Proljetne bebe 2025. 🦋🍀🐣🌤️🥰🤰

Izvan raspona! Odustani

Sortiraj odgovore

Najstariji
  • Najnoviji
  • Najstariji
  • Važna obavijest
    Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu Miss7Mama dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu Miss7Mama te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.
  • Avatar Lejla97

    Lejla97

    Broj poruka: 115

    Prijavi adminu

    Dobro jutro i dobrodosle nove cure🩷 malo strajkam jer radim pa ne stignem popratiti, idem sam citati zaostatke pa u toku dana odgovorim🫶🏼 
    Ja sam dobro i radim, okej se osjecam ali sam staaaalno gladna, to nisu istine😂

    27👱🏻‍♀️ 44🧔🏽‍♂️
    16.07➕❤️

  • Avatar bubamara19

    bubamara19

    Broj poruka: 48

    Prijavi adminu

    Bok curke, i ja bih vam se pridruzila ako me primate :) Imam jednu izgubljenu trudnocu, malca od 2 godine i evo sada jedno neplanirano iznenadenje :D Trenutno sam 8+2tt. Imam hipo/hashi, dvorogu maternicu, poprilican hematom pa sam trenutno ja ona koja smiruje svoju gin da ce sve biti u redu jer sam sve slicno prosla i u prosloj trudnoci... Pijem utrice, mirujem koliko mogu ali. jos radim jer mi fali jos mjesec dana staza za otvaranje komplikacija. Uspjela sam vas kolko tolko popratiti i mogu se nadovezati na curku sa senzibilizacijom - i ja sam rhD- dok je muz +, u prvoj trudnoci sam dobila 2 puta rhogam injekciju - prvi put oko 8tt jer sam krvarila i onda jos jednu nakon poroda. Jesu li ti rekli kako to da je tebi doslo do senzibilizacije ili se ne zna? Ja kako imam takvu maternicu, meni kazu da je normalno da taj drugi rog u kojem nije trudnoca ne registrira plod i onda se pocne ljustiti (kao mjesecnica) tako da sam sa malcem imala takve krvave izljeve da sam u par navrata mislila kako je nemoguce da je jos tu ali eto ga gologuzog na moru uziva. S njim su mi dali cim sam pocela krvariti rhogam u vinogradskoj a evo sad sam u ovoj trudnoci imala smeckasti iscjedak sad za vikend i zvala petrovu pa su mi rekli da je njima praksa davati tek nakon 10tt, valjda su smjernice svima drugacije. Oprostite na bibliji i pozdravljam vas sve!

    👩🏼 27 👱🏻‍♂️ 36
    missed ab 3/2020 10tt
    28.5.2022 V

  • AntoniicaL

    Broj poruka: 1

    Prijavi adminu

    Pozdrav drage trudnice💐🥰 i mi bi vam se isto pridruzili!
    Trenutno sam 10+1 tt i lijepo napredujemo😊 sa svakodnevnim mucninam doduse, ali sve je izdrzljivo🤞🏻 Cekamo i godisnji odmor koji pocinje 2.9. I toliko iscekivano more🌊 No prije toga imamo za obaviti preglede. Doktor nam je dao uputnicu za mini anomaly scan i rani probir test.  Jos ne znam kakav je to pregled, ako je netko vec prodao i voljan je podijeliti iskustva, super :)
    Inace termin nam je sredina 3. Mjeseca, tocnije 20.3. Mi smo rana proljetna bebica🥰🩷🩵

