Svekrva

Izvan raspona! Odustani

Sortiraj odgovore

Najnoviji
  • Najnoviji
  • Najstariji
  • Važna obavijest
    Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu Miss7Mama dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu Miss7Mama te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.
  • Avatar RainbowBaby

    RainbowBaby

    Broj poruka: 24

    Prijavi adminu

    Ma bas su te sve situacije grozne. Ne volim ulaziti u svađe općenito, a pogotovo nikad sa starijim ljudima. Ajde jos nekako da je rekla samo meni nesto, tada bi stvarno izignorirala i ne bi s njom uopce razgovarala. Iako i sad ne razgovaram vise. Nego je napala moju mamu koja mi je dosla pomoci sa robom u ormaru obzirom da sam ja trudna i na mirovanju. Moja mama nije ni kriva ni duzna a ostala je napadnuta i posrana jer nije znala kaj bi joj rekla. Zapravo smo svi ostali zateceni. Svaki put kad cujem svekrvu ili ju vidim dode mi da joj sasipam sve u lice kaj je ide..a znam da tako opet necu nis promijeniti jer ce ona i dalje po svom. Muz takoder ne zeli svadu s mamom jer je stara..i na kraju svi moramo slusati njena sranja jer joj nitko ne zeli nis reci. Ja ak se posvadam s njom jedino mogu otic od tuda, a muz znam da nece ostaviti svoju mamu samu doma jer nema nikoga iako razumije da mu je mama teska osoba i cijeli vrijeme mi govori pusti ju da se ohladi. Zbog njenog ponasanja ne druzi se ni s jednim susjedom i ni s kim od dalje obitelji. Takoder i moja obitelj ne voli dolaziti tu jer se osjeca nelagodno zbog nje.  Iskreno da sam je bolje upoznala prije nikad se nebi udala i pristala na preseljenje kod muza. :(

  • nepoznato0277

    Broj poruka: 3

    Prijavi adminu

    RainbowBaby

    Nadam se da je jos netko aktivan ovdje pa da mi proba dati koji savjet.

    Ukratko, rijec je o odnosu svekrva-snaha. Zivimo u istoj kuci sa svekrvom, al svako u svom stanu (ona je gore solo, mi dolje). Zena je starija (74godine) i ima neke svoje svjetonazore. Voli biti glavna i uvijek u pravu. Nikad nisam imala neki extra odnos s njom, nego ono sve pristojno iz postovanja. E sad, kako mirujem doma ona je preuzela pranje naseg vesa i peglanje iskljucivo muzevih stvari. Tu i tamo skuha rucak. Ostalo je preuzela moja mama koja posalje rucak ili dode pocistiti.U zadnjih 2 tjedna se zena naljutila jer je navodno nacula neki razgovor izmedu mene i moje mame u kojem je ona zamislila da se prica o njoj. (Mislim da tu ima i staracke demecije pa si zamislja scene, iskrivljuje realnost, umislja stvari i sl.) U kuci se osjeca negativna vibra iako svi glumimo da je sve ok. Jucer je moja mama bila kod nas da mi preslozi ormar. Svekrva se spustila dolje da ju pozdravi tek nakon 2 sata. Sve skupa je bila dolje 2 minute u koje je izrekla recenicu mojoj mami da bi se ja, ona, njezin muz (moj tata), i jos je navela neke osobe iz susjedstva?! trebale njoj ispricati i otisla je u svoj stan. Prisutni smo bili ja, moj muz i moja mama i nikome nije bilo jasno sto se desava. Uglavom, ja zaista ne znam kako se postaviti prema njoj. Ako joj odgovorim onako kako bi trebalo- ispast cu drska, ako ignoriram- pitam se dokle ce to tako? Muz se brine za moje psihicko zdravlje, a opet ne zeli ulaziti u sukobe s mamom si.


    Ja  isto zivim u slicnoj situaciji. Jedino rjesenje sam nasla u odlasku odavde. Doduse, tvoja svekrva je starija dosta od moje. Da joj ista kazes, ljutila bi se. Muz se ne treba petljati, ali treba biti realan. Sta god napravis, ako te ne voli,nece te voljeti da joj skines sve zvijezde s neba. Neka ti udje na jedno uho, na drugo izadje, ako ne prica s tobom, pa nemoj ni ti s njom. Jednostavno ju ignoriraj, mozda shvati. Svadat se nemoj, pokusaj ljepo s njom ponovno, pa vidi kako ce ona. Ja to sve pripisujem starosti. Ne kidaj svoje zivce zbog toga.

