Spontani pobačaj

Izvan raspona! Odustani

Sortiraj odgovore

Najstariji
  • Najnoviji
  • Najstariji
  • Važna obavijest
    Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu Miss7Mama dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu Miss7Mama te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.
  • Avatar C1M4

    C1M4

    Broj poruka: 1322

    Prijavi adminu

    Nova mozda si samo tako shvatila Lavicin odgovor, ali htjela ti je reci da te svade ne utjecu na gubitak bebe tako da ne krivis sebe, a ne drzati prodike i slazem se s njom, ja sam se s mm-om svadala od same ovulacije do jedno 14. tjedna trudnoce i po tome se onda beba nije trebala ni primit tako da stvarno mislim da nema razloga da sebe krivis jer je ocito moralo biti tako.. znam kako je kad izgubis nekoliko beba, ali nema nista od toga da krivis sebe.. samo pozitivno i uspjeti ce🤗 

    [lilypie.com]

  • Avatar malamarelica

    malamarelica

    Broj poruka: 564

    Prijavi adminu

    Evo cure jedna pozitivna prica iz mog susjsdstva. Cura je vrlo mlada, dosad je imala 2 spontana, evo je sada u drugom tromjesecju i sve je ok. 🙏 Ima puno takvih primjera. Znam da je tesko i nadati se, meni je. Ali sam si odredila da ako ne uspijem u sljedecoj godini ili mi se ne daj Boze ovo ponovi, predat cu papire za posvajanje. Zelim dijete, nekoga o kome cu se brinuti, koga cu odgajati i pripremati za zivot. Jednostavno mislim da je to smisao zivota i ne zelim provesti ga bez tog dara, kako god bilo. Moj muz se slaze, iako je on uvjeren da cemo uskoro imati rodjenu zivu i zdravu bebu. Hocu reci, shvacam kako je curama, ali ne odustajte nikada. Ima nacina 😘

    https://lb1f.lilypie.com/EqiIp2.png [lb1f.lilypie.com]

  • Avatar Nova19

    Nova19

    Broj poruka: 1381

    Prijavi adminu

    Hvala Cima, jako sam osjetljiva u zadnje vrijeme i skačem na svaku, kada treba i ne treba… stvarno je teško kloniti se svakodnevnog stresa, a cure koje dožive šok kao gubitak nekoga svog ne mogu ni zamisliti i stvarno suosjećam…
    vjerujem da je bila neka selekcija, da nešto nije bilo u redu, ali ponekad imam u glavi sto pitanja na koja neću nikada imati odgovore pa imam ovdje potrebu olakšati dušu jer u okruženju nemam kome za ovu temu gubitaka… hvala još jednom 💕
    Malamarelica svaka čast na ovoj pozitivi i od srca želim i nekako baš vjerujem da ćete ti i muž imati svoje malo stvorenje uskoro, ali da imate zajedničku alternativu i posvajanje malenog djeteta, bit će najsretnije dijete na svijetu 💖
    Ja od srijede se prebacujem na temu “tko radi na bebi” i nadam se da ćeš se uskoro pridružiti… 💖

    [lilypie.com]
    [lilypie.com]

  • Avatar nada23

    nada23

    Broj poruka: 1058

    Prijavi adminu

    Nova, sve mi nadjemo neki razlog da prebacimo krivnju na sebe. U tjednu kada je mojoj bebi stalo srce sam se prehladila i dobila temperaturu. Bila sam uvjerena da sam pokupila virozu jer sam išla na mjesta gdje je bilo puno ljudi i da je to bio razlog pobačaja… Trebalo je vremena da shvatim da je mojoj bebi bilo sudjeno da živi, preživjela bi i virozu i stres i sve ostalo. Jednostavno je nemoguce totalno se izolirati od nekih “štetnih” utjecaja u trudnoći. Znam da nije lako prestati razmišljati o tome, ali kada te uhvate takve misli, probaj razmišljati o nečem lijepom. Idi naprijed a ne natrag. Misli na duginu bebu koja tek treba doći. ❤️

    Inače, spominjala si da ćeš raditi pretrage u 10.mj. Kako je to sve prošlo? Jeste krenuli u akciju?

    6/2019- missed ab
    10/2020- L 💙
    [tickerfactory.com]

  • Avatar Nova19

    Nova19

    Broj poruka: 1381

    Prijavi adminu

    nada23

    Nova,sve mi nadjemo neki razlog da prebacimo krivnju na sebe. U tjednu kada je mojoj bebi stalo srce sam se prehladila i dobila temperaturu. Bila sam uvjerena da sam pokupila virozu jer sam išla na mjesta gdje je bilo puno ljudi i da je to bio razlog pobačaja… Trebalo je vremena da shvatim da je mojoj bebi bilo sudjeno da živi, preživjela bi i virozu i stres i sve ostalo. Jednostavno je nemoguce totalno se izolirati od nekih “štetnih” utjecaja u trudnoći. Znam da nije lako prestati razmišljati o tome, ali kada te uhvate takve misli, probaj razmišljati o nečem lijepom. Idi naprijeda ne natrag. Misli na duginu bebu koja tek treba doći. ❤️

    Inače, spominjala si da ćeš raditi pretrage u 10.mj. Kako je to sve prošlo? Jeste krenuli u akciju?


