Proljetne bebe 2025. 🦋🍀🐣🌤️🥰🤰

Izvan raspona! Odustani

Sortiraj odgovore

Najstariji
  • Najnoviji
  • Najstariji
  • Važna obavijest
    Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu Miss7Mama dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu Miss7Mama te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.
  • Moina

    Broj poruka: 134

    Prijavi adminu

    AriBari

    E pa taj baby watcher sam i ja gledala, ali dvoumim se upravo radi toga kako ću se ponašati s tim hoću li dizati paniku, a opet i taj prečesti utz…inače nisam uopće paničar, prvu trudnoću sam bila stvarno flegma. Ali ovu, nažalost, imam razloga za velike strahove, pa sad naravno to i utječe.
    Meni isto gineko u prvoj trudnoći nije svaki put radila utz, i to mi je bilo ful ok. Pogotovo jer znam da vani to nije tako uobičajeno.
    Ali gledam za taj baby watcher možda samo za trenutke kad se beba umiri pa je ne osjetim pa čisto za provjeriti. Inače u prvoj trudnoći tako kad je nebi osjetila bih stavila neku glasnu muziku i pojela neš slatko pa bi se probudila😅
    Hvala, nadam se i ja da će antibiotici brzo riješiti što trebaju i da neće biti nekih daljnjih problema s bakterijom🤞


    Ja se iskreno nadam da ce ti trudnoca proc mirno i super. Mozda pricekas sa dopplerom, prvo da beba malo poraste a onda vidi koliko se cesto umiri i mozes li brbu uzdrmat necim slatkim. Ako ne pali, uvijek mozes uzet doppler.

  • Avatar AriBari

    AriBari

    Broj poruka: 261

    Prijavi adminu

    Moina, hvala ti puno, ali nažalost meni je trudnoća već sad proglašena kao visokorizična, i čeka nas velika borba da probamo izgurati do tjedana kada će biti sigurno za porod.
    Zato gledam sve što bi mi olakšalo da mogu pratiti.
    Sad mi je još prerano za taj babywatcher, ali ako doguramo do 14 tjedna i doktori kažu da ima smisla ići dalje, možda ga i nabavim.


    👧🏼 35 g.👨37 g.👨‍👩‍👧2021
    RhD senzibilizirana🩸titar 7tj-1:4➡️titar 11tj-1:8(1:4)➡️Nifty uredan💜curka➡️titar 14 tj Petrova(1:2)

  • Avatar mama_ana

    mama_ana

    Broj poruka: 29

    Prijavi adminu

    AriBari sretno od srca, nadam se da će proći trudnoća bez problema. To ti je najbolja ideja, tako bi i ja napravila...pričekaj pa vidi kako ćeš se tada osjećati :)

  • sashka5

    Broj poruka: 5

    Prijavi adminu

    Bokić svima❤️
    Evo i nas😍 6+6, konstantna mučnina i umor + da sam i htjela sakriti trudnoću nisam mogla jer od kraja 3tt imam ogroman trbuh😂😂 Cice tek lagano kreću... ovo mi je druga trudnoća (prva missed ab u 9 tt). I daa,desni su mi od početka u ranicama. Baš boli prilikom pranja.. 
    Zanima me da li netko ima saznanja smije li se češnjak u trudnoći, radi li on probleme?
    Btw. U petak imamo prvi pregled🤞😊

  • Avatar AriBari

    AriBari

    Broj poruka: 261

    Prijavi adminu

    Mama_ana hvala tiii, idemo pozitivno😊 nadamo se najbolje, ali samo držim dozu realnosti da se ne slomim previše ako ne uspijemo.
    Sashka5 dobrodošla😊, ma smiješ čašnjak, zašto ne. Ono što ne smiješ je ništa sirovo i termički neobrađeno - jaja (nrp u kolaču), meso(tartar biftek npr), riba(u sushiju npr) al to vj znaš. Tuna se ne preporuča zbog žive, i oni neki sirevi meki, al to uvijek provjerim, jer zaboravim točno koji sirevi😊
    Kava umjereno može. A ostalo znaš alkohol itd😅


    👧🏼 35 g.👨37 g.👨‍👩‍👧2021
    RhD senzibilizirana🩸titar 7tj-1:4➡️titar 11tj-1:8(1:4)➡️Nifty uredan💜curka➡️titar 14 tj Petrova(1:2)

  • Moina

    Broj poruka: 134

    Prijavi adminu

    sashka5

    Bokić svima❤️
    Evo i nas😍 6+6, konstantna mučnina i umor + da sam i htjela sakriti trudnoću nisam mogla jer od kraja 3tt imam ogroman trbuh😂😂 Cice tek lagano kreću… ovo mi je druga trudnoća (prva missed ab u 9 tt). I daa,desni su mi od početka u ranicama. Baš boli prilikom pranja..
    Zanima me da li netko ima saznanja smije li se češnjak u trudnoći, radi li on probleme?
    Btw. U petak imamo prvi pregled🤞😊

    Jos da dodam sve mora bti pasterizirano da bi bilo sigurno za konzumaciju. Ako mislis kapsule cesnjaka u obliku dodatka prehrani, mislim da smijes. Ja pijem prenatalne, magnezij, kalcij i onegu 3. Uzmi i ti kalcij ako imas problema sa desnima.

