Štitnjača i trudnoća

Izvan raspona! Odustani

Sortiraj odgovore

Najstariji
  • Najnoviji
  • Najstariji
  • Važna obavijest
    Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu Miss7Mama dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu Miss7Mama te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.
  • Avatar Lida 🍀

    Lida 🍀

    Broj poruka: 995

    Prijavi adminu

    Lea06

    Pozdrav cure,
    Pitanje vezano za provjeru TSH.
    Danas sam bila kod endokrinologa i poslala me ponoviti nalaz TSH sada u srijedu, mene buni, jer znam da se to radi od 2 do 5og dana ciklusa, a tada mi nece biti taj period ciklusa.
    Dakle, nisam trudna, vec pretrage nakon spontanog, povisen TSH bio u 12om mj - 6.100 (koji sam vadila 3i dan ciklusa), pa da ponovimo radi terapije.
    Ne znam, mozda nije isla za tim, zaboravila, guzva i sl., pa me zanima jel se iskljucivo tada vade ti hormoni ili nije bitno ? Hvala!


    Slazem se s Timmy, neki određeni hormoni se vade tad, ali za TSH nije bitan dan ciklusa, koliko znam ..

    🧔37👩‍🦰27
    - 7/21 - biokemijska?
    - 15.11.'21. - missed ab, kiretaža 💔
    - 15.3.'22. ➕ 🌈 1.4. ❤️
    💙 It's a BOY! 🥰💙
    - 17.11.2022. N ❤️

  • Avatar Lota 🌼

    Lota 🌼

    Broj poruka: 305

    Prijavi adminu

    A nista, onda cu otici tako kako je rekla, u srijedu. Jer citam po netu i nista ne pise iskljucivo za TSH i termin analize. 
    No mene je zbunilo sto me danas pitala jesi vadila to 3i dan ciklusa, sto sam potvrdila jer mi je ginekolog naglasio, obavezno 3i dan ciklusa i jos te tete tamo sto vade krv pitale koji mi je dan ciklusa. No dobro. Mozda zbog nekih drugih pretraga koje su jos bile navedene uz TSH je bio vazan dan ciklusa. 🤔
    Hvala cure. 🤍

    🧔 -32
    👩 -32
    ( prve trudnoce )
    06/2021 - spontani u 6tt 👼
    11/2021 - missed ab u 11tt 👼
    🌸 2/2023 - baby S 🌸
    • Trombofilija (PAI 4G/4G + MTHFR) - Asp. + Noval.
    [tickerfactory.com]

  • Timmy

    Broj poruka: 70

    Prijavi adminu

    Cure ja se sjecam da sam ja daaavno nesto vadila isto tako u nekim odredenim danima ciklusa, ali mislim da se radilo o necemu drugom..

    Ali najbitnije nek nalazi budu dobri☺️

  • Avatar Lida 🍀

    Lida 🍀

    Broj poruka: 995

    Prijavi adminu

    Lea06

    A nista, onda cu otici tako kako je rekla, u srijedu. Jer citam po netu i nista ne pise iskljucivo za TSH i termin analize.
    No mene je zbunilo sto me danas pitala jesi vadila to 3i dan ciklusa, sto sam potvrdila jer mi je ginekolog naglasio, obavezno 3i dan ciklusa i jos te tete tamo sto vade krv pitale koji mi je dan ciklusa. No dobro. Mozda zbog nekih drugih pretraga koje su jos bile navedene uz TSH je bio vazan dan ciklusa. 🤔
    Hvala cure. 🤍


    Sta si jos vadila? ☺️ Kad kreces ponovno u akciju?

    🧔37👩‍🦰27
    - 7/21 - biokemijska?
    - 15.11.'21. - missed ab, kiretaža 💔
    - 15.3.'22. ➕ 🌈 1.4. ❤️
    💙 It's a BOY! 🥰💙
    - 17.11.2022. N ❤️

  • Avatar Lida 🍀

    Lida 🍀

    Broj poruka: 995

    Prijavi adminu

    Estradiol, LH, testosteron… se uzimaju 3.-6. DC, progesteron između 20. i 22. DC… Sad sam isla malo procitat, a za TSH ne pise nista, tako da nije bitno ☺️☺️

    🧔37👩‍🦰27
    - 7/21 - biokemijska?
    - 15.11.'21. - missed ab, kiretaža 💔
    - 15.3.'22. ➕ 🌈 1.4. ❤️
    💙 It's a BOY! 🥰💙
    - 17.11.2022. N ❤️

