Pušenje u trudnoći

Izvan raspona! Odustani

Sortiraj odgovore

Najstariji
  • Najnoviji
  • Najstariji
  • Važna obavijest
    Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu Miss7Mama dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu Miss7Mama te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.
  • Avatar zrakasunca2

    zrakasunca2

    Broj poruka: 69

    Prijavi adminu

    Ne slažem se da je doktorov komentar potpuno kriv, ali slažem se sa ostalim.
    Nagli prekid pušenja može izazvati i fizičku apstinencijsku krizu koja može biti nepogodna za trudnoću, ali i ne mora.
    Najbolje makar kroz nekoliko dana smanjiti porok na par cigareta, a onda lagano do jedne pa nijedne.
    Jel, ukoliko postoje tegobe u slučaju naglog prekida.
    Ja sam pušila do plusa na testu onako, par cigareta dnevno pa mi nije bio problem prestati.
    Sad opet zapalim tu i tamo, ali trudna nikako jer mi je bila odbojna i sam pomisao na to s obzirom na bebicu.

  • ssandra

    Broj poruka: 1

    Prijavi adminu

    Dobra večer svima!

    Inače, jako me zanima ova tema i prvom prilikom ću pročitati sve odg., ali pošto sada nemam puno vremena i pošto sam temu vidjela na 24sata.hr, osjetila sam se jako dužnom odgovoriti na ovo pitanje.

    Rodila sam prije 11 mjeseci.
    Prije trudnoće sam pušila cca 1 kutiju dnevno.
    Kada sam zatrudnila, niti sam bila toga jako svjesna, a niti sam razmišljala jako o bebi koju nikako nisam mogla doživjeti saznavši da sam u drugom stanju.
    Onda sam čitala kako je sebično pušiti cigareta, kako je to neodgovorno i sl.

    Ali, ipak sam pušila.
    Je li to sebičnost, ne znam, ne bih se baš složila, jer svaka osoba je drugačija pa tako i svaka trudnica. Ja sam radila što mi je trebalo i pasalo, a više od svega mi je u trudnoći pasalo 5-10 cigareta dnevno.

    Rodila hvala Bogu zdravo dijete. Evo sada ima 11 mjeseci i SVI se Uvijek smiju i čak čude kako je on društven i kako je doslovno VJEČNO NASMIJAN.
    Jest da ima previše energije, sad je tu, sad je tamo, nasmijan uvijek, papa sve što mu dam, čim se probudi tu je automatski osmijeh na licu (divim mu se za to :)), ugl. beba super super super!!!!! :-)

    Tako da… nije da podržavam pušenje u trudnoći, voljela bih da ja nisam zato što se divim ženama koje godinama puše, pa prestanu (svaka čast, jaki karakter), moj očito nije bio jak, samim time što nisam osječala da time ne znam kako škodim djetetu.

    Ugl., ako možete nemojte radije pušiti, ali ja jesam i hvala Bogu beba je super super super!!!!! :-)

  • Deleted user

    Broj poruka: 5449

    Prijavi adminu

    Ono sto ja ne razumijem jest da svi imaju potrebu biti dezurni dusebriznici, a to isto tako nije u redu. Ljudi bi trebali gledati svoja posla. Osobno necu nikada zaboraviti kada sam dosla s kolicima kupiti muzu cigarete, jer sam ja prestala pusiti, a on jos tada nije. I zena u redu iza mene mi pocne prigovarati u stilu kao ajmeeeee mama a pusi!!! Oprala sam ju samo tako, odakle njoj pravo da mi ista govori?
    Da mi mama, muz, prijatelji savjetuju nesto, to razumijem, ali da me nepoznati ljudi na cesti prozivaju, e to nikada necu dozvoliti niti razumjeti. Ljudi bi trebali prvo cistiti ispred svog praga, o cemu god da se radi.

    http://proudmomy.blog.hr/ [proudmomy.blog.hr]

    10.03.2013. Maksim 💙 [lilypie.com]
    04.06.2018. Aleksandar 💙
    [lilypie.com]

  • hanatres

    Broj poruka: 15

    Prijavi adminu

    Svatko zna što radi i zašto radi! Ja sam se zgražavala kada bi vidjela trudnicu da puši i na kraju sam i ja pušila za vrijeme trudnoće i sada dok dojim. Rodila sam prekrasnu, zdravu i naprednu curku!

