Trudnoća nakon MPO

Izvan raspona! Odustani

Sortiraj odgovore

Najstariji
  • Najnoviji
  • Najstariji
  • Važna obavijest
    Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu Miss7Mama dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu Miss7Mama te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.
  • Avatar Ruska1986

    Ruska1986

    Broj poruka: 5086

    Prijavi adminu

    Hvala, cure! Pa sad sam skoro 2 i pol mjeseca trudna a planiramo na more… ma nije uopce nepodnosljivo, nego sam osjecam.. Jace bolove sam imala na pocetku trudnoce. Hvala puno! 😘

    👨🏻41, 👩🏻35
    3 godine pokušavanja
    u lipnju 2020. krenuli sa MPO(poliklinika IVF)
    Asthenoteratozoospermia
    AMH: 38,2
    1.postupak: 06/20-AIH: neuspješno
    2.postupak: 07/20-ICSI- ELONVA, MENOPUR, ORGALUTRAN I BREVACTID 5000 -punkcija 21 js, 12 oplođeno,
    2 blastice(obe vraćene), nema 🐧
    beta 10 dnt-649, 12 dnt- 1897
    24.04.2021./01:43= 💝
    [lilypie.com]

  • Avatar Ruska1986

    Ruska1986

    Broj poruka: 5086

    Prijavi adminu

    I glupo pitanje:jel ok spavat na trbuhu? Meni to trenutno bas pase, a nisam sigurna dal bi se to trebalo izbjegavati…

    👨🏻41, 👩🏻35
    3 godine pokušavanja
    u lipnju 2020. krenuli sa MPO(poliklinika IVF)
    Asthenoteratozoospermia
    AMH: 38,2
    1.postupak: 06/20-AIH: neuspješno
    2.postupak: 07/20-ICSI- ELONVA, MENOPUR, ORGALUTRAN I BREVACTID 5000 -punkcija 21 js, 12 oplođeno,
    2 blastice(obe vraćene), nema 🐧
    beta 10 dnt-649, 12 dnt- 1897
    24.04.2021./01:43= 💝
    [lilypie.com]

  • Principessa_1709

    Broj poruka: 126

    Prijavi adminu

    Ruska1986

    Cure, imam pitanje.. Vec jedno tri dana imam bolove u donjem dijelu trbuha. Cijelo vrijeme je prisutna, dakle nije da se pojavi pa prestane neg bas drzi cijelo vrijeme. Nije nepodnosljiva niti jaka, ali je prisutna. Prva mi je trudnoca i u 10om tjednu sam. Nema nikakvog krvarenja… To je normalno? Drugo sto me zanima, moze li plivanje naskoditi trudnoci, pogotovo jer sam isla na MPO?


    Ja mislim da se nemas cega bojati. Sve je to normalno, i za očekivat je da ćemo osjećati neke lagane bolove i zatezanja. Ipak jedno biće raste u nama. Što se pliuvanja tiče, ako je riječ o bazenu, ja bih to izbjegla. No, ako je riječ o moru, mislim da nemaš brige. Meni je doktor rekao da se slobodno kupam, pogotovo u Jadranu koje je relativno čisto more. Kako živim na moru, cijlo ljeto sam se kupala. Nikakve još infekcije nisma dobila, sve je ok. Nadam se da će tako i ostati. :)

  • Principessa_1709

    Broj poruka: 126

    Prijavi adminu

    flower93

    Principessa_1709

    Cure imam jedno možda glupavo pitanje. Tek sam neki dan kupila trudničku knjižicu, nikako da se sjetim to napraviti. I sad gledam, i pojma nemam ispunjavam li ja osnovne podatke prije nego odem kod ginekologa, ili to mora ginekolog ispuniti?
    Drugo pitanje, curama koje su prvi put trudne, kad vam se otprilike počeo nazirati trbuh?

    Meni je ginekolog rekao sa se vise ne vode trudnicke knjizice i da to sve oni moraju online u sustavu popunjavati 🤔 a nakon svake kontrole dobim nalaz di se prati razvoj, tako da imam sve napismeno


    To je meni bila prva pomisao kad sam kupila knjižicu u narodnim novinama. Kako ovo nije vrijeme pogazilo? Ali evo, moj ginekolog, odnosno sestra me to traži da donesem. I zadnji put kad sam bila se malo nadurila što sam zaboravila.

