Spontani pobačaj

Izvan raspona! Odustani

Sortiraj odgovore

Najstariji
  • Najnoviji
  • Najstariji
  • Važna obavijest
    Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu Miss7Mama dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu Miss7Mama te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.
  • Avatar mici_0555

    mici_0555

    Broj poruka: 160

    Prijavi adminu

    Crna i sve druge cure koje ste prošle iskustvo pobačaja jako mi je žao.
    Meni se čini da se o tome malo govori, kao da se ljudi srame… Sad tek kad sam rekla samo bliskim prijateljicama da sam trudna- sve smo prešle 30 i sve imaju po nekoliko djece osim mene. Sad su mi priznale da je svaka od njih imala po 1 pobačaj i kasnije kad su se oporavile još min. 1 zdravo dijete.
    Ispada da je večina žena koje znam imala po 1 spontani. Ugl. mislim da bi se trebalo više o tome govoriti…

  • Lukas

    Broj poruka: 10

    Prijavi adminu

    Pozdrav cure!
    Nakon godina i godina cekanja napokon smo saznali da cemo dobit dijete.Sreca je bila neopisiva,srceko se culo da bi u 7 tj. prokrvarila.Tu noc je iz mene sve izaslo.Doktor mi je dao ergometrin 5 dana po 3 tbl i rekao da bi nakon tableta se trebalo sve vratit u normalu i da dodjem na kontrolu kad prestane krvarenje. Uglavnom krvarenje nikako da stane,8.3.sam prokrvarila,10.3. sam pocela pit tablete,a jos uvijek krvarim,temp nemam i bolova nemam. Koliko ste vi krvarile? Da li treba da se brinem? Imam osjecaj da nece nikad prestat…kao konstantni podsjetnik na nesretni dogadjaj

  • Avatar mono1111

    mono1111

    Broj poruka: 3142

    Prijavi adminu

    Lukas,
    Zao mi je radi spontanog. ;(
    Ja sam imala kiretaze uvijek pa ne znam kako je kad se prirodno ocisti ali mozda da bez obzira odes na uzv?? Moze te pregledati dok krvaris. Imas li obilno krvarenje ili oskudno?
    Makar, znala sam procitati da su cure poduze krvarile nakon spontanog, makar je vise znao biti neki smedji iscjedak a ne prava krv

    [lilypie.com]

  • Lukas

    Broj poruka: 10

    Prijavi adminu

    mono1111

    Lukas,
    Zao mi je radi spontanog. ;(
    Ja sam imala kiretaze uvijek pa ne znam kako je kad se prirodno ocisti ali mozda da bez obzira odes na uzv?? Moze te pregledati dok krvaris. Imas li obilno krvarenje ili oskudno?
    Makar, znala sam procitati da su cure poduze krvarile nakon spontanog, makar je vise znao biti neki smedji iscjedak a ne prava krv


    Mono thnx na odgovoru…zao mi pogotovo sto citam da si imala kiretaze-u mnozini 😢 Doktor mi je napravio uzv 2 dana nakon spontanog i rekao da je sve otislo i dao mi ergometrin da ubrza stvar…a ovo se vec po meni malo oduzilo…krvarenje je tu i tamo kroz dan…puno manje nego je bilo…eh sad moglo bi se rec ne bas oskudno…mislim da cu krajem drugog tjedna u posjet doktoru…citam po forumima-glavno da nema temp i bolova 

  • Avatar mono1111

    mono1111

    Broj poruka: 3142

    Prijavi adminu

    Lukas,
    Da,.imala sam ih 4.
    Jesi vadila betu?? Ako je beta negativna onda mislim da.nemas brige,.i ako je nesto sitno ostalo izaci ce s prvom M.
    Ali tako je, ako nemas temp.i bolove mislim da je to onda ok.
    Ali ako se nastavi krvarenje odi svakako kod gin.na uzv.
    Javiii

    [lilypie.com]

