Proljetne bebe 2025. 🦋🍀🐣🌤️🥰🤰

Izvan raspona! Odustani

Sortiraj odgovore

Najstariji
  • Najnoviji
  • Najstariji
  • Važna obavijest
    Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu Miss7Mama dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu Miss7Mama te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.
  • Avatar AriBari

    AriBari

    Broj poruka: 261

    Prijavi adminu

    Žuži možda nam je nizak od previše stresa😅
    Uh pa i meni tako zna biti, imam tlakomjer doma pa si izmjerim barem jedno dnevno, al kad mi nije dobro, tako 90 i neš, 60, čak i niže 50 i neš. Sestra kod ginekologice se nije neš zabrinjavala rekla je bolje niži nego visok u trudnoći. Ja si sad probavam dodavato svugdje soli, možda pomogne😊inače sam osoba koja nikad ne dosoljava, možda bih trebala početi.
    Pjegica da da Lidl je super, baš sam i ja to napisala😊 Ja baš pratim kad će im te trudničke stvari jer bi si uzela još dva kom tajica i koju kanotjericu za dojenje. A stvarno je ok cijena😊. Za treniranje možda da pitaš svoju trenericu što ona kaže, pa neki malo lakši oblik treninga joge da radiš😊a mislim da ima te ponude vježba za trudnica, sad sve ovisi od grada do grada, ali tipa pilates za trudnice i tako to se zna naći. Ja sam o tako nečem razmišljala.


    👧🏼 35 g.👨37 g.👨‍👩‍👧2021
    RhD senzibilizirana🩸titar 7tj-1:4➡️titar 11tj-1:8(1:4)➡️Nifty uredan💜curka➡️titar 14 tj Petrova(1:2)

  • Minnieus

    Broj poruka: 123

    Prijavi adminu

    Aribari i mi smo se nakupovali preko ljeta svega i svačega od materijala i sreća da jesmo jer sad nisam baš za hodanje po dućanima po cijele dane. Izbor je preogroman i baš je teško odabrati. Sad nam je namještaj ostao, to ću gledati online da suzim izbor, jedino imamo dosta što bi trebali po mjeri raditi pa je tu stolar ključan. A još se premišljam o boji i vrsti materijala . Jedino znam da ću maloj uzeti bijelo, pa ćemo mijenjati dekoracije kako bude rasla, tipa sada rozi tepih, baldahin, veseli jastučići itd...a kasnije kako bude htjela, samo promijenimo to. Namještaj će imati duuugo isti. 
    Moina ti si baš bila jako fit prije. Bravo! Ja sam baš par godina prije prve trudnoće dosta vježbala i nisam jela junk food i slatkiše pa sam bila fino fit, ali trčanje mi nikad nije bilo zabavno. Sad više nisam čvrsta baš, trebala bi se utegnuti, malo ćemo kroz trudnoću poraditi na tome, a ozbiljnije nakon oporavka poslije poroda.
    Pjegica da, slažem se za Lidl, znaju imati po ok cijenama trudničke stvari. Imam trudničku pidžamu od njih i super mi je bila.

    22.08. +

  • Avatar AriBari

    AriBari

    Broj poruka: 261

    Prijavi adminu

    Minnieus ma super samo pomalo, sve ćete stići ili bože moj malo odgoditi😊
    Da to ti je pametno tako sam i ja bijelo i ormari u njenoj i našoj sobi su veliki, makar ona ima 3 godine samo i ne treba joj toloko. Al odmah sam uzela velike jer je moja ideja jedan dan kada bude curka veća da se mi i ona zamjenimo za sobe jer je naša puno veća, a realno mi tamo samo spavamo😊a naročito sada kada je i broj 2 na putu, ako sve bude u redu, stan je dvosoban, tako da je jedna dječja soba😊


    👧🏼 35 g.👨37 g.👨‍👩‍👧2021
    RhD senzibilizirana🩸titar 7tj-1:4➡️titar 11tj-1:8(1:4)➡️Nifty uredan💜curka➡️titar 14 tj Petrova(1:2)

  • Minnieus

    Broj poruka: 123

    Prijavi adminu

    Nema odgađanja, stišću nas rokovi . Morati ćemo se preseliti početkom godine. To može biti početak ili kraj 1mj. Bitno mi je da kuhinja bude do tada, ostalo ćemo usputno riješavati.
    Pa da, super su bijeli ormari, suvremeni su. Ja ću svojoj napraviti sobu tako da joj bude stvarno dugo, puno ormara do stropa, pisaći stol, stol za šminkanje (to sam joj obećala, iako ne šminka sebe, već svoje barbike i bebe, ali bude i to jednog dana). A druga soba će joj biti igraonica iduće 2-3godine, dok ju beba ne preuzme .
    Vi uskoro saznajete i spol, pa ako bude još jedna curica biti će im super. Mi smo sada svi u jednoj sobi, a boravak je igraonica , tako da će nam stvarno biti preporod kada se preselimo.