  • Principessa_1709

    Broj poruka: 126

    Prijavi adminu

    Bubica1

    Hvala vam cure, utješile ste me. A i prestalo je, danas ništa. ☺️ Sve je to očito normalno, ali je i prirodno osjećati stalno neke strahove jer nema veće ljubavi od majčinske ljubavi, i dok je bebica još u trbuhu. ❤️😊 Kako je kod vas? Gdje su nam ostale cure, nitko se baš ne javlja? Principessa, kako je kod tebe, jesi dobila nalaze?


    Evo ja sam dobro. Nema nekih posebnih događaja. Osim što sam se do sad ukupno udebljala 3 kg pa me malo frkica hvala hocu li biti kit uskoro. Tu i tamo mr zategne ligament. Gledam si trbuh da li se to već nazire lagano beba, ili je riječ ipak o čistom salu
    Ako mislis na nifty,vec je odavno stiglo. Ima oko 3 tjedna. To je sve ok, i čeka se dečko.
    Kakvo je tebi stanej s trbuhom? Nazires li sta već ili je još rano?

  • Avatar Bubica1

    Bubica1

    Broj poruka: 1486

    Prijavi adminu

    Principessa_1709

    Bubica1

    Hvala vam cure, utješile ste me. A i prestalo je, danas ništa. ☺️ Sve je to očito normalno, ali je i prirodno osjećati stalno neke strahove jer nema veće ljubavi od majčinske ljubavi, i dok je bebica još u trbuhu. ❤️😊 Kako je kod vas? Gdje su nam ostale cure, nitko se baš ne javlja? Principessa, kako je kod tebe, jesi dobila nalaze?

    Evo ja sam dobro. Nema nekih posebnih događaja. Osim što sam se do sad ukupno udebljala 3 kg pa me malo frkica hvala hocu li biti kit uskoro. Tu i tamo mr zategne ligament. Gledam si trbuh da li se to već nazire lagano beba, ili je riječ ipak o čistom salu
    Ako mislis na nifty,vec je odavno stiglo. Ima oko 3 tjedna. To je sve ok, i čeka se dečko.
    Kakvo je tebi stanej s trbuhom? Nazires li sta već ili je još rano?


    Da, na Nifty sam mislila. Hehe, valjda onda nisam zapamtila da ti je stigao. Šta ćeš, trudnički mozak 😆 Pa iskreno, ne bi ti znala reći za trbuh iako primjećujem skroz dolje da se lijepo zaoblio. Ali isto tako, nisam ni prije bila ravna i nisam sigurna da li je to to ili mi se priviđa 🙈😄 A mogu ti reći da se općenito nekako osjećam cijela napuhnuta. Kad bi me čovjek pogledao, rekao bi da sam već možda tamo u 6. mjesecu 😁 Da li se i ti tako osjećaš? Pretpostavljam da je ta napuhnutost normalna.

    👩 37 - AMH 13
    👨 34 - Oligoasthenoteratozoospermia
    1. 6/2020 -> ICSI (Betaplus) ET 1 trod. - uspjelo od prve - 👶 🩷; 1 🐧
    2. 6/2023 FET 12.06.23. (Betaplus)
    Beta I. = 181, Beta II. - 541 ❤️
    Uzv 13.07. ✅ ❤️
    Qualified 180 ✅ 🩷
    OTP 28.02.2024.

  • Principessa_1709

    Broj poruka: 126

    Prijavi adminu

    Bubica1

    Principessa_1709

    Bubica1

    Hvala vam cure, utješile ste me. A i prestalo je, danas ništa. ☺️ Sve je to očito normalno, ali je i prirodno osjećati stalno neke strahove jer nema veće ljubavi od majčinske ljubavi, i dok je bebica još u trbuhu. ❤️😊 Kako je kod vas? Gdje su nam ostale cure, nitko se baš ne javlja? Principessa, kako je kod tebe, jesi dobila nalaze?

