Simptomi nakon embriotransfera - čekanje BETE

Izvan raspona! Odustani

Sortiraj odgovore

Najstariji
  • Najnoviji
  • Najstariji
  • Važna obavijest
    Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu Miss7Mama dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu Miss7Mama te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.
  • Marina21

    Broj poruka: 95

    Prijavi adminu

    MimiDrimi (ja sam stvarno glupa ne znam tagirat) jeste pokušavali s vitaminima za njega? Ili je to nešto nepovratno?

    Kad vidim s kakvim se problemima neke od vas muče.. Nije mi lakše, nego samo sebe izdricam, ne smim dramit jer može bit i teže. I onda kad neka od vas uspije, virujem da ima nade ❤️ 

    Inače, znam za 2 slučaja gdje su muževi nakon karcinoma testisa imali zamrznute plivače, i u oba slučaja u Češkoj uspjeli iz prve s malim brojem plivača. Tako da virujem sa ima nade za svih.

    Mene zanima sad to “ljepilo”, mogu li ga riješit u Petrovoj ili moram privatno… 

  • Avatar Danijela93

    Danijela93

    Broj poruka: 106

    Prijavi adminu

    MimiDrimi

    Nadalica potpuno te razumijem. Moj čovjek također ima azoospermiu. Našli su mu plivače u bolnici Rebro i mi smo bili presretni. Jedno 5epruveta zamrznutih. Svaka je za jedan postupak. Prošla sam jedan i on je, nažalost, bio neuspješan.
    Bili smo u bedu, no 15.1. idemo na ponovno dogovor.
    Ja nemam nista zamrznuto jer je moja zaliha j.stanica jako niska, pa po postupku dobijem 2-3 stanice.
    Ja sam koristila prije transfera q10, folna, D vitamin u spreju i laneno ulje sa jogurtom na tašte, a nakon transfera i dalje folna, duphaston i 3X2 utrogestan vaginalete. Samo dvije dobili ali kazu dr. da su bile odlične kvalitete.
    Danijela ja sam m dobila 4 dana nakon negativne bete naravno prestala sam uzimati vaginalete i duphaston i procurila.


    Ja Evo odmah procurila 3.dan
    Ja inace imam bolne menstruaciju Ali Dana's me je jako boljelo grcevi neki. Ali valjda je normalno cisti se sve to. 

  • Mimi9

    Broj poruka: 115

    Prijavi adminu

    Drage moje, sutra imam zakazanu punkciju bez anestezije i to za sada 13 folikula, ako prezivim pisem vam jer se preznojavam i na samu pomisao sta me ceka 😥
    Pitanje za “lepak” jesu to tablete, sta je to? 

  • Avatar MimiDrimi

    MimiDrimi

    Broj poruka: 210

    Prijavi adminu

    Marina pokušali smo sa svime. To se jednostavno njemu nije razvilo-dok je možda još on bio plod. Ima nade uvijek. Ja imam jos cetiri epruvete, ako ih sve iskoristim, ici ce vadit ponovno. A mozda se i mi zaputimo put Praga. Iskoristit cemo sve preko HZZO sto se da iskoristiti. Mene isto zanima to ljepilo! Kako do toga doći u Petrovu? I jel to oni umetnu prilikom transfera ili što? 😉
    Danijela, grčevi sucti normalna stvar. Iz mene je curilo kao iz kabla.
    Mimi, držim fige za punkciju na živo. Nemam iskustva s tim. Ja sam spavala pod anestezijom. ;)

    Ja 32 - nizak AMH (1.34 pmol)
    Muž 35 - azzo - smrznuti materijal iz TESE postupka
    1. ICSI 10/2019 - Petrova - dvije stanice - transfer jedne trodnevne - Beta 0,4
    2. ICSI 3/2020 - Petrova - došli do 9dc - odgođen postupak zbog Korone
    3. ICSI 8/2020 - Petrova - kratki protokol, brzo ovulirala, 7dc aspiracija, prazan folikul
    4. ICSI 9/2020 - Petrova - dugi protokol, dvije j.stanice, nisu se oplodile zbog odabira lošeg zamrznutog spermija
    5. 11/2021 Škvorc - novi postupak

  • Avatar Lelibeli

    Lelibeli

    Broj poruka: 203

    Prijavi adminu

    Mimi9

    Drage moje, sutra imam zakazanu punkciju bez anestezije i to za sada 13 folikula, ako prezivim pisem vam jer se preznojavam i na samu pomisao sta me ceka 😥
    Pitanje za “lepak” jesu to tablete, sta je to?


    Sretno, ja sam vadila 14 js bez anestezije i bolilo je, najgore od svega što se ne smiješ pomaknit da oni mogu ubost kako treba, sve u svemu ne bi više bez, zamoli ih bar neku tabletu da ti daju da te zamanta. A “lepak” tj embryo glue ti je neka vrsta hijalurona kojeg imamo u tijelu u koji se “umoči” zametak da bi se bolje zalijepio za endometrij. Navodno povećava šanse za začeće što se meni pokazalo uspješno. ♥️

