Torba za rodilište

Izvan raspona! Odustani

Sortiraj odgovore

Najstariji
  • Najnoviji
  • Najstariji
  • Važna obavijest
    Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu Miss7Mama dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu Miss7Mama te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.
  • Avatar Doris7

    Doris7

    Broj poruka: 116

    Prijavi adminu

    I ja mislim da ne.. citala sam samo da moze ako ima polozen onaj tecaj ali vjerujem da je to za neka veca rodilista

  • Avatar ivanahaha

    ivanahaha

    Broj poruka: 98

    Prijavi adminu

    mi smo odradili tecaj i muz ima potvrdu za prisustovanje porodu, samo nzm je li to u nasicama uopce moguce

  • Avatar renchiii

    renchiii

    Broj poruka: 410

    Prijavi adminu

    Svaka cast cure! Pregršt korisnih info iako nisam svih 100 strana pročitala! 
    Meni je termin 16.6. no dijagnoza mi je prijeteci prijevremeni porod zbog insuficijencije cervixa i otvorenosti tako da sam na strogom mirovanju i cisto sumnjam da cemo dočekati termin, ali nadam se najboljem. Torba je vec 80% spremna, ali htjela sam pitati cure koje su u Petrovoj rađale nedavno za još pokoji dodatan savjet. Cujem da je tamo sad sve sređeno i kao u hotelu, ali me zanima je li čisto i kako ide s rađaonom. Prvorotkinja sam i nemam baš puno prijateljica koje su rodile, a one i koje jesu nisu u Petrovoj. Za porod je njihova spavaćica ili naša? Smijem li svoju torbu u rađaonu ponjeti sa osnovnim stvarima? Treba li što za bebu nositi, pelene, krema? Sto kažete na octenisept sprej poslije poroda, mislila sam ga kupiti za ranu?

    [lilypie.com]
    [lilypie.com]
    [lilypie.com]

  • Avatar ena2203

    ena2203

    Broj poruka: 152

    Prijavi adminu

    renchiii


    Svaka cast cure! Pregršt korisnih info iako nisam svih 100 strana pročitala! 
    Meni je termin 16.6. no dijagnoza mi je prijeteci prijevremeni porod zbog insuficijencije cervixa i otvorenosti tako da sam na strogom mirovanju i cisto sumnjam da cemo dočekati termin, ali nadam se najboljem. Torba je vec 80% spremna, ali htjela sam pitati cure koje su u Petrovoj rađale nedavno za još pokoji dodatan savjet. Cujem da je tamo sad sve sređeno i kao u hotelu, ali me zanima je li čisto i kako ide s rađaonom. Prvorotkinja sam i nemam baš puno prijateljica koje su rodile, a one i koje jesu nisu u Petrovoj. Za porod je njihova spavaćica ili naša? Smijem li svoju torbu u rađaonu ponjeti sa osnovnim stvarima? Treba li što za bebu nositi, pelene, krema? Sto kažete na octenisept sprej poslije poroda, mislila sam ga kupiti za ranu?

    Ja sam sve stvari nosila u box, mobitel sa mnom čitavo vrijeme. Rađala sam u svojoj spavačici. Za bebu ne moraš nositi ništa do izlaska iz bolnice, a to ti muž donese na dan otpusta. Octenisept je super. Ja sam ga koristila i za čiščenje pupka. Pošpricam , posušim i pospem tyrosurom. Pupak je otpao 5. dan i sad je savršen. Pobrini se da imaš dovoljno uložaka, donjeg rublja i spavačica. Ponesi si i jednu do dvije jednokratne  podloge za presvlačenje beba da prvi dan nakon poroda bude ispod tebe na krevetu radi malo obilnijeg krvarenja. Iako sve redovito čiste i mijenjaju svaki dan posteljinu. Uzmi i wc papira i LABELLO. Meni su usta bila toliko suha od poroda (valjda od dahtanja) da sam novo labello cijelo potrošila u roku od 5 dana.  Eto, friške info, rodila prije 12 dana.

