Pušenje u trudnoći

Izvan raspona! Odustani

Sortiraj odgovore

Najstariji
  • Najnoviji
  • Najstariji
  • Važna obavijest
    Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu Miss7Mama dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu Miss7Mama te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.
  • Avatar Nalah

    Nalah

    Broj poruka: 2037

    Prijavi adminu

    mama2girls


    Ja doista ne razumijem kako se netko ne može odreći pušenja u trudnoći - nego gušiti i trovati svoju nerođenu bebicu

    NE MOGU,ALI NE MOGU SHVATITI KAO NETKO MOŽE SVJESNO TROVATI SVOJE DIJETE!!!!!!kad vidim trudnicu sa cigaretom,najrađe bih joj odvalila šamarčinu,odvratno.Nije mi jasno da niste svjesne posljedica

  • Avatar Nalah

    Nalah

    Broj poruka: 2037

    Prijavi adminu

    Za početak
    http://www.motherwild.com/tobacco-pregnancy/ [motherwild.com]

  • Avatar Gold👑

    Gold👑

    Broj poruka: 369

    Prijavi adminu

    Nalah mislim da su sve cure itekako svjesne posljedica,ali one su odrasle i mogu same odlučit hoće li prestat ili ne, i mislim da im nitko nema pravo govorit što će radit sa svojim tijelom i djetetom jer je to njihova i isključivo njihova osobna stvar. Ja jesam prestala pušit kada sam saznala da sam trudna ali eto to sam ja,ali moja sestra je pušila u prvoj trudnoći i sad ima sina da zdraviji ne može biti,i opet je trudna i puši. Uglavnom moj zaključak je da nikoga ne treba osuđivati ili se mješati u tuđe odluke pogotovo ako ne znaš ništa o toj osobi,jer vjerujem da ni ti ne bi volila da te neko osuđuje zbog tvoje neke navike ili poroka,jer ipak svatko za sebe najbolje zna zašto što radi … 

    [lilypie.com]

  • Avatar Dada32

    Dada32

    Broj poruka: 397

    Prijavi adminu

    E, moje cure, istina je da je pušenje štetno i svi to znaju, pa čak i pušači. Ali je istina i ovo: sve žene koje osobno poznam koje su pušile u trudnoći rodile su skroz zdrave bebeice, a one koje su jele po nekim preporukama svjetskih stručnjaka i vježbale i živjele zdravo su imale gadnih problema. Ne kažem da je to pravilo, ali se tako poklopilo. Pa sad ti budi pametan. 

    Ja osobno ne pušim, ali nisam se prestala družiti s frendovima koji puše i idem s njima na kavu. Oni su stavrno bili obzirni i pitali me jel u redu da si zapale, a ja si mislim pošto je sad sezona terasa i uglavnom smo vani da mi to pasivno pušenje neće toliko naškoditi. 

    A da vam kažem da kod nas postoji jedna manjina (koju nećemo imenovati, ali se bavi “proizvodnjom djece”) koja dane provodi ispred dućana i piju od jutra do mraka. I trudnice! Ne dolaze na preglede redovito, ne piju vitamine, Bog zna što i kako jedu, i mogu vam reći da su najrjeđe po hitnim službama i bolnicama. Bebe su im po ljetu gole i bose, nose ih bez jastuka i ne podupiru im glavu nego ih samo kao krpu zabace preko ramena i piju s njima na ramenu, a onda im daju jesti (sisati). I u 99% slučajeva im nije ništa! 

    Zato ne osuđujem pušačice, ali podržavam svaku koja je smanjila ili postepeno smanjivala broj cigareta jer moj muž puši i pokušava prestati tako da znam kakva je to strašna borba. 

  • Avatar krafnica

    krafnica

    Broj poruka: 242

    Prijavi adminu

    mislim da nije lijepo od djevojka/mama koje ovdje toliko osuduju pusenje u trudnoci stavljati ovakve komentare, mozda su malo i uvredljivi. svaka majka radi ono sto misli da je za njezino dijete najbolje.

    jeste li vi svjesne kolko stetnih tvari za bebu unosimo preko hrane?mozete sve vi jesti samo voce i povrce i ne znam sta izvodit, a koliko je to voce puta spricano? znate li da nije dozrelilo prirodnim putem nego se spreja sprejom za prisilno dozrijevanje? 

    znate li koliko je staro meso koje kupujemo u trgovini? neka istrazivanja su pokazala da moze bit staro i do 6 godina, bez obzira na deklaraciju, jer ipak zivimo u hrvatskoj. 

    koliko stavljas dodataka u prehranu koji takoder nisu dobri za bebu? previse soli, vegeta…

    i tebe nitko ne osuduje jer to sve radis jer se o takvim stvarima ne razmislja, a jedna cigareta dnevno je za osudivanje? ako se beba dobro razvija i ako mama ne pretjeruje, mislim da  ne treba osudivati nikoga. osim toga, kazu da ako se pusi manje od 10 cigareta dnevno to ne utjece puno na bebu i cak se ne vidi ni na posteljici…znate i same da ima mama koje rade puno gore stvari od pusenja te 2-3 cigarete….

  • Avatar Boobie

    Boobie

    Broj poruka: 345

    Prijavi adminu

    Vec par dana razmisljam da nam fali Like na forumu… svaka cast krafnica…

  • Avatar DarijaZ

    DarijaZ

    Broj poruka: 1432

    Prijavi adminu

    Boobie


    Vec par dana razmisljam da nam fali Like na forumu… svaka cast krafnica…

    Slazem se, krafnica, bravo!

  • Deleted user

    Broj poruka: 5449

    Prijavi adminu

    Svaka cast krafnice!
    Na ovom forumu vlada jako prijateljska, kako smo vec negdje pisale gotovo obiteljska atmosfera i mislim da ju nije lijepo kvariti osudjivanjem. 
    Opaliti samarcinu trudnici zato kaj pusi? Mislim stvarno! Ostanimo dame i pometimo prvo ispred svojih vrata!

    http://proudmomy.blog.hr/ [proudmomy.blog.hr]

    10.03.2013. Maksim 💙 [lilypie.com]
    04.06.2018. Aleksandar 💙
    [lilypie.com]

  • Avatar MalaMuca

    MalaMuca

    Broj poruka: 851

    Prijavi adminu

    Krafnice, odlično napisano.
    ProudMomy imaš pravo, ostanimo dame :D

  • Avatar BandB

    BandB

    Broj poruka: 98

    Prijavi adminu

    krafnica svaka cast, odlicno napisano!!!

Izvan raspona! Odustani

Komentiraj, znaš da želiš!

Za komentiranje je potrebno prijaviti se. Nemaš korisnički račun? Registracija je brza i jednostavna, registriraj se i uključi se u raspravu.