Proljetno - ljetnje bebe 2020.

Izvan raspona! Odustani

Sortiraj odgovore

Najstariji
  • Najnoviji
  • Najstariji
  • Važna obavijest
    Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu Miss7Mama dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu Miss7Mama te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.
  • Avatar Tina1803

    Tina1803

    Broj poruka: 662

    Prijavi adminu

    Lilypie

    Tina1803

    Lilypie

    Uživam doma 😍 Pregledali su me prije otpusta. Cerviks je dobar koliko sam razumjela jedino još uvijek stoji to da sam 2 cm otvorena ali kaže doktor da to uopće ne mora značiti prijevremeni porod. Naravno da može ali ni ne mora ako me kuzite sto hoću reci. Nastaviti mirovati i to je to.
    Svi nalazi uredni, brisevi cisti i kaže da bi to trebalo lijepo da se nastavi. Pikam se doma… danas secer odličan. Bolji mi secer poslije moje hrane doma nego njihove bolničke 😄 Sve do 5,4. Dijabetolog mi je rekla do 6,4 je ok!
    Inzulin ide 4x dnevno, prije glavnih obroka i navečer prije spavanja pa ćemo vidjet do kad.
    Kontrola u Petrovoj za 7 dana.
    Hvala vam cure na podršci 😘
    Tina i ja planiram pokloncice naručiti online pa ako sto iskopaš dobro, javi 😘

    Bas sam happy sto su ti svi nalazi uredni i sto si doma👏👏
    Samo me zanima za to sto si otvorena..sto su tocno rekli? Jer ako si 2 cm otvorena trebala bi biti na nekoj terapiji i strogo ali strogo mirovati (kao ja sada). Pogotovo ako nema serklaže. Pa me malo brine taj dio i na tvom mjestu otišla bi po drugo ili treće mišljenje…šećer je pod kontrolom i to je jako bitno! Ali ovo za otvaranje mi nikako nije jasno….

    Da, moram strogo mirovat. Od terapija sam primala 3 dana tokolizu i to je to. Kad se secer unormali možda će dati utrogestane. Druge terapije osim mirovanja nazalost nema!


    Da, drugačije se tretira otvorenost unutarnjeg ušća i vanjskog. Na unutarnje odmah “skaču”, rade serklažu, daju terapiju i čak neke žene ostanu u bolnici a otvorenost vanjskog mirovanje bez nekih posebnih terapija…ovisi valjda o slučaju,svaki za sebe. Kod tebe je očito nastupilo radi šećera i sad neće ići dalje. Mirovanje shvati ozbiljno i sve će biti super! Ja sutra na pregled🤞💕

    [lilypie.com]

  • Avatar Boa35

    Boa35

    Broj poruka: 1537

    Prijavi adminu

    skoljka

    Jutro!
    Feverkad smo sami doma jedem ujutro oko 10 onako bas dorucak najedem se, rucak oko 16h, to je nasa navika oduvjek. Izmedju pojedem voca ili neke gluposti itd.. , navecer cokolino ili tak nesto. I nisam nesto promjenila prehranu, jedem sve sto sam i prije jela. Nista nisam mjenjala, ali recimo kad imam goste kao sad uz njih pojedem vise jer nemogu gledat da netko jede iako nisam gladna, takva sam inace 🙈i odmah mi se vidi, najjbolje da mi nitko ne dolazi dok ne rodim 😂
    Frausuper za pregled 👍🏻
    Lilypie ma super i za dobar pregled,nalaze i secer i uzivaj doma i pokusaj sto vise mirovati, nemoj sad poceti e samo da ovo e samo da ono 🙈😂nadam se da ti ima tko pomoci 😉
    Jahanara ma super za dobar pregled, bebac napreduje💙👍🏻
    Cure sutra idem vaditi ogtt, ks i uk, pa me sad zanima zvog secera jel trebam izbjegavati danas secere, tijesto, voce.. Ili opcenito trebam smanjiti hranu i povecati unos vode, nemogu se sjetiti sta ste pisale kad ste isle na ogtt
    Sad odo jesti nemogu vise izdrzati prerano sam se probudila, a psi mi nedaju zaspati koliko laju( pustila ih van prije vremena🙉😵)