    Ja imam problem i sa svekrvom i sa zaovom. Zaova zajebava , a sveki ju podrzava. Ako ja nesto kazem zaovi, obje se ljute i napadaju na mene. Ona je svaki dan kod svoje mame i tu mi cesto ulaze bez kucanja. Zaova mi je kontrolirala poruke i citala mjesec dana s uredjaja koji sam joj posudila. Ima punu podrsku svoje mame. Moja situacija je naizgled gora jer se borim s obje… 

  • Avatar RainbowBaby

    RainbowBaby

    Broj poruka: 24

    Prijavi adminu

    Nadam se da je jos netko aktivan ovdje pa da mi proba dati koji savjet.

    Ukratko, rijec je o odnosu svekrva-snaha. Zivimo u istoj kuci sa svekrvom, al svako u svom stanu (ona je gore solo, mi dolje). Zena je starija (74godine) i ima neke svoje svjetonazore. Voli biti glavna i uvijek u pravu. Nikad nisam imala neki extra odnos s njom, nego ono sve pristojno iz postovanja. E sad, kako mirujem doma ona je preuzela pranje naseg vesa i peglanje iskljucivo muzevih stvari. Tu i tamo skuha rucak. Ostalo je preuzela moja mama koja posalje rucak ili dode pocistiti.U zadnjih 2 tjedna se zena naljutila jer je navodno nacula neki razgovor izmedu mene i moje mame u kojem je ona zamislila da se prica o njoj. (Mislim da tu ima i staracke demecije pa si zamislja scene, iskrivljuje realnost, umislja stvari i sl.) U kuci se osjeca negativna vibra iako svi glumimo da je sve ok. Jucer je moja mama bila kod nas da mi preslozi ormar. Svekrva se spustila dolje da ju pozdravi tek nakon 2 sata. Sve skupa je bila dolje 2 minute u koje je izrekla recenicu mojoj mami da bi se ja, ona, njezin muz (moj tata), i jos je navela neke osobe iz susjedstva?! trebale njoj ispricati i otisla je u svoj stan. Prisutni smo bili ja, moj muz i moja mama i nikome nije bilo jasno sto se desava. Uglavom, ja zaista ne znam kako se postaviti prema njoj. Ako joj odgovorim onako kako bi trebalo- ispast cu drska, ako ignoriram- pitam se dokle ce to tako? Muz se brine za moje psihicko zdravlje, a opet ne zeli ulaziti u sukobe s mamom si. 

  • Avatar nina23

    nina23

    Broj poruka: 179

    Prijavi adminu

    simba

    nina23

    simba

    Žene drage, problem je u vama. Da, čule ste! Ali samo zato jer se udajete u njihove kuće! Ovo je 21. Stoljeće! Ako nemate uvijeta da živite negdje odvojeni, u svojoj maloj zajednici, poradite na tome da ih se stvori, pa se onda ženite i stvarajte svoje obitelji! Ja to ne mogu shvatiti, tvrdite kako se niste udale sa ‘njih’ nego njega, a isto vrijeme živite u istome dnevnom, kuhinji, kupatilu. Zbilja volite izigravati paćenice života!

    Izvini al ne izigravamo pacenice. Ako nemas uvjeta da odes negdje sam zivjeti. Prihvatis sve u toj kuci. Al ne shvacam kako se netko moze mijesati gdje mu nije mjesto. Evo primjer znaci dodu gosti. I sad pitaju nesto nas osobno a ona se mjesa odgovara umjesto nas. Znaci netko nema kulure tu.

    Dok nemas uvijeta, NE UDAJEŠ se. Pa od čega čete živjeti i kako ako niste kao par samostalni? Ti si se očito udala za sve njih. Imaš dvije opcije, promjeniti sebe i potpuno se prilagoditi ili naći način i odseliti se. Ne možeš ti stariju generaciju koja živi pri tome u svojoj kući, promjeniti.🤷‍♀️


    E kad bi se gledalo na to dok nemas uvjete ne udajes se onda se neki nikad ne bi udali. Nije tu na stvari mjenjati nekoga. Nego su to osobe koje ne prihvacaju da je njihov sin odrasla zrela osoba koja se zna brinuti za sebe nego uvjek namecu nesto svoje. Meni nije jasno kako ne mogu shvatit da su i oni jednom bili novi u obitelji. I da covjeka od skoro 30 god tretiras kao djete od 10 god.kao da ne zna nista.

