Štitnjača i trudnoća

Izvan raspona! Odustani

Sortiraj odgovore

Najstariji
  • Najnoviji
  • Najstariji
  • Važna obavijest
    Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu Miss7Mama dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu Miss7Mama te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.
  • Avatar barbs

    barbs

    Broj poruka: 7932

    Prijavi adminu

    wanttobemom

    Doma mi nitko nema probleme sa štitnjačom, svi su zdravi skroz hvala Bogu
    hvala vam drage moje i držite se još malouživajte u tom blaženom stanju, ja se nadam da ću i ja uskoroi :)


    Jesi pricala sa doktorom?
    Ma naravno da ces i ti uskoro biti u blazenom stanju! 

    [daisypath.com]
    [lilypie.com]

  • Avatar wanttobemom

    wanttobemom

    Broj poruka: 352

    Prijavi adminu

    barbs

    wanttobemom

    Doma mi nitko nema probleme sa štitnjačom, svi su zdravi skroz hvala Bogu
    hvala vam drage moje i držite se još malouživajte u tom blaženom stanju, ja se nadam da ću i ja uskoroi :)

    Jesi pricala sa doktorom?
    Ma naravno da ces i ti uskoro biti u blazenom stanju!


    Moj soc ginekolog mi je rekao da ovo povećanje TSH ne može značajno utjecati na spontani pobačaj da se više reflektira kao remećenje menstrualnog ciklusa u smislu neredovitosti, a meni moji ciklusi cijeli život skroz uredni.  Nema mi to logike. svuda čitam kako to utječe jako na trudnoću (kao usporen rad štitnjače, niska razina hormona štitnjače) i onda mi on ovo kaže. Koga slušati. Svakako planiram raditi sljedeći tjedan provjeru svih hormona štitnjače i ići na pregled endokrinologu pa ćemo vidjeti što on kaže. 

  • Avatar barbs

    barbs

    Broj poruka: 7932

    Prijavi adminu

    Endokrinologica će ti sve objasniti.
    I ja sam imala visoki tsh prije nego su mi ustanovili problem sa štitnjačom i ciklusi su bili uredni: svakih 28-30 dana po 6-7 dana… Niti jednom nije preskočilo… Kad sam počela primati terapiju euthyroxa mi se poremetilo mjesec dana, odnosno, nakon  jednog ciklusa je odmah krenuo drugi, pa sam išla na hitnu i dali mi tablete da to reguliram… Od onda se sve vratilo u normalu… 

    [daisypath.com]
    [lilypie.com]

  • Deleted user

    Broj poruka: 176

    Prijavi adminu

    Koliko se ceka nalaz od krvi za stitnjacu. Iduci tj bi trebala ici opet na pregled. A krv sam vadila u petak. 

    [lilypie.com]

  • Avatar ikyri

    ikyri

    Broj poruka: 1645

    Prijavi adminu

    Nalaz TSH zna biti isti dan skupa s krvnom slikom. Ako je vađen T4 iT3 ili antitijela onda je 7 dana cca. 
    U Rijeci.

  • Avatar barbs

    barbs

    Broj poruka: 7932

    Prijavi adminu

    U Puli slijedeci radni dan. 
    Znaci, vec u pon si ga mogla podici nakon 11h..

    [daisypath.com]
    [lilypie.com]

  • Avatar Nina2512

    Nina2512

    Broj poruka: 536

    Prijavi adminu

    Pozdrav cure..nisam citala postove prije pa me zanima ima li koja da je trudna sa povisenim tsh?ja sam sad u 30.tt i svakih mjesec dana vadim hormone tsh i ft4..i prvi mj mi je tsh bio poviseni i dobila sam eutirox,onda drugi mj je bio.normalne vrijednosti,pa treci mjesec opet poviseni i dobila jacu dozu eutiroxa da mi se opet 4.mj smanjio..i tako svaki drugi mj poviseni tsh..zanima me moze li to jako negativno utjecati na bebicu?danas sam opet vadila te hormone i opet je tsh poviseni a ft4 na donjoj granici..oprostite na dugom postu,brinem se😐😐

    [lilypie.com]

  • Avatar barbs

    barbs

    Broj poruka: 7932

    Prijavi adminu

    Ana, meni je do nedavno bio TSH povišen. Svakih mjesec i pol vadim hormone i onda idemo kod endokrinologice.  Danas sam ih vadila, a sutra moram po nalaz. U ponedjeljak imam zakazano kod endokrinologice. Mislim da ne bi trebalo biti problema jer ako ne bi te već obavijestili. Kolika di je doza euthyroxa? 

    [daisypath.com]
    [lilypie.com]

  • Avatar Nina2512

    Nina2512

    Broj poruka: 536

    Prijavi adminu

    Pa mijenja mi dr svaki mj..kad je poviseni stavi mi 75mg,a kad nije onda 50..sutra imam pregled u petrovoj,redoviti,al moj dr je na go i ne znam ko ce mi biti na pregledu i koju ce mi sad terapiju staviti..inace sad mi je tsh 4,53..ah,nadam se da nece nista biti

    [lilypie.com]

  • Avatar barbs

    barbs

    Broj poruka: 7932

    Prijavi adminu

    Ana, TSH je dosra visok za T.. Hmmm… Po meni mozda ti ne bi trebala terapiju mijenjati, odnosno, meni se TSH snizio i od onda primam istu terapiju 5d 125mg a 2d 150mg.  sutra cemo vidjeti ako se povisila ili snizila previse. Meni je zadni put bio tsh 0,53

    [daisypath.com]
    [lilypie.com]

Izvan raspona! Odustani

Komentiraj, znaš da želiš!

Za komentiranje je potrebno prijaviti se. Nemaš korisnički račun? Registracija je brza i jednostavna, registriraj se i uključi se u raspravu.