Proljetne bebe 2025. 🦋🍀🐣🌤️🥰🤰

Izvan raspona! Odustani

Sortiraj odgovore

Najstariji
  • Najnoviji
  • Najstariji
  • Važna obavijest
    Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu Miss7Mama dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu Miss7Mama te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.
  • Avatar AriBari

    AriBari

    Broj poruka: 261

    Prijavi adminu

    Cure, prijavljujem kriminalnu urinokulturu i hitni antibiotik😑
    Htjela sam vas ima li koja ili je htjela nabavljati onaj fetal dopler za doma, kao za slušanje srca djeteta?


    👧🏼 35 g.👨37 g.👨‍👩‍👧2021
    RhD senzibilizirana🩸titar 7tj-1:4➡️titar 11tj-1:8(1:4)➡️Nifty uredan💜curka➡️titar 14 tj Petrova(1:2)

  • Moina

    Broj poruka: 134

    Prijavi adminu

    AriBari

    Cure, prijavljujem kriminalnu urinokulturu i hitni antibiotik😑
    Htjela sam vas ima li koja ili je htjela nabavljati onaj fetal dopler za doma, kao za slušanje srca djeteta?

    Sve zavisi kakva si osoba. Ja sam imala na pocetku par spontanih i onda ostala teudna sa prvom kcerkicom. Mislila sam si uzet taj doppler ali sam citala da neki puta ne moze nac otkucaje ili se beba okrene. Ja bi onda panicarila. I bila sam na mirovanju i samo bi to radila. Znala sam da cu tako prolupat pa sam odlucila ne uzimat nista. Sad ako znas da neces panicarit i da ces ga koriatit umjereno i normalno, uzmi. 

  • Avatar AriBari

    AriBari

    Broj poruka: 261

    Prijavi adminu

    Moina

    AriBari

    Cure, prijavljujem kriminalnu urinokulturu i hitni antibiotik😑
    Htjela sam vas ima li koja ili je htjela nabavljati onaj fetal dopler za doma, kao za slušanje srca djeteta?
    Sve zavisi kakva si osoba. Ja sam imala na pocetku par spontanih i onda ostala teudna sa prvom kcerkicom. Mislila sam si uzet taj doppler ali sam citala da neki puta ne moze nac otkucaje ili se beba okrene. Ja bi onda panicarila. I bila sam na mirovanju i samo bi to radila. Znala sam da cu tako prolupat pa sam odlucila ne uzimat nista. Sad ako znas da neces panicarit i da ces ga koriatit umjereno i normalno, uzmi.

    Ma sad kad si to napisala, mislim da neću ni ja😅
    Razmišljala sam kako bi me to možda umirilo da mogu sama pratiti je li sve ok s bebicom, zbog senzibilizacije, al to ako baš ne radi uvijek onda bi mi moglo stvoriti paniku. A i da ne pretjerujem. S prvom sam pokrete počela dosta rano osjećati, nadam se da ću i sad pa da će mi to biti dovoljno.
    Što kasnije tjedni odmiču to mi je strah veći😮‍💨


    👧🏼 35 g.👨37 g.👨‍👩‍👧2021
    RhD senzibilizirana🩸titar 7tj-1:4➡️titar 11tj-1:8(1:4)➡️Nifty uredan💜curka➡️titar 14 tj Petrova(1:2)

  • Avatar mama_ana

    mama_ana

    Broj poruka: 29

    Prijavi adminu

    AriBari ja sam bila jako zainteresirana za doppler, čak i unatoč ovome što Moina kaže, jer sam nadobudno razmišljala ma dobro naučila bih ja već nekako rukovati time, uspjela bih naći otkucaje sigurno, ali sam onda naišla na par članaka u kojima piše da nije dokazano da su doppleri non-harmful za bebu, da prekomjerno korištenje povećava bebinu temperaturu itd. Kao primjer isječak iz znanstvenog članka iz Springera: "Ultrasound is safe and considered the imaging modality of choice pregnant patients. Compared to standard B-mode and M-mode ultrasound waves, Doppler waves require higher acoustic output and confer a higher theoretical risk of thermal damage to fetal tissue. B-mode and M-mode ultrasound waves are recommended over Doppler waves for fetal assessment whenever possible." 

