Tko planira i radi na bebi ?

Izvan raspona! Odustani

Sortiraj odgovore

Najstariji
  • Najnoviji
  • Najstariji
  • Važna obavijest
    Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu Miss7Mama dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu Miss7Mama te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.
  • Avatar Ana Donna

    Ana Donna

    Broj poruka: 638

    Prijavi adminu
    Drage cure,
    Evo da se javim opet, dosli mi nalazi hormona, mislim da je sve ok…vadila sam ih 5dc. Ovaj AHM hormon je zadovoljavajuć, imam 33 god. Jel to ok? Jedino me ovaj Prolaktin bode u oči…sta vi mislite? 

    [lilypie.com]

  • Avatar _svjesna

    _svjesna

    Broj poruka: 1236

    Prijavi adminu

    Pozdrav svima, čestitke curama na plusićima, ostalima strpljenja od sljedećeg mjeseca ima da pljušte plusići :)
    Ja sam od aprila među trudilicama, još mjesec dana, u međuvremenu radim još nalaza, trombofilije i hormone, za šta mi treba brdo love privatno, jer se u bolnici ne rade. Još uvijek čekam nalaze TORCHA, već drugi mjesec preko bolnice što je jako tužno :(
    Tako da još jedan mjesec čekanja. Ne smijemo još raditi na bebici dok ne vidim šta je sa svim nalazima.

    ciklusi mi opet šetaju, prošli je došao na 27 dana, ovog sada nema ni nakon 32 dana :( 
    za svaki slučaj sam piskila LH trakice, 19 dan su mi se ukazale približno iste crtice, međutim ova testna nije toliko tamna kao kontrolna, ali je dosta tamna, pa sad ne znam da li je bila ovulacija. Danas mi je 14 dpo i stomak me boli što znači da je vjestica blizu. Ja i moji PCOS jajnici.

    Ima li koja od vas iskustva sa PCOS, Kako uopće PCOS utiče na trudnoću i kako izaziva spontani?
    Jedan je iza mene. :( Strepim od sljedeće trudnoce, nadam se da nećemo ipak mnogo čekati. Držim nam fige svima :)

    [lilypie.com]

  • Avatar _svjesna

    _svjesna

    Broj poruka: 1236

    Prijavi adminu

    htjela sam još da pitam, kako mogu provjeriti nivo testosterona? Da li samo da radim hormon testosteron u prvih 4 dana ciklusa ili još neki parametar? Zna li neko?

    [lilypie.com]

  • Avatar Grizli

    Grizli

    Broj poruka: 8261

    Prijavi adminu

    Ana Donna

    Drage cure,
    Evo da se javim opet, dosli mi nalazi hormona, mislim da je sve ok…vadila sam ih 5dc. Ovaj AHM hormon je zadovoljavajuć, imam 33 god. Jel to ok? Jedino me ovaj Prolaktin bode u oči…sta vi mislite?


    Hej prolaktani ti je ok koliko vidim u refernetnim vrijednostima sto znaci da je uredan. Ako dobro vidim omjer LH i FSH ti je 1:1,5 , a idealni bi bilo 1:2 ili cak 1:3, al vidi sto ce ti dr reci o tome mozda je i ovo u redu. I ne kuzim TSH na kuzim iskreno dal bi to bilo tisucu ili jedan. Mislim da je jedan zarez to nesto pa je to onda uredu isto, al slabo vidim na mobu a tisucu mi se cini nevjerojatno zato mislim da je 1 ipak. Sretno dalje

    [tickerfactory.com]

  • Avatar Grizli

    Grizli

    Broj poruka: 8261

    Prijavi adminu

    _svjesna

    Pozdrav svima, čestitke curama na plusićima, ostalima strpljenja od sljedećeg mjeseca ima da pljušte plusići :)
    Ja sam od aprila među trudilicama, još mjesec dana, u međuvremenu radim još nalaza, trombofilije i hormone, za šta mi treba brdo love privatno, jer se u bolnici ne rade. Još uvijek čekam nalaze TORCHA, već drugi mjesec preko bolnice što je jako tužno :(
    Tako da još jedan mjesec čekanja. Ne smijemo još raditi na bebici dok ne vidim šta je sa svim nalazima.

    ciklusi mi opet šetaju, prošli je došao na 27 dana, ovog sada nema ni nakon 32 dana :(
    za svaki slučaj sam piskila LH trakice, 19 dan su mi se ukazale približno iste crtice, međutim ova testna nije toliko tamna kao kontrolna, ali je dosta tamna, pa sad ne znam da li je bila ovulacija. Danas mi je 14 dpo i stomak me boli što znači da je vjestica blizu. Ja i moji PCOS jajnici.

    Ima li koja od vas iskustva sa PCOS, Kako uopće PCOS utiče na trudnoću i kako izaziva spontani?
    Jedan je iza mene. :( Strepim od sljedeće trudnoce, nadam se da nećemo ipak mnogo čekati. Držim nam fige svima :)

    Ne znam odakle si al mozes trombofiliju i hormone vaditi u bolnici samo ti daju uputnicu lijecnici. Kod nas u bolnici ne rade tu pretragu, al vade krv za taj nalaz i salju ga u bolnicu u veci grad pa nalaz dodje za 7 dana. Za Torch kod nas se ceka mjesec i pol nalaz jer vise ne rade to bolnice nego zavod za javno zdravstvo. Testosteron vadis kad i druge hormone 2-5 dana ciklusa. Samo progesteron se vadi 7 dana od O. 