  • Avatar Tweety123

    Tweety123

    Broj poruka: 6

    Prijavi adminu

    Zdravo svima! Zelim da podijelim svoju pricu sa vama I zanima me da li je neko imao slicno iskustvo?Imam 25 god.imam djevojciju iz normalne zdrave trudnoce I ona sad ima pet god.Prosle godine u aprilu Sam izgubila trudnocu 10.nedelja trudnoce je bilo.otisla Sam Na redovnu kontrolu I nije bilo srcane radnje..radjena je kiretaza I naravno psihicki oporavak je bio najtezi.tri mjeseca nakon toga opet sam ostala trudna I trudnoca je super bila..svi nalazi super..beba se razvijala kako treba sve do 23.nedelje trudnoce je bio sasvim normalan I zdrav djecak ..u decembru prosle godine u 23.Ned.na redovnoj kontroli doktor je odmah vidio I rekao mi da nista nije dobro..dijagnoza je bila hidrops fetalis i polihidramnion..bebino tjelo bilo je puno vode..oko mozga..u plucima,stomaku,sve je odjednom bilo puno vode..nakon toga poslata Sam Na ekspertski I dijagnoza je bila ista…zatim Na konzilijum ..sanse da beba prezivi nije bilo..pluca su vec tada kolabiralA..otkucaji su bili sve slabiji..u 26.toj nedelji smjestena Sam na odjeljenje patologija trudnoce 10. Januara je poceo najgori period mog zivota..11.januara u 6 ujutru poceli su sa intervencijom..morala sam da se porodim uz indukciju..to je bio najblaze receno horror film..beba je bila 24 cm dugacka a teska 1750 zbog vode I nisam imala snage da ga vidim I uzmem bez obzira sto nije bio ziv..to nikad sebi necu oprostiti..I sad nakon dva ipo mjeseca od tada sve je isto..isto boli..svaki Dan po cijeli Dan mislim Na to kakav bi bio..Na koga bi Licio..uzas..I Dr.I dalje nemaju pojma sto se to desilo..nalazi obdukcije su pokazali da nije bilo nikakve anomalije…a nalaze posteljice jos uvjek cekamo..

  • Avatar mono1111

    mono1111

    Broj poruka: 3142

    Prijavi adminu

    Roki
    Bas mi je zao radi tvog iskustva i gubitka.
    Nazalost, ne mogu ti nikakav pametan savjet dati posto nemam iskustva s time i nisam cula jos za to, ali pretpostavljam da je mala sansa da se to ponovi posto nije nesto genetski, a i s tvojom prvom T je bilo sve ok, pa mogu pretpostaviti da se to slucajno dogodilo.
    Pretpostavljam da ti je tesko, i uopce ne mogu zamisliti tu tugu kod tebe, i sama sam imala tri spontana, doduse u ranim tjednima pa je sigurno lakse bilo nego tebi, ali kako kazu, vrijeme lijeci rane ! I sama vjerujem u tu recenicu. Znam da je proslo 3 mjeseca ali s vremenom ce ti biti lakse, sigurno. Vjerovatno nikada neces zaboraviti, ali ces se znati nositi s tim.
    Stvarno ti zelim da u iducoj T bude sve urednoo !!!  I zelim ti svu srecu.;)
    Bas me uvijek rastuzi kad procitam ovakvu neku pricu!!!!!
    Kada ce vam doci nalazi posteljice?? Da li ste odlucili ponovno planirati??

    [lilypie.com]

  • Avatar Tweety123

    Tweety123

    Broj poruka: 6

    Prijavi adminu

    Mono1111 Hvala puno od srca…nazalost i to sam morala prezivjeti..kao i ti..a nije bitno kolika je trudnoca..bar meni..isto me boli..isto samo zelim da mi ga vrate i uvjek se pitam sto on nije zasluzio da zna da ima nekog ko ga voli..boli i uvjek ce..kao i svaku od nas koje smo to prezivjele..Iako je tesko ne zelim nikad da zaboravim svog sina kakav god je bio,moj je.A cekamo svaki Dan bi trebao da bude nalaz pH posteljice ..a za kariogram nisam sigurna Jesu li uopste radili..danas su mi rekli da nazovem u petak pa da pokusaju da nadju taj nalaz ako su uopste uzeli uzorak koji im je bio potreban..A planiramo ali ne jos ..jer mi je krvarenje nakon porodjaja trajalo mjesec ipo..a iskreno imam strah da mi se ne desi isto..mi stvarno zelimo jos djece..ali eto nije nam se dalo ..Ali za koji mjesec nadam se da cu se malo psihicki stabilizovati..pa se nadamo bar jos jednoj zdravoj bebici..Ja Na temu ne imunog hidropsa nisam mogla naci nesto puno informacija..kod nas u cg je to bas rijetko..a ja stvarno zelim da znam zasto..mislim da svaka zena koja izgubi svoje dijete ima pravo Na to..iako kod nas tek nakon treceg pobacaja dobijas pravo da te posalju da radis te analize koje su potrebne….Da li mozes reci koje analize da radim sad ,mislim na neke koje bi mi mozda dale odg. ..jer Dr.kod kojeg idem kad god pitam odgovor je -vidjecemo..I to je to…