    22.08. +

  • Avatar misko123

    misko123

    Broj poruka: 64

    Prijavi adminu

    Moina

    misko123

    Sorry sto kasnim sa odgovorom.
    Tablete se zovu XONVEA moje su od 10mg.Pijem 1 navecer i 1 ujutru.
    Danas sam samo ujutru popila kad sam ustala i iskreno navecer sam zaboravila ali hvala Bogu ne osjecam nikakve mucnine i danas sam cak pojela 1 hamburger i svu porciju pomfrija i 2 kockice cokolade😅🫣🫣.Meni cini se djeluju i na apetit bas se nesto otvorio hahaha😅
    Za mene je to cudno jer inace se bas zdravo hranim pa ovo danas je bio pravi sok za malu i muza sto sam rekla idemo jesti brzu hranu.
    Ja ga nisam platila jer je bio na recept,s tim da sam ja doslovno na zraku zivjela haman 1 mjesec i stvarno je bio problem sa povracanjem.ginic je prvo nesto govorio za caribien tablete,a dao mi ove.Mozda su slicnog sastava stvarno nezz…eto mozda nekoj od vas pomogne ako je u istoj situaciji.
    Prestala si piti femibion zanci? Jesi uzela neke druge prenatalne? Mislim da ne bi bilo dobro da prestanes piti folnu ili prenatalne, pogotovo sad u prvim stadijima kad im to najvise treba. Mozda da probas sa Novalac, znam da puno cura to pije.
    Super da nema mucnina. Pogledala sam na netu, u austriji preko internet ljekarne kostaju oko 5-7€ 20 komada. Ali ako jos netko zeli to koristiti definitivno prvo pitati doktora.

    Bila sam prestala na par dana,kako mi je doktor rekao cisto da iskuljucimo tu opciju.Ali sad sam se vratila nazad na femibion 2.To obavezno prvo konsultacija sa doktorom za bilo kakve tablete pogotovo sad u trudnoci i pogotovo kad je polovica nas prosla svasta u trudnocama prijasnjim.
    Inace nisam bas tip osobe koja voli medikamente,pa za to uvijek kazem prvo konsultacija sa tvojim doktorom jer on zna najbolje sta bi ti trebalo.

    2018-Prva trudnoca u 15 tjednu izgubljena beba zbog hematoma
    2020-Druga trudnoca izgurana do kraja sa komplikacijama,ali mali misko je tu😊
    04.2024. Nazalost Blight ovum u 8/9 tjedan
    17.06.2024 zadnja menstruacija i plusic je tu 😊

  • LeJe

    Broj poruka: 6

    Prijavi adminu

    Pozdrav curke, evo da se javim. Bila sam na prvom pregledu danas, sve je u redu. Po menstruaciji sam 8+1, ali su mi ciklusi duzi pa je plod 7+4. Termin poroda je 28.4.2025. ☺️☺️
    Iduci pregled 22.10. sa 13 tjedana pa mi je ginekolog savjetovao da razmislim o prenatalnim testovima. Vidjet cu jos za to.
    Vidjela sam da su neke cure pisale o trudnickoj odjeci, moj trbuh se bas vidi a nisam dugo trudna. Stalno moram nesto siroko nositi, najcesce su to neke haljine. Traperice koje sam nosila prije trudnoce me dosta stiscu pa me malo i strah to nositi. 🤷🏼‍♀️

  • Avatar misko123

    misko123

    Broj poruka: 64

    Prijavi adminu

    Moina

    misko123

    https://www.shop-apotheke.com/arzneimittel/17867602/xonvea-10-mg-10-mg-magensaftresistente-tabletten.htm
    Ti si isto u austriji? Ja sam blizu granice sa njemackom i tu puno cura uzima u njemackoj Folio. Puno su jeftinije ali nemaju u sebi sve sto ima femibion, mislim da imaju samo folnu i jod.

    Ja sam u Njemackoj tacnije Regensburg.
    U 2 trudnoce u Bosni sam isto pila Femibion(od planiranja trudnoce do kraja trudnoce)  i meni su bile super,pa sam isto tako i ovdje u radila prije trudnoce pila tj pocela piti cc 3 mjeseca prije i do kraja trudnoce imam u planu.
    Ja  sam u zadnje vrijeme narucivala preko Amazona 8 sedmica oko 45-48€,a ovo sad pakiranje Femibion 2 56 kapsula i 56 tableta preko Dm-a me izaslo 55,75 €.
    Malo i jeste poskupo ali reko haj kad mi je u sve  3 prijasnje trudnoce pasalo  valjda ce i sad...😅🫣