  • Mimi9

    Broj poruka: 115

    Prijavi adminu

    MimiDrimi

    Marina pokušali smo sa svime. To se jednostavno njemu nije razvilo-dok je možda još on bio plod. Ima nade uvijek. Ja imam jos cetiri epruvete, ako ih sve iskoristim, ici ce vadit ponovno. A mozda se i mi zaputimo put Praga. Iskoristit cemo sve preko HZZO sto se da iskoristiti. Mene isto zanima to ljepilo! Kako do toga doći u Petrovu? I jel to oni umetnu prilikom transfera ili što? 😉
    Danijela, grčevi sucti normalna stvar. Iz mene je curilo kao iz kabla.
    Mimi, držim fige za punkciju na živo. Nemam iskustva s tim. Ja sam spavala pod anestezijom. ;)


    Prosla sam vec jednu punkciju bez anstezije i mogu Vam reci da nikada nista bolnije nisam osetila, samo sam imala 5 uboda a ovaj put 13 😕 tako da zene mislite na mene sutra 😞
    Pitacu sutra doktorku za taj lepak, ja sam inace u Ljubljani. 

  • mejan

    Broj poruka: 97

    Prijavi adminu

    Mimi9



    Prosla sam vec jednu punkciju bez anstezije i mogu Vam reci da nikada nista bolnije nisam osetila, samo sam imala 5 uboda a ovaj put 13 😕 tako da zene mislite na mene sutra 😞
    Pitacu sutra doktorku za taj lepak, ja sam inace u Ljubljani.


    uh,zao mi je to cuti… meni su u poliklinici dali “koktelcic” injekciju (pretpostavljam protiv bolova i za smirenje) i bilo je podnosljivo.. nije me jako bolilo (doduse, imala sam 3 folikula) ali sam dosta krvarila, cak i jos dva dana poslije.

    sretno sutra!! 

  • mejan

    Broj poruka: 97

    Prijavi adminu

    evo da prijavim svoje simptome u ovih 13 dana od transfera:
    grudi me nisu boljele (u pms-u bas jako bole), samo mozda 5.dnt lagano peckale oko bradavica i to se nastavilo povremeno.
    dva dana prije ocekivane m su mi poceli lagani lagani bolovi u predijelu trbuha i ledja kao pred menstruaciju. trajali bi par minuta i tako mozda jednom ili dva puta u danu.
    i to je to!
    skuzila sam da bi to moglo biti to kad sam vidjela da nema pms simptoma :)

  • Avatar Danijela93

    Danijela93

    Broj poruka: 106

    Prijavi adminu

    Mimi9

    Drage moje, sutra imam zakazanu punkciju bez anestezije i to za sada 13 folikula, ako prezivim pisem vam jer se preznojavam i na samu pomisao sta me ceka 😥
    Pitanje za “lepak” jesu to tablete, sta je to?


    A zasto vam to rade bez anestezije?
    Ja zivim u Austriji I radila Sam umjetnu ovdje I sve zene do sada koje ja znam su radile pod anestezijom ukljucujuci I mene. 

    Kod Nas kazu da je to jako bolno I da je za njih lakse I za pacijenticu pod laganom anestezijom

  • VanaLaki

    Broj poruka: 6

    Prijavi adminu

    Drage devojke, prvi put se javljam na ovom forumu iako mi je, moram da priznam, veoma značio tokom čekanja bete nakon et, svakodnevno sam ga pratila. Postupak je hvala bogu bio uspešan pa da podelim svoje simptome na forumu, verujem da će nekome značiti kao što je značilo meni.
    1. Grudi su me bolele, ali tek negde od 8,9 dana i to ne strašno (i dalje je tako u 9. nedelji, mada su sad veće)…do tada samo bradavice na dodir. Nisu menjale boju niti imale venac, nisu izgledale ništa drugačije osim što su bile bolne.
    2. Stalna nadutost (bez gasova, i to se tek nedavno pojavilo), ali sam sigurna da je nadutost od utrogestana, s obzirom da sam i pre embriotransfera bila naduvena od istog.
    3. U prvih 5-6 dana sam imala osećaj kao da ću da se razbolim, kao da imam temperaturu, slabos, malaksalost, a kad izmerim, ništa. 36.9 max
    4. Stomak, tj jajnici su me povremeno probadli, ponekad bol kao pred menstruaciju ali blaži i kratkotrajan…sve do 11og dana tj. večeri. Sedeli smo kod kumova sećam se i toliko je počeo da me boli stomak da sam bila ubeđena da je gotovo. Unervozila sam se strašno, išla svaki čas u wc svaki pu misleći da sam sto posto dobila. Celu tu noć je nastavio da me boli stomak i to još jače, kao da sam već dobila i sutradan celo pre podne se nastavilo. Naravno, rešili smo muž i ja da odemo da dam krv za betu (12. dan dakle), da ne čekamo više. Popodne su bolovi prestali a onda je uveče stigao i rezultat - našoj sreći nije bio kraja. Naravno, čitava ta dva dana me pratio neviđeni stres iako sam po prirodi potpuno opuštena, možda čak i previše.
    Eto, nadam se da će ovo biti nekome od pomoći, da će se prepoznati u ovim simptomima i na kraju se jednako radovati rezultatu.
    Takođe, moram da kažem da me iznenadila priča o aspiraciji bez anestezije, za to, iskreno, još nisam čula, želim vam svakako puno sreće svima!

Izvan raspona! Odustani

Komentiraj, znaš da želiš!

Za komentiranje je potrebno prijaviti se. Nemaš korisnički račun? Registracija je brza i jednostavna, registriraj se i uključi se u raspravu.