    Školjka ja sam skroz normalno jela i ponašala se dan prije nego sam išla vaditi ogtt.
    S tim da taj dan na poslu u restoranu nije bilo niš fino za jest pa sam pizzu iz pekare pojela za gablec, al doma oko 18h inače večeramo, to sam normalno kuhano pojela i od tad ništa više.. inače znam navečer pojesti voće, čokolino il tak nešto..taj dan nisam.. i sve je bilo ok.. da, i slatko sam jela kroz dan.. normalno kao i inače.
    Samo smireno, bit će sve ok

  • Avatar Lilypie

    Lilypie

    Broj poruka: 722

    Prijavi adminu
    Lilypie drago mi je da si doma i da je secer pod kontrolom. Svakako bi se na tvom mjestu konzultirla jos vezano za otvorenost 2cm jer to je puno na tvoje tjedne. Vise mozda zbog svog mira nego drugog. Sretno i da sto prije se situacija unirmalni pa da eventualno te maknu sa strogo mirovanja. Drzi se!


    Nazalost nije neuobičajeno kod blizanaca i druge trudnoće.

    Zato i idem na kontrolu u Petrovu za tjedan dana, nije to kontrola samo za secer nego za sve. Do sad sam išla na 2 tjedna a sad će biti svaki tjedan. Drugo se nema sto napraviti osim mirovati i nadati se najboljem. Učestali pregledi raznih doktora isti nisu preporučljivi u ovoj situaciji. Moram vjerovat stručnjacima iz bolnice.

    Nase princeze rodjene 13.02.2020.
    Sara & Nora 💞

  • Avatar Tina1803

    Tina1803

    Broj poruka: 662

    Prijavi adminu

    Lilypie

    Lilypiedrago mi je da si doma i da je secer pod kontrolom. Svakako bi se na tvom mjestu konzultirla jos vezano za otvorenost 2cm jer to je puno na tvoje tjedne. Vise mozda zbog svog mira nego drugog. Sretno i da sto prije se situacija unirmalni pa da eventualno te maknu sa strogo mirovanja. Drzi se!

    Nazalost nije neuobičajeno kod blizanaca i druge trudnoće.

    Zato i idem na kontrolu u Petrovu za tjedan dana, nije to kontrola samo za secer nego za sve. Do sad sam išla na 2 tjedna a sad će biti svaki tjedan. Drugo se nema sto napraviti osim mirovati i nadati se najboljem. Učestali pregledi raznih doktora isti nisu preporučljivi u ovoj situaciji. Moram vjerovat stručnjacima iz bolnice.


    Obzirom na loše iskustvo koje sam imala u prošloj trudnoći uvijek svima savjetujem drugo ili treće mišljenje u ovakvim situacijama. 

    [lilypie.com]

  • Avatar Lilypie

    Lilypie

    Broj poruka: 722

    Prijavi adminu

    Tina1803

    Lilypie

    Lilypiedrago mi je da si doma i da je secer pod kontrolom. Svakako bi se na tvom mjestu konzultirla jos vezano za otvorenost 2cm jer to je puno na tvoje tjedne. Vise mozda zbog svog mira nego drugog. Sretno i da sto prije se situacija unirmalni pa da eventualno te maknu sa strogo mirovanja. Drzi se!

    Nazalost nije neuobičajeno kod blizanaca i druge trudnoće.

    Zato i idem na kontrolu u Petrovu za tjedan dana, nije to kontrola samo za secer nego za sve. Do sad sam išla na 2 tjedna a sad će biti svaki tjedan. Drugo se nema sto napraviti osim mirovati i nadati se najboljem. Učestali pregledi raznih doktora isti nisu preporučljivi u ovoj situaciji. Moram vjerovat stručnjacima iz bolnice.