    Nada hvala ti… i ja mislim tako… vjerujem da će naša beba doći živa i zdrava kada bude vrijeme za to 🥰
    U srijedu imam pretrage pa krećemo u akciju…
    Iako mislim da je O prošla za ovaj mjesec, pa kada prođe sljedeća menga budemo opet aktivni svaki drugi dan uz praćenje LH trakica… jedva čekam ❤️
    Iako će strah biti prisutan, znam sada da je normalno to osjećati nakon loših iskustva pa mislim da ću se lakše nositi sa time… 

    [lilypie.com]
    [lilypie.com]

  • Avatar nada23

    nada23

    Broj poruka: 1058

    Prijavi adminu

    Nova19

    nada23

    Nova,sve mi nadjemo neki razlog da prebacimo krivnju na sebe. U tjednu kada je mojoj bebi stalo srce sam se prehladila i dobila temperaturu. Bila sam uvjerena da sam pokupila virozu jer sam išla na mjesta gdje je bilo puno ljudi i da je to bio razlog pobačaja… Trebalo je vremena da shvatim da je mojoj bebi bilo sudjeno da živi, preživjela bi i virozu i stres i sve ostalo. Jednostavno je nemoguce totalno se izolirati od nekih “štetnih” utjecaja u trudnoći. Znam da nije lako prestati razmišljati o tome, ali kada te uhvate takve misli, probaj razmišljati o nečem lijepom. Idi naprijeda ne natrag. Misli na duginu bebu koja tek treba doći. ❤️

    Inače, spominjala si da ćeš raditi pretrage u 10.mj. Kako je to sve prošlo? Jeste krenuli u akciju?

    Nadahvala ti… i ja mislim tako… vjerujem da će naša beba doći živa i zdrava kada bude vrijeme za to 🥰
    U srijedu imam pretrage pa krećemo u akciju…
    Iako mislim da je O prošla za ovaj mjesec, pa kada prođe sljedeća menga budemo opet aktivni svaki drugi dan uz praćenje LH trakica… jedva čekam ❤️
    Iako će strah biti prisutan, znam sada da je normalno to osjećati nakon loših iskustva pa mislim da ću se lakše nositi sa time…


    Sretno sa pretragama, i da sve prodje dobro i da krenete u akciju, bez obzira ako je ovulacija prošla. To je u biti priprema za mjesec koji slijedi. 🤗 

    6/2019- missed ab
    10/2020- L 💙
    [tickerfactory.com]

  • Deleted user

    Broj poruka: 1770

    Prijavi adminu

    Draga Nova i ostale cure… slucajno naletih na ovu vasu raspravu. Ja nisam dvije godine mogla ostati trudna, pazila sam na prehranu, zdrav zivot i sl. Vec su me polako spremali za mpo s dijagnozom idiopatske neplodnosti. Ove godine u 4.i 5.mjesecu sam imala najstresniji period na poslu ikada, znala sam spavati svega nekoliko sati dnevno, jela sam samo uzasni junk, na poslu kordinirala 200 ljudi, svakodnevno se tamo svađala i nervirala i bila pod strašnim stresom. U tom periodu nekoliko puta sam isla npr. ujutro na aerodrom, avionom u Frankfurt na sastanak, navecer bi se vratila zadnjim avionom u Zg i ujutro nazad na posao. Da ne spomenem da je i bračni zivot bio jako rijedak.
    I pogodite sto… u tom sam periodu ostala sam trudna i evo me sad u trecem tromjesjecju. Sad kad gledam taj period i fizickog i psihickog stresa koji mi se događao u najosljetljivijem periodu mislim da gore ne moze… Tako da nemojte kriviti sebe zbog stresa,i znanstveno je dokazano da stres ne utjece na pobacaje vec neki drugi faktori na koje nazalost ne mozemo utjecati. Sretno!

  • Avatar Nova19

    Nova19

    Broj poruka: 1381

    Prijavi adminu

    Losa tako je lijepo čuti da ti se želja na kraju ipak ispuni, i većinom kada ne očekuješ… hvala puno, tebi i drugim curama, na riječima utjehe… stvarno ste me uspjele oraspoložiti i da stvarno mislim da je tako moralo biti i od sada se više neću opterećivati sa prošlošću, samo gledati naprijed i znam da će doći i moja dugina beba 🌈👶💕

    [lilypie.com]
    [lilypie.com]

  • Avatar Mrvica2019

    Mrvica2019

    Broj poruka: 109

    Prijavi adminu

    Bok cure, evo i mene s prvog pregleda nakon kiretaze. Isto kao i kod Clio sve je u redu,ocistilo se sve. Imam jednu cistu, ali i to je ok i nestat ce s prvom mengom. Sve se vraca u svoje pocetno stanje. Takoder je preporuka koristit zastitu prvo zbog infekcije, ali i zbog izbjegavanja trudnoće.
    Mene je ovaj pregled jako rastuzio i ponovno se osjecam psihicki lose Ja sam skoro odma pocela plakati kada sam vidjela taj ultrazvuk na kojem nije bilo nicega, a zadnji put je tu bila mala bebica.
    Znam da ne mogu nista napraviti i to me bas ljuti. Htjela bi samo sto prije krenut radit na trudnoci da nastavim tamo gdje sam stala, s preglefom u 10.tjednu kada ce mi reci da je sve u redu.  Strah me da ce nam dugo trebati da docekamo taj plus, a ni na to ne mogu utjecati. 

    [lilypie.com]

  • Avatar Nova19

    Nova19

    Broj poruka: 1381

    Prijavi adminu

    Mrvica super da se sve očistilo! Ali tako mi je i žao šta si tužna i loše ali to je normalna faza i proći će… tako je identično i meni bilo na UZV nakon spontanog… ali čvrsto vjerujem da ćemo uskoro vidjeti opet bebice na tom ekranu kako rastu i mašu nam 💖 uskoro ćemo se dopisivati na nekoj drugoj temi 😉

    [lilypie.com]
    [lilypie.com]

Izvan raspona! Odustani

Komentiraj, znaš da želiš!

Za komentiranje je potrebno prijaviti se. Nemaš korisnički račun? Registracija je brza i jednostavna, registriraj se i uključi se u raspravu.