Proljetne bebe 2025. 🦋🍀🐣🌤️🥰🤰

Izvan raspona! Odustani

Sortiraj odgovore

Najstariji
  • Najnoviji
  • Najstariji
  • Važna obavijest
    Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu Miss7Mama dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu Miss7Mama te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.
  • Avatar AriBari

    AriBari

    Broj poruka: 266

    Prijavi adminu

    Lejla97

    AriBari

    Lejla ne vidi se spol u kombiniranom. I smijes jesti, to ne smiješ kada radiš krvnu sliku, pa se vadi glukoza i masnoće😊
    Osim ako ti neće raditi i krvnu sliku.
    Okej❤️
    Idem na uzv i vadenje krvi nakon toga, u prosloj trudnoci nisam isla pa mi je to sve novo sad sa ovim bebijem🫣

    Lejla, ako je samo za probir, vade se iz krvi samo biokemijski biljezi, a za to ne moraš biti natašte. Na utz-u se mjeri nuhalni nabor, zatim se vade biljezi i uzimaju se tvoje godine. Sa ta tri parametra se računaju vjerojatnosti za neki od sindroma kao što je down, trisomije itd. 


    👧🏼 35 g.👨37 g.👨‍👩‍👧2021
    RhD senzibilizirana🩸titar 7tj-1:4➡️titar 11tj-1:8(1:4)➡️Nifty uredan💜curka➡️titar 14 tj Petrova(1:2)

  • Avatar tera_

    tera_

    Broj poruka: 1416

    Prijavi adminu

    Tea super za dobar pregled😊
    Lejla eto aribari ti je sve ljepo objasnila, sretno😊


    👩32g, Pcso, ir, dhea-s 14 ukupni T 1.90
    👨32g, oligoasthenozoospermia
    Kbc St
    1.Ivf/Icsi 5/2023--7f, 5🥚 1🐧, et trodnevnog, beta0,2❌️
    FET 10/2023.(prirodni),beta0,3 ❌️
    2.Ivf/ICSI 11/2023-->17f, 6🥚 -(hiper) 4🐧
    FET 1/2024.(prirodni+stoperica) 1🐧,beta 3,4❌️
    FET 6/2024.(estrofem3x1)1🐧,8dnt +,beta13dnt 1704,5 beta15dnt 3368❤️mini anomaly-uredan🩵

  • Avatar AriBari

    AriBari

    Broj poruka: 266

    Prijavi adminu

    Jučer sam malo na preskok čitala.
    Tea, anxiety super da su bebice dobro i da sve napreduje lijepo. Anxiety nadam se da ćeš brzo riješiti tu upalicu i da nije ništa strašno.
    Bebika super da si se javila, vjerujem da nije lako sama sebi injekcije dati, ali sigurno se osjećaš sigurnije s time, tako da samo hrabro😊
    Danas nam poažuriram popis s jučerašnjim i današnjim novostima😊


    👧🏼 35 g.👨37 g.👨‍👩‍👧2021
    RhD senzibilizirana🩸titar 7tj-1:4➡️titar 11tj-1:8(1:4)➡️Nifty uredan💜curka➡️titar 14 tj Petrova(1:2)

  • Moina

    Broj poruka: 137

    Prijavi adminu

    Bebika

    Bok cure, pročitala sam ugl sve što se pisalo ovih dana…čestitam na srčekima ❤️❤️❤️ pozitivnim pregledima…novim curama koje su se pridruźile šaljem pozdrave i dobrodošlicu..za djevojku koja je imala biokemijsku želim reći da mi je jako žao iako te ne poznajem..meni je gin rekla da koliko god je uzasno iskustvo bar znas da možeš zatrudniti i bolje da ode jako rano…nažalost kad prođeš te stvari iduća trudnoća ne može i neće biti mirna koliko god se trudio da budes zen..uvijek je prisutna nervoza pred pregled..zato jedva čekam da bar prođe prvo tromjesečje pa ćemo nadam se biti mirnije…
    Ja sam od petka na heparinu, dajem si clexane inekcije svaki dan..više preventivno nego terapijski jer nalazi od trombofilije su mi uredni..imam samo 2 mutacije za koje se inače ne prepisuje heparin ali meni su dali zbog genetike(2 sestre su se bockale cijelu trudnocu i babinje) godina i prijašnjih spontanih. Prvi put mi je bilo bas bed piknut se sama a dalje se navikneš..osjećam kao neku sigurnost..radila sam i ultrazvuk štitnjače..imam tvorbu od 3 cm na desnom režnju tipa cista i da ćemo obrađivati par mj nakon poroda tako da eto idemo dalje s pregledima 😁 bar ce trudnoća prije proći uz sve ovo