    💁‍♀️34g
    👦30
    Pokusavmo od 2.2020
    30.7.21 spermiogram(smanjena progresivna pokretljivost. Ostali parametri uredni) profetil 2×1 3 mj
    21.8.2021Cervikalni bris(e.coli,ureaplazna 10'5,candida)citeral tab,sumamed, funzol

    3.11.2021 c.bris(ureoplazma 😔)
    Planiran HSSG

    Odgadam bris do daljnjeg(umorila se od antibiotika)
    Uzimam Prenetal tab
    ….

    28.5 + ❤👶

  • Avatar simba

    simba

    Broj poruka: 858

    Prijavi adminu

    Lory85

    30 km sam udaljena od svoje svekrve i mame pa mi svaki put kad dođu u kuću stvaraju probleme… One bi i u mojoj vlastitoj kući i meni i suprugu diktirale kako što moramo radit…


    Ja sam vrlo direktna po tome pitanju i rekla bi točno šta mi smeta i šta izvole prestati raditi. Ali opet, treba nekada bit i tolerantan, i ako nešto kažu, izignorirati. Meni moja mama kad dođe (živi u inozemstvu, a ja u roditeljskoj kući) krene ponešto spremati, pa preslagivati ormarić u kupaoni, obuću u hodniku, ode u vrt, ako je ljeto itd.. Meni pak bude žao da išta radi, a na godišnjem je, ali NE SMETA mi ni najmanje.😁 Svekrva je bolesna, pa ne dolazi. Kad je dolazila, sjedne i popije kavu. To je to. Jednnstavno postaviš granice koje ti odgovaraju.

    👩33g
    👨42g
    👦4g

  • Lory85

    Broj poruka: 3

    Prijavi adminu

    30 km sam udaljena od svoje svekrve i mame pa mi svaki put kad dođu u kuću stvaraju probleme… One bi i u mojoj vlastitoj kući i meni i suprugu diktirale kako što moramo radit… 

  • Avatar simba

    simba

    Broj poruka: 858

    Prijavi adminu

    Lory85

    simba

    Žene drage, problem je u vama. Da, čule ste! Ali samo zato jer se udajete u njihove kuće! Ovo je 21. Stoljeće! Ako nemate uvijeta da živite negdje odvojeni, u svojoj maloj zajednici, poradite na tome da ih se stvori, pa se onda ženite i stvarajte svoje obitelji! Ja to ne mogu shvatiti, tvrdite kako se niste udale sa ‘njih’ nego njega, a isto vrijeme živite u istome dnevnom, kuhinji, kupatilu. Zbilja volite izigravati paćenice života!

    Nikad nisam živjela sa svekrvom… Ali nije samo do svekrve isti problem sam imala i sa svojom mamom koja je uvijek gurala svoje mišljenje ali za razliku od svog muza ja sam svojoj mami odmah rekla da prestane i da nema pravo miješati mi se u brak ili odgoj, ali uzalud jer je ona još gora.. Ona njemu nije dozvoljavala da usisava ili da presvlači dijete, a ne daj boze da bi si sam uzeo nešto jesti sve mora bit servirano ko da je nesposoban… Došla je pomoći mi nakon trudnoće dok ne pohvatam sve i umjesto dogovoreni mjesec dana bila je tjedan dana jer nisam mogla podnijeti više takvo ponašanje… To je do toga kako je tko naučio i smatra da je samo njegovo ispravno… Vjerujem da to u većini slučajeva nije zlonamjerno samo hoće podijeliti svoje “mudrosti” i ne mogu prihvatiti to što mi ne šlušamo njihove savijete jer one misle da znaju najbolje.


    Kad jednostavno ne možes promjeniti neke ljude. Ostaje ti ili se prilagoditi ili smanjiti kontakt na minimum. Sve drugo narušava vlastiti psihički mir.

    👩33g
    👨42g
    👦4g

  • Avatar simba

    simba

    Broj poruka: 858

    Prijavi adminu

    nina23

    simba

    Žene drage, problem je u vama. Da, čule ste! Ali samo zato jer se udajete u njihove kuće! Ovo je 21. Stoljeće! Ako nemate uvijeta da živite negdje odvojeni, u svojoj maloj zajednici, poradite na tome da ih se stvori, pa se onda ženite i stvarajte svoje obitelji! Ja to ne mogu shvatiti, tvrdite kako se niste udale sa ‘njih’ nego njega, a isto vrijeme živite u istome dnevnom, kuhinji, kupatilu. Zbilja volite izigravati paćenice života!