  • Avatar mono1111

    mono1111

    Broj poruka: 3142

    Prijavi adminu

    Roki,

    Mislim da ti nisu radili kariogram, bar ovdje u Hr moras imati posebnu uputnicu za to jer je to posebna pretraga, a i to sama moras inzistirati na tome i to najcesce rade nakon treceg spontanog.
    Iz PHD su vam valjda dosli uredni ti nalazi, makar phd ne otkriva puno, tj.bar znam da u ranoj T ne moze puno otkriti, a u vecoj T nisam sigurna.
    Ali provjeri, mozda he drukciji protokol kod vas.
    A gdje ide posteljica na ispitivanje??
    Nisam znala da to ide posebno.
    Mislim da bi ti najbolje bilo da se uputis kod nekog dobrog privatnog ginekologa negdje koji se bas bavi takvim patoloskim T naravno ako mozes, koji ce ti detaljno objasniti to stanje i zasto se to moze dogoditi.
    Cure su nazalost osudjene ici kod tih socijal.gin koji u biti znaju samo osnovne stvari, mislim da je to dobra vecina ginekologa i koji ni ne znaju zasto se to dogodilo, zato bi svakako po mom misljenju trebala ici na konzultacije kod nekoga dobrog.
    Makar,.i dalje mislim da naravno postoji neki razlog radi cega se to dogodilo, ali vjerovatno se tako slucajno dogodilo i vjerovatno je tako moralo biti ! Ja isto ne znam razloge radi cega se meni tri puta dogodila jedna te ista stvar, ali mi je lakse razmisljati na taj nacin da se valjda i to dogodilo s nekim razlogom. Naravno, obavila sam pretrage sve koje su se mogle obaviti, i dalje se ne zna razlog, nego even.samo pretpostavka.
    Sto se tice pretraga, ne znam koje bi se trebale raditi da bi se otkrilo bas ovo stanje ali od pretraga koje sam ja radila nakon ponavljajucih spontanih su : hormoni stitnjace, spolni hormoni, cervikalni brisevi, testovi trombofilije, antifosfolipidna antitijela, torch, kariogram ( oboje ), papa, ne znam jesam li nesto zaboravila.

    [lilypie.com]

  • Avatar Tweety123

    Tweety123

    Broj poruka: 6

    Prijavi adminu

    Nama je trebalo da urade kariogram bebe..Ali izgleda da nisu..a sve Sam to radila u Podgorici,posto su tamo puno strucniji i iskusniji nego ovdje u Niksicu,a podigla Sam danas nalaz pH posteljice..kasnije cu da vidim sta ce mi reci moj Dr.A inace moj izabrani gin.mi je puno pomogao kad se sve to desilo..I zvao je za mene druge Dr.da bi mi olaksao kad se sve to desilo..I culi smo se kad god mi he trebala pomoc oko svih tih procedura..I stvarno je predobar kao covjek..maksimalno nam je izasao u susret kao da mi je rod najrodjeniji..ali nije.bas iskusan..pa ga je ovo sokiralo kao I nas..I onda mi je sad nekako bas bZv.da promjenim Dr.a bio je tu za nas u svakom trenutku kad se to desavalo kao I posle toga.A dobili smo ponudu od pedijatra-geneticara da dodjemo kad se sve malo smiri da uradimo sve analize koje budu moguce..pa nam mozda tada otkriju uzrok..zakazano mi je u 12.6.Ali bojim se da necemo cekati do tada na novu trudnocu..pa bih da odradim to privatno ..samo da mi kazu koje analize..danas cu otici kod svog gin.pa ako mi ni danas ne bude rekao koje tacno nalaze da radim..otici cu privatno da cujem I drugo misljenje..a ja Sam tokom trud.radila ,double test,torch,rhd antitjela,tsh,secer,kks..urin..vag.I cerv.bris,papa test….sve je super..nije bio ni jedan parametar da nije bio Uredu..a inace ja Sam b+ a muz a+ krvna grupa….

Izvan raspona! Odustani

Komentiraj, znaš da želiš!

Za komentiranje je potrebno prijaviti se. Nemaš korisnički račun? Registracija je brza i jednostavna, registriraj se i uključi se u raspravu.