Što vas živcira u trudnoći

Izvan raspona! Odustani

Sortiraj odgovore

Najstariji
  • Najnoviji
  • Najstariji
  • Važna obavijest
    Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu Miss7Mama dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu Miss7Mama te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.
  • Avatar krafnica

    krafnica

    Broj poruka: 242

    Prijavi adminu

    Kako nisam imala mucnine od kad sam trudna, nisam se uspjela skroz odrec cigareta, znam da to nije dobro, al zene koje su pusaci znaju da doktori ne preporucaju naglo prestajanje pusenja. Uglavnom, zapalim kad odem s frendicama na kavu i to 1-2 cigarete. Zivim u malom mjestu i kad me ljudi vide sa cigaretom nastane takva vika i dreka ko radim ne znam sta…

    I ono ‘'sad jedes za dvoje’'. Doslovno popi**** na to!

  • Avatar Tina0208

    Tina0208

    Broj poruka: 2756

    Prijavi adminu

    i mene sestra zove debela…ali to je vise od milja i iz zafrkancije i stvarnpo joj to ne zamjeram ali kad bi mi to rekao netko drugi mislim da bi posizila…..

    Laura 21.08.2014 :-*

  • Avatar MarijaŠ

    MarijaŠ

    Broj poruka: 1925

    Prijavi adminu

    Mene nekako najviše kopaju ti dušebrižnici koji sve znaju o trudnoći, a još nemaju svoje djece. To mi je najsmješnije. I kad mi počnu s tim da muke tek krenu kad se rodi. Ja to dijete želim i sa jako velikim veseljem iščekujem, i znam da neće biti lako, ali mi je to toliko ružno čuti, pogotovo od jedne majke da bih ju pljusnula preko usta! 
    Imam jednu prodavačicu isto u lokalnoj tu trgovinici i taman se zaredalo nekih rođendana, nećaci mi dolazili, išla kod svojih, pa ono naiđem usput i uzmem čokoladu, keksiće ili tako nešto, i to 2-3 dana zaredom. I kaže ona meni na blagajni (a red iza mene onak taman fini), pa jel se ne budem udebljala od toliko slatkog? Došlo mi je da u zemlju propadnem. Baš mi je bilo neugodno. Onak boli te neka stvar ako ću pojesti 6kg čokolade sama. Nisam danima išla u tu trgovinu. 
    A da ne pričam o tim “kavalirima”. Već sam negdje spominjala jednog kolegu s posla koji je izjavio kako ne zna čemu tolika fama oko trudnoće, pa ja kao normalno funkcioniram. I objasnim ja njemu (smireno) kako ima jako puno žena koje to teško podnose, na što on meni veli kako je to sve pekmeženje. Bitno da se za prehladicu doma ostaje… 
    Uf, baš ste me pogodile u temu, mogla bih o tome satima… 

    Krešimir 19.08.2014. <3

  • Avatar Tina0208

    Tina0208

    Broj poruka: 2756

    Prijavi adminu

    jooj tak sam i ja cula jednom jednog vrlo pametnog tipa da trudnice pretjeruju sa svim svojim promjenama raspolozenja i bolovima…. najvise me upiknulo kad je rekao da pucice ostanu trudne i dok su trudne jedan dan vec ih boli pipica (da mi oprostite) i da odmah nista ne mogu…. katastrofaaaaa

    Laura 21.08.2014 :-*

  • Avatar antonio

    antonio

    Broj poruka: 1335

    Prijavi adminu

    Uhmeni najvise dignu tlak kad mi netko izvali pa sta opet si trudna pa sta troje djece ili da ona spavaj sad sa troje neces vise a ja neznam sta znaci spavanje vec cetri godine.alli posto ja nemam dlake na jeziku ja sam to u startu rjesila odbrusila bi svakome.