    Znaci nisa. jedina koja to radi. Ja svaki dan inekcije lovenoxa. Svaka cast da se mozes sama piknut jer ja ne mogu, meni muz to svaku vecer radi  Nakon 3 spontana napravila sam sve nalaze i svi su dosli uredni, cak nemam ni mutacije. seka ima 3 uredne trudnoce iz prve, nikad u mojoj obitelji nitko nikakvih problema nije imao osim mene. Pikala sam se proslu trudnocu i iznjela sam ju do termina. Sad su mi rekli da moram opet i isto tako preventivno. Kao prosli puta je funkcioniralo, pa cemo i ovaj. Tako da znam kako ti je. Meni je trbuh plav ko da minsko polje, a inekcije peku za poludit. 
    Pece li i tebe? 

  • Minnieus

    Broj poruka: 123

    Prijavi adminu

    Cure bok! Vidim da ste se baš raspisale dok me nije bilo. Čestitke na novim plusićima, na uspješnim pregledima i nalazima.
    AriBari drago mi je da je ipak sve još pod kontrolom, samo neka tako i ostane. Danas imaš prenatalni, i koliko se čekaju nalazi?
    Cure koje se pikate, vjerujem da nije lako, ali kad znaš koji je cilj, onda se sve lakše podnosi. Moja kuma se u noge pikala, tako joj je bilo lakše, umjesto u trbuh.
    Stigao mi ponovljeni nalaz TSH, i točno 2,5. Baš mi je olakšanje, jer sam se plašila ako opet bude 4. Izgleda da je endokrinolog bio u pravu kad me nije stavio na terapiju. Komentirao je glukozu, hemoglobin i još neke parametre koji su uredni i prema tome zaključio da je sve ok. A ja sam ga već bila kudila, kako mi ne da terapiju. Znam da TSH varira, ali ću se sada opustiti i neću se više s tim zamarati. Sad nestrpljivo čekam idući pregled 8.10. AriBari možeš dodati na tablicu.

    22.08. +

  • Avatar AriBari

    AriBari

    Broj poruka: 266

    Prijavi adminu

    Cureee evo me, beba savršena uspjela je sve izmjeriti, nuhalni nabor, nosnu kost, otkucaji, bubrezi, mozak, sve je pregledala sve je top top. Kaže da je puno markera ulovila i da je bebica savršeno zdrava. Sumnja na curku al kaže da je prerano. Vidjet ćemo što nifty kaže😊 izvadila krv i uplatila nifty.
    To nam je bio onaj prvi korak, pretpostavljam i da će nofty bit uredan, al sačekamo još tjedan dana, pa onda u borbu sa senzibilizacijom. Za dva tjedna Zg, pa onda za tri opet kod svog doktora i vađenje titra. Moguće da ću titar ponoviti za 3 a ne za 4 tjedna.
    Ovo sve upišem u tablicu, sad jurim na posao, nisam uzimala slobodan dan jer mi treba za Zagreb ovaj mjesec.


