Prvi pregled u bolnci (porodilištu) - kad?

Izvan raspona! Odustani

Sortiraj odgovore

Najstariji
  • Najnoviji
  • Najstariji
  • Važna obavijest
    Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu Miss7Mama dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu Miss7Mama te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.
  • Avatar antonio

    antonio

    Broj poruka: 1335

    Prijavi adminu

    Beag ja sam je imala u obadve trudnoce i evo imam je i sad,ali mozda vasi doktori ne prakticiraju knjizice nije im lako pisat rucno pa sve kuckaju preko laptopa.

  • Deleted user

    Broj poruka: 226

    Prijavi adminu

    Ja sam dobila trudnicku knjizicu u 7.tt a platila sam ju kod sestre 20kn, uredno dobila fiskalni i sve. Jedino sam primjetila da je na njoj logotip moje ginekologice..
    Trebala mi je kad sam isla vaditi krv za krvnu grupu i rh faktor jer su mi u nju upisali i postambiljali rezultate (uz potvrdu koju sam dobila).

  • Avatar missha

    missha

    Broj poruka: 689

    Prijavi adminu

    Ja sam u bolnicu išla odmah nakon 2. UZV-a jer moj doktor ima samo privat UZV i nisam ga željela plačat :D Trudničku knjižicu nisam dobila ni u jednoj trudnoći tak da sam u rodilište donjela papre sve.

  • Avatar mmama2

    mmama2

    Broj poruka: 3310

    Prijavi adminu

    naca.maca


    Drage trudnice i mame…..kad ste prvi put u trudnoći otišli na pregled u bolnicu u kojoj ćete se poroditi? Naime moju trudnoću prati ginekolog u Domu zdravlja i sad sam u 34. tjednu. Naručio me je za pregled za 3 tjedna i na moj upit kad ću dobiti uputnicu za bolnicu rekao je da ima vremena….meni baš ne izgleda da ima vremena jer ću na sljedećem pregledu već biti u 37. tjednu. Što ako beba krene ranije? Da li se mogu samo uputiti u bolnicu sa trudničkom knjižicom bez da sam ranije kod njih bila na pregledu. Mogu li me odbiti? Naime planiram se poroditi u Vinogradskoj bolnici, znate li da li se treba naručiti ranije? Unaprijed hvala na odgovorima :)

    ja sam u prvoj trudnoći bila naručena na prvi pregled u bolnicu 3 tjedna prije predviđenog termina, malac je požurio 10 dana tako da od te kontrole ništa, u pola 3 ujutro smo došli u vinogradsku i najnormalnije sve prošlo, pregled, boks i beba je tu.. ne brini, sigurno te neće nigdje odbiti..sada u drugoj trudnoći isto kaj treba obavljam u vinogradskoj ( samo jedan uzv do sada ) ali se nadam da bude i ova beba samo koji dan uranila jer kad vidim ambulantu i kolikoooooo dugooooo žene čekaju taj pregled smrači mi se pred očima.. u svakom slučaju sretnoo

    url=https://lilypie.com [lilypie.com]]
    [lilypie.com]
    [lilypie.com]

  • Avatar mmama2

    mmama2

    Broj poruka: 3310

    Prijavi adminu

    mi smo kod ginićke platili trudničku 20 kn i prvi put i sad u trudnoći, jednostavnije je kada je sve na jednom mjestu, tjedni trudnoće, pregledi, nalazi krvi, kile i sve ostalo kaj ima unutra, međutim kada sam išla rodit prvi put uzela sam trudničku ali i sve ostale papire nakupljene kroz tih prekrasnih 9 mjeseci i doktor ih je sve pregledao i prelistao, pročitao tako da ovisi vjerojatno koliko ima vremena prije boksa, a uglavnom i svi razgovaraju sa vama pa vas pitaju sve kaj ste u trudnoći prošli od pretraga, jel bilo kakvih problema itd samo treba se svega sjetit pa je lakše kad je crno na bijelo

    url=https://lilypie.com [lilypie.com]]
    [lilypie.com]
    [lilypie.com]

  • Avatar bjap

    bjap

    Broj poruka: 1100

    Prijavi adminu

    Ja svoju trudničku knjižicu dobila kada je prokucalo srce. U istom Domu zdravlja ali kod drugog doktora se kupuju u NN.  Dobro je kad nemaš više papira što se tiče povijesti bolesti, ali u trudničkoj tako malo toga bude zapisano, i još kak su mi se u početku mijenjali doktori ni jedan nije znao šta je ovaj prije napisao. 

  • Avatar pinkich

    pinkich

    Broj poruka: 66

    Prijavi adminu

    antonio


    Boze moj jos da se i trudnicke knjizice moraju kupovati pa ne mogu vjerovati,ja sam  na prvi pregled u ovoj trudnoci otisla i bila sam 9 tj i tek na drugom pregledu znaci sa 12 tj mi je otvorila knjizicu trudnicku ali sokirana sam da jos morate kupovati trudnicke knjizice.

    Meni je na drugom pregledu sestra ponudila da kupim od njih ili da sama trazim u nekoj knjižari i ja uzela kod nje. Platila ju 20kn.

  • Deleted user

    Broj poruka: 5449

    Prijavi adminu

    Trudnicku knjizicu sam dobila sa nekih 12 tt,, jer sam na prvi uzv isla u bolnicu, pa mi je gin bio na go, tako da mi je tada zapravo u 12. tjednu bio drugi pregled kod njega u trudnoci, ali prvi od kada je trudnoca potvrdjena na uzv-u. Nisam morala platiti knjizicu.

    http://proudmomy.blog.hr/ [proudmomy.blog.hr]

    10.03.2013. Maksim 💙 [lilypie.com]
    04.06.2018. Aleksandar 💙
    [lilypie.com]

  • Avatar malaMi

    malaMi

    Broj poruka: 30

    Prijavi adminu

    Ja sam svoju dobila od ginekologa, koliko se sjećam nisam je platila…..I to odmah na prvom pregledu, tj. kad mi je utvrđena trudnoća.
    A u bolnicu sam išla na pregled od 34 tjedna svaki tjedan jer je bilo nekih nagovještaja kao da će beba ranije, a na kraju je došla točno na dan termina :D

  • Avatar Lilica

    Lilica

    Broj poruka: 1031

    Prijavi adminu

    ja nisam dobila trudnicku knjizicu, svaki pregled novi papir.. njih sam sve poslagala u kosuljice skupa sa svim nalazima od pretraga i to u onaj fascikl za te kosuljice, tako da sam si ja sama izradila trudnicku knjizicu   e sad, zanima me jedna stvar.. moj bivsi ginekolog nije me poslao na pretragu za odredivanje krvne grupe, na zadnjem pregledu (koji je prosao toliko lose da sad mijenjam ginica) me samo pitao koja mi je krvna grupa, ja imam od darivanja krvi onu knjizicu i to sam mu dala, pogledao i to je to. pa me zanima da li da kazem to svom novom ginekologu koji sad preuzima vodenje moje trudnoce ili je dosta na porodu samo da im kazem ili cak tu knjizicu prilozim sa papirima?

Izvan raspona! Odustani

Komentiraj, znaš da želiš!

Za komentiranje je potrebno prijaviti se. Nemaš korisnički račun? Registracija je brza i jednostavna, registriraj se i uključi se u raspravu.