  • Avatar Bori

    Bori

    Broj poruka: 297

    Prijavi adminu

    renchiii


    Svaka cast cure! Pregršt korisnih info iako nisam svih 100 strana pročitala! 
    Meni je termin 16.6. no dijagnoza mi je prijeteci prijevremeni porod zbog insuficijencije cervixa i otvorenosti tako da sam na strogom mirovanju i cisto sumnjam da cemo dočekati termin, ali nadam se najboljem. Torba je vec 80% spremna, ali htjela sam pitati cure koje su u Petrovoj rađale nedavno za još pokoji dodatan savjet. Cujem da je tamo sad sve sređeno i kao u hotelu, ali me zanima je li čisto i kako ide s rađaonom. Prvorotkinja sam i nemam baš puno prijateljica koje su rodile, a one i koje jesu nisu u Petrovoj. Za porod je njihova spavaćica ili naša? Smijem li svoju torbu u rađaonu ponjeti sa osnovnim stvarima? Treba li što za bebu nositi, pelene, krema? Sto kažete na octenisept sprej poslije poroda, mislila sam ga kupiti za ranu?

    Na porod, u rađaonu OBVEZNO labelo, melem ili tako nešto..I jednokratne gaćice, ja sam ih ponijel aza svaki slučaj, na kraju su me spasile…..

  • Nikikiki

    Broj poruka: 31

    Prijavi adminu

    Htjela sam napisati (pomoći svim mamama) koje izlaze iz rodilišta, a rodile su prirodno da ponesu jedan luftič za napuhivanje, točnije onaj kako mi to zovemo šlauf, za djecu koja uče plivati.
     Ja sam rodila 2009. prirodno i imala sam 16. šavova. Da mi nije jedna dobra vila rekla da mi suprug donese "šlauf u bolnicu kad dolazi po mene mislim da bi do doma čupala kosu, jer na svakom metru je ležeci policajac i tisuću rupetina. 
    U ovoj trudnoči bez njega me nema doma ;-)

      Vjerujte mi ovo je super stvar

  • Avatar renchiii

    renchiii

    Broj poruka: 410

    Prijavi adminu

    Hvala Bori i Ena 2203! I cestitke na bebici! Sve cu si spremiti i pokusati izdrzati do 37. tjedna, to mi je cilj iako moja Nika hoce ranije van, nestrpljiva na mamu 

    [lilypie.com]
    [lilypie.com]
    [lilypie.com]

  • Avatar Bebach22

    Bebach22

    Broj poruka: 179

    Prijavi adminu

    Nemogu nać popis stvari potrebnih za vinogradsku,pa ako ima koja dobra dušica sa friskim informacijama voljela bi da mi napise Nama je termin 22.06. Al planiram polako pocet spremat kofer….

  • Avatar kiki2906

    kiki2906

    Broj poruka: 199

    Prijavi adminu

    Bebach22 ja isto idem u vinogradsku..termin nam je 28.5. i još uvijek nemam ni torbu spremnu ni oprane stvari za bebu..u google ukucaj torba za rodilište pa će ti izbaciti tamo…a i mogu ti javiti kad ću ići na pregled u bolnicu kaj sve treba..

    https://lb1f.lilypie.com/dRHOp1?r=1432636850 [lb1f.lilypie.com]

  • Avatar Cardassia

    Cardassia

    Broj poruka: 61

    Prijavi adminu

    Bebach22


    Nemogu nać popis stvari potrebnih za vinogradsku,pa ako ima koja dobra dušica sa friskim informacijama voljela bi da mi napise Nama je termin 22.06. Al planiram polako pocet spremat kofer….

    Zdravstvena knjižica, osobna iskaznica, povijest bolesti odnosno trudnička knjižica, krvna grupa, spavaćice, wc papir, sapun, jednokratne gaćice, grudnjak za dojenje (možda i jastučiće za grudnjak), ulošci chicco ili vir80 ili nešto slično, papuče/japanke, četkica i pasta za zube, vlažne maramice, ručnici, mobitel+punjač, voda/sok, neke kekse…
    Ovo je moj popis za rodilište, nadam se da će ti pomoći…
    Bila sam na ležala na ginekologiji kod njih zbog dijabetesa i ovo s popisa mi čini sve potrebno.

    [lilypie.com]

    [lilypie.com]

Izvan raspona! Odustani

Komentiraj, znaš da želiš!

Za komentiranje je potrebno prijaviti se. Nemaš korisnički račun? Registracija je brza i jednostavna, registriraj se i uključi se u raspravu.