Proljetno - ljetnje bebe 2020.

Izvan raspona! Odustani

Sortiraj odgovore

Najstariji
  • Najnoviji
  • Najstariji
  • Važna obavijest
    Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu Miss7Mama dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu Miss7Mama te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.
  • Avatar ribi1234

    ribi1234

    Broj poruka: 409

    Prijavi adminu

    Katarina1990

    A tako i ja, zato sam se baš razveselila kad sam vidjela ovu grupu 😊 tamo cure već pričaju o kupovini kolica i svega nečega, neke su već 20+ tjedana. Ali eto, barem cure imaju iskustva pa ih možemo pitati za najsvježije savjete jer nas ti tjedni tek čekaju 😊


    Samo jedva cekam da produ jos ta 3 tjedna da mi srce bude na mjestu. Kad ti je iduci pregled? Meni je u petak, iduci tjedan idemo na prenatalni test.

    [lilypie.com]

  • Avatar Katarina1990

    Katarina1990

    Broj poruka: 66

    Prijavi adminu

    Ma proletit će ti to, vidjet ćeš. Mi imamo u obitelji dvije trudnice koje trebaju uskoro roditi, a kao da je jučer bilo da su nam javili da očekuju prinovu. Samo po tome vidim kako vrijeme leti. Meni je sljedeći pregled 21.08., isto tad se moram odlučiti hoću kombinirani ili Nifty. Rekao mi je ginekolog da nema smisla raditi Nify jer nisam u rizičnim godinama i nemamo u obitelji nikoga s Downom i sl. Sad ne znam, a kombinirani je obična statistika, a Nifty pak više košta, ali je sigurniji. Šta ćeš ti raditi?

    [lilypie.com]

  • Avatar ribi1234

    ribi1234

    Broj poruka: 409

    Prijavi adminu

    Ma joj, meni vrijeme kao da stoji. Imala sam u prvom mjesecu spontani u 8 tjednu i sad me užasno lovi panika. 
    Al ova bebica raste ko zmaj :) 
    Ja isto nisam u rizičnim godinama, tek mi je 27, ali imamo downića u široj obitelji pa je bolje provjeriti. A i želim biti mirna. 

    Kak ti stojiš sa simptomima?

    [lilypie.com]

  • Avatar ribi1234

    ribi1234

    Broj poruka: 409

    Prijavi adminu

    Zaboravih napisati. Mi ćemo raditi onaj prenatal code. Doktorica mi kaže da se pokazao pouzdanim i da nalazi dođu kroz 3-4 dana.

    [lilypie.com]

  • Avatar Katarina1990

    Katarina1990

    Broj poruka: 66

    Prijavi adminu

    Ma samo glavu gore sad, s ovom trudnoćom će sve biti po školski 😊 samo nek nastavi tako lijepo rasti 🙏 
    Aha, nisam čula za taj, znam samo Nifty/Harmony i taj kombinirani. Ja ću još vidjeti, ali što dragi Bog tako će biti, a na nama je samo moliti se za zdravlje, koje je i najbitnije od svega. Pronađi neku zanimaciju, ja sam sam googlala Top 10 knjiga, ali većinu sam ih već pročitala, tako da tražim nešto novo. Trenutno sam na godišnjem, a poslije se vjerojatno ne vraćam na posao. Muž radi skoro cijeli dan jer ima svoju firmu, tako da on tek navečer dođe doma. Malo se podružimo, i spavanje. Znaš možda kolika je plaća na komplikacijama? Ista, neki fiksni iznos ili 70%?

    [lilypie.com]

  • Avatar Katarina1990

    Katarina1990

    Broj poruka: 66

    Prijavi adminu

    Simptomi ok, mučnine ujutro dok nešto ne pojedem. Dosta me donji dio leđa boli, pogotovo kad ležim pa onda počnema hodati.

    [lilypie.com]

  • Lala27

    Broj poruka: 786

    Prijavi adminu

    Tako mi je drago vidjeti ovu novu temu 😄 Sa srećom, da imate školske trudnoće, a nama “starijim” trudnicama se uvijek možete obratiti, sad imamo iskustva 😂 

  • Avatar ribi1234

    ribi1234

    Broj poruka: 409

    Prijavi adminu

    Nisam ni ja do prije par dana kad nam je doktorica rekla. Ako ona kaže da nema razlike, a da je njoj taj najdraži- onda ćemo njega.
    Ja sam svoj godišnji odradila i vratila se na posao. Radim normalno, ali svako malo se uhvatim kako mi misli bježe :)
    Mislim da ću izdraži na poslu koliko god budem mogla jer mi je dosadno. Imam jako dinamičan posao, stalno sam orkužena ljudima… imam osjećaj kao da sam kažnjena kada sam sama doma.
    Ja sam prvi put bila na komplikacijama, nekih mjesec dana. Znam da sam u HZZO nosila potvrdu o prosječnoj plaći i onda ti oni izračunaju neki iznos, a koliko sam svatila maksimalno možeš dobiti oko 4200kn. Moje bolovanje je tada bilo 2 tjedna u jednom mjesecu, 2 u drugom tako da ustvari nikad nisam izračunala koliko sam točno dobila, a nakon što smo izgubili bebicu iskreno mi više nije bilo ni bitno…

    Meni je svaki dan drugačije. Malo mi se povraća, pa sam preumorna, onda gladna, boli me trbuh. Stalno mi je nešto.  

    [lilypie.com]

  • Deleted user

    Broj poruka: 2787

    Prijavi adminu

    Joj cure, srce mi ko kuca kada vidim da nas ima jos. 
    Meni su dani kao vječnost, ali doći će i taj petak 😂
    Simptoma nemam nikakvih, osim blagog probadanja u donjem dijelu trbuha, ali isto mi je bilo i sa prvim djetetom. Iskreno, sada me svega vise strah, vise citam o svemu, razmisljat, samu sebe bezveze opterecujem. 
    Mi nismo nikome još rekli, niti roditeljima, ali ispred prijateljica mi je jako tesko glumit jos dugo jer im je vec cudno sto ne uzmem cugu, vec sam na sokicu. 
    Sto se tice tih testova, ne znam o njima nista, buduci da u prvoj trudnoći nista od toga nisam radila. Smatrate li da je to dobro uciniti? Imam 30 godina, pa mislim da nisam u rizicnoj skupini. 

  • Avatar TinchiSk

    TinchiSk

    Broj poruka: 374

    Prijavi adminu

    Bok, cure! Ja sam sa Zimskih beba, samo da vas pozdravim. Drago mi je da već i proljetne bebe imaju svoju grupu. Sretno svima i čujemo se tamo kod nas ako ćete imati kakvih pitanja 

Izvan raspona! Odustani

Komentiraj, znaš da želiš!

Za komentiranje je potrebno prijaviti se. Nemaš korisnički račun? Registracija je brza i jednostavna, registriraj se i uključi se u raspravu.