Štitnjača i trudnoća

Izvan raspona! Odustani

Sortiraj odgovore

Najstariji
  • Najnoviji
  • Najstariji
  • Važna obavijest
    Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu Miss7Mama dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu Miss7Mama te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.
  • Avatar wanttobemom

    wanttobemom

    Broj poruka: 352

    Prijavi adminu

    Ja sam spontani imala u 4 mjesecu, a sada u 6 mj sam radila KKS i tu mi je slučajno na sistematskom utvrđeno da je povišen TSH, znači moguće da se u trudnoći još dodatno povisi pa da je to možda bio problem

  • Avatar barbs

    barbs

    Broj poruka: 7932

    Prijavi adminu

    Wanttobemom, u trudnoći se sigurno povisi… Meni je bio tsh u normalu. Išla sam vaditi KKS i ustanovilo se da mi je TSH 5 i nešto… Onda sam skontala da sam trudna, pa sam opet vadila hormone i bio je 7 i nešto i svakih mjesec i pol idem na praćenje kod endokrinologice. Može se desiti da je i problem sa štitnjačom uzrok spontanog… Osobno ne znam nikoga tko je imao spontani radi štitnjače…  Svi su imali određenu terapiju.
    Jesi se išla informirati kod doktora? 

    [daisypath.com]
    [lilypie.com]

  • Avatar wanttobemom

    wanttobemom

    Broj poruka: 352

    Prijavi adminu

    barbs

    Wanttobemom,u trudnoći se sigurno povisi… Meni je bio tsh u normalu. Išla sam vaditi KKS i ustanovilo se da mi je TSH 5 i nešto… Onda sam skontala da sam trudna, pa sam opet vadila hormone i bio je 7 i nešto i svakih mjesec i pol idem na praćenje kod endokrinologice. Može se desiti da je i problem sa štitnjačom uzrok spontanog… Osobno ne znam nikoga tko je imao spontani radi štitnjače…Svi su imali određenu terapiju.
    Jesi se išla informirati kod doktora?


    Nisam se još konzultirala sa doktorom, s obzirom da sam ovo slučajno otkrila zbog KKS koju sam vadila na sistematskom dobila sam preporuku da provjerim i hormone štitnjače pa ću otići prvo to provjeriti i kod endokrinologa na savjetovanje,  pa nakon toga kod gin vidjeti s njim kako i što dalje. Iako vidim po forumima da je dosta cura dobivalo terapiju kako bi se TSH smanjio da bi i išle ponovno na trudnoću jer hormoni štitnjače rade obrnuto od TSH, znači ako je TSH povišen, hormoni su niski što je loše zapravo za trudnoću. Pa moguće da je i do toga.

  • Avatar barbs

    barbs

    Broj poruka: 7932

    Prijavi adminu

    Ja ti držim fige da sve bude kako treba i da dobiješ prikladnu terapiju!!! I da ponovno budeš trudna i da sve bude kako treba!
    ZNAM da ti nije lako, odnosno, lagažem… Ne znam kako ti je, ali VJERUJEM da ti nije lako… Nekoliko mj prije nego sam zatrudnila i to neplanirano, frendica me isprepadala da radi tableta koje pijem (euthyrox) teško da ću ostati ikada trudna… 3 mjeseca kasnije, eto ti neočekivanog plusića…
    Ne znam kako to funcijonira s hormonima (ovo zadnje što si napisala), ali ja npr imam usporeni rad štitnjače… U smisli: ako je tsh visok, štitnjača usporeno radi… 

    [daisypath.com]
    [lilypie.com]

  • Avatar barbs

    barbs

    Broj poruka: 7932

    Prijavi adminu

    *lažem

    [daisypath.com]
    [lilypie.com]

  • Avatar barbs

    barbs

    Broj poruka: 7932

    Prijavi adminu

    Krivo sam gore napisala: rekla mi je da ću teško ostati trudna, a ne ikada… 

    [daisypath.com]
    [lilypie.com]

  • Avatar wanttobemom

    wanttobemom

    Broj poruka: 352

    Prijavi adminu

    s obzirom da je i meni TSH visok pretpostavljam da je ista situacija i da će mi trebati terapija da se smanji odnosno regulira, hvala ti na lijepim riječima 
    ako se ne varam vidjela sam da si pisala u jesenskim bebama, nadam se da je sve ok i da ste ti i bebica super 

  • Avatar barbs

    barbs

    Broj poruka: 7932

    Prijavi adminu

    Moguce da imas onda hipotireozu (ako se to tako pise)… Meni je to familijarno… Ti? Imas li nekoga doma sa problemima sa stitnjacom?
    Je je, ja sam iz te grupe… Bebica super napreduje, a napreduju i ostale, hvala na pitanju 

    [daisypath.com]
    [lilypie.com]

  • Avatar treca_sreca

    treca_sreca

    Broj poruka: 3358

    Prijavi adminu

    nažalost mnoge žene imaju problema sa štitnjačom (a da to ni ne znaju) a ona u trudnoći može biti kobna.
    U biti je “bolja startna pozicija” ženama koje ZNAJU da imaju problema sa štitnom, pa ju kontroliraju u T redovno (i dobiju povećanu dozu ako je potrebno) nego da se deszi zlo.
    Wantobe, ne znam jel kod tebe štitnjača kumovala, ali svakako to drži pod kontrolom jer jedan je od faktora rizika u T. I sretno ubuduće čuvaj se!

    [lilypie.com]
    žena-majka-carica:)

  • Avatar wanttobemom

    wanttobemom

    Broj poruka: 352

    Prijavi adminu

    Doma mi nitko nema probleme sa štitnjačom, svi su zdravi skroz hvala Bogu 
    hvala vam drage moje i držite se još malo  uživajte u tom blaženom stanju, ja se nadam da ću i ja uskoroi :)

Izvan raspona! Odustani

Komentiraj, znaš da želiš!

Za komentiranje je potrebno prijaviti se. Nemaš korisnički račun? Registracija je brza i jednostavna, registriraj se i uključi se u raspravu.