Pušenje u trudnoći

Izvan raspona! Odustani

Sortiraj odgovore

Najstariji
  • Najnoviji
  • Najstariji
  • Važna obavijest
    Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu Miss7Mama dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu Miss7Mama te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.
  • Avatar DarijaZ

    DarijaZ

    Broj poruka: 1432

    Prijavi adminu

    …ja sam prestala pušiti kad sam saznala da sam trudna….i to samo zato jer mi nije uopce bila fina!
    .prije nego sam saznala da sam trudna, sjecam se da smo bili kod frendova i da sam ja zapalila cigaretu i popusila do pola i prosljedila R-u jer mi nije bila fina….i tako sljedecih par….svi su me u cudu gledali, a ja sa se cudila da sta mi je od jednom da mi se cigareta toliko gadi…
    par dana kasnije mi je bilo jasno zasto mi je toliko fuj
    od  onda sam prestala pusiti, zapalila sam u ovih 5, skoro 6 mjeseci mozda 3 cigarete onako uz kavu, sebi za gust, i mislim da mi to nece skoditi previse….ili uopce.
    inace, nije mi bio nikakav problem prestati, niti sam imala ikakve krize, pa se nekak nadam da ce tako i ostati nakon poroda…

  • Avatar Maliia

    Maliia

    Broj poruka: 23

    Prijavi adminu

    fuj, grozna mi je to navika za trudnicu, ali tko voli tko smo mi da mu sudimo.. ali bedasto mi je vidjeti mladu trudnicu pa s cigaretom…kao čula sam da ne škodi, veći je šok prestati, ma daj kakva je to tolika ovisnost pa tek si počela pušiti pa da se sad ne možeš ostaviti za dobrobit djeteta…nebi da se radi o okorjelom pušaću sa desetljećima staža pa ima krize nego o mladim curama u 20-im godinama…užas, ne mogu si pomoći ali kada vidim u toj djeci neki problem kao što su naočale za vid već u prvim godinama, nekakvu nerazvijenost ili manu..uvijek pomislim da li su te majke ikad promislile da li bi se to dogodilo da su živjele zdravo..možda se varam ali eto

  • Avatar DarijaZ

    DarijaZ

    Broj poruka: 1432

    Prijavi adminu

    Pa mislim da pretjerujes sa osudama…ja sam osobno prestala pusiti kad sam ostala trudna i nije mi to bio nikakav problem, a po tvom komentaru vidim da si nepusac , pa onda samim time ni ne znas kako je to….
    A sto se zdravog zivota tice i (ne)pusenja u trudnoci tice….osobno znam puno trudnica koje su pusile cijelu trudnocu, i kojima su lijecnici savjetovali da ne prestanu pusiti vec samo smanje, pa su rodile savrseno zdravu djecu, bez ikakvih anomalija i problema….a s druge pak strane, mali od frendice se rodio sa cistom na mozgu, a gle cuda, nepusac je..i ona i muz! Imam jos primjera u kojima su zene zivjele zdravo ( bez pusenja ,jel) pa su djeca ipak imala nekih problema…tako da to po meni nema bas nikakve veze!

  • Avatar Tina0208

    Tina0208

    Broj poruka: 2756

    Prijavi adminu

    curke pa od neceg se mora umrijeti….

    Laura 21.08.2014 :-*

  • Deleted user

    Broj poruka: 5449

    Prijavi adminu

    U potpunosti se slazem s Darijom!

    http://proudmomy.blog.hr/ [proudmomy.blog.hr]

    10.03.2013. Maksim 💙 [lilypie.com]
    04.06.2018. Aleksandar 💙
    [lilypie.com]

  • Avatar Maliia

    Maliia

    Broj poruka: 23

    Prijavi adminu

    da, nepušać sam pa valjda zato, al eto, svi imamo neko mišljenje zato smo tu na forumu, i logično je da se pušać nikad neće složiti s nepušaćem i obratno, i to je okej nismo svi isti..naravno da i nepušaći umiru od raka pluća ništa u životu nije isključeno samo kažem da mi je to malo ružno za vidjet pogotovo jako jako mlade cure. Nisu to osude kako kažeš, pa mnogi ljudi u mojoj okolini puše, većina zapravo, i nisu prestajali radi djece, nisam si nikad uzimala za pravo kritizirati ih nije mi to namjera ali ako je tema o pušenju u trudnoći i u blizini male bebe, ja sam za ne

  • Avatar MalaMuca

    MalaMuca

    Broj poruka: 851

    Prijavi adminu

    Ja sam prestala pušiti nakon nekog vremena kak sam saznala da sam trudna, prvo sam smanjila, a zatim prestala sama od sebe jer mi je smetalo. Ali nije mi oke osuđivati druge, pušenje nije jedina stvar koja bi mogla naštetiti djetetu, ali se naravno primjećuje više od drugih i tu nastaju osude prema nekim mamama. I moja mama je pušila cijelu trudnoću pa sam ispala u redu. A ovo jako jako mlada cura mi isto ne stoji baš nekaj, ovisnost je ovisnost, pa niko ne puši zato jer mu je eto fora pa sad budem pušila u trudnoći.

  • Avatar ninika11

    ninika11

    Broj poruka: 894

    Prijavi adminu

    ja ne pušim, nije mi  lijepo vidjeti trudnicu da puši jednu za drugom ali to je stvar odabira. ja osobno da sam pušač pitanje je dal bi prestala. ne osuđujem nikoga svatko zna kaj mu paše. nije dobro ni naglo prestati jer šokiraš organizam. meni vele kad jedem big mac da nisam normalna da štetim bebi. ma daj molim te ako mi paše jest ću ga. tako je i sa cigaretama. ako nekome paše neka puši. ni zrak više nije danas zdrav kad smo kod toga haha

  • Avatar MarijaŠ

    MarijaŠ

    Broj poruka: 1925

    Prijavi adminu

    Mnogo stvari u našoj okolini je jako nezdravo, po nas same, a time po dijete. Nisam pušač i ne volim vidjeti trudnicu da puši, ali ne bih ju zato niti osuđivala. Mnogo je faktora koje mogu utjecati na anomalije kod djeteta. Naravno da ih štetne navike majke pospješuju kod djeteta. Isto tako mislim da je svaka trudnica svjesna svojih postupaka i jako dobro upoznata od strane liječnika što je dobro a što loše ponašanje u trudnoći, pa je onda i to njena stvar hoće li pušiti, piti alkohol ili se drogirati. Tko smo mi da ju osuđujemo? Prvo treba pomesti ispred svojih vrata, pa tek onda osuditi nekoga drugoga.  No hard feelings.

    Krešimir 19.08.2014. <3

  • Avatar Iskrica1347

    Iskrica1347

    Broj poruka: 991

    Prijavi adminu

    Prestala sam pušiti jedno 7 godina prije nego mi je prvo dijete bilo u planu. Ali da pušim, možda bih i zapalila koju tijekom trudnoće. A možda i ne bih. Ne znam. Neću suditi. Iskreno, od svega što majke mogu raditi svojoj nerođenoj i rođenoj djeci pušenje mi ispada najmanje zlo.

    Mišica je sa nama od 11.8.2010.
    Ribica stigla 26.10.2014.
    Ja nisam luda, ja sam ekscentrična

Izvan raspona! Odustani

Komentiraj, znaš da želiš!

Za komentiranje je potrebno prijaviti se. Nemaš korisnički račun? Registracija je brza i jednostavna, registriraj se i uključi se u raspravu.