  • Avatar Dare12

    Dare12

    Broj poruka: 520

    Prijavi adminu

    Ja sam prestala pusit kad sam saznala da sam trudna…nije mi miris bija odbojan i svi su oko mene pusili, samo ja nisam imala zelju…sad kad sam usla u 6 mj. trudnoce, ponekad pozelim zapalit i onda to sebi priustim…mislim da ne moze stetit puno..

    <3 Zivot se minja od tame do sunca , kad kraj tvoga srca jos jedno zakuca… <3

    [daisypath.com]

    [lilypie.com]

    [lilypie.com]

    [lilypie.com]

  • Avatar Njena mama

    Njena mama

    Broj poruka: 30

    Prijavi adminu

    Frančo


    Ja doista ne razumijem kako se netko ne može odreći pušenja u trudnoći - nego gušiti i trovati svoju nerođenu bebicu!
    BRAVO mama2girls ,u potpunosti se slažem.Mislim da je pušenje u trudnoći sebičnost i neodgovornost prema bebici!!!!!!!!!

    Potpisujem! Cigareta mi je bila broj 1 u životu i nitko nije mogao vjerovati da ću prestati! Odmah prestala(čim sam saznala) bila trudna 3-4 tjedna ,i par dana mi je bilo teško ali da je nedaj Bože bilo šta uvijek bi se grizla da nisam ja kriva!
    Dužnost svake majke je da štiti svoje dijete i njeno zdravlje pa tako i od svojih poroka!

    Svaki tvoj osmijeh u mom oku stvori suzu radosnicu! Hvala Ti,Boze na mom anđelu!

  • Avatar marads

    marads

    Broj poruka: 2

    Prijavi adminu

    nije dobro pušiti u trudnoći,..a svejedno jesam,.tak da mi je glupo pametovati.

  • Avatar Marinaaa9

    Marinaaa9

    Broj poruka: 15

    Prijavi adminu

    Ja sam bila veliki pušać , znala sam na dan 2 kutije dnevno uzimat.. i uvijek sam govorila da cu smanjit ili pokusat prestat konzumirat cigarete, ali nikako!!
    I pokusala sam jedan dan izdrzat bez nija, al' mi je uzas bilo, toliko sam bila zivcana i sve mi je smetalo.. znala sam da nema sanse da cu ikad prestat s cigaretama , sve dok nisam saznala da sam trudna.. E onda sam vise mislila na zdravlje svoje bebe , nego da je trujem i to mi je dobro doslo, bez krize , bez icega jednostavno sam bacila cigare i odjednom prestala konzumirat, ugl, trudnoca mi je u tome pomogla, jer ne bih mogla ‘otrov’ drzat u ustima i tako svoje djete ugrozavat.. i nije mi bio nikakav šok ni meni kao zivcanosti ni organizmu, eo sada vec 5 mj, bez cigareta.. odlicno se osijecam!! i sad shvatam i dobrom voljom da ipak mogu bez njija.. jer nista bez dobre volje ne ide..

  • Avatar Lilica

    Lilica

    Broj poruka: 1031

    Prijavi adminu

    ja imam srecu pa sam prestala pusiti jos 2 godine prije trudnoce tako da s tim nemam problema 

  • Avatar venera

    venera

    Broj poruka: 191

    Prijavi adminu

    Primjetila sam da me na pregledim doktori uopće ne pitaju da li pušim. Jedino ginekologica na prvom pregledu i to je to. Ali zato moji doma paničare i stalno mi broje i prigovaraju, makar kupujem one najslabije i ne pušim puno.

    Život se mijenja od tame do sunca, kad kraj tvog srca još jedno zakuca!

Izvan raspona! Odustani

Komentiraj, znaš da želiš!

Za komentiranje je potrebno prijaviti se. Nemaš korisnički račun? Registracija je brza i jednostavna, registriraj se i uključi se u raspravu.