Prvi pregled u bolnci (porodilištu) - kad?

Izvan raspona! Odustani

Sortiraj odgovore

Najstariji
  • Najnoviji
  • Najstariji
  • Važna obavijest
    Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu Miss7Mama dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu Miss7Mama te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.
  • ninna

    Broj poruka: 37

    Prijavi adminu

    I ja danas odnijela bris na streptokok i isto iduci utorak idem na prvu kontrolu u trudnicku…tad cu bit 36+2…inace ja cu ic rodit na merkur :) mouda se i sretnemo ak si i ti gore

  • ninna

    Broj poruka: 37

    Prijavi adminu

    Antonija84


    Eto, ja danas obavila zadnji pregled kod svoje ginekologinje, odnjela bris na streptokok te dobila uputnicu za TA uz napomenu da se javim tamo sa nalazom za streptokok krajem tjedna! Međutim, nalaz će mi bit gotov tek u pon pa ću prvi pregled obavit u utorak, tad ću biti punih 38tt. I da, napisala mi je na uputnicu uputna dijagnoza trudnički dijabetes! Skoro sam poludjela! Kontroliram šećer svaka dva tjedna od početka lipnja i sve 5! Valjda me nebudu zbog tog ostavili u bolnici!! Grrrr

    I ja danas odnijela bris na streptokok i isto iduci utorak idem na prvu kontrolu u trudnicku…tad cu bit 36+2…inace ja cu ic rodit na merkuru

  • Deleted user

    Broj poruka: 226

    Prijavi adminu

    ninna


    Antonija84


    Eto, ja danas obavila zadnji pregled kod svoje ginekologinje, odnjela bris na streptokok te dobila uputnicu za TA uz napomenu da se javim tamo sa nalazom za streptokok krajem tjedna! Međutim, nalaz će mi bit gotov tek u pon pa ću prvi pregled obavit u utorak, tad ću biti punih 38tt. I da, napisala mi je na uputnicu uputna dijagnoza trudnički dijabetes! Skoro sam poludjela! Kontroliram šećer svaka dva tjedna od početka lipnja i sve 5! Valjda me nebudu zbog tog ostavili u bolnici!! Grrrr
    I ja danas odnijela bris na streptokok i isto iduci utorak idem na prvu kontrolu u trudnicku…tad cu bit 36+2…inace ja cu ic rodit na merkuru

    Ja sam u varaždinskom rodilištu…

  • Avatar Lana9

    Lana9

    Broj poruka: 74

    Prijavi adminu

    ninna


    I ja danas odnijela bris na streptokok i isto iduci utorak idem na prvu kontrolu u trudnicku…tad cu bit 36+2…inace ja cu ic rodit na merkur :) mouda se i sretnemo ak si i ti gore

    I ja idem sljedeci tjedan na prvi pregled u trudnicku u merkur, isto ću ići u utorak i isto ću biti 36+2 :D :) imaš kakvu preporuku za doktora?

  • Avatar beag

    beag

    Broj poruka: 988

    Prijavi adminu

    i ja sam u Merkuru :) bila sam prvi put na pregledu prosli utorak ( mlada dr. Zlatka Bakula, jako pristupačna i nježna pri pregledu ) , a jucer na uzv ( dr.Žana Žagarac, takoder super, opuštena ). sad sam 37+2. iduci tjedan idem opet na kontrolu :)
    radila sam i bris na streptokok i pise da nije izoliran, dakle nema ga!

    ninna i Lana, kad su vam termini? 

    btw.bila sam i u rodilištu, upoznala se s gl.sestrom koja me provela korz rađaonu i odjel, sve objasnila, super je zena, a cinilo mi se da su i druge sestre skroz ok.

  • Avatar Lana9

    Lana9

    Broj poruka: 74

    Prijavi adminu

    beag


    i ja sam u Merkuru :) bila sam prvi put na pregledu prosli utorak ( mlada dr. Zlatka Bakula, jako pristupačna i nježna pri pregledu ) , a jucer na uzv ( dr.Žana Žagarac, takoder super, opuštena ). sad sam 37+2. iduci tjedan idem opet na kontrolu :)
    radila sam i bris na streptokok i pise da nije izoliran, dakle nema ga!

    ninna i Lana, kad su vam termini? 

    btw.bila sam i u rodilištu, upoznala se s gl.sestrom koja me provela korz rađaonu i odjel, sve objasnila, super je zena, a cinilo mi se da su i druge sestre skroz ok.