    [tickerfactory.com]

  • Avatar _svjesna

    _svjesna

    Broj poruka: 1236

    Prijavi adminu

    Iz Bosne sam iz jednog malog gradića, tražila od doktorice da mi da uputnicu ali su mi samo uradili faktore urođene trombofilije čini mi se, uglavnom nisu mi radili Faktor V leiden, PAI, MTHFR i ostalo. Teško i da daju nakon jednog spontanog.

    [lilypie.com]

  • Avatar Grizli

    Grizli

    Broj poruka: 8261

    Prijavi adminu

    Aha, joj meni su opcenito za trombofiliju dali tek nakon 2. spontanog zapravo to je bio 3., al kod mene 1. racunaju da je bio zbog nezgode. I kod nas malo kompliciraju s time. Kod nas bude na stranicima crno jaje i sl. stranice koje prodaju kupone budu povoljno vadjenje hormona zenskih pa sad ne znam dal imas kod vas tu opciju. Vidim da se bojis ponovljenog spontanog. Strah ti nece draga pomoc, ja sa se svaki put bojala i s razlogom jer se ponavljalo, ali ne znaci da ce se i tebi. Hrpa cura je rekla da nakon prvog su uspjesno iznjele slijedecu trudnocu i daje sve bilo ok. Od srca ti zelim takvo iskustvo sto prije, al budi opustena. I znas sto ako tvoje srce i razum zele probat opet probaj prije cim dobis torch ako je uredan mozda ne moras placat sve te pretrage. Ja sam nakon 2. radila samo bris i trombofiliju, TSH. Tek nakon 3. su nas poslali na komplet pretrage. I ispalo sve ok i opet ne znam ako ostane trudna dal ce ta uspjet i stah me vise tog + nego da ga ne vidim. Al zelja je prejaka da bi se prepustila strahovima. 

    [tickerfactory.com]

  • anavi88

    Broj poruka: 45

    Prijavi adminu

    Bok!!nova sam na forumu ali nazalost stara trudilica,vec 12god…!!!!!!nadam se da me primate u vase drustvo.svi nalazi u svim ovim god uredni da bolji nemogu biti,prosli mpo ali nista,tako da samo dobri zivci puno strpljenja i valjda cemo i mi docekat taj famozni + .ukratko to bi bilo to da ne pisem romane.iduca m bi trebala biti 13.03.tak da brojim jos sitno..drzite fige i sretno svima

  • ANYMANY

    Broj poruka: 390

    Prijavi adminu

    _svjesna

    Iz Bosne sam iz jednog malog gradića, tražila od doktorice da mi da uputnicu ali su mi samo uradili faktore urođene trombofilije čini mi se, uglavnom nisu mi radili Faktor V leiden, PAI, MTHFR i ostalo. Teško i da daju nakon jednog spontanog.


    Draga svjesna, dobro nam došla. Priliku nisu dobre, ali društvo je. Garantiram ti da uz nas sve ide lakše. Što se tiće spontanog, razumijem te, jer sam i sama izgubila bebicu. Nakon toga u meni je bilo more strahova, dali će se opet ponoviti. Ja nisam bila spremna za nove trudnoće nakon toga, i nisam uopće radila na tome. Godina dana mi je trebala da strah popusti, i da se odlučim probati samo. A kada je došao plus, strijepila sam svakoga dana hoće li se ponoviti isto. Kada jednom okusiš strah, teško se obraniti od njega. Mene nisu slali na nikakve pretrage, čak sam luda čekala i nalaz ploda jer su mi rekli da će biti, a kada sam nazvala da vidim nalaz onda su mi rekli kao da nisu ni radili nalaz. U svakom slučaju, nakon te trunoće imala sam urednu trudnoću do termina, i rodila zdravu curicu. Kada osjetiš da si spremna, kreni, i nedaj se strahu ni na tren.

    Sin - 2009.
    Beba anđeo - 2012.
    Kćerka - 2014.

  • ANYMANY

    Broj poruka: 390

    Prijavi adminu

    anavi88

    Bok!!nova sam na forumu ali nazalost stara trudilica,vec 12god…!!!!!!nadam se da me primate u vase drustvo.svi nalazi u svim ovim god uredni da bolji nemogu biti,prosli mpo ali nista,tako da samo dobri zivci puno strpljenja i valjda cemo i mi docekat taj famozni + .ukratko to bi bilo to da ne pisem romane.iduca m bi trebala biti 13.03.tak da brojim jos sitno..drzite fige i sretno svima


    Bok, dobro nam došla. Čekamo sa tobom 13.03.

    Sin - 2009.
    Beba anđeo - 2012.
    Kćerka - 2014.

Izvan raspona! Odustani

Komentiraj, znaš da želiš!

Za komentiranje je potrebno prijaviti se. Nemaš korisnički račun? Registracija je brza i jednostavna, registriraj se i uključi se u raspravu.