Proljetne bebe 2025. 🦋🍀🐣🌤️🥰🤰

Izvan raspona! Odustani

Sortiraj odgovore

Najstariji
  • Najnoviji
  • Najstariji
  • Važna obavijest
    Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu Miss7Mama dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu Miss7Mama te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.
  • Avatar Nay

    Nay

    Broj poruka: 4

    Prijavi adminu

    Bok svima! 
    Nova sam u vašem svijetu 🙂
    Uslijed googlanja naletila sam na vas pa možda mogu malo i od vas naučiti 🤗
    Uglavnom, imam pišonju od 11 godina, i sada imamo novi plusić na testu 🙂
    Točnije, danas je točno 7 tjedana. Potvrđeno kod ginića, srćeko kuca ❤️
    E sad. Prva daaavna trudnoća bila je više nego školska. Da se nisam udebljala ne bi ni znala da sam trudna. Zato je porod to sve nadoknadio, međutim sad je ajme mene. 
    Zadnja 2 tjedna grozna muka, ali bez povraćanja. Jutros prvi put nešto kao na pola. Ali muka je po cijele dane. Ne prestaje nikada osim kad jedem pa nakon toga 10 min mir i opet slabina. Umor, nervoza. Ok, proći će ali mi je paranoično s obzirom da prvi put nismo imali to. 
    Ginić je rekao sve u redu, uredno se razvija po datumu i na nalaz napisao hematom GV? Prepisao mi utrogestan samo navečer vaginalno i kontrola za 14 dana da vidi jel se sve uredno razvija.
    Iskustva? 
    Nije rekao ništa koliko je veliki hematom, da li moram mirovati ili nešto slično pa evo nisam pametna. 
    Uz Google mogu se prijaviti samo u neku kliniku za psihijatriju s obzirom što mi je sve rekao kada sam išla guglati hematom. 🤣Pa ono, svako iskustvo dobro došlo.Hvala 🙂

  • Avatar AriBari

    AriBari

    Broj poruka: 261

    Prijavi adminu

    Nay bok, mi smo iste u dan, ja sam isto danas 7+0😊, nažalost s hematomima nisam do sada imala iskustva ni u prošloj ni u ovoj trudnoći.Možda neka druga cura može pomoći.Samka drži se s povraćanjem, meni su slabine dosta jake, al uspjevam to nekako kontrolirati, isto glad, jedem kao da mi želudac rupa bez dna, pojedem slabina malo popusti i onda ubrzo opet gladnaaa.Doram vjerujem da nije lako se opustiti i da si napeta. Al možda neka joga za trudnice il tako neš pomogne, mislim da ću i ja probati isto kad prestanem raditi, jer sam baš jako prestravljena oko ove trudnoće i cijele dijagnoze, tako sam nostalgična za prvom trudnoćom kad sam bila skroz opuštena...Inače meni se trbuh već ispupčio malo, neki frendovi su me skužili, živimo na moru tako da ću do kraja ljeta stalno bit u kupaćem mislim da neću još dugo moć skrivati😅Ako sam nekog zaboravila, želim dobrodošlicu😊 Možda ne bi bilo loše da sve koje smo aktivne napišemo idući termin pregleda i termine poroda pa da napravimo neku tablicu😊Moja pitanje, ako je nekome promaklo, cure koje su u Zgu, je li koja bila kod Matijevića na Svetom Duhu😊?


    👧🏼 35 g.👨37 g.👨‍👩‍👧2021
    RhD senzibilizirana🩸titar 7tj-1:4➡️titar 11tj-1:8(1:4)➡️Nifty uredan💜curka➡️titar 14 tj Petrova(1:2)