    2018-Prva trudnoca u 15 tjednu izgubljena beba zbog hematoma
    2020-Druga trudnoca izgurana do kraja sa komplikacijama,ali mali misko je tu😊
    04.2024. Nazalost Blight ovum u 8/9 tjedan
    17.06.2024 zadnja menstruacija i plusic je tu 😊

  • Avatar misko123

    misko123

    Broj poruka: 64

    Prijavi adminu

    Ja cu isto u Lidlu uzeti jos par tajica i vidjela sam prosle godine da je bilo kratki rukava bas finih majica sirih na stomacicu i to je to...Meni je inace citavo vrijeme vruce,da mogu po citave dane bi bila u gacicama i topicu🫣🫣🫣🤯🤯
    Da li ste vec pocele razmisljati o djecijim kolicima  i koje modele imate na umu?
    I da ono najbitnije gdje bi preporucili dobre i kvalitetne trudnicke gacice/bokserice  za uzeti,ja moram vec polako uzeti i obnoviti malo zalihe za donje rublje...

    2018-Prva trudnoca u 15 tjednu izgubljena beba zbog hematoma
    2020-Druga trudnoca izgurana do kraja sa komplikacijama,ali mali misko je tu😊
    04.2024. Nazalost Blight ovum u 8/9 tjedan
    17.06.2024 zadnja menstruacija i plusic je tu 😊

  • Avatar moonika

    moonika

    Broj poruka: 13

    Prijavi adminu

    Ajme hvala vam na savjetima.
    Čekat ću onda Lidl da dobije svoju robicu jer sam sad gledala i nemaju još nista.

    💁🏼‍♀️32god
    💁31god

  • Avatar Lejla97

    Lejla97

    Broj poruka: 115

    Prijavi adminu

    žuži1808

    Ja jos uvijek nemogu piti obicnu vodu, jednostavno me uhvati mucnina.. sto se tice spavanja i umora, to mora biti tako,ja sam jednom prilikom zaspala dok smo imali goste,bilo je komicno ali i neugodno,jer smo bas bili u razgovoru pa je ispalo da mi je dosadno.. imam osjećaj da sam u pravo vrijeme otisla na komplikacije,jer se taman i u kuci pocelo zakuhavati od bolesti do skolskih problema. Nikako mir,sutra bi i ja mozda mogla saznati spol,ali posto je petak 13,mislim da nista od toga 🫣 bit cu presretna kad mi kaze da je sve u redu,nakon svih losih situacija koje sam procitala u zadnjih par dana. Danas me cijeli dan svrbi stomak,kao da mi stalno neka buba hoda po stomaku. Eee sad malo zaljenja 🫤 neznam dali se itko tako osjeca,ali mislim da me povremeno hvata depresija, svakodnevno slusam jedno te isto, u vecini prigovore i pametovanja,nemas se kome obratiti a da ti se nekaze "sama si to trazila". Nikad nebi pozalila zbog trudnoce,ni zbog cega,ali i meni se glava napuni sa krivim rijecima upucenima meni. Mislim da mi migrena nije od trudnoce,nego od stalnog razmisljanja i opterecenja da moja djeca (iz prvog braka) nenaprave gresku da se neprigovara meni ili njima. Ili se tako jednostavno osjecam jer mi partner radi u inozemstvu, i nije tu gdje ja zelim da bude,gdje mu je mjesto,mozda samo trazim puno od njega,da se odrekne zivota kakav je zivio 8 godina,i da se privikne da je tu, nemojte me krivo shvatiti zeli on biti tu ali opet je tu problem zvan "financije".. imam osjecaj kao da oni nitko nerazumije stvaran bit srece,a to je obitelj,samo razmisljaju o novcu,pokusavam povremeno objasniti da se novac zarađuje i trosi,a da je svaki dan unikat,nikad se nece ponoviti,ono sto si propustio danas,nece se dogoditi opet sutra.. oprostite na dugackoj objavi, i nadam se da ce me bar netko razumjeti,jer postoji puno zena koje tako prolaze,ali nezele o tome..😔

    Žuži ja ti moram odgovoriti jer sam se pronašla djelom u ovome, moj muž je isto Vani, malo više nego tvoj imam jedno djete iz prvog braka.. htjela bi da se vrati dok dođe djete, neki trenutci se ne ponavljaju i propustiti ce veliki dio djetetovog odrastanja, bez obzira sta je moj 4 dana vani, 3 doma, govori vratit cu se ja u Hr, a znam da nece tako lako.. kako i sama kazes, financije su tu.. 
    pokusavam ne prigovarati , nego se samo nadafi da bude uskoro ipak dosao nazad u Hr...
    .
    Sad idem dalje citati! ❤️

    27👱🏻‍♀️ 44🧔🏽‍♂️
    16.07➕❤️

Izvan raspona! Odustani

Komentiraj, znaš da želiš!

Za komentiranje je potrebno prijaviti se. Nemaš korisnički račun? Registracija je brza i jednostavna, registriraj se i uključi se u raspravu.