Proljetne bebe 2025. 🦋🍀🐣🌤️🥰🤰

Izvan raspona! Odustani

Sortiraj odgovore

Najstariji
  • Najnoviji
  • Najstariji
  • Važna obavijest
    Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu Miss7Mama dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu Miss7Mama te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.
  • Avatar AriBari

    AriBari

    Broj poruka: 261

    Prijavi adminu

    Cureeee stigao nifty već i sve odlično🥰i bila je ginekologica u pravu, stiže curicaa🥰
    Idemo sad tjedan po tjedan, držite nam fige da ide sve dalje dobro i da dobijemo ovu borbu, neka ide sve dobro kako je išlo i do ovog 13 tjedna🙏🍀


    👧🏼 35 g.👨37 g.👨‍👩‍👧2021
    RhD senzibilizirana🩸titar 7tj-1:4➡️titar 11tj-1:8(1:4)➡️Nifty uredan💜curka➡️titar 14 tj Petrova(1:2)

  • proljetnica1

    Broj poruka: 124

    Prijavi adminu

    Sve Rh negativne majke koje su rodile Rh pozitivnu djecu su senzibilizirane pa mi nije jasna ova dramatizacija oko titra, smjera trudnoće i bespotrebne panike….

  • Avatar AriBari

    AriBari

    Broj poruka: 261

    Prijavi adminu

    Proljetnice opet ti, dugo te nije bilo😅, a vidim nisi se baš educirala, c-c-c😅
    Draga, senzibilizirana znači da si počela proizvoditi antitijela, je li tako? Ako si dobila rhogam na vrijeme i nisi počela proizvoditi antitijela onda nisi ni senzibilizirana. Moraš prvo naučiti baratati osnovnim pojmovima ako želiš samnom u raspravu😉 Kada vadiš krvnu grupu i ako ti u nalazu piše IAT negativan, znači nema antitijela, to znači NISI SENZIBILIZIRANA, pa i da si prije toga rodila četvero pozitivne djece😅, ali je rhogam dan na vrijeme prije proizvodnje antitijela. Ako pak IAT pokaže da su antitijela pozitivna, onda znači da si SENZIBILIZIRANA, i onda se očitava titar, titar do 1:16 se ne smatra opasnim za bebu, ali 1:16 na gore je opasan i može značiti da se kod bebe može početi razvijati anemija.
    So, ili pročitaj o tome i popričaj s lječnicima koji rade na transfuziji i bave se time, ili nemoj pisati, ali stvarno nema potrebe za ovako jadne komentare. Moja situacija je jako ozbiljna, i nisu potrebni ovako otrovni komentari. Može kod mene sve bezazleno proći s titrom 1:8, ali nažalost ni ne mora. Moja briga o tome hoće li u 27 tjednu morati bebi hitno dati intrauterinu transfuziju, što može izazvati tahikardiju i hitan porod, nije bespotrebna panika, nego jedna velika briga, neizvjesnost i teret.
    Uostalom nisi se ni predstavila, želiš li se pridružiti našoj skupini, jesi li trudna?


    👧🏼 35 g.👨37 g.👨‍👩‍👧2021
    RhD senzibilizirana🩸titar 7tj-1:4➡️titar 11tj-1:8(1:4)➡️Nifty uredan💜curka➡️titar 14 tj Petrova(1:2)

  • Avatar žuži1808

    žuži1808

    Broj poruka: 34

    Prijavi adminu

    AriBari

    Cureeee stigao nifty već i sve odlično🥰i bila je ginekologica u pravu, stiže curicaa🥰
    Idemo sad tjedan po tjedan, držite nam fige da ide sve dalje dobro i da dobijemo ovu borbu, neka ide sve dobro kako je išlo i do ovog 13 tjedna🙏🍀

    Bas mi je drago za dobre rezultate 😁 aaa pa vec postajem ljubomorna, ja nikako saznati spol 🤷 iako sam prije koji tjedan napisala da sam osjetila pokrete bebe,i kad lezim na leđima,tad osjetim po stomaku,ali se neosjeti na dodir.. sutra idem u bolnicu vaditi hormone stitnjace (nikako mi se neda,jer imam 2 sata do bolnice,a nisam bas neki vozac po vecim gradovima,ali polako) .. nakon mjesec i pol dana napokon mi dolazi i partner, pa sam i tu uzbuđena, nije vidio bošu otkako je poceo rasti,a bome je narastao😅 
    Sto se tice kolica,ja sam imala neka điđi-miđi za djecu (prije 10godina, nije bilo toliko na biranje) međutim sada posto mi je sestra u tom điru oko beba(jer ima bebu od 6 mj) pa je izrazila želju da ona kupi nekakva 3u1.. Ja sam puno koristila kolica, uspavljivanje uvijek u kolicima,nista na ruke, kud god,sta god kolica su bila tu.. tako da mi trebaju neka turbo izdrziva 😊

    👩🏼 2012.
    👨🏼2015.
    🧔‍♂️🫶👩 2022.
    🧔‍♂️27
    👩32
    ➕❤️ 24.6.24'