  • MandM

    Broj poruka: 115

    Prijavi adminu

    Nay

    Bok svima!
    Nova sam u vašem svijetu 🙂
    Uslijed googlanja naletila sam na vas pa možda mogu malo i od vas naučiti 🤗
    Uglavnom, imam pišonju od 11 godina, i sada imamo novi plusić na testu 🙂
    Točnije, danas je točno 7 tjedana. Potvrđeno kod ginića, srćeko kuca ❤️
    E sad. Prva daaavna trudnoća bila je više nego školska. Da se nisam udebljala ne bi ni znala da sam trudna. Zato je porod to sve nadoknadio, međutim sad je ajme mene.
    Zadnja 2 tjedna grozna muka, ali bez povraćanja. Jutros prvi put nešto kao na pola. Ali muka je po cijele dane. Ne prestaje nikada osim kad jedem pa nakon toga 10 min mir i opet slabina. Umor, nervoza. Ok, proći će ali mi je paranoično s obzirom da prvi put nismo imali to.
    Ginić je rekao sve u redu, uredno se razvija po datumu i na nalaz napisao hematom GV? Prepisao mi utrogestan samo navečer vaginalno i kontrola za 14 dana da vidi jel se sve uredno razvija.
    Iskustva?
    Nije rekao ništa koliko je veliki hematom, da li moram mirovati ili nešto slično pa evo nisam pametna.
    Uz Google mogu se prijaviti samo u neku kliniku za psihijatriju s obzirom što mi je sve rekao kada sam išla guglati hematom. 🤣Pa ono, svako iskustvo dobro došlo.Hvala 🙂

    Hej ja sam trenutno s hematomom na mirovanju. Uglavnom koliko vidim i cure kažu da sve bude dobro na kraju tako da bez Googla i bez brige! Mirovanje ne treba biti strogo bez micanja, ali da probati što više odmarati a što manje fizičkih aktivnosti... Barem sad ovih 14 dana. I dobro nam došla 😘😘😘

    👱🏼‍♀️ '95. god.
    👨🏻‍🦱 '92. god
    9/23 pokušavamo
    6/24 biokemijska
    18.7.'24 ➕
    29.7.'24. ♥️

  • Avatar Lejla97

    Lejla97

    Broj poruka: 115

    Prijavi adminu

    AriBari

    Nay bok, mi smo iste u dan, ja sam isto danas 7+0😊, nažalost s hematomima nisam do sada imala iskustva ni u prošloj ni u ovoj trudnoći.Možda neka druga cura može pomoći.Samka drži se s povraćanjem, meni su slabine dosta jake, al uspjevam to nekako kontrolirati, isto glad, jedem kao da mi želudac rupa bez dna, pojedem slabina malo popusti i onda ubrzo opet gladnaaa.Doram vjerujem da nije lako se opustiti i da si napeta. Al možda neka joga za trudnice il tako neš pomogne, mislim da ću i ja probati isto kad prestanem raditi, jer sam baš jako prestravljena oko ove trudnoće i cijele dijagnoze, tako sam nostalgična za prvom trudnoćom kad sam bila skroz opuštena…Inače meni se trbuh već ispupčio malo, neki frendovi su me skužili, živimo na moru tako da ću do kraja ljeta stalno bit u kupaćem mislim da neću još dugo moć skrivati😅Ako sam nekog zaboravila, želim dobrodošlicu😊 Možda ne bi bilo loše da sve koje smo aktivne napišemo idući termin pregleda i termine poroda pa da napravimo neku tablicu😊Moja pitanje, ako je nekome promaklo, cure koje su u Zgu, je li koja bila kod Matijevića na Svetom Duhu😊?

    Bilo bi dobro slozit tablicu pa da si vodimo tako termine, ako se kome da❤️
    Dobrodosle nove cure❤️❤️❤️❤️
    Ja nisam iz Zg, ali rodila sam u Vinogradskoj i sad cu opet tamo ici