    Obzirom na loše iskustvo koje sam imala u prošloj trudnoći uvijek svima savjetujem drugo ili treće mišljenje u ovakvim situacijama.


    Sve znam ali nazalost nekog izbora nemam 😔
    I ja bih voljela da mi netko kaže da se to može čarobno riješiti ali nazalost ne ide tako. Serklaza kod blizanaca rekli su da ne dolazi u obzir. Vidjet ću sto će u Petrovoj reci za to. Trudove nemam koje bi zaustavljali. Drugo nema se sto napraviti osim mirovati. Nemaju sto liječiti. Teško se je pomiriti s time i živjet iz dana u dan ali to je nazalost tako.

    Nase princeze rodjene 13.02.2020.
    Sara & Nora 💞

  • Avatar skoljka

    skoljka

    Broj poruka: 3346

    Prijavi adminu

    Karla89

    skoljka

    Jutro!
    Feverkad smo sami doma jedem ujutro oko 10 onako bas dorucak najedem se, rucak oko 16h, to je nasa navika oduvjek. Izmedju pojedem voca ili neke gluposti itd.. , navecer cokolino ili tak nesto. I nisam nesto promjenila prehranu, jedem sve sto sam i prije jela. Nista nisam mjenjala, ali recimo kad imam goste kao sad uz njih pojedem vise jer nemogu gledat da netko jede iako nisam gladna, takva sam inace 🙈i odmah mi se vidi, najjbolje da mi nitko ne dolazi dok ne rodim 😂
    Frausuper za pregled 👍🏻
    Lilypie ma super i za dobar pregled,nalaze i secer i uzivaj doma i pokusaj sto vise mirovati, nemoj sad poceti e samo da ovo e samo da ono 🙈😂nadam se da ti ima tko pomoci 😉
    Jahanara ma super za dobar pregled, bebac napreduje💙👍🏻
    Cure sutra idem vaditi ogtt, ks i uk, pa me sad zanima zvog secera jel trebam izbjegavati danas secere, tijesto, voce.. Ili opcenito trebam smanjiti hranu i povecati unos vode, nemogu se sjetiti sta ste pisale kad ste isle na ogtt
    Sad odo jesti nemogu vise izdrzati prerano sam se probudila, a psi mi nedaju zaspati koliko laju( pustila ih van prije vremena🙉😵)

    Školjka ja sam skroz normalno jela i ponašala se dan prije nego sam išla vaditi ogtt.
    S tim da taj dan na poslu u restoranu nije bilo niš fino za jest pa sam pizzu iz pekare pojela za gablec, al doma oko 18h inače večeramo, to sam normalno kuhano pojela i od tad ništa više.. inače znam navečer pojesti voće, čokolino il tak nešto..taj dan nisam.. i sve je bilo ok.. da, i slatko sam jela kroz dan.. normalno kao i inače.
    Samo smireno, bit će sve ok


    Ahaaa super onda, znaci sve normalno treba samo ne jesti poslije 18h, ok

  • Avatar Tina1803

    Tina1803

    Broj poruka: 662

    Prijavi adminu

    Lilypie

    Tina1803

    Lilypie

    Lilypiedrago mi je da si doma i da je secer pod kontrolom. Svakako bi se na tvom mjestu konzultirla jos vezano za otvorenost 2cm jer to je puno na tvoje tjedne. Vise mozda zbog svog mira nego drugog. Sretno i da sto prije se situacija unirmalni pa da eventualno te maknu sa strogo mirovanja. Drzi se!

    Nazalost nije neuobičajeno kod blizanaca i druge trudnoće.

    Zato i idem na kontrolu u Petrovu za tjedan dana, nije to kontrola samo za secer nego za sve. Do sad sam išla na 2 tjedna a sad će biti svaki tjedan. Drugo se nema sto napraviti osim mirovati i nadati se najboljem. Učestali pregledi raznih doktora isti nisu preporučljivi u ovoj situaciji. Moram vjerovat stručnjacima iz bolnice.