  • Avatar AriBari

    AriBari

    Broj poruka: 261

    Prijavi adminu

    U koliko postova u kratko vrijeme, nadam se da ću svih pokriti😊
    Anxiety razumijem kako ti se fakultet čini jako važan sada, ali vjeruj mi kad budeš pogledala unazad s nekih 35-40 godina ta godina dana pauze i odgoda (ako do nje bude trebalo doći) će ti se činiti smiješna. Neće imati nikakvih utjecaja na tvoju karijeru i daljnji razvoj, tako da se nemoj oko toga brinuti nego se usredotoči na svoju bebicu😊
    Terica super da si se javila, baš sam se zapitala gdje si i super da je sve super😊 meni trbuh baš vidljiv a 8+5 sam, druga trudnoća i sitna sam, možda jos 2 tjedna i mislim da se neće više moć sakriti😅
    Bubamara i Antonica dobrodošle, baš lijepo da nam se povećava broj😊
    Bubamara, nažalost ne zna se, ja sam imala skroz urednu trudnoću i nikakva krvarenja, IAT sam radila redovno 3 puta u trudnoći i sva tri puta antitijela su bila negativna. Zadnji put u 35 tjednu. Sve je bilo ok, zato nisu ni davali rhogam. I onda ma porodu prisutan titar.To što su tebi dali jer si krvarila je praksa i svugdje je ista. Kod mene se ne zna što se dogodilo, i nije bilo vidljivih znakova za davanje injekcije. Nakon poroda sam dobila, po šabloni. Ali to kad se jednom krenu stvarat antitijela imunoprofilaksa nema smisla, tako da mi taj rhogam nakon poroda nije pomogao. No, kasnije sam saznala da se vani već godinama rhogam injekcije daju i tijekom kasne trudnoće bez obzira što nema vidljivih znakova mješanja krvi kao što su krvaranje itd, upravo da se ne bi desilo ovo kao meni. Da se senzibilizacija dogodi, a da nema znakova koji su do nje doveli.
    Antoniica radi se utz u kojem se mjeri nuhalni nabor, i vadiš krv određene hormone, uzimaju se u obzir tvoje godine i na temelju ta tri parametra daje se razina vjerojatnosti za neki od sindroma. Tako je meni bilo u prvoj trudnoći 😊


    👧🏼 35 g.👨37 g.👨‍👩‍👧2021
    RhD senzibilizirana🩸titar 7tj-1:4➡️titar 11tj-1:8(1:4)➡️Nifty uredan💜curka➡️titar 14 tj Petrova(1:2)

  • Moina

    Broj poruka: 134

    Prijavi adminu

    AriBari

    Sashka, nisam sigurna da bi ti to bilo od češnjaka, više su mi tu lignje sumnjive, ili da ti je eventualno zasmetalo ako je bilo masno…Moina nisam skužila baš iz tvoje poruke, ali ti si mislila reći kako se sirovi češnjak ne bi trebao jesti ili?
    MandM super da je sve s bebicom ok😊 za more ne znam što bih ti rekla ako ti je propisano mirovanje, je imate puno vožnje?
    Cure koje prenatal vitamine pijete, ja sam uzela one od TeraNove, i nisam sigurna, al kao da mi oni naprave loše. Bili smo na godišnjem i zaboravila sam ih i bilo mi je ful ok, sad smo doma jučer popila, užasne mučnine mi bile, danas nisam i i isto sam onako ne baš dobro s tim mučninama. Ja sam 8+3 tako da to i je vrijeme mučnina, a i tlak je nizak pa možda sve skupa. Ali čisto da vidim koji vi prenatal complex uzimate?


    Ne ne, naravno da se smije ali rijetko tko pojede cijeli reznjic cesnjaka sirovog. Cesto ljudi uzimaju cesnjak kapsule. Zato sam mislila da se o kapsulama radi a ne o cesnjaku. Naravno da se smije, zdrav je i fini. Pogotovo uz ribu 🥰

  • lolita1

    Broj poruka: 12

    Prijavi adminu

    Hej svima! I ja se pridružujem proljetnim bebama.
    Trudna sam 6 tjedana. Prvi pregled imam 28.08. Ovo mi je druga trudnoća. Prva je prošla kao po špagi, jedino me željezo malo zezalo, ali ostalo sve super!
    Jedino što mi smeta je mučnina koja traje valjda 0-24. :(Malo sam preletila šta ste sve piskarale, probat ću biti uključena što više. :D

  • Avatar mama_ana

    mama_ana

    Broj poruka: 29

    Prijavi adminu

    lolita1

    Hej svima! I ja se pridružujem proljetnim bebama.
    Trudna sam 6 tjedana. Prvi pregled imam 28.08. Ovo mi je druga trudnoća. Prva je prošla kao po špagi, jedino me željezo malo zezalo, ali ostalo sve super!
    Jedino što mi smeta je mučnina koja traje valjda 0-24. :(Malo sam preletila šta ste sve piskarale, probat ću biti uključena što više. :D

    Lolita1 pridružujem se ovome "mučnina koja traje 0-24". 
    Ne znam više kako da si pomognem: probala sam jesti stalno po manje obroke ili neke krekere, grickati đumbir, piti više vode, čak mirisanje alkoholnih maramica 😂 ne pomaže ništa. Ako netko ima neku dobru foru ili savjet, molim vas napišite. 