    Evo ja sam dobro. Nema nekih posebnih događaja. Osim što sam se do sad ukupno udebljala 3 kg pa me malo frkica hvala hocu li biti kit uskoro. Tu i tamo mr zategne ligament. Gledam si trbuh da li se to već nazire lagano beba, ili je riječ ipak o čistom salu
    Ako mislis na nifty,vec je odavno stiglo. Ima oko 3 tjedna. To je sve ok, i čeka se dečko.
    Kakvo je tebi stanej s trbuhom? Nazires li sta već ili je još rano?

    Da, na Nifty sam mislila. Hehe, valjda onda nisam zapamtila da ti je stigao. Šta ćeš, trudnički mozak 😆 Pa iskreno, ne bi ti znala reći za trbuh iako primjećujem skroz dolje da se lijepo zaoblio. Ali isto tako, nisam ni prije bila ravna i nisam sigurna da li je to to ili mi se priviđa 🙈😄 A mogu ti reći da se općenito nekako osjećam cijela napuhnuta. Kad bi me čovjek pogledao, rekao bi da sam već možda tamo u 6. mjesecu 😁 Da li se i ti tako osjećaš? Pretpostavljam da je ta napuhnutost normalna.


    Ma meni ti trbug izgleda kao da sam već u poodmakloj trudnoći. Što jer sam se udebljala, što jer sam napuhnuta….svi misle da mi se vidi već, a  s druge strane čitam da se ovako rano baš i ne vidi ništa posebno. Onda bit će da je riječ o škembici i sveopćoj napuhnutosti. Ponekad mi se napuše jer sam popila malo više vode. Baš mi iskoči.:D

  • Zdralica27

    Broj poruka: 64

    Prijavi adminu

    Pozdrav cure. Danas sam 6+1 i bila sam na pregledu. Vidjelo se ❤️ i zbog toga sam sretna. Pkod je odgovarajuće veličine. Ali dr. Je rekao da je gestacijska vreća premala za ovaj tjedan i da bi moglo doći do pobačaja ako se ne nastavi razvijati. Znači sada je 9mm. U petak idem ponovno na pregled i trebala bi narasti za 4mm. Znači 1mm dnevno treba rasti. Jel imala koja takvo iskustvo. Kolike su bile vaše gv i u kom tjednu? Hvala Vam. 

  • Avatar student13ica

    student13ica

    Broj poruka: 510

    Prijavi adminu

    Ruska1986

    I glupo pitanje:jel ok spavat na trbuhu? Meni to trenutno bas pase, a nisam sigurna dal bi se to trebalo izbjegavati…


    Ako ti je rana trudnoća ok je, kasnije se ne preporuča, nego na boku i to više desnom. Ali doći će ti to sve prirodno, kad krene trbuh rasti, nećeš ni moći na njega 🤭 ja koristim jastuk mali ili onaj veliki “U” pa se prevrčem po njemu.. 

    [lilypie.com]
    “Bolje je boriti se i gubiti bitku nego nikada se ne izboriti”
    8.IVF + 2.FET-a, (2 biokemijske, 1 missed ab)
    3.FET.. (11.tranfer) -11dnt 102, 15dnt 347, 17dnt 708
    *2021. Stigao 💙👶

  • NATALIE0407

    Broj poruka: 657

    Prijavi adminu

    Zdralica27

    Pozdrav cure. Danas sam 6+1 i bila sam na pregledu. Vidjelo se ❤️ i zbog toga sam sretna. Pkod je odgovarajuće veličine. Ali dr. Je rekao da je gestacijska vreća premala za ovaj tjedan i da bi moglo doći do pobačaja ako se ne nastavi razvijati. Znači sada je 9mm. U petak idem ponovno na pregled i trebala bi narasti za 4mm. Znači 1mm dnevno treba rasti. Jel imala koja takvo iskustvo. Kolike su bile vaše gv i u kom tjednu? Hvala Vam.


    Nemoj puno brinuti ona tek pocinje rasti i prva se i vidi.  To su doktorove pretpostavke sta se moze desit ako nenastavi dalje rasti.  Ti se malo opusti i uz Boziju pomoc da se sve nastavi dalje razvijat kako treba. 🙏🙏

Izvan raspona! Odustani

Komentiraj, znaš da želiš!

Za komentiranje je potrebno prijaviti se. Nemaš korisnički račun? Registracija je brza i jednostavna, registriraj se i uključi se u raspravu.