Proljetne bebe 2025. 🦋🍀🐣🌤️🥰🤰

Izvan raspona! Odustani

Sortiraj odgovore

Najstariji
  • Najnoviji
  • Najstariji
  • Važna obavijest
    Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu Miss7Mama dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu Miss7Mama te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.
  • Avatar AriBari

    AriBari

    Broj poruka: 272

    Prijavi adminu

    Ajme cure koji stresovi, javio mi se doktor i umirio me, od sve panike ja u nalazu nisam vidjela da je nalaz s eritotrocitima supruga 1:4, zadnji put to nisam imala jer sam vadila krv bez supruga pa mi je nalaz izgledao drugačije. Sada sam imala titar s komercijalnim testnim eritrocitima to je bilo 1:8, a sa suprugovim 1:4. On kaže da je ovaj drugi relevantniji, i da nalaz nije zabrinjavajuć. Nastavljamo dalje, vađenje titra opet za 4 tjedna. Nalaz sam poslala i drugom doktoru i Zg i zvat ću sutra doktoricu na transfuziju koja to prati da i nju pitam da mi sve objasni sad kad je više tih mjerenja.
    Uglavnom Mandm kako god plan je isti, jer se tu ne može puno, pretpostavljam da vam je već svima jasno što se događa u mom tijelu, jer sam već par puta pisala. Znači slično kao i antitijela za recimo vodene kozice ja sam stvorila antitijela za taj D gen. Moja pozitivna beba je sada kao virus vodenih kozica, kada se pojavi u mom tijelu antitijela se počnu ubrzano stvarati i kroz placentu ulaze u njezin krvotok i uništavaju njezine krvne stanice jer moje tijelo smatra da je beba prijetnja mom tijelu. Kod bebe to dovodi prvo do anemije, zatim nakupljanja tekućine, fetalnog hidropsa i naposljetku ako se ne tretira do intrauterine smrti.
    E sad koji su mogući postpuci. Lijeka za antitijela nema, jednom kad se stvore to je to uvijek će se stvarati. To je ono što sam pisala da se moglo spriječiti da mi se imunoprofilksa dala u 28 tj prve trudnoće i booster u 35 tjednu. Sada je gotovo. 


    👧🏼 35 g.👨37 g.👨‍👩‍👧2021
    RhD senzibilizirana🩸titar 7tj-1:4➡️titar 11tj-1:8(1:4)➡️Nifty uredan💜curka➡️titar 14 tj Petrova(1:2)

  • Avatar AriBari

    AriBari

    Broj poruka: 272

    Prijavi adminu

    Naši koraci su sljedeći:1. Napraviti Nifty da vidimo ako je s bebom sve ok, da je beba zdrava2. Pratiti titar antitijela, ako krene rasti u ranim tjednima, prije nego se može išta s bebom, dati mi terpiju kortikosteroidima. Time se radi imunosupresija, znači moj imunitet se ubija da ne stvara antitijela, kako ova tako i za bilo što drugo. Oko te terapije su podovojena mišljenja, ali imam nekoliko radova s dobrim rezultatima i spremna sam probati a doktor u Ri mi je spreman propisati. To se daje ako antitijela dođu do 1:16 i iznad. Pored toga kad beba naraste počinje se pratiti protok krvi u moždanoj arteriji, on ne smije biti prebrz jer to znači da je krv prerijetka to jest da se anemija već počela stvarati3. Kada i ako pređem 25 tjedan. A antitijela i dalje rastu bezobzira na terpiju kortikosteroidima, i beba počinje razvijati anemiju moramo početi provoditi intrauterine trnasfuzije. Iglom punktiraju žile pupkovine i daju bebi novu krv kako bi sprječili anemiju i kako bi joj bilo bolje. Tog postupka se grozim jer može poći po zlu i onda se beba hitno rađa na carskim. A ne moram ni objašnjavati što bi to značilo ako bi se dogodilo u npr. 28 tjednu.


