Simptomi nakon embriotransfera - čekanje BETE

Izvan raspona! Odustani

Sortiraj odgovore

Najstariji
  • Najnoviji
  • Najstariji
  • Važna obavijest
    Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu Miss7Mama dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu Miss7Mama te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.
  • Marina21

    Broj poruka: 95

    Prijavi adminu

    VanaLaki iste sam simptome imala, s tim da su me prvo sise bolile pa prestale bolit.. Sve ostalo jednako! I beta negativna. Mislim da su simptomi nešto šta nam samo psihu muči… 

    MimiDrimi navodno ti prilikom embriotransfera odmah doslovno zalijepe blasticu za maternicu! Čudo. 

    Jel ko od ovih uspješnih kolegica jeo ananas? Čitala sam da sredina ananasa ima nešto šta pomaže implantaciji…

  • Avatar Lelibeli

    Lelibeli

    Broj poruka: 203

    Prijavi adminu

    Marina21

    VanaLaki iste sam simptome imala, s tim da su me prvo sise bolile pa prestale bolit.. Sve ostalo jednako! I beta negativna. Mislim da su simptomi nešto šta nam samo psihu muči…

    MimiDrimi navodno ti prilikom embriotransfera odmah doslovno zalijepe blasticu za maternicu! Čudo.

    Jel ko od ovih uspješnih kolegica jeo ananas? Čitala sam da sredina ananasa ima nešto šta pomaže implantaciji…


    Ja sam pila sok od ananasa doslovno litru dnevno i dosta cikle 👍

  • Avatar yvette

    yvette

    Broj poruka: 1235

    Prijavi adminu

    Mimi9

    Drage moje, sutra imam zakazanu punkciju bez anestezije i to za sada 13 folikula, ako prezivim pisem vam jer se preznojavam i na samu pomisao sta me ceka 😥
    Pitanje za “lepak” jesu to tablete, sta je to?


    Hoce li ti dati bar koktelcic da te omami? Meni su punktirali 10 js bez anestezije ali uz koktel dolantin+ normabel i bilo je bezbolno. Osjetila sam jedan boc i pomislila evo pocelo je, kad veli sestra: gotovo. A plakala sam pred punkciju od straha. Nadam se da ni ti neces osjetiti nista.

    [lilypie.com]

  • VanaLaki

    Broj poruka: 6

    Prijavi adminu

    Marina21
    Verovatno si u pravu, sve je to “moze biti, ne mora da znači”, a psiha luduje…
    Ja nisam pila niti jela ananas ali su mi stavili taj embryo glue…

  • Marina21

    Broj poruka: 95

    Prijavi adminu

    Eto! Izgleda da je to ključ. Pitat ću svog doktora za to obavezno.

  • Mimi9

    Broj poruka: 115

    Prijavi adminu

    Danijela93

    Mimi9

    Drage moje, sutra imam zakazanu punkciju bez anestezije i to za sada 13 folikula, ako prezivim pisem vam jer se preznojavam i na samu pomisao sta me ceka 😥
    Pitanje za “lepak” jesu to tablete, sta je to?

    A zasto vam to rade bez anestezije?
    Ja zivim u Austriji I radila Sam umjetnu ovdje I sve zene do sada koje ja znam su radile pod anestezijom ukljucujuci I mene.

    Kod Nas kazu da je to jako bolno I da je za njih lakse I za pacijenticu pod laganom anestezijom


    Evo meeee! 
    Prezivela sam 13 uboda. U jednom momentu sam vrisnula, bilo je jezivo.
    Ne daju nista, tek nakon punkcije daju inekciju protiv bolova. Zaista ne znam zasto to rade!
    Ne smes da se pomeras da slucajno ne probodu nesto drugo ali od jacine bola samo sam odskakala 😥 i tako 13 puta.
    Prvo vadjenje sam imala 5 folikula i samo jednu jc, a danas 13 folikula i 5 jc. Kada mi je embriolog rekao da imam 5 jc rasplakala sam se kao dete.
    Drage moje mi zasluzujemo Sve! 

