Proljetne bebe 2025. 🦋🍀🐣🌤️🥰🤰

Izvan raspona! Odustani

Sortiraj odgovore

Najstariji
  • Najnoviji
  • Najstariji
  • Važna obavijest
    Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu Miss7Mama dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu Miss7Mama te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.
  • lolita1

    Broj poruka: 12

    Prijavi adminu

    Znači nisam jedina. :D U prvoj trudnoći mi je lijek bila mineralna i 505 s crtom  Sad pomaže Coca-Cola privremeno, ali jako brzo pusti. 
    Jučer sam kupila Antimetil sa đumbirom (sigurno za trudnice i dojilje) i za sad je kao okej...AriBari, kaj se tiče tih prenatal vitamina, to je meni bilo u prvoj trudnoći. Pila sam Elevit (po preporuci ginekologa) da bi skužila da mi je muka od njih, čim sam stala i mučnina je nestala. Ja sam vječito gladna, a ne jede mi se apsolutno ništa. 

  • MandM

    Broj poruka: 115

    Prijavi adminu

    bok cure. ja sam u istoj situaciji... mučnine 0-24 povraćam skoro sve što pojedem. gladna cijeli dan ništa ne mogu jesti. 😂 ja sam isprobala apsolutno sve od B6 vitamina preko đumbira mineralne malih obroka keksica.. trenutno sam prenatalne zamijenila sa gravidona vitaminima po preporuci ginekologa ali ništa. povraćanje ne prestaje 🥲 napomenuti ću da imam bolestan zeludac pa vjerujem da i on doprinosi ali cure moje... ovo je stvarno borba 😂♥️ i da.. pala sam dosad za 4 kg jer jednostavno već tjednima nisam za zadržati hranu a gin preporuka je da je to normalno do 5. mjeseca i dok zadržavam vodu nije potrebno na infuziju. ostalo je sve u redu i da... naravno da smo ostali doma ići ćemo s 12 tjedana na more. zahvaljujući vama bebica nam je sigurna 😂

    👱🏼‍♀️ '95. god.
    👨🏻‍🦱 '92. god
    9/23 pokušavamo
    6/24 biokemijska
    18.7.'24 ➕
    29.7.'24. ♥️

  • Avatar AriBari

    AriBari

    Broj poruka: 261

    Prijavi adminu

    Lolita e to su te tablete s djumbirom, pa ako nekome pomogne super. Ja sam pila prenatal complex od tera nove, al razmisljam preci na neš drugo sada. U prvoj sam pila od solgara prenatal i bilo mi je ok, da znam da znaju imati žene i od toga mučnine, baš razmišljam da još jednom testiram i vidim. Sad sam tri dana već ok, a pon sam popila i pon i uto sam bila koma baš jaka mučnina.


    👧🏼 35 g.👨37 g.👨‍👩‍👧2021
    RhD senzibilizirana🩸titar 7tj-1:4➡️titar 11tj-1:8(1:4)➡️Nifty uredan💜curka➡️titar 14 tj Petrova(1:2)

  • Avatar žuži1808

    žuži1808

    Broj poruka: 34

    Prijavi adminu

    I ja sam pila gravidon,i nista mi nije pomogao,kao da taj đumbir jos poticao.. Posto sam bila pusac,polako sam smanjivala cigarete(ne zato sto sam htjela,nego jer su mi smetale) dok nisam totalno prestala pusiti,onda sam prestala i piti kavu,i ispada da su mi cigarete i kava s mlijekom(nesica,3u1,capucino) vise smetali od hrane.. evo vec 5tjedana nepusim,nisam pila kavu nego caj od kamilice,i tek mi se sad vraca zelja za kavom,ali za cigaretom ne.. 

    👩🏼 2012.
    👨🏼2015.
    🧔‍♂️🫶👩 2022.
    🧔‍♂️27
    👩32
    ➕❤️ 24.6.24'

  • Avatar žuži1808

    žuži1808

    Broj poruka: 34

    Prijavi adminu

    AriBari

    Ja u ovoj imam jače mučnine nego u prvoj al pripisujem to i niskom tlaku i niskom željezu koji su rezultat prve trudnoće😅
    Ali nisu mi tako tako strašne, čak sam počela sumnjat da mi prenatal vitamini to pogoršaju, evo sad ih par dana nisam uzela i baš mi je bolje. Postoje one neke tabletice za smirivanje želuca od djumbira, koje mogu i trudnice, ne znam ako to djeluje. Možda kisele jabuke, meni uglvanom kiselo paše. I meni isto paše tjestenina i riža u takvim situacijama. Sad me baš počelo vuć na voće i povrće.
    Meni je i dalje prisutna ona jaka glad puno puno više i čršće jedem, manje obroke. I zatvor😅 bez obzira što sam na jakim antibioticima zbog urinoinfekta, i što je gineko rekla obavezno probiotike da ne bi krenuo neko proljev, ja sam čep😅