    👧🏼 35 g.👨37 g.👨‍👩‍👧2021
    RhD senzibilizirana🩸titar 7tj-1:4➡️titar 11tj-1:8(1:4)➡️Nifty uredan💜curka➡️titar 14 tj Petrova(1:2)

  • Avatar AriBari

    AriBari

    Broj poruka: 272

    Prijavi adminu

    Uglavnom visok titar nužno ne znači da je bebi loše, ali je najčeśće povezano, no zato se paraleno mora pratiti protok u moždanoj arteriji bebi. To je u početku kad je beba mala teško, ali nije ni bitno jer ako se tad već neš bebi počne događati, onda nema pomoći. Isto tako ni nizak, ne znači da je bebi sigurno dobro, ali je tako neš iznimno rijetko.
    Nažalost u ovim situacijama ni medicina ne može puno, ima žena kojima se titar toliko podigao da im se ne savjetuje nova trudnoća s pozitivnim partnerom jer jednostavno je nije moguće privesti kraju.
    Zato cure još jednom sve rh-, s rh+ bebom molim vas raspitajte se za rhogam tijekom trudnoće, može se provesti privatno. Evo mašnica je napisala, čak susjedna Slovenija to radi. Jer jednom kad se senzibilizirate nema nazad i nema lijeka.


    👧🏼 35 g.👨37 g.👨‍👩‍👧2021
    RhD senzibilizirana🩸titar 7tj-1:4➡️titar 11tj-1:8(1:4)➡️Nifty uredan💜curka➡️titar 14 tj Petrova(1:2)

  • Avatar mama_ana

    mama_ana

    Broj poruka: 29

    Prijavi adminu

    AriBari sretno od srca! Hvala sto nas educiras. Da, trebao bi se primiti Rhogam u 28. tjednu i to je to. Bas mi je zao sto u prvoj trudnoci nisi vikala i borila se rukama i nogama da ti daju. Zato je vazno educirati se i uciti iz iskustva drugih zena, tako da hvala! Ja samo prijavljujem da se hematom skroz apsorbirao i da ga vise nema 🥳 Beba je na ultrazvuku mrdala rukicama i nogicama sto apsolutno nismo ocekivali da cemo vidjeti u devetom tjednu! Apsolutni sok i sreca i sve najpozitivnije emocije odjednom 😄

  • Avatar Lejla97

    Lejla97

    Broj poruka: 115

    Prijavi adminu

    Ne stignem vas popratiti bas, nadam ste da ste sve dobro❤️ moj pregled je sad 13.9 u Vinogradskoj, kombinirani probir i uzv, a 14.10 kod moje ginekologice. 
    Smijem jesti ujutro prije probira jel tko zna? 
    Termin poroda je 21.3❤️
    Kak ste sa mucninama? Mene jos uvijek prate, a slatko mi se gadi jos uvijek😂 umor me savladao..
    Jel koristite magnezij mozda? 

    27👱🏻‍♀️ 44🧔🏽‍♂️
    16.07➕❤️

  • Avatar mama_ana

    mama_ana

    Broj poruka: 29

    Prijavi adminu

    Lejla97

    Ne stignem vas popratiti bas, nadam ste da ste sve dobro❤️ moj pregled je sad 13.9 u Vinogradskoj, kombinirani probir i uzv, a 14.10 kod moje ginekologice.
    Smijem jesti ujutro prije probira jel tko zna?
    Termin poroda je 21.3❤️
    Kak ste sa mucninama? Mene jos uvijek prate, a slatko mi se gadi jos uvijek😂 umor me savladao..
    Jel koristite magnezij mozda?