    Obzirom na loše iskustvo koje sam imala u prošloj trudnoći uvijek svima savjetujem drugo ili treće mišljenje u ovakvim situacijama.

    Sve znam ali nazalost nekog izbora nemam 😔
    I ja bih voljela da mi netko kaže da se to može čarobno riješiti ali nazalost ne ide tako. Serklaza kod blizanaca rekli su da ne dolazi u obzir. Vidjet ću sto će u Petrovoj reci za to. Trudove nemam koje bi zaustavljali. Drugo nema se sto napraviti osim mirovati. Nemaju sto liječiti. Teško se je pomiriti s time i živjet iz dana u dan ali to je nazalost tako.


    Vidi sto ce ti reci u Petrovoj i super da je kontrola brzo za 7 dana. Vazno da se prati i vodi računa. Izdržat ćemo mi sve ovo 💪

    [lilypie.com]

  • Avatar Mom

    Mom

    Broj poruka: 221

    Prijavi adminu

    Evo da se ubacim na one teme pred stranu dvije. Mi smo uzeli poslovno krevetic koji je ful ocuvan, iz Ikee, inače je 800 kn, dobili ga za 500 kn. A bas nov, jedva da su ga koristili. I presvlacilicu sam našla za svega 300 kn a komoda je bijela, sa tri ladice dolje i bas dio za prematanje gore koji se može poslije maknuti da je obicna komoda. Jaje MAXI cosi za 400 kn. Kolica Bebetto Holland isto polovna, od muzevog kolege za 2000 kn. Sve je to u super stanju ali nije NOVO iz ducana. Sve cu oprati i prebrisati i sta fali. Samo eto, da vam, kojoj od vas, dam ideju da se moze jeftinije tko nema mogucnosti placati nove nove stvari 3-4 puta skuplje. Nesto sam nasla na Njuskalu, nesto na Marketplaceu na Faceu… 

    [lilypie.com]

  • meddleO407

    Broj poruka: 347

    Prijavi adminu

    Ja sam mislila u ikei uzet krevetić madrac i prematalicu, svi koji su kupili kažu da je ok i povoljno. Prvo sam mislila da neću prematalicu ali onda mi se svidjela makar za te potrepštine. Kasnije sve rastavimo i na tavan. Kolica se još premišljam, evo već sam stoput promiienila mišljenje. Jane Kendo su mi se činila ok, ali gledala sam i izgledaju mi neka drndava štajaznam i ne sviđa mi se košara. Maxi cosi adorra mi je ok ali ta pak nemaju amortizere, a budući da planiram puno šetat neću da mi dijete skače u njima🤪 onda sam gledala chicco trio best friend, ona su mi od svih kolica izgledala najčvršća najčvršća iako je košara nekako mala a autosjedalica nije baš najbolje prošla na testovima. Sad trenutno sam zapela za ova: https://www.babycenter.hr/peg-perego-kolica-3u1-mon-amour-elite-modularni-set-31604-776847.html [babycenter.hr]
    Baš su mi nekako curska 😁

    [lilypie.com]

  • Elenicaa20

    Broj poruka: 396

    Prijavi adminu

    Imatel bijelog pranja?I kako ga se rijesavate
    Je li opasno?Ja sam na pocetku dobila vaginalete koje sam iskoristila i bilo ga je al uvijek onako normalno
    A bila sam na zadnjem pregledu u petak sve super
    Medutim pocelo mi se bas pojavljiva bijelog pranja pogotovo ujutro 
    Ne svrbi ne pecka samo ga ima

Izvan raspona! Odustani

Komentiraj, znaš da želiš!

Za komentiranje je potrebno prijaviti se. Nemaš korisnički račun? Registracija je brza i jednostavna, registriraj se i uključi se u raspravu.