  • Avatar bubamara19

    bubamara19

    Broj poruka: 48

    Prijavi adminu

    mama_ana

    lolita1

    Hej svima! I ja se pridružujem proljetnim bebama.
    Trudna sam 6 tjedana. Prvi pregled imam 28.08. Ovo mi je druga trudnoća. Prva je prošla kao po špagi, jedino me željezo malo zezalo, ali ostalo sve super!
    Jedino što mi smeta je mučnina koja traje valjda 0-24. :(Malo sam preletila šta ste sve piskarale, probat ću biti uključena što više. :D
    Lolita1 pridružujem se ovome "mučnina koja traje 0-24".
    Ne znam više kako da si pomognem: probala sam jesti stalno po manje obroke ili neke krekere, grickati đumbir, piti više vode, čak mirisanje alkoholnih maramica 😂 ne pomaže ništa. Ako netko ima neku dobru foru ili savjet, molim vas napišite.

    mene isto muce cjelodnevne mucnine...meni pomaze kiselo, limunada, narance, mineralna, lubenica i slicno. od vode mi je isto szlo pa ju pijem s malo limuna. nemrem vise ni pomirisati meso pa jedem vecinom tjestenine i puno vise kruha nego inace - nadam se da ne cu uskoro biti trokrilni ormar

    👩🏼 27 👱🏻‍♂️ 36
    missed ab 3/2020 10tt
    28.5.2022 V

  • Avatar žuži1808

    žuži1808

    Broj poruka: 34

    Prijavi adminu

    mama_ana

    lolita1

    Hej svima! I ja se pridružujem proljetnim bebama.
    Trudna sam 6 tjedana. Prvi pregled imam 28.08. Ovo mi je druga trudnoća. Prva je prošla kao po špagi, jedino me željezo malo zezalo, ali ostalo sve super!
    Jedino što mi smeta je mučnina koja traje valjda 0-24. :(Malo sam preletila šta ste sve piskarale, probat ću biti uključena što više. :D
    Lolita1 pridružujem se ovome "mučnina koja traje 0-24".
    Ne znam više kako da si pomognem: probala sam jesti stalno po manje obroke ili neke krekere, grickati đumbir, piti više vode, čak mirisanje alkoholnih maramica 😂 ne pomaže ništa. Ako netko ima neku dobru foru ili savjet, molim vas napišite.

    Jaoo,to je trajalo tjednima i tjednima, nisam mogla nista piti ni jesti, islo je do te granice da ni vodu nisam mogla piti.. Katkad mi je pomagala coca-cola, dok nije pocela slina, ja sam mislila da su mucnine najgore u tom periodu,ali kad se nemozes rijesiti prekomjerne sline u ustima,onda je jos gore,nemozes pricat,uz to ti se povraca,spavas na rucniku,nije ti do nicega.. U ovoj trudnoci su mi dokazane sve tegobe koje inace vecina trudnica ima,a ja nisam nikada.. evo jos malo u 13.tjednu i jos me uhvati mucnina,ali sve se polako smiruje,pijem janu od crnog ribiza (ona mi jedina odgovara) i piskote,meni eto to pomaze.. nadam se da cete i vi naci nesto sto ce vam pomoci 🙂

    👩🏼 2012.
    👨🏼2015.
    🧔‍♂️🫶👩 2022.
    🧔‍♂️27
    👩32
    ➕❤️ 24.6.24'

  • Avatar AriBari

    AriBari

    Broj poruka: 261

    Prijavi adminu

    Ja u ovoj imam jače mučnine nego u prvoj al pripisujem to i niskom tlaku i niskom željezu koji su rezultat prve trudnoće😅
    Ali nisu mi tako tako strašne, čak sam počela sumnjat da mi prenatal vitamini to pogoršaju, evo sad ih par dana nisam uzela i baš mi je bolje. Postoje one neke tabletice za smirivanje želuca od djumbira, koje mogu i trudnice, ne znam ako to djeluje. Možda kisele jabuke, meni uglvanom kiselo paše. I meni isto paše tjestenina i riža u takvim situacijama. Sad me baš počelo vuć na voće i povrće.
    Meni je i dalje prisutna ona jaka glad puno puno više i čršće jedem, manje obroke. I zatvor😅 bez obzira što sam na jakim antibioticima zbog urinoinfekta, i što je gineko rekla obavezno probiotike da ne bi krenuo neko proljev, ja sam čep😅


    👧🏼 35 g.👨37 g.👨‍👩‍👧2021
    RhD senzibilizirana🩸titar 7tj-1:4➡️titar 11tj-1:8(1:4)➡️Nifty uredan💜curka➡️titar 14 tj Petrova(1:2)

Izvan raspona! Odustani

Komentiraj, znaš da želiš!

Za komentiranje je potrebno prijaviti se. Nemaš korisnički račun? Registracija je brza i jednostavna, registriraj se i uključi se u raspravu.