    Nemoj nas obeshrabrivati 🤣🤣🤣 jedino sto me drzi na zivotu trenutno je nada da ce mi nakon 12. tjedna prestati bit mucno po cijele dane 

  • Avatar AriBari

    AriBari

    Broj poruka: 272

    Prijavi adminu

    mama_ana

    AriBari sretno od srca! Hvala sto nas educiras. Da, trebao bi se primiti Rhogam u 28. tjednu i to je to. Bas mi je zao sto u prvoj trudnoci nisi vikala i borila se rukama i nogama da ti daju. Zato je vazno educirati se i uciti iz iskustva drugih zena, tako da hvala! Ja samo prijavljujem da se hematom skroz apsorbirao i da ga vise nema 🥳 Beba je na ultrazvuku mrdala rukicama i nogicama sto apsolutno nismo ocekivali da cemo vidjeti u devetom tjednu! Apsolutni sok i sreca i sve najpozitivnije emocije odjednom 😄

    Mama_ana, borila bih se ja, ali nisam znala, živjela sam u uvjerenju da će sve biti ok do poroda kad ću dobiti injekciju, jer nema mješanja krvi tijekom trudnoće kako su mi govorili. A nisam tu temu tada toliko proučavala. 99% trudnih žena nema pojma o tome, a strah me samo pomisliti i koliko ginekologa.


    👧🏼 35 g.👨37 g.👨‍👩‍👧2021
    RhD senzibilizirana🩸titar 7tj-1:4➡️titar 11tj-1:8(1:4)➡️Nifty uredan💜curka➡️titar 14 tj Petrova(1:2)

  • Avatar AriBari

    AriBari

    Broj poruka: 272

    Prijavi adminu

    Mama_ana super za dobar pregled, baš mi je drago. Da fascinantno je da već u tako malim tjednima je beba skroz oblikovana i sve se vidi🥰 imaš novi termin? Jesi razgovarala s doktorom za rhogam, će ti to bit ok?
    Lejla dodamo na listu😊 za ovo prije probira mislim da možeš jesti, ne vidim razlog zašto ne😊 


    👧🏼 35 g.👨37 g.👨‍👩‍👧2021
    RhD senzibilizirana🩸titar 7tj-1:4➡️titar 11tj-1:8(1:4)➡️Nifty uredan💜curka➡️titar 14 tj Petrova(1:2)

  • Avatar Lejla97

    Lejla97

    Broj poruka: 115

    Prijavi adminu

    mama_ana

    Lejla97

    Ne stignem vas popratiti bas, nadam ste da ste sve dobro❤️ moj pregled je sad 13.9 u Vinogradskoj, kombinirani probir i uzv, a 14.10 kod moje ginekologice.
    Smijem jesti ujutro prije probira jel tko zna?
    Termin poroda je 21.3❤️
    Kak ste sa mucninama? Mene jos uvijek prate, a slatko mi se gadi jos uvijek😂 umor me savladao..
    Jel koristite magnezij mozda?

    Nemoj nas obeshrabrivati 🤣🤣🤣 jedino sto me drzi na zivotu trenutno je nada da ce mi nakon 12. tjedna prestati bit mucno po cijele dane

    Hahaha a cuj, ja sam samo imala mucnine jutarnje recimo, ali bez povracanja.. i tak se nastavlja , pogotovo ak mi nesto ne pase ili smrdi, odma mi je mucnina🤢🤢😩

    27👱🏻‍♀️ 44🧔🏽‍♂️
    16.07➕❤️

  • MandM

    Broj poruka: 117

    Prijavi adminu

    Lejla smiješ jesti nema razloga da ne jedeš i sretno javi kako je bilo 😊
    mama Ana da top, meni je prelijepo gledati kako se mrda i miče 😂 baš veliki veliki gušt! neka bude aktivna bebica😊
    Ari da razumijem što se događa samo nisam znala koji su daljnji postupci sad mi je jasnije, hvala. ajmo onda vjerovati da su nalazi dobri i da će što duže ostati dobri i držimo svi fige da izgurate trudnoću do kraja. dug je put i s tobom smo na tom putu. 

    👱🏼‍♀️ '95. god.
    👨🏻‍🦱 '92. god
    9/23 pokušavamo
    6/24 biokemijska
    18.7.'24 ➕
    29.7.'24. ♥️

Izvan raspona! Odustani

Komentiraj, znaš da želiš!

Za komentiranje je potrebno prijaviti se. Nemaš korisnički račun? Registracija je brza i jednostavna, registriraj se i uključi se u raspravu.