Proljetne bebe/mame 2018

Izvan raspona! Odustani

Sortiraj odgovore

Najstariji
  • Najnoviji
  • Najstariji
  • Važna obavijest
    Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu Miss7Mama dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu Miss7Mama te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.
  • Avatar cvijetic12

    cvijetic12

    Broj poruka: 711

    Prijavi adminu

    Bok mame, ja sam padobranac 🙂🙂
    Posto su tu malo vece bebe mozda mi koja uspije pomoci 🤭
    Mi imamo 10mj i dojimo, necemo dudu, bocu nismo nikad ni probavali, nije bilo potrebe.
    Uspavljujemo se na cici, jedino vani zaspi u kolicima. Ali nocno spavanje cica obavezno. Po noci se budi dosta puta, naravno za cicanje 🙄🙄.. e sad.. ja bi dojila do godine, znaci jos 2mj..vi koje ste imale situaciju kao ja (nadam se da nisam jedina 😝) kako ste makle cicu, tj. Vise me brine kako uspavati bez cice a nemamo ni dudu?

    [lilypie.com]

  • Avatar m-mama

    m-mama

    Broj poruka: 539

    Prijavi adminu

    Moj još doji pa ti ne mogu pomoći 😬😬vjerojatno nosanje, spavanje s tatom, a ti u drugoj sobi, ili kako je meni jedna mama rekla kad sam ju pitala kako je prekinula dojenje: nisam mu više dala da sisa. 😂😂

    [lilypie.com]

  • Avatar Frajla

    Frajla

    Broj poruka: 3403

    Prijavi adminu

    cvijetic12

    Bok mame, ja sam padobranac 🙂🙂
    Posto su tu malo vece bebe mozda mi koja uspije pomoci 🤭
    Mi imamo 10mj i dojimo, necemo dudu, bocu nismo nikad ni probavali, nije bilo potrebe.
    Uspavljujemo se na cici, jedino vani zaspi u kolicima. Ali nocno spavanje cica obavezno. Po noci se budi dosta puta, naravno za cicanje 🙄🙄.. e sad.. ja bi dojila do godine, znaci jos 2mj..vi koje ste imale situaciju kao ja (nadam se da nisam jedina 😝) kako ste makle cicu, tj. Vise me brine kako uspavati bez cice a nemamo ni dudu?


    Nisam bila bas u takvoj situaciji, jer je s 10 mj sam odlucio prestati dojiti, ali je prije toga bilo nasisavanje po cijele noci, vise se budio iza 7 mj nego s tjedan dana 😏
    Ugl, ja sam mu uvela veceru negdje s 8 mj, zitarice na mlijeku (u mom slucaju ad jer nisam mogla izdojiti), to bi mu dala kratko prije spavanja i onda sam rekla nema sisanja min 4 sata iza toga, jer ne moze biti gladan. Ako bi se budio ponudila bi vode. Dosta brzo se to budenje pocelo pomicati prema jutru….
    Slazem se s m-mamom, ako odlucis ukinuti dojenje u neko vrijeme (npr prije vecernjeg spavanja) onda se toga treba drzati, jer ako nekad dobije, nekad ne djete je samo zbunjeno i uvjereno ako bude dovoljno dugo plakalo da ce dobiti
    Eh sad, za uspavljivanje, sve je to individualno, on nikad nije imo tu naviku…ali imali smo jednu losu fazu kada se uspavljivo meni na prsima, znaci onak da sam u polulezeci i onda njega na sebe i mazenje 🙄
    Sad se poceo uspavljivati tako da se mazi s kutom necega (terte, navlake od jorgana, dekice….). Jos su oni mali i sve se to jos 100 put promjeni kako se uspavljuju i kako/koliko spavaju 


  • Litta

    Broj poruka: 487

    Prijavi adminu

    Moja nije uopce htjela bocu, samo cicu. Isto sam planirala s 12mj ju odviknut od dojenja jer sam se vracala na posao. Negdje sam procitala da je bebe koje nece bocu sto se duze ceka tesko naviknuti na bocu. Pedijatar nam je rekao da kad prestanem dojiti prijeđem na ad ili kravlje pomalo. Zato sam ju htjela prije nego prestanem dojiti pokusati nauciti na bocu.
    Ugl,pocela s 10mj. U pocetku je to bilo 20ak mil max, vise nije htjela. Pokusavala sam samo ujutro kad znam da je gladna. Samo malo da proba bocu i posloje toga bih ju dojila. Nakon toga je tata uskocio pa bi on davao a ja se izgubim. S 11mj je umjesto dojenja uvedena jutarnja boca. S 12mj vecernja a s 13 sam skroz prestala dojiti, sama vise nije trazila,ja nisam nudila i lagano je to proslo. 
    Inace promijenila sam 3 boce i pronasli smo savrsenu 