  • MandM

    Broj poruka: 115

    Prijavi adminu

    Bok cure javljam se nakon pregleda. Bebica odgovara 9+0 čuju se lijepo otkucaji. Imam krvarenje oko posteljice i par hematomica pa sam i dalje na mirovanju. 
    Moje mucnine prosli tjedan su bile katastrofa konstantno povraćanje tako da sam izgubila 3 kg i borila se da mi nesto ostane u zelucu.. Sad je malo bolje. 
    Sto mislite je li nam u redu otici na more? Isli bi autom ne bi forsirali nista isto bih mirovala i kupala se. 
    Trbuh mi se tek neki dan poceo malo nadzirati od kad ne povraćam stalno. 😄 😄 

    👱🏼‍♀️ '95. god.
    👨🏻‍🦱 '92. god
    9/23 pokušavamo
    6/24 biokemijska
    18.7.'24 ➕
    29.7.'24. ♥️

  • sashka5

    Broj poruka: 5

    Prijavi adminu

    AriBari

    Sashka5 dobrodošla😊, ma smiješ čašnjak, zašto ne. Ono što ne smiješ je ništa sirovo i termički neobrađeno - jaja (nrp u kolaču), meso(tartar biftek npr), riba(u sushiju npr) al to vj znaš. Tuna se ne preporuča zbog žive, i oni neki sirevi meki, al to uvijek provjerim, jer zaboravim točno koji sirevi😊
    Kava umjereno može. A ostalo znaš alkohol itd😅


    Pazim, pratim. Hvala ❤️ 
    Pitam za češnjak jer sam prije nekoliko dana imala trovanje hranom a jeli smo vani i svi isto, samo sam ja cijelu noć provela uz wc. Lignje na žaru i blitvu smo jeli. Oboje sam jela i ranije pa niš, jedino mi češnjak pada na pamet jer ga je bilo dosta pa možda je on krivac🤷.. prije trudnoće nisam imala problem s češnjakom.

    Moina


    Jos da dodam sve mora bti pasterizirano da bi bilo sigurno za konzumaciju. Ako mislis kapsule cesnjaka u obliku dodatka prehrani, mislim da smijes. Ja pijem prenatalne, magnezij, kalcij i onegu 3.Uzmi i ti kalcij ako imas problema sa desnima.
  • Avatar AriBari

    AriBari

    Broj poruka: 261

    Prijavi adminu

    Sashka, nisam sigurna da bi ti to bilo od češnjaka, više su mi tu lignje sumnjive, ili da ti je eventualno zasmetalo ako je bilo masno...Moina nisam skužila baš iz tvoje poruke, ali ti si mislila reći kako se sirovi češnjak ne bi trebao jesti ili?
    MandM super da je sve s bebicom ok😊 za more ne znam što bih ti rekla ako ti je propisano mirovanje, je imate puno vožnje?
    Cure koje prenatal vitamine pijete, ja sam uzela one od TeraNove, i nisam sigurna, al kao da mi oni naprave loše. Bili smo na godišnjem i zaboravila sam ih i bilo mi je ful ok, sad smo doma jučer popila, užasne mučnine mi bile, danas nisam i i isto sam onako ne baš dobro s tim mučninama. Ja sam 8+3 tako da to i je vrijeme mučnina, a i tlak je nizak pa možda sve skupa. Ali čisto da vidim koji vi prenatal complex uzimate?


    👧🏼 35 g.👨37 g.👨‍👩‍👧2021
    RhD senzibilizirana🩸titar 7tj-1:4➡️titar 11tj-1:8(1:4)➡️Nifty uredan💜curka➡️titar 14 tj Petrova(1:2)

  • Avatar žuži1808

    žuži1808

    Broj poruka: 34

    Prijavi adminu

    Bokić mame 😊 nova sam na forumu pa da vas pozdravim.. Da vam i ja podjelim svoju borbu, partner i ja jedva dobili + nakon godinu i pol planiranja. Prvi pregled sa 9+2 ( po zadnjoj M) gestacijska vrecica tu,ploda nema,odmah mi je poslala uputnicu za bolnicu, međutim nisu se poklapali plodni dani i dolazak partnera s terena,i nisam pristala na ciscenje. Nakon 5dana ponovo pregled,beba narasla 1,5cm srce kuca,trudnoca tad po uzv 7+1 (po zadnjoj M bi bilo 10+1).. tako da se mi racunamo po uzv,sada smo 12+2,beba raste po skolski, stomak buja kao germa, umor,mucnine,povracanje, glavobolje,zatvor, nervoza itd tek sad polako prolaze. Oprostite na dugoj objavi.. 😊 veselim se druzenju s vama

    👩🏼 2012.
    👨🏼2015.
    🧔‍♂️🫶👩 2022.
    🧔‍♂️27
    👩32
    ➕❤️ 24.6.24'

Izvan raspona! Odustani

Komentiraj, znaš da želiš!

Za komentiranje je potrebno prijaviti se. Nemaš korisnički račun? Registracija je brza i jednostavna, registriraj se i uključi se u raspravu.