  • Avatar missmama91

    missmama91

    Broj poruka: 51

    Prijavi adminu

    Ja vec 15 g znam da imam hipotireozu i mogu potvrditi da nije vazno koji dan ciklusa se vadi TSH. Također mi je bio TSH 6 no nisam primala terapiju dok nisam ostala trudna..kada sam rodila sam prestala s njome jer su rekli da nije previse poviseno da moram cijeli zivot piti terapiju. Ali nakon prvog spontanog su mi prvi put spomenuli da bi trebalo biti ispod 2.5, i posto sam kao u reproduktivnoj dobi da je najbolje da sam stalno pod terapijom… Upozoravam da svaki endokrinolog ima svoje misljenje,jer su me dva ismijala kada sam se prvi put zanimala za terapiju u trudnoci 2015 g.,pa mi na kraju ginekologica prepisala eutirox.. sada vodim hipotirozu u Vuku Vrhovac i imam samo riječi hvale

    👨‍👩‍👦
    🚴 5g
    Hipotireoza- Eutirox
    missed ab. 12/20 10TT
    missed ab. 4/21 8TT
    12/21 ➕
    Inhixa 💉
    1/22 imamo♥️🌈
    Qualified® 90 ✔️ 💙
    [lilypie.com]

  • Avatar Lota 🌼

    Lota 🌼

    Broj poruka: 305

    Prijavi adminu

    missmama91

    Ja vec 15 g znam da imam hipotireozu i mogu potvrditi da nije vazno koji dan ciklusa se vadi TSH. Također mi je bio TSH 6 no nisam primala terapiju dok nisam ostala trudna..kada sam rodila sam prestala s njome jer su rekli da nije previse poviseno da moram cijeli zivot piti terapiju. Ali nakon prvog spontanog su mi prvi put spomenuli da bi trebalo biti ispod 2.5, i posto sam kao u reproduktivnoj dobi da je najbolje da sam stalno pod terapijom… Upozoravam da svaki endokrinolog ima svoje misljenje,jer su me dva ismijala kada sam se prvi put zanimala za terapiju u trudnoci 2015 g.,pa mi na kraju ginekologica prepisala eutirox.. sada vodim hipotirozu u Vuku Vrhovac i imam samo riječi hvale

    Ista stvar, dva spontana, TSH 6.100, ali ona je meni rekla da obzirom da planiram trudnocu on mora biti ispod 2.5., kako si i napisala, zato idemo ponoviti nalaz. No, vidjet cemo, kao sto je i napisala Timmy, samo da nalazi budu dobri. 
    Ona je meni odma rekla da ne vjeruje da je to bio razlog spontanih, al kao da bi svakako trebala sniziti TSH. Vidjet cemo. Glavno da sam dodatno potvrdila da nije pitan dan ciklusa. 😁 

    🧔 -32
    👩 -32
    ( prve trudnoce )
    06/2021 - spontani u 6tt 👼
    11/2021 - missed ab u 11tt 👼
    🌸 2/2023 - baby S 🌸
    • Trombofilija (PAI 4G/4G + MTHFR) - Asp. + Noval.
    [tickerfactory.com]

  • Timmy

    Broj poruka: 70

    Prijavi adminu

    Missmama  i Lea 
    bas super da vas isto onda pitam za mišljenje, i ja se borim s tim, i tsh mi je sad oko 3, pa smo povećali dozu.
    ali da li je baš tako da se uopće ne može ostati trudan?
    vidim da tu ima curki koje su uspjele  i s višim tsh

  • Avatar Lota 🌼

    Lota 🌼

    Broj poruka: 305

    Prijavi adminu

    Pa ja evo iz svog iskustva govorim da ne bi trebalo imati, jer je meni tako uvijek, a ostanem trudna, jedino ne mogu zadrzati trudnocu. E sad, ona je i sama meni rekla iako mi je 6.100 da misli da to nije bio uzrok, da nije to toliko drasticno, ali je kao pozeljno da je ispod 2. 
    Ne znam evo bas sutra idem ponoviti nalaz, pa cu znati na cemu sam. Hocu li dobiti terapiju ili ne. 
    Jedino ako ti imas problem sa zacecem mozda zato. Iako i zbog sebe same je dobro da je ispod dva, to je najzdravija varijanta. 😁

    🧔 -32
    👩 -32
    ( prve trudnoce )
    06/2021 - spontani u 6tt 👼
    11/2021 - missed ab u 11tt 👼
    🌸 2/2023 - baby S 🌸
    • Trombofilija (PAI 4G/4G + MTHFR) - Asp. + Noval.
    [tickerfactory.com]

  • Timmy

    Broj poruka: 70

    Prijavi adminu

    Lea svakako je bolje da je ispod 2, ako nis zbog mrsavosti😂 meni je bio i preko 90 i jako sam se udebljala.
    Sad je pod kontrolom: ali oko 3. 
    Pijem veliku dozu eutiroxa. I rekli su cim zatrudnim da odmah zovem da mi jos povecaju

Izvan raspona! Odustani

Komentiraj, znaš da želiš!

Za komentiranje je potrebno prijaviti se. Nemaš korisnički račun? Registracija je brza i jednostavna, registriraj se i uključi se u raspravu.