    Hej beag, meni je termin 12.10. :)  radila sam bris na streptokok sad u ponedjeljak kod mog ginekologa i za tjedan dana moram po nalaze, pa sam mislila u utorak odmah na prvi pregled u bolnicu - dobila sam uputnicu od ginekologa. Znači zadovoljna si sa doktorima, meni je samo važno da dođem kod nekog normalnog :) Koja je procedura tamo, dođeš i čekaš ili se moraš naručiti?? 
    Jesi ti tražila da te provedu kroz rađaonu ili su ti sami ponudili? Da znam pitati kad dođem… :D
    Šta su ti radili na pregledu, jel bio uzv i ctg ili samo običan pregled? Svakih koliko ideš na pregled nakon prvog pregleda u bolnici, jel svaki tjedan ili kak ti kažu? 

    Sorry zbog toliko pitanja, sve me interesira, a napokon netko tko ide isto u Merkur… 

    Kad je tebi termin? 

    Hvala ti puno!!! 

  • Avatar beag

    beag

    Broj poruka: 988

    Prijavi adminu

    hehe nema problema i ja sam puna pitanja, jos uvijek :) meni je termin 29.9. 

    doktori su cini se svi ok, osim nekog dr.ledera koji je dosta grub, ali oni se tamo stalno izmjenjuju pa mislim da uopce ne mozes znati kad je tko u ambulanti… iako sam cula da je on prije bio cetvrtkom pa eto mozda taj dan izbjegavati :) no ima ih 10-ak pa ajd znaj kad je tko..

    prvi pregled prolsi tj., bio je samo pregled, dodes sa uputnicom svog dr., predas na salteru, sjednes i cekas ( dosta dugo, uvijek je guzva, ja sam prvi put cekala oko 2,5 sata ), prozovu te, udes u kabinu, zakljucas kabinu, skines se i sestra te pozove kad da udes u ordinaciju, dr.te najprije ispita sve o trudnoci, trazi te stare nalaze ili tr.knjizicu ako imas, sve to zapise i onda slijedi klasicni pregled.. na kraju ti da uputnicu za uzv i novi pregled.. s tim papirima odes opet na salter i narucis se za uzv.. a na pregled ne, samo s tim papirom dolazis kad ti je napisano na nalazu, tipa za 2 tjedna.. 
    tako je meni bilo, znaci iduci tj.idem 2.put na pregled ( nakon 2 tj.) a onda cu biti 38.tj.pa vjerujem da ce me otad traziti svaki tj.da dolazim..

    sto se tice obilaska radaonice, to nema veze sa t. ambulantom, ja sm stupila u kontakt s gl.sestrom jos prije 2 mj, kad sam pitala za tecaj, a buduci da ga nije bilo preko ljeta i bit ce tek krajem 9.mj.kad je meni termin sestra se ponudila da joj se javim krajem 8.mj. i dodem da mi ona pokaze i objasni sto sve i kako treba :)

  • Avatar Lana9

    Lana9

    Broj poruka: 74

    Prijavi adminu

    hvala hvala hvala…. evo sad imam informacije iz prve ruke…  
    znači četvrtkom neidem…  
    Znači ctg ti još nisu radili. A jesu ti rekli šta u vezi protoka, pupčane vrpce, posteljice, jel to kontroliraju ili samo u slučaju ako nešto s bebom nije u redu (tj.ako ima zastoj u rastu). Ja sam to pitala svoga ginekologa, čisto jer me interesira (malo sam paničar, pa razmišljam o svemu i svačemu ), rekao je da se to gleda samo u slučaju ako bebica ne napreduje kako bi trebala… 
    Hvala tii 

  • Avatar beag

    beag

    Broj poruka: 988

    Prijavi adminu

    joj sorry, zaboravila sam na ctg… rade ga odmah na prvoj kontroli, to te prvo pozovu, u drugu prostoriju, prikljuce ti ctg i lezis na poluboku oko 15 min… zatim opet izades i cekas da te pozovu na pregled kod dr. 
    na pregledu provjere otvorenost, ulozivost,  velicinu maternice i kako je beba okrenuta…
    a na uzv osim mjera bebe provjere plodovu vodu…

    o protoku, pup.vrpci itd… nije bilo rijeci…

  • Avatar Lana9

    Lana9

    Broj poruka: 74

    Prijavi adminu

    ok, hvala punoooo 

Izvan raspona! Odustani

Komentiraj, znaš da želiš!

Za komentiranje je potrebno prijaviti se. Nemaš korisnički račun? Registracija je brza i jednostavna, registriraj se i uključi se u raspravu.