    👧🏼 35 g.👨37 g.👨‍👩‍👧2021
    RhD senzibilizirana🩸titar 7tj-1:4➡️titar 11tj-1:8(1:4)➡️Nifty uredan💜curka➡️titar 14 tj Petrova(1:2)

  • Avatar AriBari

    AriBari

    Broj poruka: 266

    Prijavi adminu

    E i suprug prvi put u životu bio na utzu, kad sam prvi put bila trudna nije smio zbog korone. Pa je van sebe. Kako se sve vidi, miče, dobili smo puno divnih slikica🥰


    👧🏼 35 g.👨37 g.👨‍👩‍👧2021
    RhD senzibilizirana🩸titar 7tj-1:4➡️titar 11tj-1:8(1:4)➡️Nifty uredan💜curka➡️titar 14 tj Petrova(1:2)

  • Avatar AriBari

    AriBari

    Broj poruka: 266

    Prijavi adminu

    Tablica🎀🧸🍼
    Pregledi 🤰👩‍⚕️
    12.09 - Yvonne
    13.09 - Žuži1808, Sashka05, Anxiety, Lejla97
    16.09- Moonika
    17.09 - LeJe
    18.09 - Flower
    19.09 - Minnieus, Bebika
    20.09 - Bubamara19
    24.09- Moina
    26.09 - AriBari, Tea
    01.10 - Filomena
    03.10 - AriBari
    08.10 - Mimi21, Minnieus
    09.10 -MandM
    14.10- Lejla97
    🍀🍀🍀🍀🍀🍀🍀🍀🍀🍀🍀🍀🍀🍀🍀🍀🍀🍀🍀🍀
    Termini🤱👶
    02.03 - Žuži1808
    04.03 - Peppa88
    17.03 - Tera
    21.03 - Filomena, Lejla97
    25.03 - MandM
    27.03 - Mimi_21
    29.03 - AriBari
    31.03 - Moonika
    01.04 - Bebika, Bubamara19
    09.04 - Sashka5, Anxiety
    13.04 - Mama_ana
    14.04 - Flower
    17.04 - Tea96
    18.04 - Yvonne
    19.04 - Lolita1
    28.04 - LeJe
    01.05 - Minnieus
    Lolita kako je tebi prošao pregled?
    Minnieus tebe imam na listi i 19.9 za pregled je to neš krivo?
    Yvonne ti si još danas sretno pa javi😊
    Cure dajte samo napišite ako mi je tko promakao i ne zamjerite😊 ja upalila komp i krenula radit al misli lutaju. Tako da sam nam išla ažurirati listu, mislim da sam si konačno dozvolila da uživam u trudnoći bez obzira na dijagnozu😊


    👧🏼 35 g.👨37 g.👨‍👩‍👧2021
    RhD senzibilizirana🩸titar 7tj-1:4➡️titar 11tj-1:8(1:4)➡️Nifty uredan💜curka➡️titar 14 tj Petrova(1:2)

  • Avatar AriBari

    AriBari

    Broj poruka: 266

    Prijavi adminu

    I nalaz prenatalni 5-10 radnih dana😊barem nifty, oni imaju labos u zgu


    👧🏼 35 g.👨37 g.👨‍👩‍👧2021
    RhD senzibilizirana🩸titar 7tj-1:4➡️titar 11tj-1:8(1:4)➡️Nifty uredan💜curka➡️titar 14 tj Petrova(1:2)

  • Avatar Pjegica.

    Pjegica.

    Broj poruka: 116

    Prijavi adminu

    Jao koliko porukica ima, jucer nisam stigla ni privatne poruke citat pa tako ni forum 🫣
    AriBari kako sam citala o tvoj situaciji za rhogam i ja sam se malo zabrinula jer znam da nisam u 28tj prosle trudnoce nikakvu inekciju primila tek na kraju trudnoce su mi dali i upozorili me da cu s iducom morat cesce ic na te inekcije. Nisam ja tu temu puno ni sitrazivala al bome sad mi nije svejedno kako citam sta si ti pisala koliko to zapravo utjece na bebu.
    Ja sam 25.9. na prvom pregeldu pa cu vidjet s doktoricom sta ce mi reci na sve to nadam se bez losih vijesti bas sam nervozna ne mogu se opustiti, a osim sta sma imala mucnine na pocetku sad ko da i nisam trudna nemam nikakvih osjecaja 🥹
    Ari mozes me dodati na popis kad stignes a za termin cemo vidjet sta ce tocno rec nakon pregleda.

Izvan raspona! Odustani

Komentiraj, znaš da želiš!

Za komentiranje je potrebno prijaviti se. Nemaš korisnički račun? Registracija je brza i jednostavna, registriraj se i uključi se u raspravu.