    27👱🏻‍♀️ 44🧔🏽‍♂️
    16.07➕❤️

  • Avatar Nay

    Nay

    Broj poruka: 4

    Prijavi adminu

    MandM

    Nay

    Bok svima!
    Nova sam u vašem svijetu 🙂
    Uslijed googlanja naletila sam na vas pa možda mogu malo i od vas naučiti 🤗
    Uglavnom, imam pišonju od 11 godina, i sada imamo novi plusić na testu 🙂
    Točnije, danas je točno 7 tjedana. Potvrđeno kod ginića, srćeko kuca ❤️
    E sad. Prva daaavna trudnoća bila je više nego školska. Da se nisam udebljala ne bi ni znala da sam trudna. Zato je porod to sve nadoknadio, međutim sad je ajme mene.
    Zadnja 2 tjedna grozna muka, ali bez povraćanja. Jutros prvi put nešto kao na pola. Ali muka je po cijele dane. Ne prestaje nikada osim kad jedem pa nakon toga 10 min mir i opet slabina. Umor, nervoza. Ok, proći će ali mi je paranoično s obzirom da prvi put nismo imali to.
    Ginić je rekao sve u redu, uredno se razvija po datumu i na nalaz napisao hematom GV? Prepisao mi utrogestan samo navečer vaginalno i kontrola za 14 dana da vidi jel se sve uredno razvija.
    Iskustva?
    Nije rekao ništa koliko je veliki hematom, da li moram mirovati ili nešto slično pa evo nisam pametna.
    Uz Google mogu se prijaviti samo u neku kliniku za psihijatriju s obzirom što mi je sve rekao kada sam išla guglati hematom. 🤣Pa ono, svako iskustvo dobro došlo.Hvala 🙂
    Hej ja sam trenutno s hematomom na mirovanju. Uglavnom koliko vidim i cure kažu da sve bude dobro na kraju tako da bez Googla i bez brige! Mirovanje ne treba biti strogo bez micanja, ali da probati što više odmarati a što manje fizičkih aktivnosti… Barem sad ovih 14 dana. I dobro nam došla 😘😘😘

    Hvala! 🤗
    A mirujem koliko mogu, jednom dnevno lagana šetnja nikakvo forsiranje ostalo prešetavanje po doma ili eventualno pošto živimo uza vodu odem s malim na kupanje pa sjedim u hladovini. To mi je jedina aktivnost.
    Nadam se da će biti sve dobro! 

  • MandM

    Broj poruka: 115

    Prijavi adminu

    Nay

    MandM

    Nay

    Bok svima!
    Nova sam u vašem svijetu 🙂
    Uslijed googlanja naletila sam na vas pa možda mogu malo i od vas naučiti 🤗
    Uglavnom, imam pišonju od 11 godina, i sada imamo novi plusić na testu 🙂
    Točnije, danas je točno 7 tjedana. Potvrđeno kod ginića, srćeko kuca ❤️
    E sad. Prva daaavna trudnoća bila je više nego školska. Da se nisam udebljala ne bi ni znala da sam trudna. Zato je porod to sve nadoknadio, međutim sad je ajme mene.
    Zadnja 2 tjedna grozna muka, ali bez povraćanja. Jutros prvi put nešto kao na pola. Ali muka je po cijele dane. Ne prestaje nikada osim kad jedem pa nakon toga 10 min mir i opet slabina. Umor, nervoza. Ok, proći će ali mi je paranoično s obzirom da prvi put nismo imali to.
    Ginić je rekao sve u redu, uredno se razvija po datumu i na nalaz napisao hematom GV? Prepisao mi utrogestan samo navečer vaginalno i kontrola za 14 dana da vidi jel se sve uredno razvija.
    Iskustva?
    Nije rekao ništa koliko je veliki hematom, da li moram mirovati ili nešto slično pa evo nisam pametna.
    Uz Google mogu se prijaviti samo u neku kliniku za psihijatriju s obzirom što mi je sve rekao kada sam išla guglati hematom. 🤣Pa ono, svako iskustvo dobro došlo.Hvala 🙂
    Hej ja sam trenutno s hematomom na mirovanju. Uglavnom koliko vidim i cure kažu da sve bude dobro na kraju tako da bez Googla i bez brige! Mirovanje ne treba biti strogo bez micanja, ali da probati što više odmarati a što manje fizičkih aktivnosti… Barem sad ovih 14 dana. I dobro nam došla 😘😘😘
    Hvala! 🤗
    A mirujem koliko mogu, jednom dnevno lagana šetnja nikakvo forsiranje ostalo prešetavanje po doma ili eventualno pošto živimo uza vodu odem s malim na kupanje pa sjedim u hladovini. To mi je jedina aktivnost.
    Nadam se da će biti sve dobro!