    Izvini al ne izigravamo pacenice. Ako nemas uvjeta da odes negdje sam zivjeti. Prihvatis sve u toj kuci. Al ne shvacam kako se netko moze mijesati gdje mu nije mjesto. Evo primjer znaci dodu gosti. I sad pitaju nesto nas osobno a ona se mjesa odgovara umjesto nas. Znaci netko nema kulure tu.


    Dok nemas uvijeta, NE UDAJEŠ se. Pa od čega čete živjeti i kako ako niste kao par samostalni?  Ti si se očito udala za sve njih. Imaš dvije opcije, promjeniti sebe i potpuno se prilagoditi ili naći način i odseliti se. Ne možeš ti stariju generaciju koja živi pri tome u svojoj kući, promjeniti.🤷‍♀️

    👩33g
    👨42g
    👦4g

  • Lory85

    Broj poruka: 3

    Prijavi adminu

    simba

    Žene drage, problem je u vama. Da, čule ste! Ali samo zato jer se udajete u njihove kuće! Ovo je 21. Stoljeće! Ako nemate uvijeta da živite negdje odvojeni, u svojoj maloj zajednici, poradite na tome da ih se stvori, pa se onda ženite i stvarajte svoje obitelji! Ja to ne mogu shvatiti, tvrdite kako se niste udale sa ‘njih’ nego njega, a isto vrijeme živite u istome dnevnom, kuhinji, kupatilu. Zbilja volite izigravati paćenice života!


    Nikad nisam živjela sa svekrvom… Ali nije samo do svekrve  isti problem sam imala i sa svojom mamom koja je uvijek gurala svoje mišljenje ali za razliku od svog muza ja sam svojoj mami odmah rekla da prestane i da nema pravo miješati mi se u brak ili odgoj, ali uzalud jer je ona još gora.. Ona njemu nije dozvoljavala da usisava ili da presvlači dijete, a ne daj boze da bi si sam uzeo nešto jesti sve mora bit servirano ko da je nesposoban… Došla je pomoći mi nakon trudnoće dok ne pohvatam sve i umjesto dogovoreni mjesec dana bila je tjedan dana jer nisam mogla podnijeti više takvo ponašanje… To je do toga kako je tko naučio i smatra da je samo njegovo ispravno… Vjerujem da to u većini slučajeva nije zlonamjerno samo hoće podijeliti svoje “mudrosti” i ne mogu prihvatiti to što mi ne šlušamo njihove savijete jer one misle da znaju najbolje. 

  • Avatar nina23

    nina23

    Broj poruka: 179

    Prijavi adminu

    simba

    Žene drage, problem je u vama. Da, čule ste! Ali samo zato jer se udajete u njihove kuće! Ovo je 21. Stoljeće! Ako nemate uvijeta da živite negdje odvojeni, u svojoj maloj zajednici, poradite na tome da ih se stvori, pa se onda ženite i stvarajte svoje obitelji! Ja to ne mogu shvatiti, tvrdite kako se niste udale sa ‘njih’ nego njega, a isto vrijeme živite u istome dnevnom, kuhinji, kupatilu. Zbilja volite izigravati paćenice života!


    Izvini al ne izigravamo pacenice. Ako nemas uvjeta da odes negdje sam zivjeti. Prihvatis sve u toj kuci. Al ne shvacam kako se netko moze mijesati gdje mu nije mjesto. Evo primjer znaci dodu gosti. I sad pitaju nesto nas osobno a ona se mjesa odgovara umjesto nas. Znaci netko nema kulure tu. 

    💁‍♀️34g
    👦30
    Pokusavmo od 2.2020
    30.7.21 spermiogram(smanjena progresivna pokretljivost. Ostali parametri uredni) profetil 2×1 3 mj
    21.8.2021Cervikalni bris(e.coli,ureaplazna 10'5,candida)citeral tab,sumamed, funzol

    3.11.2021 c.bris(ureoplazma 😔)
    Planiran HSSG

    Odgadam bris do daljnjeg(umorila se od antibiotika)
    Uzimam Prenetal tab
    ….

    28.5 + ❤👶

Izvan raspona! Odustani

Komentiraj, znaš da želiš!

Za komentiranje je potrebno prijaviti se. Nemaš korisnički račun? Registracija je brza i jednostavna, registriraj se i uključi se u raspravu.