Prvi pregled u bolnci (porodilištu) - kad?

Izvan raspona! Odustani

Sortiraj odgovore

Najstariji
  • Najnoviji
  • Najstariji
  • Važna obavijest
    Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu Miss7Mama dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu Miss7Mama te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.
  • Avatar naca.maca

    naca.maca

    Broj poruka: 13

    Prijavi adminu

    Drage trudnice i mame…..kad ste prvi put u trudnoći otišli na pregled u bolnicu u kojoj ćete se poroditi? Naime moju trudnoću prati ginekolog u Domu zdravlja i sad sam u 34. tjednu. Naručio me je za pregled za 3 tjedna i na moj upit kad ću dobiti uputnicu za bolnicu rekao je da ima vremena….meni baš ne izgleda da ima vremena jer ću na sljedećem pregledu već biti u 37. tjednu. Što ako beba krene ranije? Da li se mogu samo uputiti u bolnicu sa trudničkom knjižicom bez da sam ranije kod njih bila na pregledu. Mogu li me odbiti? Naime planiram se poroditi u Vinogradskoj bolnici, znate li da li se treba naručiti ranije? Unaprijed hvala na odgovorima :)

  • Deleted user

    Broj poruka: 5449

    Prijavi adminu

    naca.maca


    Drage trudnice i mame…..kad ste prvi put u trudnoći otišli na pregled u bolnicu u kojoj ćete se poroditi? Naime moju trudnoću prati ginekolog u Domu zdravlja i sad sam u 34. tjednu. Naručio me je za pregled za 3 tjedna i na moj upit kad ću dobiti uputnicu za bolnicu rekao je da ima vremena….meni baš ne izgleda da ima vremena jer ću na sljedećem pregledu već biti u 37. tjednu. Što ako beba krene ranije? Da li se mogu samo uputiti u bolnicu sa trudničkom knjižicom bez da sam ranije kod njih bila na pregledu. Mogu li me odbiti? Naime planiram se poroditi u Vinogradskoj bolnici, znate li da li se treba naručiti ranije? Unaprijed hvala na odgovorima :)

    U Vinogradsku se narucuje na pregled, tako da moras nazvati jedno 3 tjedna prije, probaj to objasniti svom ginekologu. Ja sam isla na prvi pregled u bolnicu, sa 37+1. Na tvom mjestu ja bi sada nazvala Vinogradsku i narucila se, a od ginica trazila uputnicu na sljedecem pregledu.
    Inace rodiliste te ne moze odbiti, neke zene rode i puno ranije, pa ih nitko naravno ne odbije. U slucaju eto da krene ranije, odi u bolnicu sa svom trudnickom dokumentacijom i to je to. Sretno!

    http://proudmomy.blog.hr/ [proudmomy.blog.hr]

    10.03.2013. Maksim 💙 [lilypie.com]
    04.06.2018. Aleksandar 💙
    [lilypie.com]

  • Avatar beag

    beag

    Broj poruka: 988

    Prijavi adminu

    Vidim da spominjete trudnicku knjizicu, a ja je nisam dobila pa me zanima zna li netko, mozda se vise ne daju ili?

  • Avatar MarijaŠ

    MarijaŠ

    Broj poruka: 1925

    Prijavi adminu

    beag


    Vidim da spominjete trudnicku knjizicu, a ja je nisam dobila pa me zanima zna li netko, mozda se vise ne daju ili?
    Ja sam svoju kupila. Tražila je liječnica da ju donesem odmah na idući pegled nakon što je trudnoća potvrđena. Kod nas nigdje to ni ne poklanjaju, moraš si sama kupovati (NN, neka knjižara…)

    Krešimir 19.08.2014. <3

  • Avatar beag

    beag

    Broj poruka: 988

    Prijavi adminu

    A zasto mi onda to nije rekla sestra ili dr. :/ Trudna sam 14 tjedana.  Bzv. Pitat cu iduci tj.na kontroli!

  • Deleted user

    Broj poruka: 5449

    Prijavi adminu

    Neki doktori ne prakticiraju trudnicku knjizicu, vec umjesto nje pisu sve u povijest bolesti. Mozda zato nemas. Ja sam ju imala. Ali recimo kad sam u bolnicu krenula na kontrole, tamo su mi sve pisali u povijest bolesti, a ne vise u trudnicku knjizicu.

    http://proudmomy.blog.hr/ [proudmomy.blog.hr]

    10.03.2013. Maksim 💙 [lilypie.com]
    04.06.2018. Aleksandar 💙
    [lilypie.com]

  • Avatar antonio

    antonio

    Broj poruka: 1335

    Prijavi adminu

    Boze moj jos da se i trudnicke knjizice moraju kupovati pa ne mogu vjerovati,ja sam  na prvi pregled u ovoj trudnoci otisla i bila sam 9 tj i tek na drugom pregledu znaci sa 12 tj mi je otvorila knjizicu trudnicku ali sokirana sam da jos morate kupovati trudnicke knjizice.

  • Avatar blondie2010

    blondie2010

    Broj poruka: 109

    Prijavi adminu

    Ja nemam trudničku knjižicu, svaki put nakon pregleda dobijem novi papir s povijesti bolesti i nitko me još do sada nije niti tražio trudničku knjižicu…

  • Avatar beag

    beag

    Broj poruka: 988

    Prijavi adminu

    ProudMomy


    Neki doktori ne prakticiraju trudnicku knjizicu, vec umjesto nje pisu sve u povijest bolesti. Mozda zato nemas. Ja sam ju imala. Ali recimo kad sam u bolnicu krenula na kontrole, tamo su mi sve pisali u povijest bolesti, a ne vise u trudnicku knjizicu.

    To sam i ja pomislila, ali s kim god razgovaram, svi je imaju pa sam pomislila da je mozda moj dr.zaboravio. Sto se mene tice, svejedno mi je, ali  ne bih se htjela dovesti u situaciju da me u bolnici traze, a ja je nemam.

  • Avatar beag

    beag

    Broj poruka: 988

    Prijavi adminu

    blondie2010


    Ja nemam trudničku knjižicu, svaki put nakon pregleda dobijem novi papir s povijesti bolesti i nitko me još do sada nije niti tražio trudničku knjižicu…

    E tako i ja, svaki put dobijem papir… Ipak mi zvuci jednostavnije ako je sve to napisano u knjizicu na jednom mjestu. Ovako cemo morati sve te papire nositi sa sobom u bolnicu. 

    Ocito je doktoru tako lakse, ionako mora pisati sve u racunalo pa samo isprinta papir, ne mora jos i u knjizicu pisati :)

Izvan raspona! Odustani

Komentiraj, znaš da želiš!

Za komentiranje je potrebno prijaviti se. Nemaš korisnički račun? Registracija je brza i jednostavna, registriraj se i uključi se u raspravu.