm. U petak idem ponovno na pregled i trebala bi narasti za 4mm. Znači 1mm dnevno treba rasti. Jel imala koja takvo iskustvo. Kolike su bile vaše gv i u kom tjednu? Hvala Vam.

    Nemoj puno brinuti ona tek pocinje rasti i prva se i vidi. To su doktorove pretpostavke sta se moze desit ako nenastavi dalje rasti. Ti se malo opusti i uz Boziju pomoc da se sve nastavi dalje razvijat kako treba. 🙏🙏

    Hvala ti na utjesi. Stalno mi se plače od kada sam to čula! Samo se u Boga i uzdam. Ma to mi je rekao moj soc.doktor. U petak idem u Zg. Daj Bože da sve bude u redu. Baš sam jako tužna.

    To je normalno da si tuzna toliko iscekivanje testa i bete pa sad ovaj sok. Ako ce ti biti lakse isplaci se, probaj biti pozitivna koliko je moguce i opusti se malo. Boga na pomoc i bit ce to ok. Samo strpljenja ali toga najmanje imamo.🙏

    Sretno na kontroli danas. Javi kako je proslo.


    Ej pišem sada u drugoj grupi. Ovu grupu rijetko mogu naći na popisu. Ne znam zašto? Mpo dr.je rekao da je beba po veličini u redu i da srce super kuca. Da kao ta gv nije tako bitna. Čak ju nije ni mjerilo dpk ga ja nisam zamolila. Naručio me 23.10. na uzv da mi dokaže da je sve ok i da nema potrebe prije. Ja sam dosta uznemirena i psihički loše. Ne znam zašto i nadam se da su to hormoni jer mi se i puno plače. Danas sam 7+1. Valjda će mi poslije 12. tj biti lakše psihički. 🙏🙃

  • NATALIE0407

    Broj poruka: 657

    Prijavi adminu

    Zdralica27

    NATALIE0407

    NATALIE0407

    Zdralica27

    NATALIE0407

    Zdralica27

    Pozdrav cure. Danas sam 6+1 i bila sam na pregledu. Vidjelo se ❤️ i zbog toga sam sretna. Pkod je odgovarajuće veličine. Ali dr. Je rekao da je gestacijska vreća premala za ovaj tjedan i da bi moglo doći do pobačaja ako se ne nastavi razvijati. Znači sada je 9mm. U petak idem ponovno na pregled i trebala bi narasti za 4mm. Znači 1mm dnevno treba rasti. Jel imala koja takvo iskustvo. Kolike su bile vaše gv i u kom tjednu? Hvala Vam.

    Nemoj puno brinuti ona tek pocinje rasti i prva se i vidi. To su doktorove pretpostavke sta se moze desit ako nenastavi dalje rasti. Ti se malo opusti i uz Boziju pomoc da se sve nastavi dalje razvijat kako treba. 🙏🙏

    Hvala ti na utjesi. Stalno mi se plače od kada sam to čula! Samo se u Boga i uzdam. Ma to mi je rekao moj soc.doktor. U petak idem u Zg. Daj Bože da sve bude u redu. Baš sam jako tužna.

    To je normalno da si tuzna toliko iscekivanje testa i bete pa sad ovaj sok. Ako ce ti biti lakse isplaci se, probaj biti pozitivna koliko je moguce i opusti se malo. Boga na pomoc i bit ce to ok. Samo strpljenja ali toga najmanje imamo.🙏

    Sretno na kontroli danas. Javi kako je proslo.

    Ej pišem sada u drugoj grupi. Ovu grupu rijetko mogu naći na popisu. Ne znam zašto? Mpo dr.je rekao da je beba po veličini u redu i da srce super kuca. Da kao ta gv nije tako bitna. Čak ju nije ni mjerilo dpk ga ja nisam zamolila. Naručio me 23.10. na uzv da mi dokaže da je sve ok i da nema potrebe prije. Ja sam dosta uznemirena i psihički loše. Ne znam zašto i nadam se da su to hormoni jer mi se i puno plače. Danas sam 7+1. Valjda će mi poslije 12. tj biti lakše psihički. 🙏🙃


    Super da je sve uredu.  Sve je to normalno u nasim situacijama sopamo se dodatno hormonima od pocetka smo stalno u nekom stresu i strahu.  Probaj se opustit malo i ako imas popricaj s nekim o tome.  Ako ce ti bit lakse isplaci se. Gledaj malo filmove i komedije da se opustis tako sam Bar ja radila.  I ja sam cekala samo da prode kriticni period da se malo opustim. Sve je to novo i za tebe i za tijelo.  Uz Boziju pomoc sve ce bit ok.🙏

  • Avatar Gabylola

    Gabylola

    Broj poruka: 79

    Prijavi adminu

    Lp svima! Javljam se prvi pit ovdje - i uopće na ovaj forum. MPO sam trudnica, ovo mi je 2. ostvarena trudnoća (imam jedno dijete od 9 godina iz Mariborskog postupka). Ovaj dobitnipostupak sam obavila u IVF poliklinici, trenutno sam 7+4 tt. Na prvom (i zadnjem zasad) pregledu sam bila sa 6+2, srce kucalo - sve bilo uredno. 
    Moram reći da me ovaj put puuuuno više strah i u većem sam stresu nego prije 10 godina, sada imam punih 40. godina i svjesna sam povećanih rizika od kojekavih komplikacija :( 
    Ipak, nadam se da će sve dobro završiti.
    Jako mi je drago što MPO trudnice imaju svoju temu, ne zato što mislim da smo posebnije od drugih nego da se bolje razumijemo i podržavamo s obzirom na što smo prošle.
    Veselim se tipkanju s vama!

    [lilypie.com]

  • Principessa_1709

    Broj poruka: 126

    Prijavi adminu

    Cure, imam jedan problem, ne znam je li neka od vas imala slično iskustvo.
    Otkako samo u drugom stanju, a to je sad već skoro 16 tjedana (15tj+5), možda sam se svega 5 puta seksala s dragim. Jutros smo pokušali. Sve je bilo ok. Nemam bolova. No, sad sam primiejtila malo krvi na gaćicama. Zaista malo, no svejedno krv.
    Baš sam sad u strahu. Srećom, sutra imam zakazano kod ginekologa pa ću ga pitati. Jel se nešto slično dogodilo i nekoj od vas?
    Kako baš nisam često imala spolne odnose, pretpostavljam da će biti od toga…i nadam se da nisam ugrozila svog mališana

Izvan raspona! Odustani

Komentiraj, znaš da želiš!

Za komentiranje je potrebno prijaviti se. Nemaš korisnički račun? Registracija je brza i jednostavna, registriraj se i uključi se u raspravu.