  • proljetnica1

    Broj poruka: 124

    Prijavi adminu

    Draga, rhogam možeš zamisliti kao kišobran koji prekrije postojeće antitijelo tako da ti ovo dalje sve pada u vodu 

  • Avatar flower

    flower

    Broj poruka: 160

    Prijavi adminu

    AriBari čestitam na curici, samo neka sve bude dobro :) 
    Moj pregled prošao, sve je u redu, bebica se taman vrpoljila pa se bas lijepo vidjelo...za 10ak dana se moram naruciti na mini anomaly....a idući pregled kod mog gin. je 16.10.
    Proljetnice tu smo da se podržavamo i izmjenjujemo iskustva, sve smo različite, a njena situacija može nekom pomoći sada, a i kasnije tko se nađe čitajući naš forum 

    01/19 prvi postupak (4 blastociste)
    03/19 I.fet (dvije blastociste) - 👶my boy
    09/23 II.fet (dvije blastociste) - ❌️
    8.8.2024 - test pozitivan, prirodno

  • Avatar misko123

    misko123

    Broj poruka: 64

    Prijavi adminu

    Cure bas vam hvala na odgovorima,a eto meni ni naumpala nije pumpica.Ja sam za elektricnu jer sa Emili smo probali sve i svasta pogotovo rucne pumpice nista nje moglo izvuci osim elektricne pumpice.
    Tako da moja je preporuka definitivno elektricna.

    2018-Prva trudnoca u 15 tjednu izgubljena beba zbog hematoma
    2020-Druga trudnoca izgurana do kraja sa komplikacijama,ali mali misko je tu😊
    04.2024. Nazalost Blight ovum u 8/9 tjedan
    17.06.2024 zadnja menstruacija i plusic je tu 😊

  • Avatar AriBari

    AriBari

    Broj poruka: 261

    Prijavi adminu

    proljetnica1

    Draga, rhogam možeš zamisliti kao kišobran koji prekrije postojeće antitijelo tako da ti ovo dalje sve pada u vodu

    Ha? Miškica ti si neš pobrkala, rhogam ne prekriva nikakva antititijela😅ako se antitijela stvore, rhogam nema smisla, dapače ni ne daje se😅mora se dati PRIJE stvaranja antitijela
    Ali dobro mislim da je i meni i ostalim curama jasno sve😅. 
    Ako nam se želiš pridružiti slobodno reci kad ti je termin i koji si tjedan😊


    👧🏼 35 g.👨37 g.👨‍👩‍👧2021
    RhD senzibilizirana🩸titar 7tj-1:4➡️titar 11tj-1:8(1:4)➡️Nifty uredan💜curka➡️titar 14 tj Petrova(1:2)

  • Avatar AriBari

    AriBari

    Broj poruka: 261

    Prijavi adminu

    Flower super na dobrom pregledu😊ažuriram tablicu
    Misko meni isto ručna mi je bila koma jedva sam izvlacila pa sad definitvno uzimam elektricnu😊koju marku imaš?
    Hvalaaaa cure na čestitkamaaa🥰😊


    👧🏼 35 g.👨37 g.👨‍👩‍👧2021
    RhD senzibilizirana🩸titar 7tj-1:4➡️titar 11tj-1:8(1:4)➡️Nifty uredan💜curka➡️titar 14 tj Petrova(1:2)

  • Avatar Yvone

    Yvone

    Broj poruka: 359

    Prijavi adminu

    Curke drage bravooo za preglede! Neka sve nastavi biti dobro i pozitivno! 
    Preletjela sam stranice… lijepo je da ste u vedrom raspoloženju. Što se tiče trudničke odjeće ja sam prije par dana u Mani kupila trudničke tajice za doslovno par eura i t traperice isto jaaako povoljno. U prošlim trudnoćama sam kupovala u Lidlu. I danas još uvijek imam te tajice ( nakon 7 godina) i super mi dođu kao donji dio pidžame, bas je peri deri 😊 Tako da potpisujem sve prethodno napisano za Lidl. Što se tiče nosiljki meni to nikako nije išlo, kolica su vozila stvari a muž i ja djecu na rukama… nadam se da ću ovaj put imati više sreće. 
    Što se tiče vježbanja, bilo je perioda prije trudnoće kada sam baš stalno nešto radila od vježbi ( doma) a bilo je i perioda kada bi prestala zbog pritiska obaveza. Pitala sam ginića da li smijem na vježbe za trudnice i rekao mi je da pričekam do 15,16 tjedna. U prošloj trudnoći sam dobila 2,5 kg jer sam morala biti na dijabetickoj dijeti. Sad ćemo vidjeti😊 ne pazim baš. Inače prošli tjedan sam dva dana imala smeđi iscjedak i propisane su mi Dulphaston tablete. Kako je to stalo nisam morala na bolovanje iako mi dok. Kaže da ću morati ako se ponovi. Nikako mi se ne ide na komlikscije jer je naknada stvarno nikakva obzirom na moju plaću i sve financijske obveze koje imam. 
    Nadam se najboljem.

Izvan raspona! Odustani

Komentiraj, znaš da želiš!

Za komentiranje je potrebno prijaviti se. Nemaš korisnički račun? Registracija je brza i jednostavna, registriraj se i uključi se u raspravu.