  • Mimi9

    Broj poruka: 115

    Prijavi adminu

    VanaLaki

    Drage devojke, prvi put se javljam na ovom forumu iako mi je, moram da priznam, veoma značio tokom čekanja bete nakon et, svakodnevno sam ga pratila. Postupak je hvala bogu bio uspešan pa da podelim svoje simptome na forumu, verujem da će nekome značiti kao što je značilo meni.
    1. Grudi su me bolele, ali tek negde od 8,9 dana i to ne strašno (i dalje je tako u 9. nedelji, mada su sad veće)…do tada samo bradavice na dodir. Nisu menjale boju niti imale venac, nisu izgledale ništa drugačije osim što su bile bolne.
    2. Stalna nadutost (bez gasova, i to se tek nedavno pojavilo), ali sam sigurna da je nadutost od utrogestana, s obzirom da sam i pre embriotransfera bila naduvena od istog.
    3. U prvih 5-6 dana sam imala osećaj kao da ću da se razbolim, kao da imam temperaturu, slabos, malaksalost, a kad izmerim, ništa. 36.9 max
    4. Stomak, tj jajnici su me povremeno probadli, ponekad bol kao pred menstruaciju ali blaži i kratkotrajan…sve do 11og dana tj. večeri. Sedeli smo kod kumova sećam se i toliko je počeo da me boli stomak da sam bila ubeđena da je gotovo. Unervozila sam se strašno, išla svaki čas u wc svaki pu misleći da sam sto posto dobila. Celu tu noć je nastavio da me boli stomak i to još jače, kao da sam već dobila i sutradan celo pre podne se nastavilo. Naravno, rešili smo muž i ja da odemo da dam krv za betu (12. dan dakle), da ne čekamo više. Popodne su bolovi prestali a onda je uveče stigao i rezultat - našoj sreći nije bio kraja. Naravno, čitava ta dva dana me pratio neviđeni stres iako sam po prirodi potpuno opuštena, možda čak i previše.
    Eto, nadam se da će ovo biti nekome od pomoći, da će se prepoznati u ovim simptomima i na kraju se jednako radovati rezultatu.
    Takođe, moram da kažem da me iznenadila priča o aspiraciji bez anestezije, za to, iskreno, još nisam čula, želim vam svakako puno sreće svima!


    Meni je tvoja prica ulepsala dan 🥰
    Danas sam prosla aspiraciju na zivo. Mogu slobodno reci da sam jedva izdrzala, ali proslo je 💪 
    U cetvrtak radim transfer i pisem vam sve redom. Mislite na mene 🥰💪😎

  • Mimi9

    Broj poruka: 115

    Prijavi adminu

    yvette

    Mimi9

    Drage moje, sutra imam zakazanu punkciju bez anestezije i to za sada 13 folikula, ako prezivim pisem vam jer se preznojavam i na samu pomisao sta me ceka 😥
    Pitanje za “lepak” jesu to tablete, sta je to?

    Hoce li ti dati bar koktelcic da te omami? Meni su punktirali 10 js bez anestezije ali uz koktel dolantin+ normabel i bilo je bezbolno. Osjetila sam jedan boc i pomislila evo pocelo je, kad veli sestra: gotovo. A plakala sam pred punkciju od straha. Nadam se da ni ti neces osjetiti nista.


    Nista nisam dobila 😢
    Kada sam videla iglu grc me uhvatio, u jednom momentu smo napravili pauzu i to je to, zelim da zaboravim 😞
    Tek nakon punkcije sam dobila inekciju protiv bolova, ne znam zasto, stvarno ne znam. 
    Pored svega sto prozivljavamo jos i to. 

  • Avatar Danijela93

    Danijela93

    Broj poruka: 106

    Prijavi adminu

    Mimi9

    Danijela93

    Mimi9

    Drage moje, sutra imam zakazanu punkciju bez anestezije i to za sada 13 folikula, ako prezivim pisem vam jer se preznojavam i na samu pomisao sta me ceka 😥
    Pitanje za “lepak” jesu to tablete, sta je to?

    A zasto vam to rade bez anestezije?
    Ja zivim u Austriji I radila Sam umjetnu ovdje I sve zene do sada koje ja znam su radile pod anestezijom ukljucujuci I mene.

    Kod Nas kazu da je to jako bolno I da je za njih lakse I za pacijenticu pod laganom anestezijom

    Evo meeee!
    Prezivela sam 13 uboda. U jednom momentu sam vrisnula, bilo je jezivo.
    Ne daju nista, tek nakon punkcije daju inekciju protiv bolova. Zaista ne znam zasto to rade!
    Ne smes da se pomeras da slucajno ne probodu nesto drugo ali od jacine bola samo sam odskakala 😥 i tako 13 puta.
    Prvo vadjenje sam imala 5 folikula i samo jednu jc, a danas 13 folikula i 5 jc. Kada mi je embriolog rekao da imam 5 jc rasplakala sam se kao dete.
    Drage moje mi zasluzujemo Sve!


    Stvarno si hrabra svaka cast! Kod Nas daju anesteziju oni kazu da Mi mislimo da je to potpuna anestezija a nije kao.

    Ja se nesjecam nicega samo znam da Sam dosla u sobu tu I stavili na ruku za tlak I poslije kisik I prekrili Mi oci I ja zaspala 

  • VanaLaki

    Broj poruka: 6

    Prijavi adminu

    Mimi9
    Važno da je proslo, ne mogu ni da zamislim koliko to boli…ali sledi nastavak i to mnoooogo prijatniji 😊 Želim ti puno srece u četvrtak! ♥️

Izvan raspona! Odustani

Komentiraj, znaš da želiš!

Za komentiranje je potrebno prijaviti se. Nemaš korisnički račun? Registracija je brza i jednostavna, registriraj se i uključi se u raspravu.