    Zatvor sam najduze imala 9dana, u to vrijeme sam imala osjecaj kao da me uhvatilo sve lose.. Dok sam radila kolegica mi je preporucila Laksol prah,nisam mogla vjerovati da tako brzo pocne djelovati,svega pola sata od ispijanja meni je proradilo.. pa eto ako jos netko ima takvih problema neka proba 😁

    👩🏼 2012.
    👨🏼2015.
    🧔‍♂️🫶👩 2022.
    🧔‍♂️27
    👩32
    ➕❤️ 24.6.24'

  • Avatar AriBari

    AriBari

    Broj poruka: 261

    Prijavi adminu

    Ista stvar za kavu, ni u ovoj a ni u prošloj je u početku nisam pila, baš baš mi nije pasala. 


    👧🏼 35 g.👨37 g.👨‍👩‍👧2021
    RhD senzibilizirana🩸titar 7tj-1:4➡️titar 11tj-1:8(1:4)➡️Nifty uredan💜curka➡️titar 14 tj Petrova(1:2)

  • Avatar flower

    flower

    Broj poruka: 160

    Prijavi adminu

    Bok cure, javljam se nakon današnjeg pregleda, srčeko kuca, dobila sam duphaston za korištenje za svaki slučaj posto je prva trudnoća bila iz Ivf-a, pa dokotr želi biti oprezan ...nadam se da će i dalje biti sve oke, 18.9. imam novi pregled...
    a ovako sam skoro svaka dva sata gladna, mučnina još nemam, jedino ako na vrijeme ne pojedem onda me malo nešto uhvati 

    01/19 prvi postupak (4 blastociste)
    03/19 I.fet (dvije blastociste) - 👶my boy
    09/23 II.fet (dvije blastociste) - ❌️
    8.8.2024 - test pozitivan, prirodno

  • Minnieus

    Broj poruka: 123

    Prijavi adminu

    Cure, čestitke svima na lijepom iščekivanju. Pridružujem se i ja napokon, nakon skoro godinu i pol pokušavanja.
    Prije 2 dana trebala doći menga, jučer napravljen test, dvije crtice vidljive. Sreća neopisiva. Danas ujutro napravim opet test i vidi se crtica, ali kao da je jednaka ili možda čak mrvicu svijetlija od jučer, a očekivala sam tamniju....sad sam u panici naravno. Nadam se da samo dramim bez razloga. Sutra ću ponoviti test. 

    22.08. +

  • sashka5

    Broj poruka: 5

    Prijavi adminu

    Imali smo prvi pregled (7+2). Rečeno da je školska trudnoća i srčeko kuca💓

  • Avatar žuži1808

    žuži1808

    Broj poruka: 34

    Prijavi adminu

    Minnieus

    Cure, čestitke svima na lijepom iščekivanju. Pridružujem se i ja napokon, nakon skoro godinu i pol pokušavanja.
    Prije 2 dana trebala doći menga, jučer napravljen test, dvije crtice vidljive. Sreća neopisiva. Danas ujutro napravim opet test i vidi se crtica, ali kao da je jednaka ili možda čak mrvicu svijetlija od jučer, a očekivala sam tamniju….sad sam u panici naravno. Nadam se da samo dramim bez razloga. Sutra ću ponoviti test.

    Cestitam.. moja prva crtica se skoro nije ni vidjela,svega miskroskopski(partner mi je mislio da si umisljam 😅) sljedeći dan se vidjela malko tamnija, 3.dan pravila onaj digitalni i on mi je pokazao.. tako da boja nije bitna,bitno da je crtica ili plusic tu.. 🙂

    👩🏼 2012.
    👨🏼2015.
    🧔‍♂️🫶👩 2022.
    🧔‍♂️27
    👩32
    ➕❤️ 24.6.24'

Izvan raspona! Odustani

Komentiraj, znaš da želiš!

Za komentiranje je potrebno prijaviti se. Nemaš korisnički račun? Registracija je brza i jednostavna, registriraj se i uključi se u raspravu.