  • Mimi_21

    Broj poruka: 14

    Prijavi adminu

    Ja sam u prvoj trudnoci kupila baby watcher, bio mi je odlican. U cijeloj trudnoci mi se jednom dogodilo da sam malo teze pronasla otkucaje, tada sam ustala, prosetala i odmah nasla. Meni je posteljica bila na prednjoj strani i nisam tako intezivno osjecala bebu pa mi je to bio spas u trenutcima kad sam je slabije osjecala. Ja sam ga cak i u bolnicu htjela ponjeti, ali sam ga zaboravila. 😄


    👩 33g
    🧔33g
    👧 2g
    7/24 +

  • Avatar mama_ana

    mama_ana

    Broj poruka: 29

    Prijavi adminu

    Mimi_21 sad sam baš pogledala baby watcher online. Dosta zanimljivo izgleda, a i cijena mu je super. Jesi možda razgovarala s ginekologom o tome prije nego si ga kupila? Ja se lomim oko kupnje 

  • Avatar mama_ana

    mama_ana

    Broj poruka: 29

    Prijavi adminu


    AriBari

    Cure, prijavljujem kriminalnu urinokulturu i hitni antibiotik😑
    Htjela sam vas ima li koja ili je htjela nabavljati onaj fetal dopler za doma, kao za slušanje srca djeteta?

  • Avatar mama_ana

    mama_ana

    Broj poruka: 29

    Prijavi adminu

    AriBari

    Cure, prijavljujem kriminalnu urinokulturu i hitni antibiotik😑
    Htjela sam vas ima li koja ili je htjela nabavljati onaj fetal dopler za doma, kao za slušanje srca djeteta?

    Ne znam što se dogodilo s porukom iznad, ali trebalo je pisati "držim ti fige da se što prije riješiš upale mokraćnih kanala"

  • Moina

    Broj poruka: 134

    Prijavi adminu

    mama_ana

    AriBari ja sam bila jako zainteresirana za doppler, čak i unatoč ovome što Moina kaže, jer sam nadobudno razmišljala ma dobro naučila bih ja već nekako rukovati time, uspjela bih naći otkucaje sigurno, ali sam onda naišla na par članaka u kojima piše da nije dokazano da su doppleri non-harmful za bebu, da prekomjerno korištenje povećava bebinu temperaturu itd. Kao primjer isječak iz znanstvenog članka iz Springera: "Ultrasound is safe and considered the imaging modality of choice pregnant patients. Compared to standard B-mode and M-mode ultrasound waves, Doppler waves require higher acoustic output and confer a higher theoretical risk of thermal damage to fetal tissue. B-mode and M-mode ultrasound waves are recommended over Doppler waves for fetal assessment whenever possible."

    Isto kao i svaki ultrazvuk, bebe ih ne vole jer ih uznemiruje. Ja zivim u austriji i sa prvim djetetom sam imala samo 5 pregleda u cijeloj trudnoci. Tako cu i sad, oni nemaju preglede svakih mjesec dana, vec svakih 8-9 tjedana. Tako nema 10 pregleda u trudnoci vec samo 5. Jer oni smatraju kako su bebe uzrujane onda i da to nije potrebno. Super ali opet, cesto mame budu zabrinute. Ali uvijek se moze doci u bolnicu na pregled ako postoje neki strahovi.

  • Avatar AriBari

    AriBari

    Broj poruka: 261

    Prijavi adminu

    E pa taj baby watcher sam i ja gledala, ali dvoumim se upravo radi toga kako ću se ponašati s tim hoću li dizati paniku, a opet i taj prečesti utz...inače nisam uopće paničar, prvu trudnoću sam bila stvarno flegma. Ali ovu, nažalost, imam razloga za velike strahove, pa sad naravno to i utječe.
    Meni isto gineko u prvoj trudnoći nije svaki put radila utz, i to mi je bilo ful ok. Pogotovo jer znam da vani to nije tako uobičajeno. 
    Ali gledam za taj baby watcher možda samo za trenutke kad se beba umiri pa je ne osjetim pa čisto za provjeriti. Inače u prvoj trudnoći tako kad je nebi osjetila bih stavila neku glasnu muziku i pojela neš slatko pa bi se probudila😅
    Hvala, nadam se i ja da će antibiotici brzo riješiti što trebaju i da neće biti nekih daljnjih problema s bakterijom🤞


    👧🏼 35 g.👨37 g.👨‍👩‍👧2021
    RhD senzibilizirana🩸titar 7tj-1:4➡️titar 11tj-1:8(1:4)➡️Nifty uredan💜curka➡️titar 14 tj Petrova(1:2)

Izvan raspona! Odustani

Komentiraj, znaš da želiš!

Za komentiranje je potrebno prijaviti se. Nemaš korisnički račun? Registracija je brza i jednostavna, registriraj se i uključi se u raspravu.