Štitnjača i trudnoća

Izvan raspona! Odustani

Sortiraj odgovore

Najstariji
  • Najnoviji
  • Najstariji
  • Važna obavijest
    Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu Miss7Mama dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu Miss7Mama te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.
  • Timmy

    Broj poruka: 70

    Prijavi adminu

    Priznajem da ja volim papati:)

    A i nisam bas sportski tip:)

    Ali bez obzira na to, bila sam najnormalnije grade cijeli zivot, nikako debela. I sad eto🙄

  • kikicakika

    Broj poruka: 1

    Prijavi adminu

    andjelina23

    Ja sam u 17. tjednu i tsh mi je 7.9
    Pijem euthyrox od 50…
    Svakih 3 tjedna trebam vadit krv radi kontrole..
    Je li itko imao tako visok tsh, a da je kasnije sve bilo u redu?

    Je li sve zavrsilo ok? ❤

  • eminaa

    Broj poruka: 7

    Prijavi adminu

    Zdravo, jutros su mi stigli rezultati hormona stitne. Vidim da su losi ali moze li mi neko objasniti koliko mogu uticati na trudnocu
    TSh- 0.01 a normalno je od 0.27-4.2
    FT4 -80.1 a normalno je od 12.0 - 22.0
    FT3- 38,1 a normalno je od 3,1 -6,8

  • Lija

    Broj poruka: 9

    Prijavi adminu

    Pozdrav svima, trudna sam 7 tjedana i na nalazu krvi vidim da mi je TSH povišen (6,06t mIU/L) te da mi je željezo nešto niže (7,1 mikromol/L). Za željezo znam da nije čudno da je niže zbog menstrualnih ciklusa. 
    Mislite li da ću morati piti terapiju za štitnjaču i je li povišen TSH opasan za bebu? Je li koja od vas bila u sličnoj situaciji?

  • Avatar Mareeeee3112

    Mareeeee3112

    Broj poruka: 2859

    Prijavi adminu

    Lija

    Pozdrav svima, trudna sam 7 tjedana i na nalazu krvi vidim da mi je TSH povišen (6,06t mIU/L) te da mi je željezo nešto niže (7,1 mikromol/L). Za željezo znam da nije čudno da je niže zbog menstrualnih ciklusa.
    Mislite li da ću morati piti terapiju za štitnjaču i je li povišen TSH opasan za bebu? Je li koja od vas bila u sličnoj situaciji?


    Javite se endokrinologu ili pitajte za savjet svog ginekologa …svakako cete pit eutirox barem od 25 do kraja trudnoce svakako ce vam i san ginekolog kad vidi nalaze rec isto…sretno i cestitam na bebici

    J. 💙💙💙 sin
    Stiže braco😍 4.6 2024

    20.9.2023 +poz test
    25.9 prva beta 94, 27.9 druga beta 258
    17.10.2023 💛💛💛kuca srceko
    [tickerfactory.com]

  • Lija

    Broj poruka: 9

    Prijavi adminu

    Mareeeee3112

    Lija

    Pozdrav svima, trudna sam 7 tjedana i na nalazu krvi vidim da mi je TSH povišen (6,06t mIU/L) te da mi je željezo nešto niže (7,1 mikromol/L). Za željezo znam da nije čudno da je niže zbog menstrualnih ciklusa.
    Mislite li da ću morati piti terapiju za štitnjaču i je li povišen TSH opasan za bebu? Je li koja od vas bila u sličnoj situaciji?

    Javite se endokrinologu ili pitajte za savjet svog ginekologa …svakako cete pit eutirox barem od 25 do kraja trudnoce svakako ce vam i san ginekolog kad vidi nalaze rec isto…sretno i cestitam na bebici


    Svakako ću pitati ginekologinju na idućem pregledu, nadam se da će sve biti ok… 🙂 Hvalaa ❤️❤️

  • Avatar melas

    melas

    Broj poruka: 84

    Prijavi adminu

    Lija

    Pozdrav svima, trudna sam 7 tjedana i na nalazu krvi vidim da mi je TSH povišen (6,06t mIU/L) te da mi je željezo nešto niže (7,1 mikromol/L). Za željezo znam da nije čudno da je niže zbog menstrualnih ciklusa.
    Mislite li da ću morati piti terapiju za štitnjaču i je li povišen TSH opasan za bebu? Je li koja od vas bila u sličnoj situaciji?


    Ja vam savjetujem da se što prije javite ljekaru za stitnu jer je granica u trudnoći do 2. Neću da vas Plašim ali i sama sam prošla taj skok i terapija se mora odma uključiti

  • Avatar Mareeeee3112

    Mareeeee3112

    Broj poruka: 2859

    Prijavi adminu

    melas

    Lija

    Pozdrav svima, trudna sam 7 tjedana i na nalazu krvi vidim da mi je TSH povišen (6,06t mIU/L) te da mi je željezo nešto niže (7,1 mikromol/L). Za željezo znam da nije čudno da je niže zbog menstrualnih ciklusa.
    Mislite li da ću morati piti terapiju za štitnjaču i je li povišen TSH opasan za bebu? Je li koja od vas bila u sličnoj situaciji?

    Ja vam savjetujem da se što prije javite ljekaru za stitnu jer je granica u trudnoći do 2. Neću da vas Plašim ali i sama sam prošla taj skok i terapija se mora odma uključiti


    Ja sam na eutiroxu i nije do 2 vec ovisi o stadiju trudnoce … i pijem ga u obje trudnoce inace ne… ugl prvo tromjesjecje i drugo varira do 2.5-3 a u zadnjem komotno i 3 i pol… ostala normalno trudna kao i gospoda sa 6… pa su mi ga uveli poslije iako je bio takav i prije no nisu me htjeli bezpotrebno bacat na terapiju sad mi jebu ovoj trudnoci 3.5 bio pa sam se javila i opet ga pijem ugl nista strasno Lija sve sevto regulira i pada brzo ..savjetujte se s ljecnikom i to je to😊😊😊

    J. 💙💙💙 sin
    Stiže braco😍 4.6 2024

    20.9.2023 +poz test
    25.9 prva beta 94, 27.9 druga beta 258
    17.10.2023 💛💛💛kuca srceko
    [tickerfactory.com]

  • Avatar Mareeeee3112

    Mareeeee3112

    Broj poruka: 2859

    Prijavi adminu

    Je u ovoj *

    J. 💙💙💙 sin
    Stiže braco😍 4.6 2024

    20.9.2023 +poz test
    25.9 prva beta 94, 27.9 druga beta 258
    17.10.2023 💛💛💛kuca srceko
    [tickerfactory.com]

  • Lija

    Broj poruka: 9

    Prijavi adminu

    Mareeeee3112

    Je u ovoj *


    Čula sam se s doktoricom, željezo mi je ok, ali me šalje na ponovno vađenje krvi i kontrolu svih hormona štitnjače. Nakon toga će vidjeti što će i kakvu terapiju. Prekosutra vadim krv pa se nadam da će se to dovesti u normalu čim prije….baš sam se jako uplašila…nadam se da neće biti nikakvih problema i da će sve proći dobro na kraju…

Izvan raspona! Odustani

Komentiraj, znaš da želiš!

Za komentiranje je potrebno prijaviti se. Nemaš korisnički račun? Registracija je brza i jednostavna, registriraj se i uključi se u raspravu.