    Ma to je sve u redu... Kažem trebalo bi mirovati koliko se može tako da zvuči odlično. Samo polako iz dana u dan i bit će sve okej 😊😊😊
    Lejla i AriBari ja sam isto za praćenje termina / pregleda. ❤️❤️❤️

    👱🏼‍♀️ '95. god.
    👨🏻‍🦱 '92. god
    9/23 pokušavamo
    6/24 biokemijska
    18.7.'24 ➕
    29.7.'24. ♥️

  • Mimi_21

    Broj poruka: 14

    Prijavi adminu

    Pozdrav zenice, mi smo otisli na godisnji, imali smo stalno neke goste pa se nisam stigla javljati. Bili smo na pregledu kad sam bila 6+0, sve je ok, beba je mlada koji dan pa nismo culi srce, tako da sutra idemo na novi pregled, valjda ce sve biti ok. Kod mene i dalje prisutan jak umor, i unazad par dana su se pocele javljati mucnine. 
    S hematomom nemam iskustva, ali znam dosta njih koji su imali i sve to dobro prode samo se treba drzati uputa.
    Nadam se da ste sve ostale dobro, da trudnoce teku u najboljem  redu. Idem sad procitati sta sam propustila..😄


    👩 33g
    🧔33g
    👧 2g
    7/24 +

  • Avatar Lejla97

    Lejla97

    Broj poruka: 115

    Prijavi adminu

    Pozdrav, evo nas sa prve sluzbene kontrole kod moje ginekologice, uzv kaze 8+4, srce kuca, kod mene sve uredu, raditi smijem dok god mi je dobro, dobila uputnice za vaditi krv, stitnjacu, urinokulturu, Petrova transfuzija i Vinogradska Probir vjerojatno, odma se naruciti i to se ide oko 12og tjedna.. 
    valjda sam sve popamtila, tlak skolski, ako me bude i dalje mucile mucnine, ima u ljekarni nesto od Dumbira za uzet za pomoc.. trudnoca uredna, mama odma sretnija🫶🏼
    Rekla sam na poslu, sefica plakala od srece, kaze budemo prilagodili raspored ako imas volju raditi 🫣

    27👱🏻‍♀️ 44🧔🏽‍♂️
    16.07➕❤️

  • anxietylevel100

    Broj poruka: 13

    Prijavi adminu

    Jutros sam bila na prvom UZ, 
    5+5 gestacijska vrećica, žumančana kesica sve uredno. Veličina odgovara trajanju trudnoće.
    Imala sam sinoc akutnu situaciju, primjetila sam krv u urinu, uzasne bolove tokom mokrenja u donjem dijelu abdomena i peckanje jako bas, otisla na hitni pregled u 4 ujutro, dr sve pregledala kaze nije spontani, grlić potpuno zatvoren, embrij uredan, vec upala mokraćnog mjehura jaka, dala mi je cefaleksin, kaze on se smije piti i sto vise caja od brusnice. Da napomenem dosla sam sa mora prije 2 dana, dr kaze da je to od mora sve. 
    U cetvrtak imam kontrolu urina da vidi je li se popravilo stanje sa urinom jer su bila 4+ za krv u urinu i kaze da uradim kontrolni uz, da vidi ima li otkucaja jer ce tad vec biti 6 tjedan. 
    Da li bi trebala biti zabrinuta previse zbog ove upale besike..

  • Avatar Lejla97

    Lejla97

    Broj poruka: 115

    Prijavi adminu

    Helouu! Oko kojeg tjedna idemo na transfuziju? Ja sam sve pomotala😅

    27👱🏻‍♀️ 44🧔🏽‍♂️
    16.07➕❤️

Izvan raspona! Odustani

Komentiraj, znaš da želiš!

Za komentiranje je potrebno prijaviti se. Nemaš korisnički račun? Registracija je brza i jednostavna, registriraj se i uključi se u raspravu.