    [lilypie.com]

  • Avatar Sarita_00

    Sarita_00

    Broj poruka: 1300

    Prijavi adminu

    cvijetic12

    Bok mame, ja sam padobranac 🙂🙂
    Posto su tu malo vece bebe mozda mi koja uspije pomoci 🤭
    Mi imamo 10mj i dojimo, necemo dudu, bocu nismo nikad ni probavali, nije bilo potrebe.
    Uspavljujemo se na cici, jedino vani zaspi u kolicima. Ali nocno spavanje cica obavezno. Po noci se budi dosta puta, naravno za cicanje 🙄🙄.. e sad.. ja bi dojila do godine, znaci jos 2mj..vi koje ste imale situaciju kao ja (nadam se da nisam jedina 😝) kako ste makle cicu, tj. Vise me brine kako uspavati bez cice a nemamo ni dudu?


    Kod nas je dugo bila kombinacija s bocicom, pa nam je ona olaksala. Kad mi je dosadilo da se uspavljuje na cici i tako provede veci dio noci. Kad bi zaspala bi se ja maknula. Nakon tog sam joj pocela davati bocicu kad bi se probudila po noci. Relativno brzo smo to rijesili i preselila se u krevetic. To je bila nekih 9 mjeseci. S 10 i pol je sama odlucila da nece vise uopce sisati i samo jedan dan nije trazila. Nije trazila ni drugi, treci vise nisam ni htjela nuditi. 

    🙋‍♀️ 28
    🙋‍♂️ 37
    ➕ 25.3.21.
    Naše prvo ☀️
    [lilypie.com]
    Drugo ☀️ stiže ❤️
    [lilypie.com]

  • Avatar m-mama

    m-mama

    Broj poruka: 539

    Prijavi adminu

    Jučer bili na kontroli doktorica rekla pluća super, danas opet kašlje u snu 😒😒😒 vidjet ćemo kroz par dana. Ludnica. 

    [lilypie.com]

  • Avatar Frajla

    Frajla

    Broj poruka: 3403

    Prijavi adminu

    m-mama

    Jučer bili na kontroli doktorica rekla pluća super, danas opet kašlje u snu 😒😒😒 vidjet ćemo kroz par dana. Ludnica.


    Ajme bas ga je spipalo 😥
    Nadam se da bude bolje uskoro….😘
    Oliver je napokon dobro od jucer (od sub navecer je bio bolestan), ali mora popiti jos antibiotik do kraja i onda u pon kontrola


  • Avatar Sarita_00

    Sarita_00

    Broj poruka: 1300

    Prijavi adminu

    Lara se u utorak vratila u vrtic, u cetvrtak je kasljala, a u petak dosla doma balava. Danas sam skuhala sirup za kasalj, pa se nadam da ce biti neke koristi od njega. 

    🙋‍♀️ 28
    🙋‍♂️ 37
    ➕ 25.3.21.
    Naše prvo ☀️
    [lilypie.com]
    Drugo ☀️ stiže ❤️
    [lilypie.com]

  • Avatar Iskrica

    Iskrica

    Broj poruka: 195

    Prijavi adminu

    Nama je pod normalno da nos malo curi, srećom je prestao onaj jaki noćni kašalj koji ju je iscrpljivao - baš sam vidla po danu da joj kod kašlja dođe onaj šlajm gore u usta pa sam uzela Bisalvon kapi za iskašljavanje (to mi je pedijatrica preporučila kod kašlja prije 3 mjeseca) i sad noćnog kašlja više nema, a i dalje joj za jačanje imuniteta dajem Apipol propolis kapi za djecu bez alkohola, nebre štetiti

    [lilypie.com]

  • Avatar m-mama

    m-mama

    Broj poruka: 539

    Prijavi adminu

    Meni nažalost nije jer se pretvori uvijek u nešto ozbiljnije 😖ja sam uzela bronhomax na biljnoj bazi baš je fini :)

    [lilypie.com]

Izvan raspona! Odustani

Komentiraj, znaš da želiš!

Za komentiranje je potrebno prijaviti se. Nemaš korisnički račun? Registracija je brza i jednostavna, registriraj se i uključi se u raspravu.