  • Avatar piper

    piper

    Broj poruka: 674

    Prijavi adminu

    Tina e ta zadnja izjava je stvarno pretjerana…kako muskima takve stvari uopce padaju napamet…totalno sam sokirana

    al sjetila sam se jos jedne biser izjave mog šefa…zar tebi muz dopusta da vozis auto sad dok si trudna??? Pa nisam nesposobna ak sam trudna…nekazem da nekima smeta voznja al meni osobno nesmeta…al njegova izjava se temelji na tome da bi me MM trebao vozit okolo jer da se neozljedim…a kao nemogu nastradat ak me on vozi

  • Avatar bjap

    bjap

    Broj poruka: 1100

    Prijavi adminu

    Uh, tema kao pogođena. Šteta što više nisam toliko anonimna pa ne mogu puno toga reći da me netko ne otkrije od ovih mojih. Uglavnom, kad sam bila u bolnici pa me ljudi svakodnevno pitaju: “Jel beba ok?” Ja kažem da ne znam, da nisam danas bila na ultrazvuku i onda primim prijekorni pogled da kako ne znam. Ono, krvarim, trudna oko 9 tjedana, bebu još ne osjetim molim Boga da to srce malo ne prestane kucat i ne treba mi prijekoran pogled što ne znam jel beba ok ili ne. Onda izjave:
    “Bitno da je živo i zdravo.” - čujem to nekoliko puta dnevno.
    “Eeee, lako je za teret koji se da istovariti” - lako je rodit, treba ga podići. Pa namjerno sam ostala trudna, i svjesna sam da će me to dijete tisuću puta povrijediti.
    “Trebaš jest za dvoje” - sigurno je u meni još jedna osoba od 60-70kg koju trebam hraniti, pogotovo dok beba ima 2mm. I naravno da ne mogu jest dok mi sve smrdi i samo povraćam. Ni sad na kraju ne moram jesti za dvoje jer ću se uprasiti i šećer će mi skočiti.

    Pa onda te pametni koji nemaju djecu sa svojim savjetima ( i sama sam takva bila, a možda još uvijek jesam).

  • Avatar anakome

    anakome

    Broj poruka: 149

    Prijavi adminu

    Ah, Što se tice muških komentara, muž moje prijateljice drži da su se sve žene dogovorile da kažu da je porod užasno bolan. Kad mi je to prvi put rekao mislila sam da se zeza, ali on najozbiljnije misli da eto žene po dogovoru pricaju da im je porod bio bolan da bi mogla izvoljevat. E da, taj isti je mom mžu rekao da nije dijete njegova briga nego moja. Pa je mm rekao da ne vidi zasto se ne bi on digao ponoci i sl. Moram li reci da ovaj sebi nije mogao doći, a ja sam od tog dana postala ona koja je stroga. Nije pomislio da neki očevi žele sudjelovati u brizi za dijete. 
    A pitanje kakooo si i meni nekad dize tlak. Znam da ljudi to pitaju dobronamjerno, ali iz dana u dan po 10 ljudi, baš dosadi. 
    A ovo debela, da mi neko rec, odletio bi metrima kako bi ga skrpila. Posebno sto sam prije uvijek bila deblja. MIslim, nisam ni sada mršava, al ono, dovela sam se koliko toliko u red prije trudnoce. Neki dan mi dolazi prijateljica na kavu i kaže pa ti super izgledaš. Cijela iznenađena. Nisi se nista nadebljala. Učinilo mi se da je razočarana što je tako. POsebno što je poslije u razgovoru dodala da moram bit svijesna da ću se debljat koliko god pazila. A ja tada još povraćala. Nije imalo veze s tim da pazim na kile.

  • Avatar koala123

    koala123

    Broj poruka: 435

    Prijavi adminu

    mene ne smeta kad mi sestra veli debela al mi smeta kad bilo ko drugi to veli. iako je to kao od milja al meni to bas nekak nije milo. ne mogu si pomoc. a najvise me zivcira kaj me vise nitko nidje ne zove. jer kao misle ma ona je sigurno umorna ili neraspolozena jer ju hormoni pucaju itd. mislim naravno da necu ic u klubove al pa u kino i kazaliste i na kave kolko znam trudnice smiju jel?:)

  • Avatar koala123

    koala123

    Broj poruka: 435

    Prijavi adminu

    ova tema je pun pogodak jer sad se sjetih jos jedne stvari. totalno me izbacilo iz akta kad me jedna zenska pitala dal osjetim bebu. to je bilo u 19-om tjednu i ja sam rekla da ju osjetim. a ona na to: ma nema sanse da ju osjetis vec sad. pa je..pa valda ja znam jel ju osjetim ili ne:/

Izvan raspona! Odustani

Komentiraj, znaš da želiš!

Za komentiranje je potrebno prijaviti se. Nemaš korisnički račun? Registracija je brza i jednostavna, registriraj se i uključi se u raspravu.